SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Old 15-09-2008   #1
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default Peugeot 308 Sw

Novi "Pezo" 308 SW, namenjen je
porodicama koje žele više od onoga što nudi uobičajeni "hatchback". Model 308 SW dolazi kao zamena za verziju 307 SW, prvi put promovisanu aprila 2002. godine.

Osim izmena u dizajnu C nosača krova, međuosovinski razmak je produžen za čak 10 cm, čime je zadnji deo dobio dodatnih 12 cm, a samim tim i više mesta za putnike. Novi "Pežo" karavan zadržava enterijer standardnog modela 308, međutim sada se u ponudi nalazi i verzija sa panoramskim krovom koji je za 30 cm duži nego u prethodnoj izvedbi.

Udobnost putnika na zadnjim sedištima pretežno zavisi od odabranog paketa opreme. Osnovni modeli dolaze s pet sedišta, odnosno zadnjom klupom, dok se oni skuplji, umesto s klupom, isporučuju s tri odvojena sedišta i dodatna dva pomoćna u trećem redu, kao i s pomenutim panoramskim krovom. Zapremina prtljažnika, u zavisnosti od broja i položaja sedista, varira između 573 i 1.736 litara, čime se 308 SW svrstava među najprostranije karavane kompaktne klase.

Ponudu motora čine pet benzinska četvorocilindrična agregata, izrađenih u saradnji sa BMW-om, i tri HDi dizelaša. Osnovni, 1,4-litarski benzinac razvija 95 KS, dok najsnažnija varijanta 1,6-litarskog modela dostiže 175 KS. Što se turbodizelaša tiče, u ponudi je 1,6-litarski motor koji razvija 90 i 110 KS i dvolitarski sa 136 KS.

U najavi je i kompaktna 308 sportska GT varijanta, koju će pokretati motor od 1,6 litara sa direktnim ubrizgavanjem i turbo punjačem.

Glavne prednosti ovog porodičnog automobila su njegova prostranost i modularnost, a evo kako su nam to dočarali francuski marketinški stručnjaci ...


Attached Images
File Type: jpg peugeot_308sw_front_stor.jpg (145.6 KB, 3 views)
File Type: jpg Peugeot_308_SW.jpg (250.2 KB, 2 views)
File Type: jpg peugeot_308sw_sida_stor.jpg (126.0 KB, 3 views)
File Type: jpg peugeot_308sw_stor.jpg (166.6 KB, 1 views)
File Type: jpg peugeot_308sw_inred_stor.jpg (178.0 KB, 3 views)
File Type: jpg peugeot%20308%20sw%20111.jpg (36.2 KB, 4 views)
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-09-2008   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

dzaba vala, kad vidim taj HECBEK (za mene karavan), smuci mi se...
jesam ljubitelj pezoa, vozim pezoa... cak ce se moj pezo uskoro pojaviti i u jednom nasem spotu...
Ali karavan
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2008   #3
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Vala ja taj pezo nesto toliko ne volim. Nije sad da sam zagrizen za mercedes samo zato sto ga vozim, ali pezo mi se nikad nije svidjao. Nekako mi se ovi njihovi poslednji modeli makar na izgled ne raazlikuju puno od svojih odgovarajucih prethodnika, sve nekako na isti kalup. Kazem, moje misljenje. Mada sestrice to vec zna
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2008   #4
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
dzaba vala, kad vidim taj HECBEK (za mene karavan), smuci mi se...
jesam ljubitelj pezoa, vozim pezoa... cak ce se moj pezo uskoro pojaviti i u jednom nasem spotu...
Ali karavan
Koji je spot u pitanju? Obavezno da javis da to pogledamo!!

Ni ja nisam ljubitel karavana, ali ovo je izuzetak, jer je mnogo lepsi od obicne verzije.
P.S. ujce razumijem te ja
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2008   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Jos je tajna... da ne ureknem, pa da ne izgori materijal ili udari ne daj boze grom nedje...
Ali cim bude gotovo... videcete ovde ili na TV...
Crni 407 sa Frankfurtskim tablama
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
308, peugeot


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:11. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)