SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 22-07-2010   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post Intervju: Harun Hajradinovic

Na poslednjem skupštinskom zasedanju lokalnog parlamenta Sjenice, koje je održano 2.jula, formirana je nova, treća po redu skupštinska većina aktuelnog saziva. Na toj sednici, sa pozicije predsednika Skupštine, smenjen je Harun Hajradinović iz Narodnog pokreta Sandžaka, a na njegovo mesto izabran je Esad Zornić iz G17 plus. Smenjen je takođe i Mensur Gičević (GG Dosta je), a za novog zamenika predsednika opštine izabran je Veroslav Karličić (DSS). Razloge najnovije prekompozicije vlasti, smenjeni predsednik Skupštine opštine Sjenica, Harun Hajradinović, povezuje sa izborima za Bošnjački nacionalni savet. On smatra da su ''po nalogu odozgo'', iz vlasti potisnuti oni koji su na nacionalnim izborima podržali Bošnjačku kulturnu zajednicu. Hajradinović kaže da od 6.maja aktuelni saziv nema legitimitet i predviđa da nova skupštinska većina neće dugo trajati, te da su za legitimnu vlast u Sjenici, neophodni vanredni lokalni izbori.

-Glavni razlog prekompozicije vlasti su izbori za Bošnjački nacionalni savjet, jer su Narodni pokret Sandžaka i GG Dosta je, na tim izborima podržali Bošnjačku kulturnu zajednicu. Smtramo da BKZ na najbolji način zastupa interese Bošnjaka Sandžaka. Ona je kopija naših zahtjeva i ciljeva za koje se zalaže NPS, i zato smo joj dali podršku. BKZ je na izborima u Sjenici osvojila 64 odsto glasova, i zato smo mišljenja da aktuelni saziv Skupštine od 6.maja više nema legitimitet. Oni su našli utjehu u G17 plus i Ligi za Sjenicu, tako je barem bilo na izborima, i sad imaju tijesnu većinu od 20 odbornika. A zapravo je nemaju! To se pokazalo na samoj sjednici, na kojoj dobar dio odbornika SDP, nije glasao. Svojim glasovima, pristigla su u pomoć dva, odnsno tri odbornika SDA. Mada, i da je bilo drugačije, lično sam htio da podnesem ostavku, jer više nije imalo smisla učestvovati u takvoj većini koja nema legitimitet, i koja neće dugo trajati. A među ostalim razlozima prekompozicije vlasti, mogu navesti i Kombinat Pešter, i zaduživanje opštine koje je na pomolu.

Zašto mislite da nova vladajuća većina neće dugo trajati?

-Ova kombinacija, DSS, odnosno srpski blok sa Veroslavom Karličićem, i Esad Zornić, to je upravo ta ''stara ljubav'' od 2004.godine. Oni su priželjkivali da ponovo budu tandem, i to im se obistinilo. Mislim da nemaju apsolutno nikakvu perspektivu. Oni nemaju viziju opšteg interesa građana. Oni imaju lične stavove i ciljeve, i mislim da to neće dugo trajati. Pomenuću i to da su apetiti srpskog bloka porasli. Ako ima još neki nezaposlen Srbin, oni će gledati da ga zaposle, jer u suprotnom, ucene stupaju na scenu. Ono što je logično i realno, ako ima 20 odsto srpskog stanovništva u opštini, a nema ih toliko, onda bi, srazmerno tome trebalo da budu zastupljeni u radnim organizacijama. Nije dovoljno što su Srbi zauzeli 80 odsto radnih mesta u državnim službama, pa sad žele nerealnu zastupljenost i u preduzećima pod ingerencijom opštine. Takva sitacija je nlogična i neprirodna, i to ne može dugo trajati. Vlast jeste smenjiva, ali za uspostavljanje legitimne vlasti, jedino rešenje jesu vanredni lokalni izbori.

Kako komentarišete Vašu smenu, koja je izglasana prostom većinom od 20 odbornika, imajući u vidu da su u glasnju učestvovala i 2 odbornika SDA?


-Sve je to po nalogu odozgo, po dogovoru u partijskim vrhovima SDP i SDA. U vrhu je postignit dogovor da, ukoliko postane tijesno, SDA pritekne u pomoć SDP-eu. To bacanje prašine u oči, od strane ministara Ugljanina i Ljajića, koji drže tenziju u narodu, više ne pije vodu. Konačno su pale maske i vidi se ko se zašta zalaže.

Vi smatrate da je prekompozicija vlasti ''nalog sa vrha'', a ne nešto što je nastalo iz potrebe sa lokala?


-Apsolutno! Takva većina od 20 odbornika je neprirodna i nema šanse da funkiconiše duže od narednih mjesec, ili dva. Pogotovu u ovakvom sastavu.

Znate li koji odbornici iz vladajuće SDP nisu glasali za Vašu smenu?


-Znam odlično. Ali neću da govorim njihova imena.

Na izborima za Bošnjački nacionalni savet, LDP je takođe podržala BKZ, a i dalje je u sastavu vladajuće većine. Kako to komentarišete?


-LDP je napravila kardinalnu, naivnu grešku kada su svoje odborničke mandate predali SDP-u, zarad nekih svojih foteljica, direktora Ustanove za sport i pomoćnika predsednika opštine. LDP na državnom i regionalnom nivou je sasvim dugačija od ove na opštinskom nivou. Ti momci su mladi, i nisu razumeli o čemu se radi.

NPS u Sjenici trenutno ima tri odbornička mandata. Ukoliko bi uskoro došlo do vanrednih lokalnih izbora, kakav biste rezultat očekivali?

-Što se tiče izbora, tu temu sam apsolvirao. Tu se dešavaju nevjerovatne stvari; uključivanje javnih i tajnih službi, i razne zakulisne radanje. Bilo je manjkavosti i na ovim nacionalnim izborima. BKZ je osvojila 65 odsto glasova, a po mom dubokom ubeđenju, realno je bilo 75 odsto. U izborima se ništa nije promijenilo za poslednjih 20 godina. Narod je takav, što ga više lažeš, sve ti više vjeruje. Mi iz Narodnog pokreta Sandžaka nemamo pare, a i da ih imamo, ne bismo ih davali. Mi nismo ni za kakve predizborne presije i zalažemo se za poštovanje slobodne volje građana, kojima treba omogućiti da glasaju po svojoj savjesti. Naša politika je kristalno jasna. Mi svakog momenta zastupamo sve ono što je po mjeri građanina, bilo da je on Bošnjak ili Srbin.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-07-2010   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Wink

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post

Smtramo da BKZ na najbolji način zastupa interese Bošnjaka Sandžaka. Ona je kopija naših zahtjeva i ciljeva za koje se zalaže NPS,
dok ovo viti mutija


Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post

Zašto mislite da nova vladajuća većina neće dugo trajati?

-Ova kombinacija, DSS, odnosno srpski blok sa Veroslavom Karličićem, i Esad Zornić, to je upravo ta ''stara ljubav'' od 2004.godine.
a sta je bila nps ljubavnica

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
NPS u Sjenici trenutno ima tri odbornička mandata. Ukoliko bi uskoro došlo do vanrednih lokalnih izbora, kakav biste rezultat očekivali?

-Što se tiče izbora, tu temu sam apsolvirao.
ne treba biti apsolvent matematika je jasna , kako koji izbori dodju sve ste blizi pitanju cenzusa
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
ne treba biti apsolvent matematika je jasna , kako koji izbori dodju sve ste blizi pitanju cenzusa
da,ali ima i asimptotsko priblizavanje,koje se samo cini da ce se desiti ali se nikao ne desi,i tako u beskraj...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
hajradinovic, harun, intervju


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:18. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)