SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Mali oglasi prodaje se ili kupuje se (plac, kuća, bicklo itd), ovde se možete oglašavati da vas ceo svet čita.

 
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 22-04-2007   #21
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Izvini Sovjetski,ali dovoljan je jedan oglas,a ne tri zaredom!
__________________
halilce is offline  
Sponsored Links

Old 25-04-2007   #22
Sovjetski Sojuz
Gost
 
Posts: n/a
Default

KUCA U ULICI TADIJE ANDRICA,PORED STARE OSNOVNE SKOLE.230 KVADRATA,50 KVADRATA CINE DVA LOKALA(U FUNKCIJI,ULAZ DIREKTNO SA ULICE).UZ KUCU IDE I 3,5 ARI PLACA.KOMPLETNA INFRASTRUKTURA.EXTRA KVALITET.POCETNA CENA 105 000 EURA.KONTAKT TELEFONI : 020 741 709 I 063 497 321.
 
Old 26-04-2007   #23
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

citam ove oglase i cijene kuca po sjenici. ne mogu da verujem da kuca tamo kosta 105000 eura i da ce neko dati tolike pare. gledam na internetu cijene u crnoj gori, primorje.jeftinije nego u sjenici. sta je razlog sto su takve cijene kod nas?
sabina is offline  
Old 26-04-2007   #24
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Glumimo Pazarsku tafru.........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline  
Old 26-04-2007   #25
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ljudi prave biznis na tome...

ali i tome je dosao kraj...

imalo je sretnika koji su od 2002-2004 sacekali ono povratnika i lupali im sklempe i pokupili to para sto su zaradili i eto sad ostale te cene da se pamte a i da pokusa jos neko nekoga da isfolira...

ali,dok ima ovaca bice i šišanja...



nema sjenica za sada perspektive i svako ulaganje u nju je uzaludno a kupovina skupih kuca,za koju sam siguran da je u doglednó vreme nece biti,je promasena investicija...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline  
Old 26-04-2007   #26
Novinarka
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2006
Location: Sarajevo
Godine: 44
Posts: 67
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Glumimo Pazarsku tafru.........
Nadam se da se moj školski drugar neće naljutiti što navedoh ovo gore kao citat... ...ali...ne znam šta može biti loše u tome što je cijena kuća u Sjenici tako visoka?

Verovatno bi drugačije odreogovali da je situacija suprotna!

Ono što je zaista tužno u cijeloj ovoj priči je činjenica da se MI selimo iz naše lijepe Sjenice...PA VALJDA IZ TE VELIKE LJUBAVI,OTUDA I VISINA CIJENA KUĆA...ali kako Stranac reče,Sjenica zaista nema perspektive...pa otuda i sve ovo...ali...život je takav.





Lijep pozdrav iz Sarajeva.



P.S.Školski,bez ljutnje!
Novinarka is offline  
Old 26-04-2007   #27
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

NOVINARKA....



mnogo ce mi biti zao ako odes iz nasega grada,a pogotovu mahale nase...

i ako godinama vec ne zivite u sjenici,ipak ona kuca uvek podseca na vas,dobre ljude i dobre komsije,kakvih je malo u sjenici....
STRANAC is offline  
Old 27-04-2007   #28
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

ja nisam mislila da je lose sto su cijene visoke, ali mi govorimo o sjenici a ne o nekom velegradu. vrijede li te kuce toliko ili je to kao sto rece stranac samo da se iskoristi situacija sto ljudi iz inostanstva kupuju kuce dole iz ljubavi prema sjenici. i ja mislim da je to totalno promasena investicija u situaciji u kojoj se nalazi sjenica a i cijela drzava.
sabina is offline  
Old 27-04-2007   #29
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Mislim da su cijene sasvim realne.500 e po kvadratu nije puno.Pa kuce su to.E sad,to sto neke kuce imaju 150-200 m2 pa ispadaju skupe,je druga stvar.A nije ni promasena investicija kupovina kuce u Sjenici,narocito za Sjenicaka koji zna da nije sve u "perspektivi" i u novcu.Neko pomenu komsiluk,e to nema para,jes da se narod malko "iskalpio" zbog ove krize ali onaj lijepi domacinski duh je i dalje prisutan po nasim mahalama.



Eto mene je zamolio komsija da mu oglasim KUCU NA PRODAJU putem interneta pa svi zainteresovani neka mi se jave putem privatne poruke.

Kuca se nalazi u Pesterskoj ulici,prizemna je(ima nekih 100-110m2), skoro je kompletno renovirana,i inace je u odlicnom stanju.
 
Old 27-04-2007   #30
waga
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 43
Posts: 296
Default

Ma to je preskupo ja sam ovde platila kucu 180 000 eura i moja deca imaju ovde neku buducnost,a Sjenica nece nikada biti kao sto je nekad bila.
waga is offline  
Old 27-04-2007   #31
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by waga
Sjenica nece nikada biti kao sto je nekad bila.


NIKAD NE RECI NIKAD.

A razlika izmedju 180000e i 50-60000e je ogromna mada je u potpunom skladu sa razlikama izmedju Auistrije i Sjenice.

Na kraju ja neznam sta bi htjeli,hocete da kupite kucu u Sjenici ali bi da vam je neko pokloni.Nevolim ucenjivace.
 
Old 27-04-2007   #32
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Hm, interesantno!



I meni ovo zvuci preskupo. Odakle jednom prosjecnom Sjenickom covjeku toliki novci? Da li postoji neki nacin financiranja, da li banke odobravaju kredite i kakve su kamate? Na koliko godina su ti krediti?



Ako trzista nije prilagodjeno ljudima koji tamo zive tu nema ni prodaja.

Na osnovu kakvih kriterija se procjenjuje vrijednost kvadratnog metra?



A, imala bih ja jos milione pitanja, ali neka nam neko kaze makar neka osnovna.



Kupovina kuce je veliko ulaganje, i vrlo se rijetko dogadja kao emocionalna pobuda. To je uvijek "Potreba". Prema tome za usjesnu prodaju, realnost je vrlo potrebna.



Svi oni koji prodaju moraju malo i progledati kroz prizmu Kupca (zamislite da kupujete tu kucu) a pogotovo trzista.

U praksi se cesto dogadja da su vlasnici kuca na prodaju,,, jako vezani za tu kucu. Pogotovo kod nas, tesko se dolazilo do kuce. Pa su tu i ostala doganja, djeca rasla u njoj, i mnoge druge lijepe stvari su se tu dogadjale. Te se nastoji ponekada sve to unovciti. Ovo sve ne zanima onog Kupca na drugoj strani.



Medjutim onaj koji kupuje, u svojoj glavi ima samo jednu cinjenicu "Kako se odvojiti od tolike sume novaca".



Mora se naci neka sredina u cilju obostranog uspjeha.



I ovdje bih mogla roman ispisati, ali sve jedno ne ide mi u glavu cijena tih kuca.



Moje misljenje,

Ja bih mozda platila visoku cijenu da imam veliku kucu sa 3 garaze klima uredajima na obali onog Sjenickog Jezera, ili negdje u blizini dobro organiziranih skijaskih staza. Tu se ne bi moglo pogrijesiti sa ulaganjem!!



Postoji jedno pravilo u Kupovini/Prodaji, a to je i samo to vjerujte mi:

LOKACIJA, LOKACIJA I LOKACIJA.



Nije sve tako ruzno u Sjenici, ovaj grad ima odlicne potencijale!!!
borichi is offline  
Old 27-04-2007   #33
Novinarka
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2006
Location: Sarajevo
Godine: 44
Posts: 67
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC
NOVINARKA....



mnogo ce mi biti zao ako odes iz nasega grada,a pogotovu mahale nase...

i ako godinama vec ne zivite u sjenici,ipak ona kuca uvek podseca na vas,dobre ljude i dobre komsije,kakvih je malo u sjenici....


Hvala Stranac na ovako lijepim riječima...kad čujem ovako lijepe riječi prosto mi je nekada žao što sve ovako mora da bude...ali dobri ljudi,a pogotovo dobar komšiluk se nikada ne zaboravlja,pa makar i poslije 10 i više godina...kao što si na primer ti Stranac.

Lijep pozdrav iz sunčanog Sarajeva.
Novinarka is offline  
Old 27-04-2007   #34
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja samo govorim istinu,i svoja osecanja,u ostalom ko god poznaje tvoju porodicu drugacije i ne moze reci jer ste zaista svi bili ekstra dobri ljudi i komsije...





znas da sam cesto prolazio nasom ulicom, i uvek mi je bilo nesto neobicno od kada sta otisli...

nekada,kada bi ti dosla opet bi se vracao nekako onaj lepsi osecaj,ali na zalost to nije trajalo dugo...

zao mi je,i ako ne zivim vise dole i ko zna da li cu se ikada vratiti,ali zao mi je ako odete iz one mahale...

jednostavno,negde sam vec reko, da ne volim da menjam dobre navike a pogotovu ljude i komsije...

ali,ma sta god da bude,ja zelim sve najlepse tvojoj porodici i tebi,i nadam se da cemo uvek biti u kontaktu...

SVET JE MALI,SRETACEMO SE...
STRANAC is offline  
Old 27-04-2007   #35
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC
ja samo govorim istinu,i svoja osecanja,u ostalom ko god poznaje tvoju porodicu drugacije i ne moze reci jer ste zaista svi bili ekstra dobri ljudi i komsije...





znas da sam cesto prolazio nasom ulicom, i uvek mi je bilo nesto neobicno od kada sta otisli...

nekada,kada bi ti dosla opet bi se vracao nekako onaj lepsi osecaj,ali na zalost to nije trajalo dugo...

zao mi je,i ako ne zivim vise dole i ko zna da li cu se ikada vratiti,ali zao mi je ako odete iz one mahale...

jednostavno,negde sam vec reko, da ne volim da menjam dobre navike a pogotovu ljude i komsije...

ali,ma sta god da bude,ja zelim sve najlepse tvojoj porodici i tebi,i nadam se da cemo uvek biti u kontaktu...

SVET JE MALI,SRETACEMO SE...


E HAJ NEK TI KOMSIJA U AUSTRIJI NAPISE NESTO OVAKO.

MA NIKAD U ZIVOTU?TAMO SE BRE LJUDI NE POZNAJU NITI ZELE DA SE ZNAJU.

MA ZNATE STA JA MISLIM DA JE 500E PO m2 I MALO AKO UZMEMO U OBZIR OVAJ GORE CITIRANI TEXT.
 
Old 28-04-2007   #36
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Jedno od "zlatnih" pravila za kupca prilikom kupovine kuce ((utuvio (zapamtio) od rahmetli baba)):

Kuca se ne kupuje od onoga koji je napravio, kuca se kupuje od onoga ili onih koji su je nas(lij)edili.
 
Old 28-04-2007   #37
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default



E HAJ NEK TI KOMSIJA U AUSTRIJI NAPISE NESTO OVAKO.

MA NIKAD U ZIVOTU?TAMO SE BRE LJUDI NE POZNAJU NITI ZELE DA SE ZNAJU.

MA ZNATE STA JA MISLIM DA JE 500E PO m2 I MALO AKO UZMEMO U OBZIR OVAJ GORE CITIRANI TEXT.[/quote]







izgleda,ova moja konstatacije ce znatno uticati na cenu kuca u sjenici....



e,dobri nas @36310,u pravu si...

i ovde,gde ja zivim,je situacija tako hladna...

kad pogledas,svi se pozdravljamo,znani i neznani,pa cak i na uliciu vecini slucajeva ce svedjani prvi se javitit i pozdraviti,ali ne dao ti Bog da ti i najmanja sítnica zatreba,nece ti pomoci...

opet,imaju i izuzetaka,ja sam se licno uverio da i medju njima ima dobrih ljudi i onih koji ce pomoci,ali generalno sam stekao utisak koji napisah,vec...

inace,ne znam da li znas ko je @NOVINARKA,ja cak ne znam ni ti ko si ali nij e ni bitno,i ko je njena porodica....?

zaista su predivni ljudi i komsije bili...





@WALTERE

aktiviraj nam se malo,lepo te videti...

i meni, moj babo je cesto pricao ovu pricu,i ja sam se uverio da su babove reci i konstatacije uglavnom bile stvari iz iskustava,koje su cesto bile ispravne i tacne,tako da ne sumnjam da je i ovo istinito...
STRANAC is offline  
Old 28-04-2007   #38
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC
...ja cak ne znam ni ti ko si ali nije ni bitno


Ja sam ti Stranac,jedan internet-vagabundo koji tako ide od foruma do foruma u potrazi za ljudima koji razmisljaju svojom glavom...

Pripremam strasnu revoluciju hahahaaa
 
Old 29-04-2007   #39
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ako nova kuca moze da se napravi za 30 - 40 000 eura a plac kosta 25 - 30 000 (u zavisnosti od lokacije ima odstupanja) nije mi jasno kako neko moze da trazi 100 000. Ko hoce da da 100 000 za kucu bolje mu je da kupi plac gde mu se svidja i napravi novu kucu i ostane mu najmanje 30 000 u dzepu.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline  
Old 29-04-2007   #40
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

@ADNAN

u pravu si,ali problem je taj sto je u sjenici vise vrlo malo lepih placeva ostalo slobodno...

uglavnom se na dobrim lokacijama izgradilo po nesto...

zato su cene kuca na lokacijama visoke...

evo hajd reci za koji bi ti deo grada menjao tvoju lokaciju...

ili hajd nadji jos nedje neko mesto da je lijepo i blizu carsije...ako mozes da se prisetis...
STRANAC is offline  
 

Bookmarks

Tags
cijena, kuca, sjenici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Moja kuca je preko puta Numana Zekica! iSelektor Sjenicke ulice 139 19-03-2009 03:06
Sarajevo,super ponuda,kuca na prodaju,ili adekvatnu zamjenu marinabh Mali oglasi 0 25-02-2009 21:30


All times are GMT +2. The time now is 17:01. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)