SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 17-09-2010   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default U Sjenici nova gradilista na kraju gradjevinske sezone

Uz odobrena sredstva od Ministarstva za infrastrukturu i JP Putevi srbije, na teritoriji sjeničke opštine, uskoro se otvaraju nova gradilišta. Iako građevinska sezona u Sjenici traje kraće nego u drugim krajevima, nadležni najavljuju da će svi radovi početi pre kraja ovog meseca i biti završeni u predviđenim rokovima, kako bi se do kraja godine, iskoristila odobrena finansijska sredstva.
Prema rećima predsednika opštine Sjenica, Muriza Turkvića, pored ranije odobrenog projekta za završetak tranzitne saobraćajnice, koji će finansirati Ministarstvo za NIP, sredstvima Ministarstva za infrastrukturu u Sjenici će se raditi, takozvani prsten oko Doma zdravlja, Ulica Nušićeva i putni pravac do Donje Vape, u dužini od 3.800.metara. JP Putevi Srbije, finansiraće izgradnju Ulice Nove, nastavak igradnje puta Kamešnica – Rasno, kao i putnih pravaca Karajukića Bunari – Buđevo, i Karajukića Bunari – Suvi Do.
''Od ministra Mrkonjića imamo obećanje da će se odobriti i nastavak izgradnje puta Sjenica – Bare, u dužini od 3 kilometra. Sa izvođačima smo postigli dogovor da svi sjenički prevoznici, koji imaju adekvatnu mehanizaciju, budu angažovani na gradilištima. Mi treba da budemo srećni što smo dobili šansu za realizaciju svih ovih projekata, i sigurno ćemo je iskoristiti. Znamo da je kratak rok, ali završetak radova je u interesu i samih izvođača, uz koje će biti angažovana i kompletna sjenička operativa. Radiće se i vikendom, i dan i noć ako treba, ali radovi će biti završeni u predviđenim rokovima, a počeće još pre kraja ovog meseca'', izjavio je medijima, predsednik opštine Sjenica, Muriz Turković. On je istakao da je sa Srbija vodama, ovih dana takođe postignut značajan dogovor, koji se odnosi na uređenje rečnog korita Grabovice, čime će, problem plavljenja biti trajnije rešen.
''Uređenje gornjeg toka Grabovice, od glavnog mosta do izvora, Srbija vode će finansirati u iznosu od 70 miliona dinara. Ovo preduzeće će finasirati i izradu projektne dokumentacije za uređenje korita od Jošaničkog mosta do ušća sa dva miliona dinara. Radovi na čišćenju korita, opet uz angažovanje naše operative, počinju krajem ove nedelje'', kazao je Turković.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 18-09-2010 at 11:51..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-09-2010   #2
golijas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 17
Default

gde li su bil cele godine, cim tek sad pocinju radovi znaci da se spremaju neki izbori pa pre njih obicno ide neko sminkanje, a to sto je Mrkonjic obecao to je posebna prica, on je poznat po tome sto na nekom gradilistu na kome je on ljudi iz struke koji rukovode tim projektom ne smeju da daju intervju jer se nikako ne bi poklopio sa njegovim probijanjime rokova, jer ima obicaj da vreme izvodjenja radova sktai bar za duplo. Mada sve ovo sto oni kazu da ce uraditi lepo zvuci i bilo bi od nevidjene koristi za sjenicake, ali videcemo sta ce biti!!!
golijas is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i ja sam se uvek pitao kako to pocinju radove u jesen,a kod nas je skoro i nema jer odmah se pretvara u zimu...
to "otkrice" nikako mi nij ejasno....
negde sam nekad ili cuo ili procitao da za asfaltiranje ne sme biti temperatura ispod 18 stepeni...
ja mislim da je sada malo dana kad prelazi 15 ali...
nego,prosle godine su uradili dobrih stvari za kratko pa se nadati da ce tako i ove...
a mrkonjic,i ako je naduvana prica oko njegovih sposobnosti ne moze da pomogne puno ako je tehnicki ili prirodno jesto neizvodljivo u planiranom roku...
nego,sve zaboravim da pitam,da li se ista radilo na deonici od pazara prema sjenici ove godine...
od sjenice do duge polane nije bilo lose, pa i do govedjaka je bilo dobro...
da li se ista radilo ili da li se ista plainra...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010   #4
golijas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 17
Default

ove godine nije se radila ona obilaznica ako si na nju mislio, kao ni prosle, imali su ''omanji'' zastoj od dve godine, ali se prica da ce biti nekih radova na jesen
golijas is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

kad god prodjem ka Pazaru i Varosi vidim neke ljude nesto premeravaju, valjda ce bit nesto ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
i ja sam se uvek pitao kako to pocinju radove u jesen,a kod nas je skoro i nema jer odmah se pretvara u zimu...
to "otkrice" nikako mi nij ejasno....
negde sam nekad ili cuo ili procitao da za asfaltiranje ne sme biti temperatura ispod 18 stepeni...
ja mislim da je sada malo dana kad prelazi 15 ali...
nego,prosle godine su uradili dobrih stvari za kratko pa se nadati da ce tako i ove...
a mrkonjic,i ako je naduvana prica oko njegovih sposobnosti ne moze da pomogne puno ako je tehnicki ili prirodno jesto neizvodljivo u planiranom roku...
nego,sve zaboravim da pitam,da li se ista radilo na deonici od pazara prema sjenici ove godine...
od sjenice do duge polane nije bilo lose, pa i do govedjaka je bilo dobro...
da li se ista radilo ili da li se ista plainra...
Samo ću te podsetiti,Stranac,da je 6.12.2006 asvaltirana moja ulica...da je deo tranzita asvaltiran prošle godine a sutradan ga pokrio snijeg..

Do Pazara,ni jedan deo nije asvaltiran u kontuitetu,ali rupa nema...
Po gradu se krpilo,prema tržnom centru,videćeš..slikaću..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010   #7
golijas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 17
Default

pa na onom putu kad bi imale rupe, niko ziv ne bi mogao da ostane, a da bi asfaltiranje bilo u redu afaltna masa mora da bude veoma topla, a mogu da zamislim kako je bila topla u decembru a to da se krpilo to ti verujem, ovi samo krpe, seci usi krpi....
golijas is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
gradilista, gradjevinske, kraju, nova, sezone, sjenici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)