SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Old 25-11-2006   #1
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default Tehnicka pitanja

Evo na predlog Mojeg brata Eka, da otvorimo i ovu temu. Nemas neke narocite veze sa Sjenicom, ali moze biti od koristi. Znaci, sve u vezi hardware, software... bilo cega sto ima veze sa svijetom kompjutera i ostale hetnologije, pitajte ovde, neko ce se vec naci da odgovori.



Evo ja cu da probijem led. Juce sam skinuo "mi" torrent program, i skinuo sam film sa www.torrentoteka.com E, sad. Kada je download bio gotov, samo mi je u folderu bila masa nekakvih fajlova tipa .BUP .IFO i .VOB Kako da ja to sad pustim, da odgledam taj film? I jos nesto. Kako da ostavim da mogu to sto sam ja skinuo i drugi da skidaju od mene? Ja sam ga ostavio na programu, neznam treba li jos nesto da uradim. Eto, da vidim sad ko mi moze to objasniti. Hvala unaprijed
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 25-11-2006   #2
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

grujo,super ti je tema.

pa evo odma da ti odgovorim na pitanje. extenzije (fajlovi) sa .bup,.vob,.ifo su fajlovi za dvd tj. skinuo si dvd ako imas dvd rezac narezes to na dvd i pustis na dvd player a ako neces nego na komp da gledas onda taj najveci fajl mislim daje .vob pokrenes u powerdvd ,mediaplayer ili negde gde imas mogucnost gledanja filmova.





pozz
__________________
Možeš, ako misliš da možeš!
------------------------------------------
www.FOLKOTEKA.com
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 25-11-2006   #3
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

raaaaaaaadddddddiiiiiiii. Hvala ti velikaaaa. Eto narode, vidite kako to jednostavno ide, samo pitas, odgovor ce doci odnekud. Hajde sad, da cujemo koga sta muci
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 25-11-2006   #4
Elvis - KC
Gost
 
Posts: n/a
Default

Evo da i ja pitam nesto. Obicno kad zelim nekome da posaljem slike dole u Sjenicu , ja ih prebacim na CD tako da oni dole gledaju na DVD player. Kako da istovremeno ubacim i muziku uz slike , tako da se slusa i muzika uz slide show.

Vjerovatno ima neki program za to, zna li neko nesto u vezi toga ?
  Reply With Quote
Old 25-11-2006   #5
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

elvise program za to dolazi uz program za rezanje diskova NERO 6.0.6 pa pod njim imas opciju DVD SLIDE SHOW sigurno ima opcija za background music.
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2006   #6
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Evo, da pitam i ovde. Kako mogu da nastelujem da saljem mailove, a da pise da sam ih poslao sa maila @sjenica.com? Jeli treba nekiprogram da instaliram, koristim gmail, ako to ima ikakve veze. Bas bi mi bilo milo da to napravim, svidja mi se ovaj mail, da pocnem da ga koristim sto prije
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2006   #7
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

grujo ,

javi se na msn da ti se napravi pop3 nalog.
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2006   #8
oksi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Aug 2006
Godine: 56
Posts: 178
Default

Posto bas nisam expert za kompjuter jedno pitanje:Kad se snimi nesto na programu NERO 6 i to radi na kompjuteru(DVD) a ne radi na DVD playeru u cemu moze da bude problem jer na komjuteru radi odlicno a na DVD playeru mi daje informaciju da postoji novi folder ali ne mogu da gledam nista.Unapred hvala.
oksi is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2006   #9
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default dvd

na slici imas jednu od opcija za snimanje dvd-a znaci odaberes tu opciju pa onda ce da te pita da odaberes fajl (video) od kojeg zelis da napravis dvd. kada odaberes video onda ce da ti mogucnost pravljenja uvoda tj. da mozes da napravis najavu za dvd imas mogucnost da pravis pozadine dugmice ili da ubacujes druge video snimke kao najave i jednostavno ides na next ubacis prazan dvd u rezac i on ce direktno na dvd da snima i da ti napravi format koji ce svaki dvd player da ucita. pozz
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2006   #10
oksi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Aug 2006
Godine: 56
Posts: 178
Default

Hvala puno Ljive.
oksi is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2007   #11
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Jeli neko probao ovu novu verziju windowsa Vista, i kakvi su utisci?



Ja je al ne smijem da instaliram jer sam cuo mnoge glasine.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2007   #12
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

posto je u nasoj sjenici dosao dugo ocekivani adsl,i sigurno ce koriscenje interneta postati svakodnevnica,od koje nema leka,misljenja sam na nasem forumu treba otvoriti podforum sa imenom KOMPJUTER...

u tom delu bi se trebala prebaciti i ova tema,i ujedno bi se tu moglo diskutivati o programima i radu na racunaru...

tu bi smo mogli da postavimo linkove za download programa,i sto je najbitnije,postaviti linkove za ani-viruse i spam,jer znam da se u sjenici o tome nije vodilo racuna a sa dolaskom adsl ja znam na koej ce strane biti najvise NAPADA,a upravo tu ih cekaju virusi i problemi...



mislim da je ovo dobra ideja,a moderatore ne kosta nista da otvore novi podforum,koji ce svakako mnogo znaciti celokupnij slici kvaliteta naseg foruma....



nadam se razumevanju...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2007   #13
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Dobra ideja stranac, jedino sto moderatori tu nemogu nista, makar mi zeleni. Neznam da li resko i ljiv imaju opciju otvaranja podforuma i mijenjanja izgleda svega ovoga, ali mislim da to moze samo Zlatko. Znaci sad zasad imamo "ovo i ono" pa dajte da koristimo ovo sto imamo.

pozz
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2007   #14
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

misljenja sam da ni Zlatko nece imati nista protiv ovoga,a ni Ljiv ni Resko...

stari su to KOMPJUTERASI....

znaju oni sta je dobro...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2007   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by adnan
Jeli neko probao ovu novu verziju windowsa Vista, i kakvi su utisci?



Ja je al ne smijem da instaliram jer sam cuo mnoge glasine.


Ja sam spremio Vistu i krek za nju, ali ne i drajvere koje nema volje da skidam sa ovom vezom(ja jos nisam dobio adsl jer imam isdn liniju a za nju jos nisu stigli adsl modemi)...



Ensare nije problem otvoriti temu, prenecu Zlatku da to odradi(cim se vrati u ffm).....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2007   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ok...

hvala na razumevanju TAHIROVCE....



mislim da takva tema treba nasem forumu...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2007   #17
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

Naravno da treba slazem se sa vama.A mislim da ce uskoro poceti da blokiraju racunari od silnog downloada jer je sada brzina interneta u sjenici dobra.Pa da vam preporucim da se ne zezate po raznim sajtovima za skidanje muzike i filmova jer imaju dosta virusa ili tzv.spyware-a,preporucujem vam da skidanje filmova koristite torrent a za pokretanje torrenta potreban vam je program utorrent ili bitcomet.



Bitcomet mozete preuzeti ovde

http://www.bitcomet.com/doc/download.htm



utorrent

http://www.utorrent.com/download.php





sajtovi koje vam preporucujem za skidanje torrenta su:

www.isohunt.com

www.mininova.com



za download domacih spotova,koncerata i filmova preporucujem vam

www.torrentoteka.com



Prinicip je sledeci, ukucute za pretragu (film,program) koji vas zanima onda ce te na listi dobiti dosta toga,kad vidite to sto vas zanima najbitnije je da sa desne strane ima seedera videcete ima slovo S i L najbolje je da ima sto vise,ali download moze da krene i sa 5 pa gore.Kada skinete torrent to je fajl koji je dosta mali do 300kb nije veci,taj fajlo otvorite u bitcomet ili utorrent i download krece.



uzivajte u skidanju!!! pozz
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2007   #18
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahaha Ljive sad ce ti halilce izmijenit post zbog reklame hehehehehehe
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2007   #19
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

bravo LJIV...



dobro je da si poceo sa ovim potrebnim stvarcicama,ali ako hoices dobro bi bilo i da sacekamo da se otvori taj novi podforum,i da se ova tema prebaci tamo da da onda pocnes sa instrukcijama....

dobro je sto je tu i ZLATKO,ja mislim da i ADNAN stoji dobro sa kompom,GRUJA,DJ EDI,nemoj neko da mi zameri ja to kazem samo o ljudima koje poznajem,a siguran sam da i svi ovde znaju po nesto sto ce svakako korisiti...

sjenicani su pocetnici u kompjuterizmu,i koriscenju neta i trebaju imati negde neki informator a za to nema boljeg mesta od SJENICA.COM i ovg naseg foruma...



dobro bi bilo,da spremite,ani-virus programe,i ostalu zastitu jer ce to u pocetku biti najpotrebnije....



nemojte mi zamerit nesto,sve sto sam rekao je bilo iz najbolje namere...



e,i da ne zaboravim,

ja rekoh da je najbolje da sacekamo sa otvaranjem podforuma,iz razloga toga,da bi se korisnicima olaksalo snalazenje da ne moraju da lutaju nego da je tu sve na svom mestu...

a normalno tu ce se naci razno raznih tema,kao i do sada...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2007   #20
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Imam jedno pitanje. Evo , vec drugi put mi se desava da dobijem obavestenje na moj e-mail da mi je stigla nova privatna poruka. Kad kliknem na link da procitam poruku, poruke nema u sanducetu. O cemu se radi ??????
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
pitanja, tehnicka


Currently Active Users Viewing This Thread: 29 (0 members and 29 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Srednja "Tehnicka Skola" Lakota |ljiv| Skole 23 22-04-2009 14:17
Pitanja I Odgovori ISLAM_NP Religija 13 10-04-2009 19:11
pitanja i odgovori maliboroo Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 10 03-02-2009 22:37
11 pitanja za 11 maj halilce Politika Sjenice 42 18-05-2008 02:09


All times are GMT +2. The time now is 15:35. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)