SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Old 30-01-2006   #41
damir
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 49
Posts: 13
Default

Hvala obojici sto ste prihvatili moje sugerisanje da ovaj deo sajta ostane samo za istoriju Sjenice.

Aljka znam odlicno,ali freara neznam jer je pod ovim nickom pa neznam o kom se radi.

Aljko iskreno ja nemam toliko vremena,jer sam non-stop u nekom poslu, ali cu se potruditi malo oko tvog predloga.U ostalom Abdagici su mi i familija a mislim da su i oni zainteresovani za to.Porazgovaracu sa Farkom Abdagicem i Mensom pa cu ti javiti.

Cucaku hvala na akvarelu i fraeru na tekstu,a ostalim posetiocima ovog foruma zelim sve najbolje.

Drago mi je sto se sve vise i vise ljudi ukljucuje na ovaj sajt,a prevashodno hvala ZLATKU TAHIROVICU sto ga je osmislio i pokrenuo.

P.S Posaljite link na mail svima koji su iz Sjenice a znate da nisu ukljuceni na forum.
damir is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-01-2006   #42
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Uhhh evo konacno i ja da se javim posle dosta dosta citanja...

Damire izvini sto cu ti jos jednom zauzeti malo prostora o ovoj temi koju su naceli!

Hocu samo kratko i jasno da kazem, da ima tema za licnosti iz sjenice i da to tamo nastavite. ja iskreno volim da citam ovo sto ste pisali i da vidim sve to iz raznih perspektiva poput vasih. Ne treba da prestanete da izlazete svoja misljenja o senadu ili bilo kojim drugim sjenicacima, ali vas najiskrenije molim, nemojte jedni drugi napadati i vredjati, jer cu uostalom biti primoran da izbrisem postavljen post. Treba diskutovati i napisati svoje misljenje... jer verujete mi mnogo vise njih cita ovo nego sto mislite... a ne samo oni sto su registrovani na forumu!

Budite mi pozdravljeni svi redom... a tebi damire jos jednom izvini sto sam dodao svoje. Morao sam a nisam bio tu do sada!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2006   #43
cupo
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: sarajevo
Godine: 51
Posts: 42
Default

Slazem se ljudi da treba diskutovati i to sve u granicama kulture i medjusobnog uvazavanja. Istina je da mi Sjenicaci moramo biti sto vise uvezani da pomognemo nasem gradu u svakom smislu sto je vise moguce. Drago mi je za Aljka sto je uspio, samo tako i inshaAllah da nam budes akademik. Fraeru (mada ne znam ko je ) isto tako cestitam jer vidim da je pismen momak. Ljudi, samo nam je potreban iskren nijet da naucimo sto vise i da nam Allah pomogne u tim nastojanjima. Uzimajmo jedni od drugih samo dobre stvari i pomozimo jedni drugima upucujuci na greske,prvi ja znam da bih mogao da uradim jos puno puno vise prije svega da budem bolji insan pa onda da idemo dalje. Mislim da bismo trebali dati vise informacija o sebi , ko smo i sta smo da bi mogli na toj osnovi bolje komunicirati.
cupo is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2006   #44
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Ih Čupo, nemoguće je da me ne znaš. Skoro svaki dan se viđamo na Ferhadiji i uvijek se fino pozdravimo. naravno, ako si ti taj Čupo...
fraer is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2006   #45
cupo
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: sarajevo
Godine: 51
Posts: 42
Default

Dobro,kad tako kazes.
cupo is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2006   #46
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Veliki selam za mog Cupa.

Izvini nisam stigao da ti se javim juce ali evo danas ispravljam gresku.Hvala ti na velikim zeljma ali kao sto sam i ranije napisao ja o tome ne volim puno da pricam jer mi smo samo Allahovi robbovi i ovodunjalucki zivot je prolaznost radi kojeg cemo biti ili nagradjeni ili kaznjeni na sudnjem danu. Sto se tice povezivanja tu sam uvijek za i zelim pomoci svome kraju i svome narodu koliko se moze.Volio bih da i ti napises par rijeci jer vidim da ti pise da si Arheolog, da li se bavis tim poslom i koliko si ukljucen u projekat Bosanska piramida.Sta je sa Bekimom znam da je u Turskoj, cime se bavi.



P.S.

Selam i Anesu ali bih volio da mi napises par rijeci o sebi jer ima dosta Anesa koje znam.
  Reply With Quote
Old 31-01-2006   #47
cupo
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: sarajevo
Godine: 51
Posts: 42
Default

Alejkum selam Aljko, jeste, ja sam u Sarajevu i radim kao kustos-arheolog u Muzeju Sarajeva. U projekat Bosanske piramide jos nisam ukljucen i da li cu biti jos ne znam. Sto se tice Bekima , on je u Ankari i radi na TRT-u (drzavnoj radio televiziji), sa njim je i Amor Avdic ,moj jaran. Rade programe na bosanskom, hrvatskom i srpskom. Kotiraju veoma visoko tamo, maashAllah. Bekim sa nekakvim ljudima tamo sprema,inshaAllah, Balkanski filmski festival koji ce ,nadamo se biti prava senzacija.Inace su mu rezija i produkcija fah.
cupo is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2006   #48
anes
Gost
 
Posts: n/a
Default

aljko ja sam anes hodzic druzio sam se sa eskom tvojim ranije.ja,esko;mirso,sead i meha.majka mi je bisera profesorica a otac kadro zubotehnicar.
  Reply With Quote
Old 02-02-2006   #49
Sjenicak-Wien
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 44
Posts: 84
Default

Stare slike Sjenice su izuzetne,volio bih znati gdje se nalazila ova kafana "Plug". Pozdrav iz Beca.
Sjenicak-Wien is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #50
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

Quote:
Originally Posted by damir
Zlaja,neke slike sam nasao prvo unistene pa sam ih obradjivao i doveo do ovakvog stanja,a neke su toliko male da sam ih u stvarnoj velicini prezentovao.Ove ces slike dobiti u normalnoj velicini od 100 mb preko ljiva,slaba mi je veza jedva sam i ovo zakacio.Inace je veoma tesko doci do ovih slika,ili ih ljudi ne daju ili se ne obratis pravima.Neko bi ubio za ove slike,pogotovo kafane PLUG,slika je stara vise od 70 godina.Veliki pozdrav od mene,ako neko ima slika za razmenu mail je damirseho@verat.net


trazio te rizo tokovic kaze da hoce da te ubije damire hahahahha

sakri se kod haka
riki is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2006   #51
damir
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 49
Posts: 13
Default

Rizo,tvoj imenjak ima najvise tih slika ali ih neda ih nikom.Nijedna od ovih slika koje sam postavio na sajt nije uzeta od njega vec od drugih ljudi.Njemu sam ja trazio slike ali me je u startu odbio.

A na ovoj slici kafane Plug,ovaj dzandar je djedo Haka Zekica.Ova kafana je bila koliko je meni poznato gde je sada berbernica i apoteka.Ali ovo uzmite sa rezervom i priupitajte nekog starijeg.

Pozdrav svima na sajtu.
damir is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2006   #52
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Anese sad znam dobro ko si, pa mi smo i rodjaci.Sta ima kod tebe i otkud ti u Francuskoj.Tu u Strsbourgu je i Damir Hadzifejzovic ako ga vidjas selami ga.Sta ima kod tebe i sta radis.Tvoje sam vidjo ljetos neznam kada si ti zadnji put bio u Sjenici.

Puno te selamim
  Reply With Quote
Old 03-02-2006   #53
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Evo jedan podatak o osvajanju Sjenice od strane Karadjordjeve vojske koji je objavljen u Takvimu od 2001-e godine a autor teksta pod nazivom " Muslimansko stanovnistvo Beogradskog pasaluka u doba Karadjordja i Obrenovica" je Safet Bandzovic.

U tekstu stoji sledece:

" 1804 godine od velikog poganstva i pasjaluka i zuluma Turskog odvazi se Kara-Djordje u Sumadiji i pottre Turke sve do Sjenice, osvoji Sjenicu, strpasa grad i izgna Turke" (zapis hronicara).Karadjordjeva vojska je napravila uzasan pokolj polovinom maja 1809-e god. u Sjenici. U ovom mjestu je nakon predaje stanovnistva, koju je izvrsio Hadzibeg Cavic, izveden pravi masakr. Tada je pobijeno vise od polovica sjenickog muslimanskog stanovnistva, oko 2500 lica.Antonije Protic, suvremenik tih zbivanja, ovako je vidio taj dogadjaj: "Ovde se nije gledalo ni musko ni zensko, to se nezna. Karadjordje je zapovedio da se glave donesu u Sjenicu: I tako svrsi se ovaj boj. Glave su donete, no nije bilo dosta kocica da se sve ponabijaju vec su onako pomestane u paradu, a ne manje od 2500 glava. A ovde je nasih malo poginulo u ovom srazenju." Sjenicke razvaline, kako je tada bila porusena su pokazivane prolaznicima.

Ovo je Damire dopuna na tvoj tekst o istoriji Sjenice.Evo i ovde mozemo vidjeti da je Sjenica dozivjela sudbinu Srebrenice u tom vremenu.Za ovaj genocid pojedinim nasim ljudima su sigurno krivi Turci ali nije tako, kriva je nasa vjera jer da nismo to sto jesmo nebi bilo genocida nad nama.I dok ne bude politickog i vjerskog jedinstva medju nama bice i genocida, nazalost.
  Reply With Quote
Old 03-02-2006   #54
anes
Gost
 
Posts: n/a
Default

aljko ja sam u francuskoj od aprila prosle godine.polako resavam status oko ostanka.damir je sve zavrsio oko nove godine.selam za tebe i tvoje.
  Reply With Quote
Old 04-02-2006   #55
damir
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 49
Posts: 13
Default

Cupo hvala lijepo za dopunu ovog teksta,ja sam cuo za ovaj dogadjaj ali nisam znao pojedinosti do sada.Ako negde naletis na jos neki tekst iz istorije zakaci ga.

Veliki pozdrav za tebe i sve ostale na forumu.
damir is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2006   #56
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nije bio Cupo nego Aljko Tandir a cupo je na dijelu o Genocidu u Sjenici dodao lijepe slike i pravi prijedlog za obiljezavanje 200-te godisnjice Genocida, sto bismo trebali svi da podrzimo.
  Reply With Quote
Old 09-02-2006   #57
damir
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 49
Posts: 13
Default

Aljko hvala tebi,a citao sam deo o genocidu pa sam zamijenio tebe i cupa,al to i nije toliko bito,hvala u svakom slucaju.

Oko onog tvog predloga,u vezi Abdagica,ne mogu nikako da nafatam Farka Abdagica da porazgovaramo o tome,on mi je nekako naj ozbiljniji vezano za to.

Obavesticu te blagovremeno o tome.

Veliki pozdrav
damir is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2006   #58
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nije to uopste bitno ko sta pise samo je bitno da iskopamo iz zaborava sto vise istorijskih dogadjaja vezanih za nasu Sjenicu i da to ako Bogda neko objedini u jednoj lijepoj knjizi koja bi sluzila svim generacijama iza nas (za to bi Cupo bio idealan). Sto se tice Muhamedovih rukopisa to je moj prijedlog a nije zurba samo da se to odradi da ne ostane negdje zaboravljeno da skuplja prasinu.Puno selama Damire ja ocekujem prinovu ovih dana pa nisam toliko ukljucen ali imam jedan dio slika koje ce uskoro biti pristupne za sve.
  Reply With Quote
Old 19-02-2006   #59
Amela Vidimlic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 55
Posts: 1
Default

slike su super.sjenicu ko voli volije i kákva je bila i kakva je danas.
Amela Vidimlic is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2006   #60
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

Selam alejkum



Slike su super,ima se sta i videt



Za aljka komsiju veliki selam a i za anesa hodzica kadrovog sina
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
istoriju, kroz, sjenica


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Pjesmom kroz Sandzak i Bosnu iSelektor Muzika i Video 2 02-04-2014 21:09
Asvaltiranje Puta Kroz PeŠterska Sela Prema Tutinskoj OpŠtini StrateŠki Cilj OpŠtine Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 14-11-2008 19:57
Muzikom Kroz Vekove Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 6 21-07-2008 09:52
Podizanje EkoloŠke Svesti Kroz Projekat Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 5 15-05-2008 14:02


All times are GMT +2. The time now is 12:05. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)