SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Mali oglasi prodaje se ili kupuje se (plac, kuća, bicklo itd), ovde se možete oglašavati da vas ceo svet čita.

 
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 30-04-2008   #21
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Svidela mi se rasprava. Ja mislim da je preduslov da se dobro govori strani jezik da znas dobro maternji jezik. Primetio sam da oni koji dobro govore strani jezik ne ubacuju strane reci u maternji.

Kad mi neko pocne tako da ubacuje svedske rijeci ja kazem: "Jasĺ du vill prata svenska" (U redu znaci hoces da pricamo svedski) i pocnem da pricam 100 % svedski i uz to se trudim da koristim teske i nesvakodnevne reci. E kad sagovornik pocne da se vrpolji i da lupeta onda nastavim na naski i sagovornik automatski prestaje sa ubacivanjem rijeci.

Probajte pa ovde napisite rezultat.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline  
Sponsored Links

Old 01-05-2008   #22
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Bravo Adnane, to je ono sto i ja kazem...
Kod mene nikada neces cuti takve rijeci...
Maloprije sam bio kod jedne familije, i dijete od 6 godina, mijesa oba jezika naizmenicno, to jest nemacku rijec prica po naski.... kako je to zalosnoooooo
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline  
Old 01-05-2008   #23
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 36
Posts: 2,266
Default

Ma hajde kad ljudi koji godinama koriste neki strani jezik pa mijesaju poneke rijeci ali oni koji su do juce pricali "naš" pa fol mijesaju grrrrrrr
danas sam bila kod komšinke koja se udala prije dvije godine u njemačku i fol ne moze da se sjeti kako se kaze pile a do juce perutala kakoši i cijepala drva grrrrrrrrrrrrrrrrrrr
__________________




Chupka_ is offline  
Old 01-05-2008   #24
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

hahahahahahahahahahaha
iSelektor is offline  
Old 01-05-2008   #25
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Quote:
Originally Posted by Chupka_ View Post
Ma hajde kad ljudi koji godinama koriste neki strani jezik pa mijesaju poneke rijeci ali oni koji su do juce pricali "naš" pa fol mijesaju grrrrrrr
danas sam bila kod komšinke koja se udala prije dvije godine u njemačku i fol ne moze da se sjeti kako se kaze pile a do juce perutala kakoši i cijepala drva grrrrrrrrrrrrrrrrrrr
hahahahahahahahaaa.......to slusam svakodnevno...
MajkaMaca is offline  
 

Bookmarks

Tags
nije, oglas


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ovo Nije Normalno STRANAC Ovo i ono 54 07-12-2012 04:42
Ljubomora nije ljubav Tahirovce Ljubav i ...još po nešto 6 13-05-2009 15:08
Nije gotovo!!! Setite se 90-ih... Prijepoljka Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 13-05-2008 16:27
Lov Nije Samo Lov, Lov Je DruŽenje Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 5 31-01-2008 18:55
Zatvoren oglas Sjenicak-Wien Mali oglasi 12 07-12-2007 22:19


All times are GMT +2. The time now is 18:51. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)