SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
 
Old 24-09-2008   #41
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Kada je bio na samrtnickoj postelji Poslanika je posjetio melek Džebrail i pitao za posljednje želje. I Poslanik mu je rekao sljedeće tri želje: da mu njegov narod opstane do Sudnjeg dana; da ga ne pogađaju kataklizme; i da ga neprijtelji ne pokore. Nakon što je njegove želje melek prenio Svevišnjem, vratio se sa sljedećim odgovorom: „Tvoj će narod opstati i neće stradati poput nekih drevnih naroda; bit će izložen prirodnim nepogodama poput ostalih naroda; a neprijatelj mu neće moći nauditi i osvojiti ga osim preko njegovih vođa“!
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-09-2008   #42
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

" Vjernik koji se druži s ljudima i podnosi njihova uznemiravanja bolji je od vjernika koji se ne druži s ljudima i ne podnosi njihova uznemiravanja".

Aiša, r.a., pripovijeda:”Allahov Poslanik a.s. nikoga nije udario rukom, ni slugu ni ženu, izuzev kada se borio na Allahovom putu.”
  Reply With Quote
Old 26-09-2008   #43
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

- Nijedan od vas neće biti pravi vjernik, sve dok ne bude želio da bude svome bratu (prijatelju, muslimanu) ono što želi sam sebi.

-Mejjita (mrtvaca) prati troje: njegova porodica, njegov imetak i negova djela. Dvoje se vraća, a jedno ostaje s njim. Vraćaju se njegova porodica i njegov imetak, a sa njim ostaju njegova djela.

-
  Reply With Quote
Old 29-09-2008   #44
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Ebu Hurejre, radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik s.a.v.s. rekao: "Zaista Allah voli kihanje, a mrzi zijevanje; kada neko od vas kihne i kaže " Elhamdulillah " (hvala Allahu), obaveza je svakom muslimanu, koji ga čuje, da mu kaže: "Jerhamukellah" (Allah ti se smilovao). Zijevanje je od šejtana, i zato, kada neko od vas bude zijevao, neka se suzdrži koliko bude mogao, jer šejtan se smije onome koji zijeva." (Sahihul-Buhari)

Prenosi se od Muaaza b. Džebela r.a. da je rekao:Čuo sam Allahova Poslanika s.a.w.s kad kaže: 'Uzvišeni Allah je rekao: Moja ljubav je za one koji se vole u Moje ime, koji skupa sjede u Moje ime, koji jedni druge posjecuju u Moje ime, i koji dijele jedni drugima u Moje ime.(Tirmizi)

Kaže Poslanik s.a.w.s :"Meni najbliži od vas bit ce oni koji imaju najljepsi ahlak, koji su skruseni i koji mire i zblizavaju." (Tirmizi)

Kaze Poslanik s.a.w.s :"Mu'min je prijatan i on pomiruje, a nema dobra u onom ko ne miri i zblizuje i u cijem drustvu nije prijatno." (Ahmed)

Kaze Poslanik s.a.w.s "Ne uhodite jedni druge, ne spijunirajte, ne prekidajte odnose i ne zavadajte se, nego, Allahovi robovi, budite braca." (Buharija i Muslim)

Kaze Poslanik s.a.w.s :"Ko napusti raspravu kad nije u pravu, bude mu napravljena kuca u dzennetskoj mahali, a ko ostavi raspravu kad je u pravu, bude mu izgradena kuca u najodabranijem dijelu dzenneta." (Ibn Madze i Tirmizi)

Kaze Poslanik s.a.w.s : "Najgori ljudi su oni koji tude rijeci prenose i oni koji zavadaju one koji se vole." (Ahmed)

Kaze Poslanik s.a.w.s :"Kome se njegov brat izvini, a on ne prihvati izvinjenje, takav ima grijeh koliko je grijeh onog koji druge izrabljuje." (Ibn Madze)

Kaze Poslanik s.a.w.s :"Ko stane u zastitu casti brata muslimana, to cemu biti zastita od dzehennema." (Tirmizi)

Kaze Poslanik s.a.w.s :"Ko se ne interesuje za stanje muslimana taj nije od njih." (Taberani)

Kaze Poslanik s.a.w.s : "Ljudi su Allahovi sticenici; najblizi Allahu su oni koji su najkorisniji Njegovim sticenicima." (Muslim)
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 14-12-2008   #45
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ebu Hurejre (r.a.), prenosi da je Allahov Poslanik (sallallahu 'alejhi ve selleme), rekao: "Nije junaštvo u hrvanju (dvobojima), nego je junaštvo savladati se pri svojoj srdžbi."
  Reply With Quote
Old 21-09-2009   #46
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Muhamed s.a.v.s. je govorio:
"Svaki od vas je duzan sprijeciti zlo rukom-silom,ako to ne moze ,onda jezikom-savjetom,a ako ni to ne moze onda prezreti srcem-preziruci i mrzeci zlo.Ali ovo poslednje je najslabiji iman."
Jos je rekao :
"Tako mi Onoga u Cijoj je ruci moja dusa ili ce te naredjivati dobro i odvracati od zla ili ce vam Allah Uzviseni ubrzo poslati Svoju kaznu pa cete Ga dozivati,a On vam se nece odazivati.”
  Reply With Quote
Old 31-10-2009   #47
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Poslanik Muhammed s.a.v.s. kaze: “Ljubite cesto svoju djecu, jer svako iskazivanje ljubavi povecava vas status u Džennetu.” (Hadis)
  Reply With Quote
Old 26-02-2010   #48
neznalica
Registrovan
Početnik
 
Join Date: May 2009
Posts: 98
Default

MUBAREK OLSUN 12 REBIUL EVVEL! - Dan rodjenja naseg Posjanika MUHAMMEDA s.a.v.s.
neznalica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #49
neznalica
Registrovan
Početnik
 
Join Date: May 2009
Posts: 98
Default

neznalica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #50
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #51
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #52
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #53
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #54
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #55
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #56
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #57
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #58
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Rarica View Post
Upravo tako ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #59
akica_90
°Devojčica°
Prijatelj
 
akica_90's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Sarajevo
Godine: 34
Posts: 2,125
Default

__________________
"Gospodaru moj, nauči me da je tolerancija, najviši stupanj moći, a želja za osvetom prvi znak slabosti. Podsjećaj me stalno, da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu!"
akica_90 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2011   #60
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Centar za edukaciju i istraživanje "Nahla" od 2006. godine realizira kampanju „Osoba koju vrijedi upoznati”. Cilj kampanje je savremenim jezikom komuniciranja približiti i predstaviti ličnost i osobine Božijeg poslanika što većem broju ljudi kako bi razumjeli njegov život, misiju i postignuća, te neutralizirati negativni imidž koji prati islam i muslimane. Kampanjom želimo doprinijeti boljem razumijevanju u našem društvu.
Kao i svake godine-tako i ove,kampanja "Osoba koju vrijedi upoznati" krece u mjesecu rodjenja Poslanika s.a.w.s,cinice je predavanja,video projekcije,prigodna druzenja i bilbordi sa hadisima sirom Bosne i Hercegovine.
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
govorio, muhammedsaws, tako


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kako je klanjao Muhammed a.w.s Recruit Religija 34 19-04-2009 10:33


All times are GMT +2. The time now is 08:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)