SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
 
Old 04-11-2007   #1
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default Tako je govorio Muhammed(saws)

1.Ebu Mussa el-Eš'ari, radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:

- Gladnog nahranite, bolesnog obiđite i zarobljenog oslobodite! (Buharija)



2.Abdullah ibn Amr kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:

- Najbolji među vama su oni koji su najljepšeg morala! - u drugoj predaji:

- Među najbolje spadaju oni koji su najljepšeg moraIa. (Buharija)



3.Abdullah ibn Mes'ud prenosi od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve selleme, slijedeće riječi:

Budite iskreni, jer iskrenost vodi dobru, a dobro uistinu vodi u Džennet. Sve dok je čovjek iskren i teži iskrenosti, biće upisan kod Allaha kao iskren. Čuvajte se laži, jer laž vodi u griješenje, a grijeh uistinu odvodi u Džehennem. Sve dok čovjek laže i teži laži, biće upisan kod Allaha kao lažov. (Buharija, Muslim, Ebud Davud i Tirmizija)



4.Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, prenosi Vjerovjesnikove, sallallahu alejhi ve selleme, riječi:

- Nije bogatstvo u velikom imetku, nego je bogatstvo ako je duša bogata. (Buharija, Muslim i dr.)



5.Aiša, radijallahu anha, je govorila da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:

- Neka vaši poslovi budu ispravni i umjereni, jer nikoga neće njegovo djelo uvesti u Džennet. - Je li ni tebe, Allahov Poslaniče? - upitaše prisutni. Ni mene - odgovori Poslanik - osim ako mi se Allah ne smiluje. Znajte da je Allahu najdraže ono djelo u kojem čovjek ustraje, makar ono i neznatno bilo. (Buharija, Muslim i Neseija)



6.Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:

- Ko bude imao pri sebi neku nepravdu koju je učinio svome bratu, neka se s njim izmiri (i halala zatraži) prije nego li dođe na Sudnji dan kada neće biti ni dinara niti dirhema, nego će se dugovanja podmirivati dobrim djelima. A ko ne bude imao dobrih djela, njemu će se natovariti grijesi onoga kome je učinio nepravdu. (Buharija)



7.Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, prenosi od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve selleme:

- Sedam vrsta ljudi će Allah staviti pod Svoj hlad onoga Dana kada drugoga hlada osim Allahova neće biti:

- pravedna vladara,

- mladića koji je odrastao u ibadetu i pokornosti Allahu,

- čovjeka koji, spominje Allaha u samoći pa zaplače,

- čovjeka čije je srce vezano za džamiju,

- dvojicu prijatelja koji su se u ime Allaha zavoljeli i ostali takvi sve do smrti, .

- čovjeka koga pokuša zavesti ugledna i lijepa žena pa joj on odgovori: Ja se Allaha bojim, i - čovjeka koji dijeli sadaku tajno, tako da mu ne zna ljevica šta čini desnica. (Buharija i Muslim)



8.Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, kaže da je čuo Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve selleme, kada je rekao:

- Svima mojim sljedbenicima biće oprošteno osim onima koji javno griješe. Zaista je jedna vrsta lakoumnosti da čovjek griješi noću (kada ga drugi ne vide), pa kada osvane otkriva ono što mu je Allah pokrio, i govori: »Noćas sam uradio to i to.« Zanoćio je i njegov Gospodar ga je sakrio, a kada je osvanuo, otkrio je ono što mu je Allah bio pokrio. (Buharija i Muslim)



9.Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:

- Gledajte onoga koji je siromašniji od vas, a ne onoga koji je od vas imućniji. To će vam biti bolje kako ne biste omalovažavali Allahove blagodati koje vam je podario. (Muslim)

U predaji koju bilježi Buharija se kaže:

- Kada neko od vas gleda na onoga koji je iznad njega po imetku i izgledu, neka pogleda i onoga koji je iza njega u spomenutim blagodatima.





10.Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:

- Čuvajte se sumnjičenja, jer je sumnjičenje najveća laž. Nemojte jedan drugog uhoditi, niti prisluškivati. Nemojte jedan drugom zavidjeti niti se međusobno mrziti, niti jedan drugom leđa okretati. Budite Allahovi robovi - braća, kao što vam je Allah naredio. Musliman je brat muslimanu: ne smije mu nasilje učiniti, poniziti ga i omalovažiti. Dosta je čovjeku zla da svoga brata muslimana zamrzi. Sve što pripada jednom muslimanu sveto je (zabranjeno je) drugom muslimanu: njegova imovina, život i čast. Allah uistinu ne gleda u vaša tjelesa i likove, nego gleda u vaša srca i djela vaša. Ovdje je takvaluk (potpuna predanost Allahu) - ove riječi je ponovio tri puta i pokazao na svoja prsa. (Buharija i Muslim)
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-11-2007   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Od Ebu Se’ida El-Hudrija, radijallahu anhu, prenosi se da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Kada neko od vas zijeva, neka stavi ruku na usta jer sejtan moze uci u njega prilikom zijevanja.”



Lijepo znat!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2007   #3
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

12.Abdullah ibn Omer, radijallahu anhuma, kaže: Čuo sam Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve seleme, kako je rekao:

- Svi ste vi pastiri i svi ćete biti pitani za svoje stado: vladar je pastir i biće pitan za svoje stado; žena je pastirica u kući svoga muža i biće pitana za svoje stado; sluga je pastir u imovini svoga gospodara i biće pitan za svoje stado. (Mislim da je još rekao): Čovjek je pastir u imovini svoga oca i biće pitan za svoje stado. Svi ste vi pastiri i svi ste odgovorni za svoje stado. (Buharija, Muslim i Tirmizija)
  Reply With Quote
Old 06-11-2007   #4
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

13.Abdullah ibn Omer, radijallahu anhu, kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:

- Musliman je muslimanu brat: ne smije mu nasilje učiniti, niti ga na cjedilu ostaviti. Allah će pomoći onome ko bude bio u pomoći svome bratu. Onome ko bude olakšao muslimanu kakvu tegobu, Allah će olakšati tegobu na Sudnjem danu. (Buharija, Muslim, Ebu Davud, Neseija i Tirmizija)



14.Enes ibn Malik, radijallahu anhu, kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, izjavio:

- Pomozi svome bratu, bio on silnik ili trpio nasilje!

- Kako da pomognemo silniku?! - začuđeno će prisutni.

- Sprečavaj ga i odbijaj da ne čini nasilje - reče Poslanik. (Buharija, Muslim i Tirmizija)



15.Abdullah ibn Abbas, radijallahu anhuma, pripovijeda da je Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve selleme, šaljući Muaza (ibn Džebela) u Jemen, rekao mu:

- Čuvaj se kletve onoga koji trpi nasilje, jer između njega i Allaha nema nikakve prepreke! (Buharija i Muslim)
  Reply With Quote
Old 06-11-2007   #5
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

OPROŠTAJNI HADŽ



Poslije bitke na Hunejnu časni Poslanik se vratio svojoj kući u Medinu. Te godine, desete godine izbjeglištva Božijeg poslanika, mnoge grupe iz raznih krajeva Arabije dolazile su u Medinu da izjave kako primaju Islam. Gotovo čitava Arabija je postala muslimanska. Muhammed alejhisselam je bio zadovoljan i sretan što vidi ispunjenje svoje misije. Allah mu je pomogao da izvede ljude iz tame i nevjerovanja u svjetlo Istine i vjere.



U želji da svoje veliko djelo kruniše svečanim Hadžom i da još jednom vidi svoj rodni kraj, Poslanik je objavio da će u toj godini pohoditi Kabu.



Dvadeset i peti dan mjeseca zulkade (23. februara 632.) krenulo je iz Medine osamdeset hiljada muslimana na čelu sa Muhammedom, neka je mir i milost Allahova s njim.

Po dolasku na Hadž, pred ogromnom masom hodočasnika, na mjestu zvanom Arefat, Božiji poslanik je održao svoj veliki govor poznat u historiji kao "oproštajni govor."



"Ljudi, slušajte ove moje riječi jer nisam siguran da ću moći ponovo doći među vas, na ovo mjesto...





Naši životi i imovina su svete stvari i neprikosnovene kao što je za nas sve uzvišen i svet ovaj mjesec, današnji dan i mjesto na kome se nalazimo. Čovjek je djelo Božije i neka je proklet onaj koji to djelo ruši. Mi ćemo svi doći pred Boga i on će nas pitati za naša djela i naš rad ...



Budite uvijek dobri i milostivi prema vašim ženama ... Njihovu čast i njihovo poštenje čuvajte i odnosite se prema njima s ljubavlju i dobrotom. Uistinu ste ih dobili od Boga da ih čuvate i po zakonu sa njima postupate ... Ono što vam je povjereno čuvajte kao svoje i vratite onome čije je... Krvna osveta i lihvarstvo iz paganskih vremena neka prestanu zauvijek ...



O narode! Slušajte šta govorim i uzmite to srcu, vi morate znati da je svaki musliman brat drugome muslimanu. Svi ste vi jednaki, svi imate ista prava i iste obaveze. Svi ste vi članovi jednog velikog zajedničkog bratstva. Zabranjeno vam je da od svog brata uzmete bilo šta, osim ono što vam on dadne. Čuvajte se nepravde ...



Recite ovo i onima koji su prisutni i onima kojih ovde nema. Može se desiti da onaj kome se kaže bolje zapamti od onoga koji je to ovdje čuo... Ja vam ostavljam Božiju Knjigu koja će vas, ako se je vjerno pridržavate, uvijek čuvati da ne zalutate s pravog puta, sa staze pravde i istine. To je knjiga jasna, od Allaha upućena. Imate pred sobom moj cijeli život, moje riječi i moja djela, sve što sam govorio i radio, nastojao sam da bude u potpunom skladu sa Bozijim naređenjima..."



Časni Pejgamber je završio svoj govor riječima: "O moj Bože! Jesam li ispunio zadatak i povjerenu mi misiju?"



Božiji poslanice! Ti si vjerno ispunio svoju misiju i nama saopštio što ti je Bog povjerio!" — potvrdilo je sto hiljada duša u jedan glas.



Poslanikovo lice bilo je obasjano radošću. Od prevelike sreće u očima su mu svijetlile suze. Digao je ruke prema nebu i rekao: "Molim Ti se, budi svjedok svega ovoga!"



KAKVA VELIČANSTVENA MISIJA, KAKAV VELIČANSTVENI ZAVRŠETAK!



Kada je završio govor, sišao je s kamile i klanjao u isti mah podne i ikindiju, a zatim prešavši na drugo mjesto Arefata, objavio okupljenom narodu tada primljene kur'anske riječi:



"Danas su nevjernici izgubili svaku nadu da ćete vi otpasti od svoje vjere, zato se ne bojte njih, već se bojte Mene. Sada sam vam vjeru vašu usavršio i blagodat svoju prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam Islam bude vjera."



Oproštajni govor, iako kratak, sadrži mnogo mudrosti. Prije Islama jaki su napadali slabije, a časni Pejgamber je učinio svetim imovinu i živote drugih ljudi. Prema ženama se postupalo kao prema stoci, a Muhammed alejhisselam je taj koji im je povratio dostojanstvo. Lihvarenje i kamate su bile toliko rasprostranjene u Arabiji da su razorile mnoge domove i uništile mnogo ljudskih života. Poslanik je to zabranio i pozvao muslimane da pomažu jedni drugima bez traženja kamate. Do tada su ljudi bili podijeljeni prema bogatstvu, porodici, rasi ili plemenu, a Poslanik je sve te podjele odbacio, saopštivši da su svi ljudi jednaki pred Bogom te da je razlika samo u bogobojaznosti...



Ako sve ovo imamo na umu, bez sumnje ćemo naći sreću u našem životu
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2007   #6
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ummu el-Husajn el-Ahmesijje veli: "Slušala sam Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kako drži hutbu na Oprosnom hadžu, a na njemu ogrtač kojim se omotao (ogrnuo) ispod pazuha i ja gledam kako se njegova mišica trese. Čula sam da je tada rekao: 'O ljudi, bojte se Allaha i slušajte i pokoravajte se makar vam za predvodnika (naredbodavca) bio postavljen abesinski rob odsječenih udova (ruku i nogu), sve dok postupa (i sudi vam) po Allahovoj Knjizi'." (Hadis sahih, prenose ga Tirmizi i Imami Ahmed)
  Reply With Quote
Old 08-11-2007   #7
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

Rekao je Allahov Poslanik Muhammed saws:



" Izvjesticu vas o onome, koji ce sutra biti zabranjen dzehennemskoj vatri: svak ko je prijatan, nenametljiv, blag i pristupacan " (Tirmizi)
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2007   #8
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Aiša, na., priča: - Došao neki beduin Vjerovjesniku, s.a.v.s., i rekao: - Vi ljubite djecu?! Mi ih ne ljubimo. Na to je Vjerovjesnik, s.a.v.s., rekao: "A šta ti ja mogu kad je Allah iz tvoga srca istrgao milost."
  Reply With Quote
Old 15-11-2007   #9
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ebu Hurejre, r.a., kaže da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao:

"Ko vjeruje u Allaha i u Sudnji dan, neka ne uznemirava svoga susjeda; ko vjeruje u Allaha i u Sudnji dan, neka velikodušno ugosti svoga gosta; ko vjeruje u Allaha i u Sudnji dan, neka govori ono što je dobro ili neka šuti."
  Reply With Quote
Old 15-11-2007   #10
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ebu Ejjub el-Ensari, r.a., kaže da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao:

"Nije dozvoljeno čovjeku da raskine veze sa svojim bratom duže od tri noći, tako da, kad se sretnu njih dvojica da jedan od drugog okrenu glavu. Od njih dvojice je bolji onaj koji prvi pozdravi."
  Reply With Quote
Old 20-11-2007   #11
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Mislim da bi se i ovo trebalo naci u ovoj temi:



Osoba koju vrijedi upoznati

-Poslanik islama

-Crtice iz biografije





Prica o njemu prenosi se s' generacije na generaciju vec 1.400 godina.To je prica o skromnom trgovcu,pazljivom muzu,drzavniku,vojskovodji,covjeku koji i danas vlada srcima petine stanovnika nase planete.





Rodjen je u Meki 570.god.Njegovo ime znaci Hvaljeni.Otac mu je umro prije njegovog rodjenja,a majka kada je imao 6 god.Izrastao je u plemenitog mladica kojeg su svi cijenili zbog izrazito lijepe narvi.U 25.god. zivota ozenio se sa bogatom udovicom Hatidzom,s' kojom ima sestoro djece.





U 40.god.poceo je primati Boziju Objavu i zapoceo je misiju sirenja vjere i novog nacina zivota-Islama.Tokom naredne 23 god. iz Arabijske pustinje,nosena snaznim vjetrom i duhovnoscu njenih sljedbenika,iznikla je potpuno nova kultura,nova civilizacija,koja se nakon njegove smrti prosirila od Spanije do Kine,na tri kontinenta.



(Nastavice se...)
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2007   #12
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Karen Amstrong,historicarka religija,o njemu kaze:'Cijeli njegov zivot bio je neumorna borba protiv pohlepe,nepravde i oholosti.Citav zivot je izgarao trudeci se da pronadje nova resenja i donese mir u ratovima pocijepanu Arabiju.Ne mozemo istinski cijeniti Muhamedova postignuca dok ne shvatimo protiv cega se on morao boriti tokom svog zivota.'





A suocio se sa skoro beznadnom situacijom.Dosao je u drustvo koje su razdirali plemenski ratovi i klasna netrpeljivost,u kome su se ljudi klanjali stotinama kipova,u kome su zene i robovi smatrani obicnom robom za prodaju.I za samo 23.god.u taj okrutni i surovi svijet donijo je svjetlo mira i covekoljublja.

(nastavice se..)
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2007   #13
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

Uzvišeni Allah kaže: "... Sada sam vam vjeru vašu usavršio i blagodat Svoju prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera ..."
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2007   #14
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

Ovo je najveća blagodat Uzvišenog Allaha prema ovome ummetu, kada im je vjeru učinio savršenom i potpunom tako da nemaju potrebe za drugom vjerom, niti za nekim drugim vjerovjesnikom pored svoga (Muhammeda, sallallahu 'alejhi ve sellem), jer ga je Uzvišeni Allah učinio pečatom vjerovjesnika i poslao ga svim ljudima i džinima, pa je dozvoljeno samo ono što je On dozvolio, a zabranjeno je ono što je On zabranio i nema nikakve vjerske stvari, a da je On nije uzakonio.
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2007   #15
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

U gradicu Medini Muhammed(s.a.w.s) je uspostavio temelje nove zajednice-ummeta,koja po prvi put u historiji poznaje prava vjerskih manjina,zana,sirocadi,robova.U novoj drzavi nema mjesta rasizmu niti nacionalizmu i:'Nema prednost Arap nad nearapom,ili bijelac nad crncem,osim po dobrocinstvu.'







Kao muz i otac pruzao je veliku ljubav i paznju i u praksi je sprovodio vlastiti savjet:'Najbolji od vas je onaj ko je najbolji prema svojoj porodici.'

Osudjivao je nasilje u porodici,ohrabrivao zene da iznose vlastito misljenje i garantovao im pravo privatnog vlasnistva,pravo na odbijanje ugovorenih brakova,te pravo na trazenje razvoda braka.





Muhammed(s.a.w.s)je umro 8.juna.632.god.u 63.godini zivota,a covjecanstvu je u nasljedje ostavio univerzalnu poruku koja i danas,nakon 14.stoljeca,osvaja crca miliona ljudi.
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2007   #16
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ebu Hurejre, r.a., kaže da je neki čovjek došao Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., i upitao:

- Allahov Poslaniče! Ko među ljudima zaslužuje moje najveće poštovanje?

"Tvoja majka", rekao je on.

- A ko zatim - upitao je?



"Opet tvoja majka", odgovorio je.



- A ko zatim? - upitao je.



"Opet tvoja majka", odgovorio je.



- A ko zatim? - upitao je.



"A zatim tvoj otac", odgovorio je.
  Reply With Quote
Old 23-11-2007   #17
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

U sahihu Buharije i Muslima mnogobrojnim predajama se prenosi da je Boziji poslanik,s.a.w.s.,naredio sa se sehidi Bedra pokopaju u jedan mezar i da je zatim stao iznad njih i poceo ih dozivati po imenima:

'Jeste li se uvjerili da je istinito ono sto vam je obecao vas Gospodar?!

Ono sto je meni obecao,ja sam nasao istinom!'



Na to mu je Omer-Bog njime bio zadovoljan!-rekao:'Boziji poslanice,kako to da se obracas onima koji su vec mrtvi?!'



'Tako mi Onoga koji me s Istinom posla',odgovorijo mu je Poslanik,'ovo sto govorim vi nista bolje ne cujete od njih,samo sto oni nisu u stanju odgovoriti!'



Od Poslanika se,takodjer autenticnom(sahih)predajom,prenosi hadis u kojem se kaze'da umrli cuje bahat obuce onih koji su ga ispracali,kada odlaze od njega'.



Poslanik,s.a.w.s.,je propisao svom ummetu da'kada nazovu selam stanovnicima kabura,to ucine na nacin na koji se obracaju zivima;da reknu:Es-selamu 'alejkum,dare qawmin mu'minin(Mir neka je na vas,kuco naroda vjernickog!).'









(Omer(ibn el-Hattab)-jedan od najiskrenijih i najzasluznijih saradnika poslanika Muhammeda.a.s.;drugi vladar(halifa)muslimanske drzave poslije Muhammeda,a.s.,kojom je upravljao od 634-644.god.;simbol pravednog vladara.)





Ibn Qajjim el-Dzewzi



KNJIGA O DUSI
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007   #18
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

Prenosi se od Ebu Hurejre r.a. da je Allahov Poslanik s.a.v.s rekao:



»Ko poziva na pravi put, ima nagradu svih onih koji ga slijede, a njihova nagrada se nece umanjiti. A onaj koji poziva na cinjenje loših djela, ima grijehe svih onih koji ga slijede u grijehu, a njihovi grijesi se nece umanjiti«.
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2007   #19
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Najplemenitiji čovjek je onaj koji je najbogobojazniji. (Hadis sahih, prenose ga Buharija i Muslim)
  Reply With Quote
Old 29-11-2007   #20
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Bogobojaznost je ovdje (rekao je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pokazujući na svoja prsa tri puta). (Hadis sahih, prenosi ga Muslim)
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
govorio, muhammedsaws, tako


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kako je klanjao Muhammed a.w.s Recruit Religija 34 19-04-2009 10:33


All times are GMT +2. The time now is 10:12. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)