SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Old 23-10-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Ja kupujem kartu, ona kupuje mene... Kako jeftino leteti po Evropi

Ja kupujem kartu, ona kupuje mene...

Danas je internet glavna raskrsnica informisanja, upoznavanja pa i kupovine. Kod nas jos nije toliko zastupljeno sve to, ali u svijetu, sve vise i vise ljudi koristi internet za to.
Posto se uskoro kod nas (nadam se) ukidaju vize i mocice bezbolno da se putuje, evo par saveta za kupovinu karata i informisanje, kako to sve lako i bezbolno da uradite putem interneta.

Najprije treba znati destinaciju gde zelite da putujete, naravno...

Treba naci najjeftinije prevozno sredstvo, pa uzeti u obzir i presedanje, ako cemo tim putem jeftinije proci.
Unapred obavestavam, da ce vam biti potrebna kreditna kartica, koja je neophodna za placanje karata i kupovine putem interneta. Ne treba se danas bojati ostaviti podatke, jer sigurnosni sistemi su dovoljno sazreli, da vas niko nece ostetiti a i da se desi, svaka kartica je osigurana od strane banke.
Moze se utvrditi i IP adresa, odakle je kupovano i time dokazati, da to niste vi uradili.

Dakle, jedna od zanimljivijih Low Cost kompanija je ryanair.com, koja je najjeftinija varijanta za putovanja, ali posto ona sezonski zastupljena kod "nas", moramo traziti alternative koje su jeftine, ali u odnosu na ryanair skupe.

Tu je na primer Germanwings.com, gde mozete vec za 30-50 evra leteti iz beograda ili sarajeva za stutgart ili keln. Odatle su vam sva vrata otvorena, za ryanair, ciji je glavni aerodrum Frankfurt Hahn, aerodrum, koji se nalazi na tromedji Frankfurt Stutgart Keln.
Ako ste avanturista i nemate puno prtljaga sa vama, na svakih sat vremena imate autobuse do Frankfurt Hahn aerodroma.

Ja cesto putujem za Beograd preko Frankfurt Hahn-a i Osijeka. Nekada se desi da ugrabim povratne karte za 2 evra. Uz to ide taksa za placanje kreditnom karticom, koja iznosi po letu nekih 5 evra, znaci ceo let me kosta 12 evra. Ove godine sam vec devet puta leteo za Osijek
Jedina mana je sto se za Osijek leti sezonski od maja do oktobra.
Ali onda prelazite na alternative, Germanwings.com ili Nikifly (LaudaAir, koji pocinje da leti od februara 2010. god).

Ako vam je destinacija Beograd, onda i letite do Osijeka, imate 4 autobusa dnevno do Beograda, avion slece u 12:00, bus do autobuske stanice (kolodvor) ide u 12:30 h i kosta 4 evra.
U povratku polazi bus u 10:30 sa autobuske stanice, a iz beograda u 7 ujutru.
A autobus za Beograd vec ceka na peronu i kosta vas 14 evra.
Mozete kartu kupiti kod vozaca obicno, ali pitajte za svaki slucaj.

Isplanirajte letove lijepo uzmite i malo vremena i mozete za 100 evra da poletite na bilo koju destinaciju u evropu uz gore navedene kompanije...

Ako imate problema sa nalazenjem letova, slobodno nam se ovde obratite, sve cemo da razjasnimo

Evo jedan primer, hteo sam iz Venecije u avgustu da letim za Berlin, direktan let me kosta preko 150 evra... Onda sam malo svrljao po stranicama i nasao alternativu sa ryanairom.
Leteo sam do Frankfurt Hahn-a za 6 evra i jos toliko uz 2 sata cekanja na aerodrumu platio za Berlin. Tako da me je let kostao 12 evra citavih sa jednim presedanjem.

Obavezno prijavite newslettere (informacije putem emaila), i dobijacete emailove sa sa redovnim jeftinim i pojeftinjenim letovima.
Ako ste spontani i imate vremena, rezervisete kartu, i krenete... Ryanair obicno posalje dan pred akciju, email i to nocu koja vazi samo za taj dan, tu se nadje letova za 1 evro, znaci redovno citati mailove.
Svaki grad mozete da obidjete u evropu za bagatelu...

Spavanje isto nije problem, za to su danas poznati hosteli (ne hoteli), gde imate zajednicke sobe ili odvojene sobe, ili zajednicka kupatila. Ja sam tako upoznao bruka mnogo prijatelja a i zena

Sledeca destinacija mi je takodje sa ryanairom, ali jos nisam gledao karte... ide se za maroko...

Ko zna, svijet je mali, mozda negde slucajno se nadjemo i pijemo kafu zajendo!


veliki pozzzz za sve
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-11-2009   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Evo da nastavim da pisem ovde...
posto ste mozda vec zakljucili iz pisanja, da me cesto nema i puno putujem i uvijek trazimjeftine alternative, naleteo sam na nesto novo...

Mozda nije kao rajaner jeftino, ali je komotnije i u svakom slucaju je dobra alternativa...
Naime poceo je svakodnevno da leti madjarski malev za beograd... sto me je naravno nateralo da posetim sajt i vidim o cemu se radi...
Kad imas sta da vidis...

Ima povratnih letova Beograd Frankfurt sa presedanjem u budimpesti za 99 evra sa svim taxama...
Sad sta je bitno, imaju letove u mnogo destinacija u evropi... treba probati srecu...
Imaju sve skoro bitne gradove za nas "strance" u evropi...

Pogledajte sami!
Malév
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
evropi, jeftino, kako, kartu, kupuje, kupujem, leteti, mene, ona


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:40. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)