SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 20-02-2006   #1
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default Kultura

Dragi Resko,

Procitao sam rikijevo pismo upuceno meni o stanju kud-a u sjenici.Iz cega sam zakljucijo da je stanje ocajno.Pa sam mislijo da vidis sa rikijem i ostalim koji su odgovorni u nasem gradu o kulturi,da se napravi neka sira akcija(kao za dzamiju)da bi ta kulturna organizacija sjenice dobila svoje mesto u nasem gradu.Jer je kultura jako bitna za razvoj drustva u gradu.A samim tim i prezentacija naseg grada bi dosla do veceg izrazaja.Za sada toliko.Cujemo se.Selam za sve vas.I ne vratiste vi onu temu.Ono za dzamiju ste odlicno uradili.Svaka cast.
mirsad is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-02-2006   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Prvo da dovedemo akciju sa dzamijom do kraja pa posle akcija za kud ili sta vec..Od kako sam postavio racun na sajt svi se nekako usuteli,mislim da bi bilo pametno da se svaki prilog koji se uplati postavi na forum u cilju da postakne i druge da to urade.Nadam se da si ti vec poceo tamo sa prikupljanjem ja evo dajem skoro pola moje plate,nadam se da ce se i ostali clanovi odazvati ovom pozivu i dati sto se kaze KOLKO KO MOZE...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2006   #3
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

ovako sto se tice kuda stvarno je potrebna pomoc al slazem se sa tim da se prvo pomogne sa zavrsetkom Hodzica dzamije u muhadzer mahali jer u tom delu grada je potrebno zavrsite zapoceto

naravno svi koji su u mogucnosti treba da pomognu kako na tom planu tako i sto se tice i samog drustva u sjenici

toliki talenat ima omladina sjenice cak su i clanovi KUDa jedinsto ucestvovali u filmu SIVI KAMIJON CRVENE BOJE u kojem sam i ja licno nastupao a i par sjenickih mladih glumaca igrace u novom filmu EMIRA KUSTURICE naravno i ja ako mi vreme bude dozvolilo

mi se na nekakve teske muke snalazimo ali stvarno je tesko izaci na kraj ovde jer nas rad je volonterski i samo mozemo da se uzdamo praveci zabavne veceri nekadasnja sjenicka sijela ili KROMPIR VECERI
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2006   #4
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Resko ja sam tek juce vidijo da racun postoji.Jer par dana nisam bijo u mogucnosti posetiti sajt.Obavestijo sam neke nase zemljake.Ja se iskreno nadam da ce sa uplatama poceti vec od danas.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #5
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

clanovi KUDa jedinsto ucestvovali u filmu SIVI KAMIJON CRVENE BOJE u kojem sam i ja licno nastupao a i par sjenickih mladih glumaca.



Riki, u kom dijelu tog filma ste bili vi KUD. Sta ste konktrtno odglumili. Ja imam taj film ali se nigdje ne spominje niko od nasih. Da nije to tamo gdje se pjeva ona pjesma "Snijeg pade na behar na voce" to me je dosta asociralo na nas KUD. Reci mi molim te, da obratim paznju drugi put.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Mirsade bilo bi dobro jer kad dovedemo ovu akciju da pocnemo sa drugom,e sad za sta pare skupljati mozemo da napravimo neku anketu clanova ili ako ima neko bolji predlog? svejedno, ja sam spreman da podrzim akciju....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #7
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Cujem da Edin_mangas ima koncert u Woodstock ove godine sa svojim bendom. I da su karte sve rasprodane 5 mjeseci unaprijed.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #8
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

Quote:
Originally Posted by borichi
clanovi KUDa jedinsto ucestvovali u filmu SIVI KAMIJON CRVENE BOJE u kojem sam i ja licno nastupao a i par sjenickih mladih glumaca.



Riki, u kom dijelu tog filma ste bili vi KUD. Sta ste konktrtno odglumili. Ja imam taj film ali se nigdje ne spominje niko od nasih. Da nije to tamo gdje se pjeva ona pjesma "Snijeg pade na behar na voce" to me je dosta asociralo na nas KUD. Reci mi molim te, da obratim paznju drugi put.
ima u vise navrata

na punktovima kada gori selo na nasem sjenickom jezeru .......... ja sam u onom delu sto je snimato na govedjaku kada se istovara sanduk sa puskama kao i u paljenju sela
riki is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #9
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

borici ovaj avatar ti je mnogo bolji onaj sa Busom je bio"mlogo"ruzan Nezameri brate,salim se
joku is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #10
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Riki hvala ti Bro, bas mi je drago za to a Bogami cu se i pohvaliti okolo. Taj film je prilocno voljen od strane naseg svijeta.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #11
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

joku, vala mi je dosta Busha i ovako. Mnogo mi Brate svjetluca ovdje pred ocima i skace ko lud a lud i jeste.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2006   #12
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

vecina filma je snimato na nasem kraju oko jezera i na putu kladnica sjenica i sjenica nova varos ima prepoznatljivih mesta kao put ka cedovu gde je udaren pop pa punkt na seperaciji tj most na uvcu ono drvo sto hoce da posecu film je snimat oko mjesec dana u sjenici
riki is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #13
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Riki jeste li sta radili po pitanju KUD-a.Rekao si mi da ima nekih planova.Ako bude bilo kakve akcije javi.Ako ste imali bilo kakav kulturno umetnicki program u Sjenici i van nje bilo bi dobro prezentovati na forumu.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2006   #14
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

Quote:
Originally Posted by borichi
Cujem da Edin_mangas ima koncert u Woodstock ove godine sa svojim bendom. I da su karte sve rasprodane 5 mjeseci unaprijed.


Borici ja jos nisam PROPEVO





Ni pare od karti nisam video

edin_mangas is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #15
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default Re: Kultura

Quote:
Originally Posted by mirsad
Dragi Resko,

Procitao sam rikijevo pismo upuceno meni o stanju kud-a u sjenici.Iz cega sam zakljucijo da je stanje ocajno. Pa sam mislijo da vidis sa rikijem i ostalim koji su odgovorni u nasem gradu o kulturi,da se napravi neka sira akcija (kao za dzamiju) da bi ta kulturna organizacija sjenice dobila svoje mesto u nasem gradu. Jer je kultura jako bitna za razvoj drustva u gradu.A samim tim i prezentacija naseg grada bi dosla do veceg izrazaja.Za sada toliko. Cujemo se. Selam za sve vas. I ne vratiste vi onu temu. Ono za dzamiju ste odlicno uradili. Svaka cast.


Mirsade,



Ne treba da gradjani izdvajaju za kulturu ("kao za džamiju") jer sredstva već postoje! Sva nesreća je u tome što malo ko zna istinu, da je Vlada srbije OBAVEZNA da finansira kulturu u Novom Pazaru, Sjenici i Tutinu.



Tačno je da ova vlada izdvaja ne tako mala sredstva i upućuje na raspolaganje Bošnjačkom vijeći za manjine sa sjedištem u Novom Pazaru, koje je pod kapom SDA,



A ovo vijeće je dužno rasporediti novac opštinama (prema potražnji) bez obzira ko u njima sačinjava vlast.



JAKO BITNO! Možete pogledati prvi broj lista "Bošnjačka riječ" (kojeg finansira vlada) ima ga na sjeničkim kioscima!



Pa pogledajte u tom listu malo bolje kolika sredstva su već izdvojena za kulturu u Bošnjačkim sredinama od strane Vlade!



A onda možete organizirati neki skroman skup i pitati gdje su pare. Pare su sigurno došle u BOŠNJAČKO VIJEĆE ZA MANJINE REPUBLIKE SRBIJE. (to je bivši BNVS)



Izmedju ostalog date su i pare namijenjenje kulturi Sjenice! A da li su pare tamo i stigle, to ne znam! Sumnjam jer u Sjenici vlast nisu sačinjavali SDA pa su pare i uskraćene ovoj opštini. Ovo smatram izrazito nemoralnim stavom! (iako me ne iznenadjuje kada se zna sa kakvim bezobrazlukom i bezočnošću se uzurpira regionalna tv, koja bi po pravilu trebala biti servis svih gradjana, a ne jedne političke opcije)



Samo nekoliko primjera.

- Budjet novopazarskog pozorišta je 80.000 eura!

- Budžet festivala Sandžačke sevdalinke je 15.000 eura

- budžet lista "Bošnjačka Riječ" je 5.000 eura



Osim ova tri projekta, vlada finansira još petnaest velikih projekata . Dakle, ukupno 18. kulturnih projekata. Ako medju njima nema niti jednog projekata za Sjenicu onda krivite:



1. ili one u KUD-u što nisu uradili nacrt projekta o finansiranju njihovog rada, i dali ga opštinskim vlastima Sjenice na uvid (a oni dalje bošnjačkom vijeću za manjine u N. Pazaru)



- Ili krivite vlast Sjenice, ukoliko je ona dobila nacrt projekta od KUD-a, a nije ga dalje proslijedila prema vijeću za manjine. Moraju da imaju dokaz da su slali nacrt pa bili odbijeni od strane vijeća!



- ili pak krivite Vijeće za manjine jer su od opštinske vlasti u Sjenici dobile potraživanja za kulturu Sjenice, ali im nisu dali novac (kojeg su, stoprocentno je sigurno, dobili od Beograda za kulturu Bošnjaka u ove tri općine).



Uz malo volje i truda, naći ćete gdje koči! Ali bojim se da je sada možda čak i kasno za ovu istragu jer predstoje izbori za koji dan. Ovo ćete moći istražiti tek nakon izbora, ali i to zavisi od toga ko će doći na vlast. Nadam se da ste ovo pažljivo pročitali.



pozz.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #16
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

nebih da komentarisem ovo pisanje

o kudu jedinstvo mogu pisati samo njegovi clanovi A ne da se pise sta ko misli i zakljucuje o stanju kuda

od bnvs nikada nista nije dobijeno niti od predhodne vlasti iako se kud nesme tretirati i zloupotrebiti
riki is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #17
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Kakve veze ima kud sa BNVS hej Bosnjacko vijece(u kud valja ima i Srba) a KUD koliko ja znam je pod opstinom tj.ustanovom za kulturu i sport koja je pod opstinom.
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2006   #18
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Kakve veze ima kud sa BNVS hej Bosnjacko vijece (u kud valja ima i Srba) a KUD koliko ja znam je pod opstinom tj. ustanovom za kulturu i sport koja je pod opstinom.


tahirovče, nije bitno to što u KUD-u ima srba, i oni su gradjani sjenice! Može biti i roma ili jevreja... to nije bitno. Bitno je to, da BNV dobija od vlade sredstva za kulturu tri opštine: Novi Pazar, Tutin i Sjenica i tamo treba da ih šalje. Pogledaj u listu "Bošnjačka riječ" za šta sve vlada izdvaja sredstva. U pitanju je 18. velikih projekata.



Kud treba da traži pare, taj zahtjev treba da uputi ili predsjedniku opštine Sjenica, ili direktno da odnese u BNV (u novom pazaru, sjedište im je preko puta ekonomske škole). Ako u KUD nisu tražili novac, kako će im neko dati? Eto u tome je stvar.

_____________



Riki, ja se nisam upleo iz drugog razloga, osim što mi je bilo žao kad sam vidio da se momci samoorganizuju da skupe po malo para, da bi kud proradio. poz.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #19
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

to ja znam kako ti momci sakupljaju jer sam i ja jedan od njih nezaboravi to
riki is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #20
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Vjerovatno ja pišem nerazgovjetno.

Stvar je u tome što ne treba da sakupljaju novac. Novac već postoji!
Talino is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kultura


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kultura Na Cekanju Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 5 15-11-2007 19:28
PARIZANI SU U SJENICI, KULTURA SE IPAK DESAVA Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 6 23-08-2007 15:54


All times are GMT +2. The time now is 11:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)