SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 05-02-2010   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default 3.1.3 jailbreak pomocu redsn0w 0.9B3

Izgleda da iPhoneDevTeam-ov najnoviji Redsn0w (0.9B3) moze da jailbreakuje iPhone 2G i 3G iako ste updateovali na 3.1.3. Ne pokusavajte ovo ako je telefon otkljucan! Procedura nije testirana na 3GS, tako da sacekajte oficijelni apdejt od DevTima.

POSTUPAK:
1. Skinite Redsn0w 0.9B3 za PC ili Mac

(ZA LINKOVE MI SE JAVITE PUTEM PRIVATNE PORUKE)

2. iPhone treba da ima 3.1.3 firmware
3. Konektujte iPhone na racunar i iskljucite ga
4. Pokrenite Redsn0w i kada trazi da selektujete trenutan firmware, izaberite 3.1.2 koji ste prethodno preuzeli



5. Pratite uputstva na na programu i imacete jailovan iPhone na 3.1.3
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-04-2010   #2
sanya69m
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 25
Default

Sasvim slucajno sam naletela na vas forum trazeci unlock za svoj iPhone 3Gs 3.1.3(7E1 modem firmware 05.12.01.Ako sam dobro shvatila, moracemo i dalje cekati...
Kako god, tako ste savrseno opisali jailbreak u prethodnim postovima da vam moram chestitati na trudu.Nadam se da cete isto uciniti i kada se pojavi jailbreak za gore opisani model i pomoci nama laicima da se snadjemo.
Veliki pozdrav iz Sirije
sanya69m is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

@sanya69m
drago nam je da je da znamo da je nekome bar pomoglo...
hvala na lepim recima za "prvi" jailbreak,a veruj da ce i sledeci biti isto tako opisan i odradjen...

za tvoju informaciju,juce je netom prosla vest da je grupa neindetifikovanih "inzinjera" pustila u opticaj program za koji govore da je JB i Unlock za 3.1.3
program se zove thunderst0rm ili turbo2strom,ne mogu trenutno da se setim,ali da znas da je to greska i da slucajno ne pokusas da radisa sa njima jer su juce mnogi upropastili svoje iPhone...
budi sigurna da ce ovde biti prva vest o JB i Unlocku,jer ja svakodnevno pratim desavanja za Apple i iPhone...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Moj savet je, sanja, da sacekas jos koju nedelju... izlazi verzija 4 firmware, pa posle toga verovatni i jailbreak... iance ces morati duplo da radis...
Ja sam jos na 3.0 i cekam novu verziju...
#
Pozzzz i dobro nam dosla...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010   #5
sanya69m
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 25
Default

Hvala na dobrodoslici i bolje vas nasla.Zaista ste ljubazni i forum vam je simpa.
Ja sam inace pokusavala da kupim unlock za svoj iphone ali koliko videh nema ga za kupiti jos uvek.No,kad vec naleteh na vas i vidim da znate sta radite,definitivno cu cekati na vase upute.
Inace meni je ovo prvi iphone tako da uopste i ne znam raditi sa njime pa se muvam netom citajuci o tome.
I eto meni ucitelja ).Vas koji ste voljni da svoje vreme utrosite poducavajuci neuke.Hvala vam jos jednom na tome.
Topli pozdrav sa toplog bliskog istoka
sanya69m is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ni slucajno nemoj da kupujes unlock,jer ne postoji tako nesto za sada...
svi koji to nude su PREVARANTI,i na taj nacin pokusavaju doci do para...
postoji 2 ili 3 tima ljudi koji rade hakovanje i koji su zapravo sve dosadasnje hackove uradili...
po njihovim najavama,ne zele da ispuste najnoviji hack,a imaju ga,jer se ocekuje izlazak novog Ipada 3G i iPhone Operativnog Sistema 4.0,a takodje se suska i mogucnost oko izlaska Iphone 4G,zato oni cuvaju taj hack kako bi isti dan svim imali SLOBODNE uredjaje...
prati ovaj forum,sigurno ces ovde dobiti prave informacije za sve pa i za iPhone,i slobodno pitaj sve sto te interesuje,nemoj da se stidis,ovde smo svi voljni da saradjujemo koliko mozemo...
iPhone je masina koja se brzo uci,samo se treba igrati njime,za mesec-dva videces da ces biti expert za svoj iPhone,samo da naucis par osnovnih koraka,zato pitaj...

p.s.
bilo ko i bilo odakle da si ovde si dobro dosla,jer ovde smo svi "isti medju jednakima"
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Sanja i svi koji ste na 3.1.3 da vas obradujem da je izao JB za 3.1.3...znaci moci cete da ubacite Cydia i da instalirate programe za dzaba,ali nije izasao Unlock i sto je najgore ne najavljuje se pre Juna,ali i to ce brzo... Ja sam trenutno na poslu ali cim stignem kuci napravicu uputstvo kakp da uradi se JB, inace vrlo je lako kao i pre samo da se pokrene program i sve sam odradi jedino mi koji koristimo windows7 i vistu treba da napravimo jesnu malu izmenu...sve je lako bice slike i uputstva tako da nece biti problema...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #8
sanya69m
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 25
Default

Sanja i dalje strpljivo ceka upute.Ja inace koristim vistu.Do not forget us,please.
sanya69m is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Jos isti onaj dan sam ja napisao uputstvo i postavio ali u drugoj temi,pokusaj da je nadjes tema se zove

Jailbreak 3.1.3 sa SPIRIT

ako ne nadjes kopiracu ti danas ovde,ali javi ako nisi nasla...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
znaci da ne bude zabune,samo JailBreak,odnosno hackovanje iPhone da mozete skidati besplatne aplikacije i mnogo jos toga,ali NIJE UNLOCK(OTKLJUCAN ZA SVE OPERATERE)

ovim programom moze se JailBreak-ovati i 3.1.3 i 3.1.2

1.PRVO STO TREBA DA URADTE JE DA SKINETE PROGRAM SPIRIT

njega skinite klikom OVDE

2.AKO VEC NEMATE, Instalirati poslednju verziju iTunesa, bilo koja 9.x verzija je u redu...

3. AKO VEC NEMATE,morate imati oficijelni 3.1.2 ili 3.1.3 firmware u iPhone(iPod) ubacen preko iTunesa

znaci normalan restore, da skinete FW sa originalnih servera,e ne "custom" koje ste skidali sa raznih foruma i slicno...

4. povezati iPhone sa kompom...

eh sad,vi koji koristite windows98,windows2000,windowsXP
samo dvoklikom pokrenite program i pritisnite JAILBREAK

kao na slici



a,vi koji imate windows7 ili windows vista

uradite prvo ovo


desni klik na Spirit.exe pa Properties. Promeniti Compatibility mode u Windows 98 / Windows Me. Stiklirati Run this program as an administrator opciju pri dnu prozora.

kao na slici



i posle toga dvoklikom pokrenite program i pritisnite JailBreak

kao na slici



5. Neka aplikacija uradi sta treba i sacekajte da se ispise Jailbreak Complete!. Sacekajte da se iPhone rebootuje.



i GOTOVOOOOOOOOOOOOOOOOO....
evo upute....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #11
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
znaci da ne bude zabune,samo JailBreak,odnosno hackovanje iPhone da mozete skidati besplatne aplikacije i mnogo jos toga,ali NIJE UNLOCK(OTKLJUCAN ZA SVE OPERATERE)

ovim programom moze se JailBreak-ovati i 3.1.3 i 3.1.2

1.PRVO STO TREBA DA URADTE JE DA SKINETE PROGRAM SPIRIT

njega skinite klikom OVDE

2.AKO VEC NEMATE, Instalirati poslednju verziju iTunesa, bilo koja 9.x verzija je u redu...

3. AKO VEC NEMATE,morate imati oficijelni 3.1.2 ili 3.1.3 firmware u iPhone(iPod) ubacen preko iTunesa

znaci normalan restore, da skinete FW sa originalnih servera,e ne "custom" koje ste skidali sa raznih foruma i slicno...

4. povezati iPhone sa kompom...

eh sad,vi koji koristite windows98,windows2000,windowsXP
samo dvoklikom pokrenite program i pritisnite JAILBREAK

kao na slici



a,vi koji imate windows7 ili windows vista

uradite prvo ovo


desni klik na Spirit.exe pa Properties. Promeniti Compatibility mode u Windows 98 / Windows Me. Stiklirati Run this program as an administrator opciju pri dnu prozora.

kao na slici



i posle toga dvoklikom pokrenite program i pritisnite JailBreak

kao na slici



5. Neka aplikacija uradi sta treba i sacekajte da se ispise Jailbreak Complete!. Sacekajte da se iPhone rebootuje.



i GOTOVOOOOOOOOOOOOOOOOO....
evo upute....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #12
sanya69m
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 25
Default

Jos samo da mi doturis USB data kabel za iphone pa da se pozabavim time .Ovih dana sam se preselila u novi stan pa su mi radnici koji su nosili stvari ladno ukrali iphone,odnosno citavu jednu torbu sa aparatima.Torba je vracena(pod pretnjom da ce svi skupa biti biveni u policiji) ali kabla nema a sto je najgore cak i ne znaju sta je to.Ne znam da li da se smejem ili da placem.Oduvek sam tvrdila da Arapi ne kradu ali eto...
Kako god,hvala ti sto se trudis radi nas a ja cu se vec javiti sa verovano milion pitanja kada budem radila jailbreak.Znas vec da zhene imaju problem za svako reshenje.
sanya69m is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #13
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by sanya69m View Post
Znas vec da zhene imaju problem za svako reshenje.


onda iphone verovatno punis na neki dock,ili...???
cena kabla je oko 30 eura,mislim da je to od prilike svugde tu negde,a kopije se mogu naci i jeftinije ali cesto znaju da budu lose i da posle par punjenja ne rade vise...

nego,slobodno pitaj tu smo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #14
sanya69m
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 25
Default

Ne punim ga nikako.Sretna sam da ga uopste imam ponovo.Tek povremeno pogledam slike osoba koje su nekom jacom naukom uspele da ga ukljuce i uslikaju se njima.Samo da im vidis poze sve bi ti bilo jasno.Eto ipak se smejem.
sanya69m is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default



u svemu,vidis,ima i malo humora...
a,mogu da zamislim face...
nego,samo kad je iPhončić opet kod tebe,siguran sam da lakse dises...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010   #16
sanya69m
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 25
Default

U pravu si.Verovao ili ne bukvalno sam bila depresivna.Kako je uopste moglo da mi se desi da me pokradu ljudi prema kojima sam zaista bila darezljiva.A sto je najgore oni chak i ne znaju kakvo to chudo imaju u rukama."Neki smesni mobitel sa chudnim jezicima".Moja kcer je vec konstatovala da su USB kabel verovatno bacli.Kao,sta ce nam to jelda?Samo nam stvara guzvu u kutiji
sanya69m is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2010   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

dal da radim rednow ili spirit... imam jedan otkljucani 3GS...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2010   #18
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ako ti je oficejelni FV,i ako nije nikad ranije radjen JB preko Blackra1n,onda uradi SPIRIT...
a ako je vec bio radjen Blackra1n,onda restore pa JB sa spirit,pogotovu je dobro jer vise nema pokretanja preko kompa prilikom hard-restarta...
samo budi siguran da je seem-free,jer ako uradis restore jos nema Unlock za 3.1.3. i BB 5.07.12.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
jailbreak, pomocu, redsn0w


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:59. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)