SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 4.00 average.
 
Old 23-05-2008   #1
neno
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 52
Posts: 102
Default humano

pozdrav svima. neznam dali ce se svi sloziti sa mnom ali nadam se da vecina hoce.Mislim da stvari koje se desavaju kod nas zasluzuju malo vise paznje i da se malo vise porazgovara o tome, konkretno mislim na zdrastvenu situaciju nasih gradjana jer u zadnje vreme je sve vise onih koji obolevaju od teskih bolesti kao sto su LEUKEMIJA RAK UDARI NA SRCE I MOZAK i mislim da bi zaista trebali da svemu tome posvetimo malo vise paznje. Sve je vise onih koima je potrebna pomoc ne samo lekara vec i gradjana, sve je vise onih koi ne mogu sami da se izbore sa svim tim problemima kako zdrastveno tako i finansijski. zato predlazem da pokusamo da napravimo neku organizaciju koja ce se baviti tim problemima da na nivou opstine napravimo neku kancelariju gde bi ljudi mogli da da se obrate za svaki vid pomoci. mislim da bi mogli i da apelujemo i na opstinu da malo posveti paznje tim ljudima koi obole od tezih bolesti. Sto je najzalije sve je vise i vise mladjih ljudi koi obolevaju od teskih bolesti a verujte tim osobama je potrebna prevashodno moralna podrska da sto lakse prebrode bolest jer u tim situacijama su oni izgubljeni. nadam se da shvatate sta hocu da vam kazem. i nadam se da cete podrzati moju ideju da bar malo olaksamo nasim sugradjanima koi se nadju u teskoj situaciji. JA ZNAM DA SMO MI HUMAN NAROD TO SAM SHVATIO KADA JE MOJOJ PORODICI BILA POTREBNA POMOC. ZATO APELUJEM DA POKUSAMO U OKVIRU OPSTINE DA OTVORIMO JEDNU KANCELARIJU ZA POMOC TESKO BOLESNIH.
neno is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-05-2008   #2
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Neno , potpuno se slazem s tobom i drago mi je da si se dotakao ove teme kojoj stvarno treba da posvetimo malo vise paznje. Nazalost, imamo takvu lokalnu vlast da moramo samo da pokrecemo neka pitanja pred kojima oni zatvaraju oci, ustvari time samo pokazuju koliko su nesposobni da bar malo pokrenu stvar sa mrtve tacke.
Nije ovdje u pitanju samo stanje teskih bolesnika , recite mi molim vas kakvu to zdrastvenu uslugu mozete dobiti kod nas , osim uputa za Pazar, Prijepolje , Kraljevo , Uzice ......... i u ponekim slucajevima auto i pratnju . Meni ona nasa bolnica bvise lici na TAXI sluzbu nego na bolnicu.
Ovakvo stanje nije samo danas , ovo traje vec godinama unazad i nemogu da shvatim da bas nista nemoze da se uradi po tom pitanju, zbog toga i okrivljujem lokalnu vlast koja nista ne cini da bi bar malo poboljsala situaciju. Ja razumijem da su teska vremena , ekonomska kriza nas prati svugdje pogotovu ui danasnje vrijeme ali oni moraju pronaci nacina da se nesto uradi. recimo osnivanje nekog fonda za poboljsanje zdrastvene situacije u Sjenici, pa ministarstvo za zdrastvo u Srbiji bi mozda pomogl;o na neki nacin ( ili vec jesu ali te pare otisle na nesto drugo ), pa dobrovoljni prilozi, uglavnom da se taj fond vremenom uvecava i za nekoliko godina bi se pokrenuli s mrtve tacke.
Pa ako nista za 5-10 godina bi porodiliste bilo opremljeno tako da nase supruge, sestre , majke ne idu u Prijepolje i susjedne gradove na porodjaj. Mi imamo potencijala , imamo ljude sa zavrsenim medicinskim fakultetima koji dole cekaju posao , ljude koji sa istim zavrsenim fakultetima rade po inostranstvu svakojake poslove a da imaju uslova mozda bi se vratili dole da rade svoj posao. Mislim da imamo dosta toga osim sto nemamo ljude na vlasti koji bi pokrenuli to pitanje.
Jos jednom , slazem se sa Nenom , situacija je dosta alarmantna, sta mislite vi o tome , kako da izvrsimo pritisak na ljude dole da urade nesto po tom pitanju ?
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Slazem se i ja sa Nenom,ali eko ne i sa tobom,lokalna vlast se ne pita puno za bolnicu vec republicka,tj bolnica u Uzicu,istina neki napredci su vidni na bolnici,zamjenili su stolariju,i malo je renovirali,ali nije jos dovoljno,najveci problem je u samoj organizaciji,mada to je problem u svim drzavnim sluzbama u Sjenici izuzev telekoma....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2008   #4
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ocekivao sam da ces ih branit ali se ne slazem s tobom . Poznato mi je da se republicka vlast pita za to ali sta treba , da sutimo i cekamo sta ce oni uradit ?
Nemoj molim te da ih branis, izvini ali za takvo stanje nemas argumenata
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2008   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ne branim ih,niti mi je u interesu da branim ni predsednika opstine ni ministra,a jos manje direktora bolnice.
kvarimo temu

Ako se neko organizuje i otvori neku kancelariju ili fond,ja cu rado pomoci koliko god mogu,i ta organizacija ce imati svoj prostor za oglasavanje na sajtu i forumu...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2008   #6
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Slazem se da treba da se olaksa obolelim gradjanima na svaki moguci nacin,ali je organizovanje te pomoci tesko izvodljivo.

1.Ko da obnovi zdravstvo,ne mozemo se tu vezati samo za Sjenicu (jer je cijeloj zemlji uzasna situacija)?

2.Ko da otvori kancelariju gde ce se prikupljati novcana sredstva i koja ce pretstavljati centar podrske i humanosti??

3.Ko bi vodio to,mufte?

Jesmo mi humani i pokazali smo da mozemo da pomognemo onda kad se apeluje za pomoc,al' pri odgovaranju na ova tri pitanja,moram biti pesimista.
DOBAR SMO MI NAROD (podjevsi od sebe,ja bih prva bila clan istog) ali NAMA TREBA BUNTOVNI RUKOVODIOC,a ne..... da ne politizujem!

Nemam sad neku ideju, kako pokrenuti to ,sto nam,istina,treba!
Razmislicu!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Elvis-Eko, totalno si promasio temu...
Neno je mislio sasvim nesto drugo!

Ne treba to politizovat i ne treba za to opstina... Opstina je tu da se oni ganjaju oko vlasti da moze da se kaze ja sam taj i taj!
Ne to treba narod sam, mi, ja, ti da otvorimo i organizujemo... Znaci normalni smrtnici!

Ne treba ti opstina niti stranka za tu stvar... niti bi njih mijesao u to...
Kancelarija bi opet kostala para...
Super stvar i bicu clan toga, ako se ikad tako nesto otvori i oragnizuje!!!

Vidite po svijetu kakvi humanitarne organizacije postoje... znaci da moze!!!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Zlatko, nisam ja promasio temu nego ti mene nisi shvatio. Nisam ja protiv bilo kakve humanitarne akcije , pogotovo kad se o ovakvim stvarima radi ali sam samo napomenuo da je duznost i obaveza svih vladajucih partija da kolko toliko poboljsaju zivotna pitanja gradjana. A bas ova zdrastvena situacija u Sjenici je nikakva , kao sto znas i sam.
Ako vec mogu da se prave zgrade po carsiji i to po parkovima i ako vec za to ima para nije mi jasno da za usavrsavanje bolnice nema para i ne mogu da shvatim da se to ponavlja godinama unazad
Kazes , da za to ne treba opstina i da to ne treba politizovat. Pa dobro , mozda si i u pravu , mi smo ionako navikli da brinemo sami o sebi jer ovi iz opstine ionako nisu sposobni za to. Brinemo se o cistoci grada , brinemo se sami o zdravstvenoj situaciji dok je ovima iz opstine najveca briga gdje ce otic na kahvu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #9
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

sve je ovo lijepo sto je Neno napisao i cinjenice govore da je opste rasulo u nasem zdravstvu. ko je kriv? pa logicno je poci od opstinske vlasti. nikad mi nije bilo jasno zasto imamo onoliko zaposlenih u bolnici, a uvijek se nesto cekalo, dodji danas, dodji sutra, dodji kod mene privatno, ovde ne radi ultrazvuk ili rendgen....a oni u bijelim mantilima samo prolaze, nose solje i dzezve i uzivancija. a sa druge strane i mi smo ih navikli na mito, ako poneses sto grama kafe, ne moras cekati. bilo bi lijepo napraviti nesto na dobrovoljnoj bazi kao sto se radi svugde u svijetu. mada ja ne verujem da bi to kod nas islo. kod nas nece ljudi da rade za 100 eura, a ne da pitas nekog da radi nesto dzabe. ja licno mislim da najbolje mozemo pomoci kao pojedinci i licno onima koji trebaju pomoc. kao onda kada je trebalo pomoci Nenu. uspelo je bez ikakve organizacije. ljudi cuju kad nekom treba pomoc i daju koliko ko moze. ne znam samo sto je vazno napraviti spisak ko je dao koliko. nebitno je. ovo me podseti kad sam ja htela da platim za vitrove, pitam hodzu koliko uzima. kaze ima od 5 eura a ima i od 10 eura. pitam u cemu je razlika. kaze to je isto. da li je stvarno tako?
sabina is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #10
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Eh Eko, naravno da je tako... ali hajde pitaj BUŠA sto je to tako a ne tako, sto je barel otisao gde jeste i sve ostalo... pa i za to je kriva amerika, ali ne mozemo im nista...
Iz tog razloga promasena tema... Neno je hteo ono da oragnizuje sto je pomoglo i njemu... A za to mislim ne treba nam ni opstina ni vlada ni hodza ni pop!
Konkretizujmo se na temu... svaki put se ode daleko i ubaci se politika... ne razumem sto tako radimo???
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #11
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Ja ipak mislim da smo nekako pogresno shvatili ovo o cemu Neno,pise.Zasto sada mijesamo nekakve politicke stranke,ili uopste politiku u nesto sto netreba da se apsolutno spomene.Pa zar nije u svijetu poznato to da su "humanitarne organizacije"nezavisne i dobrovoljne.Takve organizacije obavljaju poslove javnog interesa,sada nebitno za sta,da li za zdravstvo ili pak za nesto drugo.Treba prostor i ljudi koji bi to obavljali,naravno u skaladu sa svim propisima koji su vezani za to.Nemogu ni da zamislim da u Sjenici nema niko od ljudi koji su spremni da pomognu Nenu u pokretanju ovog projekta a za ostalo smo valjda mi tu,kao i svugdje gdje narod pomaze naravno onoliko koliko je u svojoj mogucnosti,a ima nas Masallah po svijetu,samo nama treba vremena da pokrenemo nesto sa mrtve tacke.Ja licno mislim da vlasti sa tim nemaju nista,da li one bile na lokalnoj ili cak da nekazem drzavnoj vlasti,ipak "humanitarna organizacija"ima svoj zastitni znak,a to je da je odvojen od svih politickih pitanja,vlasti ma kakva da je.
mersija is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #12
ebu_hamza
Registrovan
Početnik
 
ebu_hamza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Medina
Posts: 32
Default

Selam svima!!!

A sto to ne bi moglo, za pocetak ici preko neke medijske kuce (konkretno nekog naseg radija, jer televizija jos nije bila prisutna kad sam zadnji put bio dolje).

Sjecam se emisije koju je na FTV-u u Bosni vodio Zvonko Maric, i bila je vrlo uspjesna. Na neki nacin to bi sprijecilo politizaciju ovog problema. S druge strane umanjilo bi troskove administracije. A sto je najvaznije "GLAS HUMANOSTI" bi se cuo u svakoj sjenickoj kuci!!!
ebu_hamza is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #13
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

to je na primer dobra ideja...
sta imamo jos od mogucnosti?
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #14
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

mozda bi se mogla organizovati neka manifestacija tipa "Huymanitarno vece" u Boricima ili tako nedje. Neka lutrija, neznam ovo ono, a sve u dobrotvorne svrhe, da svaki zaradjeni dinar ode za tako nesto. Ili da se taj novac iskoristi za pokretanje cijelog ovog projekta sa mrtve tacke. To bi se moglo iskombinovati sa Ebu Hamzinom idejom, i promovisati na Amaru, regionalnim televizijama, a i www.sjenica.com bi bila na raspolaganju, naravno.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2008   #15
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Jedino sto bi trebalo znati, koliko zeli lik za salu u borovima...
Isto ideja!!! Dobra!!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2008   #16
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

MA ako trazi puno, ima uvijek alternativa. Ne mogu da se setim ko je ono kupio Vesninu menzu, ali sam cuo da je od nje napravio haos lokal, i da su sad tu svadbe. Pa ima Lane, Merima....ma lokal je lako naci, sad Borici imaju konkurenciju
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2008   #17
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
To bi se moglo iskombinovati sa Ebu Hamzinom idejom, i promovisati na Amaru, regionalnim televizijama, a i www.sjenica.com bi bila na raspolaganju, naravno.
sa mnogim medijima u regionu imamo odlicnu saradnju nas sajt,radio amaro i alfa,regionalna televizija,tv jedinstvo,as radio,radio sto plus,kablovska tv - vizija,i jos mnoge druge web prezetnacije,taj deo neka bude briga administracije www.sjenica.com .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2008   #18
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 34
Posts: 990
Default

Vesninu menzicu je kupio onaj DRAGOLOVCANIN-mislim da je...sto imam prodavnicu DVE LIPE i sto vozi audia A6 tablice 60-60...Ono je njegovo...mislim da je on to kupio...kod njega su kursadzije skoro bile na repertoar...bio haos vise imalo dece nego odraslih...
__________________
Kod carobnog stapica nije bitna duzina vec MAGIJA

tmusa is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2008   #19
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

JEs, bas. Hvala tmusa, bilo mi je na vrh jezika, nisam mogo da se setim. Uglavnom hocu da kazem da Borici vise ne diktiraju tempo, ima puuuuno boljih lokala, Borici samo zive od istorije....

Ja mislim da smo na putu jedne veoma dobre i, sto je najvaznije, ostvarljive ideje. Samo trefba nas nekoliko da sedne i lijepo se dogovori oko toga, nadjemo malo sponzora i eto ga..... Dajte da ne ispustamo ovo, da pokazemo da se moze i bez vlasti i politike postignut neki uspeh, pa ma koliki on bio
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2008   #20
ebu_hamza
Registrovan
Početnik
 
ebu_hamza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Medina
Posts: 32
Default

Nisam siguran da ste me shvatili u potpunosti.

Ja sam mislio da se organizuje jedna emisija na TV-u ili radio emisija, koja bi isla redovno npr. svakih 15 ili 30 dana. U toj emisiji oni kojima je potrebna pomoc mogli bi apelovati za nju. Takodje iznosili bi se podaci kome je proslijedjenja pomoc i ko je donator.
Na ovaj nacin povezali bi veliki broj donatora sa "strane" sa ljudima koji zive u Sandzaku, a kojima je potrebna pomoc. Ovakve emisije uspjesno funkcionisu u BiH na FTV-u i na OBN-u.
Ovo bi trebalo organizirati prije nego pocnu pristizati "stranci" preko ljeta.

A recimo organizacije nekih sportskih igara HUMANITARNOG karaktera, ili nesto slicno tome, nije na odmet.
ebu_hamza is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
humano


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:39. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)