SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 03-10-2007   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default INTERVJU: DZemail Suljevic

INTERVJU: Džemail Suljević, predsednik Narodnog pokreta Sandžaka



SDA I SDP U KOALICIJI NA DRŽAVNOM NIVOU



U prošlom sazivu u Skupštini opštine Sjenica, Narodni pokret Sandžaka (NPS) sa svojih osam odbornika, zajedno sa Sandžačkom demokratskom partijom SDP i tadašnjim Srpskim demokratskim savezom SDS, činio je skupštinsku većinu. Vlast su napustili zbog, kako kažu, nemogućnosti izglasavanja njihovog predloga da Skupština donese Odluku da se PIK ,,Pešter'' ne privatizuje, dok se predhodno ne vrati zemlja pravim vlasnicima. Nakon poslednjih izbora, sa četiri od ukupno trideset i devet odbornika u lokalnom parlamentu, NPS čini opoziciju vladajućoj koaliciji Liste za Sandžak (17) i koalicije DSS i NS (3).Predsednik NPS Džemail Suljević kaže da lokalna vlast u Sjenici ne funkcioniše duže vremena i da u velikoj meri, svojim diskriminatorskim odnosom prema ovom kraju, država stvara bezperspektivnu situaciju. Za dve najveće bošnjačke partije SDA i SDP, Suljević tvrdi da se, ideološki i programski, ni po čemu ne razlikuju i da su u koaliciji na državnom nivou.

- Lokalna vlast u Sjenici praktično ne postoji, jer ne funkcioniše duže vremena. Činjenica je da se mesecima ne iznosi smeće iz grada, a lokalna vlast ne daje odgovor zašto, zbog čega i ko je odgovoran. Nije mi jasno zbog čega građani to mogu toliko da trpe? Vlast ne funkcioniše ni po pitanju drugih komunalnih i infrastrukturnih delatnosti. Građevinska sezona, barem u Sjenici, je pri kraju. Nije mi poznato da se nešto negdje radilo osim, prije neki dan u ulicama ,,7juli'' i ,,12 decembar'', gdje su ih valjda, građani natjerali da završe planirani posao. Sjenička opština, ili njena uprava, čini mi se da se pretvorila u sopstvenu suprotnost, ili negaciju sopstvene svrhe. Jer, ona je ustvari postala ''interesno preduzeće'' jedne grupe ljudi kaje zapošljava svoje rođake. U Organu uprave zapošljeno je preko stotinu radnika, a po nekim standardima, trideset bi bilo sasvim dovoljno. Veliki broj zapošljenih, imenovanih i postavljenih lica, ništa ne rade i ne znaju da rade svoj posao. Oni se ne razumiju u lokalnu samoupravu i situacija je veoma dramatična! S druge strane, država ne čini ništa, ustvari čini mnogo, ali u negativnom smislu. Po nekim indikatorima, i po mojem mišljenju, upravo država stvara jednu bezperspektivnu situaciju.

U kom periodu su, po Vašem mišljenju, nastali najveći problemi?

- Sjenica je jedan začarani krug. Ključni problemi su odavno postojali. Država je recimo odlučila da, po osnovu viška iz pedesetih godina, uzme građanima zemlju. Ono što je meni poznato, manje-više u svim opštinama u Srbiji, ta zemlja je vraćena. Ovdje nije. Zemlja je jednostavno oteta! Ovdje praktično ne postoji preduzeće, u smislu da nešto radi. Postoje možda jedno dva privatna preduzeća koja rade, ali to je sasvim malo i ovdje ljudi nemaju gde da se zaposle. Ovdje mogu samo da gladuju. Ne znam koliko će to trajati, ali sigurno je da građani najviše trpe.

Kada se desila privatizacija kombinata ,,Pešter'', Vi ste tada bili na vlasti. Je li postojala mogućnost da se na to utiče?

- Kako da ne. Postojala je mogućnost i mi smo pokušali, da sa drugim odbornicima, izglasamo jednu Odluku, koju bi proslijedili državnim i međunarodnim institucijama, a kojom bi spriječili otimanje zemlje građanima. Međutim, to nisu podržali, nisu htjeli i nisu smjeli da posrže ni odbornici SDA niti odbornici SDP jer, i jednima i drugima su mentori u Beogradu. Oni su jedni sa drugima u koaliciji na državnom nivou, a ovdje samo glume sukobljavanja. Nije mi jasno oko čega se ne slažu. Ni jedni ni drugi ne traže autonomiju. Od toga su odustali. I jedni i drugi učinili su sve da nas svedu na nacionalnu manjinu. A mi smo narod! I jedni i drugi hvale državu; jedni kažu da smo najprivilegovaniji na Balkanu, a drugi da je ova Vlada učinila više nego što je učinjeno u poslednjih pedeset godina. Ako pitate građane, oni jedva žive. Što se tiče infrastrukture i drugih sadržaja, mi smo kao u srednjem vijeku. Sjenica je jedini opštinski centar koji nema Dom kulture. U dvadeset i prvom vijeku grad još nema izgrađenu kanalizaciju. Ulice su neasvaltirane. Građani ovdje u gradu, da ne govorimo o selima, nemaju vodu za piće, ili svaki drugi dan nestaje. Gdje to još ima? Parkovi su neuređeni, trotoari neizgrađeni. Ovdje je zaista tragično!

Kako ostvariti veća ulaganja?

- Mogli smo to ostvariti. Naši odbornici u Skupštini su pokretali jednu inicijativu da se tuži država zbog permanentne ekonomske diskriminacije, obrazovne i kulturne asimilacije. Jer, Sjenica ima, kao rijetko koja opština u zemlji, fantastične prirodne resurse. A da paradoks bude veći, mi smo, po pitanju razvoja, na poslednjem mjestu. Međutim, naša inicijativa nije prihvaćena.

Poslednje redovno zasedanje SO-e Sjenica prekinuto je, između ostalog, zbog neslaganja unutar vladajuće koalicije. Šta sledi po Vašem mišljenju? Da li su na pomolu nove koalicije?

-Nisam siguran da može doći do nove skupštinske većine, ili bilo kakovog oblika koalicije. Čujem navodno nešto im ne ide više. Mislim da će SDA, DSS i NS ostati u koaliciji. Biće ucena. SDA kao neće hteti da prihvati ucene, a prihvataće i tako će to odživeti do novih izbora, koji se nagoveštavaju za početak naredne godine. Čudno je samo što SDA i SDP nisu u koaliciji i na lokalu, jer se ni po čemu ideološki ne razlikuju.

Gde je u svemu tome NPS? Ima li Vaša partija partnera za koaliciju?

- Nažalost nema. To tvrdim iz iskustva, jer smo probali u predhodnom sazivu sa SDP i SDS. Nismo bili u koaliciji, ali smo činili skupštinsku većinu. Nije išlo, i mi smo napustili čisto iz moralnih razloga. Nismo htjeli uraditi ništa što je na štetu građana. Sada smo opozicija, i ni sada se ni jedan naš predlog ne prihvata. Čak ni njihovi predlozi, ako smo ih mi predložili, nisu mogli proći. Oni su najavili na izborima da će trg Svetozara Markovića dobiti naziv po Hasanu Zvizdiću, ali ni to nisu ostvarili. Ja nemam primjedbe kada su u pitanju srpske partije, ali ni SDA ni SDP, nisu predstavnici Bošnjaka, iako se tako deklarišu. Oni su izdali interese svog naroda. To što oni rade je Gebelsovska laž. ''Laži i paralaži'' gdje samo laž postaje istina. A zbog opšte informativne blokade, to jest ''lažne informisanosti'', narod ne može da razluči loše od dobrog, laž od istine, moral od nemorala. U postojećim medijima NPS nema mogućnost da se predstavi.

Da li očekujete da će se nešto promeniti na predstojećim izborima?

-Treba se nadati, jer ja mislim da ovo bezumlje neće vječno trajati. Nadam se da je dobar dio građana već uvidio ko je ko, ko se zašta zalaže i ko zna šta da radi, a jedan od glavnih problema aktuelne lokalne samouprave je neznanje. Mislim da je narodu potrebno nešto novo jer, ove postojeće, da kažem, dominantne političke opcije, pogrešnom politikom interesnih grupa, su se već istrošile. Oni samo obmanjuju građane da država ulaže u infrastrukturu, a to nije tačno jer, na primjer u pogledu putne infrastrukture, Sjenica je i dalje na poslednjem mjestu vjerujem, ne samo u Srbiji, već i u svijetu.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 04-10-2007   #2
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default Re: INTERVJU: DZemail Suljevic

Prije svega zelim da se zahvalim redakciji sajta na ovom prilogu.



Za gospodina Suljevica sam prvi put cuo sredinom 80-tih godina kada je,kao mladi i revoltirani intelektualac,strajkovao ispred bioskopa,spavajuci pod shatorom zbog neresenog stanbenog pitanja...

Secam se,to ljeto je bilo posebno kisovito,a ja sam kao,znatizeljni klinac, cesto navracao pored bioskopa nebili video tog "cudaka" koji po takvom kijametu spava pod otvorenim nebom.

Mom cudjenju i divljenju nije bilo kraja i mislim da sve moje simpatije koje gajim prema tom coveku,pocinju upravo tog kishnog ljeta...

Sjenicani ga tad nisu razumeli...

Drugi vazan momenat koji mi je ucvrstio,vec postojece,misljenje o gosp.Suljevicu je bila peticija koju je on pokrenuo prije dvije-tri godine a nosila je naziv "BOSNJACI SU NAROD A NE MANJINA".

Sjenicani ga opet nisu razumeli.





Quote:
...Medjutim, to nisu podržali, nisu htjeli i nisu smjeli da podrže ni odbornici SDA niti odbornici SDP jer, i jednima i drugima su mentori u Beogradu. Oni su jedni sa drugima u koaliciji na državnom nivou, a ovdje samo glume sukobljavanja. Nije mi jasno oko cega se ne slažu. Ni jedni ni drugi ne traže autonomiju. Od toga su odustali. I jedni i drugi ucinili su sve da nas svedu na nacionalnu manjinu. A mi smo narod! I jedni i drugi hvale državu; jedni kažu da smo najprivilegovaniji na Balkanu, a drugi da je ova Vlada ucinila više nego što je ucinjeno u poslednjih pedeset godina. Ako pitate gradjane, oni jedva žive. Što se tice infrastrukture i drugih sadržaja, mi smo kao u srednjem vijeku. Sjenica je jedini opštinski centar koji nema Dom kulture. U dvadeset i prvom vijeku grad još nema izgradjenu kanalizaciju. Ulice su neasfaltirane. Gradjani ovdje u gradu, da ne govorimo o selima, nemaju vodu za pice, ili svaki drugi dan nestaje. Gdje to još ima? Parkovi su neuredjeni, trotoari neizgradjeni. Ovdje je zaista tragicno...







...Mogli smo to ostvariti. Naši odbornici u Skupštini su pokretali jednu inicijativu da se tuži država zbog permanentne ekonomske diskriminacije, obrazovne i kulturne asimilacije. Jer, Sjenica ima, kao rijetko koja opština u zemlji, fantasticne prirodne resurse. A da paradoks bude veci, mi smo, po pitanju razvoja, na poslednjem mjestu.





...Treba se nadati, jer ja mislim da ovo bezumlje nece vjecno trajati. Nadam se da je dobar dio gradjana vec uvidio ko je ko, ko se zašta zalaže i ko zna šta da radi, a jedan od glavnih problema aktuelne lokalne samouprave je neznanje. Mislim da je narodu potrebno nešto novo jer, ove postojece, da kažem, dominantne politicke opcije, pogrešnom politikom interesnih grupa, su se vec istrošile. Oni samo obmanjuju gradjane da država ulaže u infrastrukturu, a to nije tacno jer, na primjer u pogledu putne infrastrukture, Sjenica je i dalje na poslednjem mjestu vjerujem, ne samo u Srbiji, vec i u svijetu.




Ovo nam je treca sreca!

NE PROPUSTIMO JE.
  Reply With Quote
Old 04-10-2007   #3
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Kad ovako prica sto ima manje odbornika nego prosli put?
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by keiselbach
Kad ovako prica sto ima manje odbornika nego prosli put?
evo ja cu da ti kazem CARE...



ima manje odbornika zato STO NIKADA NE LAZE,ZATO STO SE NIKADA NE PRODAJE,ZATO STO NIKADA NE IZDAJE,ZATO STO NIKADA NE BEZI I NE NAPUSTA SVOJ NAROD I SVOJ RODNI SANDZAK,ZATO STO ZIVI OD SVOG ZNANJA OD SVOJE PLATE I ZIVI U STANU OD 50-AK KVM A NE U LUKSUZNIM PALATAMA DOBIJENIM NA MUCI I JADU SVOJI SUNARODNIKA I ZATO STO NEMA PRLJAVIH PARA DA KUPUJE GLASOVE LJUDI KOJI SVOJ INTERES UM I RAZUM PRODAJU ZA 1 LITAR ULJA I 1KG BRASNA, I NA KRAJU DRAGI MOJ ZATO STO JOS ON I SAMO ON NIKADA NIJE IZNEVERIO ONO STO JE U SRCIMA SVIH NAS BOSNJAKA-MUSLIMANA,A TO JE



SANDZAK AUTONOMIJA I BOŠNJACI SU NAROD A NE MANJINA...





eto,da znas zbog cega,a ako te interesuje jos nesto-pitaj,dobices informacije iz prve ruke i odnekoga ko je bio deo sjenickog politickog zivota...[B]
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ensare procitaj prvu recenicu(uvod u intervju),pa onda prvu recenicu u tvom postu,meni se tu nesto ne slaze..

malo objasnjenje:SDS je sacinjavala i radikalna stranka.

keiselbach ovo malo objasnjenje je ujedno i odgovor na tvoje pitanje.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #6
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Korektan odgovor Stranac.

Ja licno nikada nisam bio clan bilo kakve partije,ali sam zato bio simpatizer njih nekoliko i svaki put sam bio srecan da nisam bio clan doticnih.

Zasto???

Zato sto niko nije u stanju da odrzi ni minimum zacrtanih ideala...

(Iz ovog kontexta zelim da iskljucim rahmetli Aliju Izetbegovica.)

Rad gospodina Suljevica pratim vec neko vrijeme i sve sam sigurniji da je on politicar koji,uprkos svemu,cvrsto stoji na zemlji,brani interese Bosnjaka,bori se za neke nase ideale i ne odustaje od njih,nije "prevrtac" koji svoja politicka ubedjenja mijenja cim pocnu da duvaju vetrovi promenjivog pravca...

Bilo bi posteno da tom coveku poverimo svoje glasove na nekim od sledecih izbora.
  Reply With Quote
Old 04-10-2007   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja bih morao taj dan da se probudim u 4 ujutru pa da sednem sam na svoju ruku,dok mi ne utrni da ne OSECAM DA JE MOJA,e tako bi mozda nekako i mogao da ga glasam,drukce nema sanse...

ovde hvali neko...Talino...........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Vec dugo vremena se u Sandzaku vrte jedni te isti ljudi na vlasti, mislim da je vrijeme da se nesto mijenja, narod ili vlast.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #9
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko
Vec dugo vremena se u Sandzaku vrte jedni te isti ljudi na vlasti, mislim da je vrijeme da se nesto mijenja, narod ili vlast.


Sto kaze Mesa Selimovic:

"i ucinicemo to ,braco moja satrvena,cim odrastu pravi ljudi koji nece dopustiti da im vampiri sjede za vratom."
  Reply With Quote
Old 04-10-2007   #10
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

ja mislim d aje trenutno muftija zukorlic jedini koji bi mogao da predvodi bosnjacki narod

slazem se u potpunosti s aensarom

svi mogu sem sulja on predvodi ove sto kradu traktore i pustaju iz zatvora sverc brate z aramazan dusu dao
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ni dvije nacrtane ovce on nebi mogo da predvodi.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #12
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Reško,

ne vidim,zapravo ne mogu da nadjem nista od onoga sto si mislio da se ne slaze moja prava recenica sa prvom recenicom iz intervjua gospodina Suljevica...

nego,ako je nesto sto smatras bitim i uvideo si da sam pogresio reci mi,pa mozemo ispraviti...

dobro znas da je to doba kada sam ja bio jako politicki aktivan i da znam sve sta i kako se desavalao i ono sto je najbitnije znam radnje koje su se desavale iza paravana na svim stranama...

iskreno da ti kazem,ovo prvi put sada javno iznosim,napisao sam jedno dobro stivo iz tog perida,ne to da bih sacuvao od licnog zaborava vec da nekada ako Bog da,kada zatreba,iznesem sve crno na belo...

nas narod je JAKO SKLON ZABORAVU,pogotovu je zalosno i tragicno sto je skloniji ZABORAVU DOBRIH DELA da ne kazem ZABORAVU ZAHVALNOSTI...

zato,ne shvatite me pogresno,trenutno nisam ni u jednoj opciji,samo razmisljam kao neko ko poznaje sve aktuelne politicke strukture na nasem podrucju..



i,da....

sve nekako mogu da podnesem,ali kada mi neko pomene zukorlica,odmah mi se zeludac uzburka....



i,na kraju samo da zamolim sviju,da nista ne shvataju licno,niko od politicara ne zeli narodu bas dobro,ne zato sto nece,vec zato sto je to tesko ostvarivo,i ne uzimajmo te ljude kao nesto bitno,jer poitika je deo svakodnevice,zapravo zivot koji se oko nas desava svakoga dana-tako su to stari grcu timacili...

naucimo se da necija neistomisljenost NIKAKO NE ZNACI UROTAVANJE PROTIVU NAS,vec pogledajmo to kao jos jedan put ka pronalasku boljeg resenja za sviju nas...



jos jedan put ponavljam,

U MOJIM POSOTVIMA NEMA NICEGA LICNOG,

i ne bih voleo da se neko nadje uvredjen...

u nadi za razumevanjem,saljem vam tople pozdrave sa prohladnog severa

DRAGI MOJI SJENICANI MA GDE BILI....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #13
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Zar nam nisi ni Suljo ni Zukorlic donijeli bar malo dobra?

Uistinu.....
Quote:
nas narod je JAKO SKLON ZABORAVU




I na kraju: Ko je kompetentniji da vidi IZ Sandzaka od sadasnjeg muftije?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #14
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
evo ja cu da ti kazem CARE...



ima manje odbornika zato STO NIKADA NE LAZE,ZATO STO SE NIKADA NE PRODAJE,ZATO STO NIKADA NE IZDAJE,ZATO STO NIKADA NE BEZI I NE NAPUSTA SVOJ NAROD I SVOJ RODNI SANDZAK,ZATO STO ZIVI OD SVOG ZNANJA OD SVOJE PLATE I ZIVI U STANU OD 50-AK KVM A NE U LUKSUZNIM PALATAMA DOBIJENIM NA MUCI I JADU SVOJI SUNARODNIKA I ZATO STO NEMA PRLJAVIH PARA DA KUPUJE GLASOVE LJUDI KOJI SVOJ INTERES UM I RAZUM PRODAJU ZA 1 LITAR ULJA I 1KG BRASNA, I NA KRAJU DRAGI MOJ ZATO STO JOS ON I SAMO ON NIKADA NIJE IZNEVERIO ONO STO JE U SRCIMA SVIH NAS BOSNJAKA-MUSLIMANA,A TO JE



SANDZAK AUTONOMIJA I BOŠNJACI SU NAROD A NE MANJINA...





eto,da znas zbog cega,a ako te interesuje jos nesto-pitaj,dobices informacije iz prve ruke i odnekoga ko je bio deo sjenickog politickog zivota...[B]__




Pa ako je ovo sve kako ti pricas (recimo da je tako) NEMA ON KUD U POLITIKU
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

[quote="keiselbach"]
Quote:

Pa ako je ovo sve kako ti pricas (recimo da je tako) NEMA ON KUD U POLITIKU


mozda,mozda ti imas pravo...

mozda on nema kud u politiku,ali sigurno znaj da ima kud u srcu svakog cestitog i postenog coveka-JER JE I SAM TAKAV...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl
Zar nam nisi ni Suljo ni Zukorlic donijeli bar malo dobra?

Uistinu.....
Quote:
nas narod je JAKO SKLON ZABORAVU




I na kraju: Ko je kompetentniji da vidi IZ Sandzaka od sadasnjeg muftije?


mislim da imas drugu temu o toj dvojici ljudi....

i ovo VIDI,ja mislim da si htela da napises VODI,jer ovako nema smisla tvoje pitanje...

ako te interesuje takvo sto,postuj na drugim temama pa mozemo i o tome dati svoje misljenje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #17
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ensare napisao sam ti malo objasnjenje, ako mislis da dzemo moze svoje ideje da realizuje u koaliciji sa radikalima onda OK,misli i dalje,ja ne mislim tako i ne verujem u to...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #18
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Ensare napisao sam ti malo objasnjenje, ako mislis da dzemo moze svoje ideje da realizuje u koaliciji sa radikalima onda OK,misli i dalje,ja ne mislim tako i ne verujem u to...


nikada,i nikada NIJE POSTOJALA KOALICIJA....

sacinjavanje skupstinske vecine po definiciji NIJE KOALICIJA...

cak ni SDP tada,koji je bio u skupstinskoj vecini nikada nije bio u KOALICIJI NI SA KIM,PA SAMIM TIM I SA RADIKALIMA....

to,sto su nasli zajednicki interes oko necega,a u prvom redu se to svodilo na eliminisanje sda sa vlasti,je otvorilo vrata propagandi koju samo sda moze da osmisli(NEKADA JE TO TAKO MOGAO JOS JEDINO SPS), i bubnjali su na sva zvona za tu koaliciju...

nasem,politicki neiskusnom narodu,nije bilo tesko zamazati oci i ubediti ih u tako nesto...



medjutim,u istom tom periodu,je sda izgubila i skupstinsku vecinun u novom pazaru,i trcala i molila onog,Pavlovic mislim da se preziva vodja radikala u n.pazaru,obecavala i davala kule i gradove da sa njima naprave koaliciju kako ta famozna sda ne bi izgubila izbore u novom pazaru...

ali,eto....

malo ko ovo zna,pa se to baca pod noge i zatrljava se....

i jos nesto,i ako je koalicija za srs posotjala,zar mislis da je cestitija ona

koju suljo i sda ima sa PALMOM,covekom koji je arkanova desna ruka,i finansijer paravojnih formacija koje su se borilie na teritirijama ex-yu republika...



GDE JE TU RAZLIKA-MOLIM TE....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #19
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC
...nasem,politicki neiskusnom narodu,nije bilo tesko zamazati oci i ubediti ih u tako nesto...


Evo jos jedne potvrde onog eksperimenta:

"Kad muhi odsečeš krila - muha ne čuje."
  Reply With Quote
Old 05-10-2007   #20
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jes nije vrat nego sia..e tako nije koalicija vec politicki sporazum tj sacinjavanje skupstinske vecine.

U novi pazar su takodje tad sdp i srs bili u koaliciji, a nije tacno da je sda htela sa radikalima, ponudili su koalicuju szs - fezija ,i covek je tad sa 3 odbornika trazio 50% vlasti,sda je to odbilo i onda su oni sa srs i sdp napravili koaliciju.

Ensare to si odigravalo kad nisi bio tu, mislim i tvrdim da to bolje poznajem od tebe,pratio sam tada svaku skupstinu koja se odrzala u sjenici, a pamtim i mnogo toga pored skupstine,(neke kafanske komentare presednika pojedinih stranaka),narocito coveka koji je tada izigravao kauboja, a sad se vratio POSLU koji jedino zna da radi, e njega sam licno cuo da je bolje sa radikalima nego sa sda i da nema vise u opstini selama.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dzemail, intervju, suljevic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Intervju: Mensur Gičević Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 108 31-12-2008 00:20
INTERVJU:Prof.dr. Sait Kačapor suad Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 2 26-10-2008 20:24
Intervju: Rijad HodŽiĆ, MenadŽer Oo Ldp U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 26 29-04-2008 20:08
Intervju: Esko HadŽiĆ, Direktor Tp ''sjenica'' Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 11 01-03-2008 10:17
INTERVJU 36310 Mediji 16 25-11-2007 09:07


All times are GMT +2. The time now is 08:27. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)