SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 26-08-2008   #221
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Hahahaha, samo pogledajte sta sam napisao o njihovim taktikama protiv muslimana koji ne trpe sekte.
Recruit is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-08-2008   #222
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Recruit

cijenim to sto si clan ovoga sajta,napisao(prekopirao) si dosta toga,hvala..

ali sve sto si napisao imao je cilj napadanja druge strane,ako ti je "posao" da ljude odvracas od zablude,onda molim te da radis na na drugi nacin, ne tako sto ces napadati drugu stranu "bili to vehabije, krscani, sije, ili neki drugi. "
kad citam tebe kao da slusam miting sdp_a i oni tako samo krritikuju druge,sebe ne pominju,nista o njima i njihovom planu i programu samo lose o drugima.

ako si vec toliko poznajes Islam kao sto tvrdis,evo da te zamolim nesto
ide Ramazan pisi nam na tu temu..
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #223
SJENICKA
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 30
Default

da ja tebi dam jedan savet. Na front ti brate,pusku na rame pa fi sebilillah.Tako neces puno razmisljat o drugima i tudjim grijesima , vec ces radovat pogibiji na Allahovom putu a znas sigurno koja je nagrada sehida a ovako kako si nastavio ......neznam za tebe niko ne vazi ni ulema ni ucenjaci ti bre nekog sejha predstavljas.Hajd ako ne odes na front reci nam kako ime da ti damo SEJHUL RECRUIT ILI TI SAM ODABERI..............
SJENICKA is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #224
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Recruit

cijenim to sto si clan ovoga sajta,napisao(prekopirao) si dosta toga,hvala..

ali sve sto si napisao imao je cilj napadanja druge strane,ako ti je "posao" da ljude odvracas od zablude,onda molim te da radis na na drugi nacin, ne tako sto ces napadati drugu stranu "bili to vehabije, krscani, sije, ili neki drugi. "
kad citam tebe kao da slusam miting sdp_a i oni tako samo krritikuju druge,sebe ne pominju,nista o njima i njihovom planu i programu samo lose o drugima.

ako si vec toliko poznajes Islam kao sto tvrdis,evo da te zamolim nesto
ide Ramazan pisi nam na tu temu..

hihihihihih......ako cemo o vredjanju....onda nemoj ni ti pisati svasta....ljudi stvarno nema potrebe da se svadjamo,sve ce ovo proci...jednog dana.....sve ce biti samo prah,DUSA CE ZA SVE DA ODGOVARA,treba da se trudimo sto vise da zaradimo Dzenet,da cinimo dobra dela,da ne zavadjamo narod,neka svako veruje onako kako veruje!!!Ide Ramazan,,,pisimo nesto lepsee,,,,za to si u pravu Resko....ali samo ZA TO!!!
  Reply With Quote
Old 26-08-2008   #225
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

......................kako mi stoji???
Attached Images
File Type: jpg Picture 055.jpg (25.8 KB, 20 views)
File Type: jpg Picture 049.jpg (21.6 KB, 16 views)
File Type: jpg Picture 048.jpg (24.6 KB, 24 views)
  Reply With Quote
Old 26-08-2008   #226
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Zgodna mala ali nevesela?
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #227
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Dzigal View Post
Zgodna mala ali nevesela?

Hvala ...ali....meni je dusa vesela..i srecna ..nije fazon keziti se (radi reda)....treba dusa da se smeje....mislim da se to vidi u ocima osobe......
  Reply With Quote
Old 26-08-2008   #228
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Ova slika na Avatar je super nema sta.Sabina2
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #229
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Cini mi se da smo komsije Sabina 2 u Sjenicu.
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #230
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Dzigal View Post
Cini mi se da smo komsije Sabina 2 u Sjenicu.

komsije.....stvarno???
  Reply With Quote
Old 26-08-2008   #231
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Moj front je pobijanje vehabijskih zabluda i odvracanje naroda od te sekte. To je mnogo vaznije od puske i mnogo veci dzihad.
Tahirovce nemoj me molim te poredit sa sdp, please. Ne volim ih bas nesto.
p.s. samo jos nesto, ne volim da kopiram,sve sam pisem jer je kopiranje nepouzdano,ovako kada sam nesto napisem znam da su podaci koje navodim potpuno tacni a onako nije sigurno
Selam za sve, i za ovu slatku
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #232
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sabina super ti stoji,ne skidaj

Recruit ne volim ih ni ja,ali samo se poredjenje nametnulo,ako si vec voljan da pises o Islamu uradi sto te zamolih, otvori temu Ramazan i opleti, a kako ce ko verovati i na koji ce se nacin moliti bogu pusti ljude da sami odluce....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #233
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Ja ti napisah jednom nemoj da ne nazivas "vehabijom" ti i dalje po svojeme teras,cinjenica je da te niko nije zvao ovde niti kome trebaju tvoji savjeti,koliko primetih niko te ne podrzava idi na taj svoj sajt pa opleti do mile volje,sta si ti umislio da si lako je sjesti za kompjuter i anonimam pistati svasta sta ti na um padne,ja znam kolko znam elhamdulillah a ti me neces ucit sigurno i neces mi govorit sta da radim i kako.Pobrko si loncice jedno su vehabije a savim drugo je Ehli sunnet vel dzemat.Non stop pricas da su "vehabije" placenici i sekta a sta ako je neko tebe platio da sedis za kompjuter po ceo dan i pises ovde kojesta.I tvoje Ihvanije su gora sekta jer podrzavaju sve ostale sekte i koje si ti ubrojo u ostalih milijardu Muslimana posto je po tebi 30 milona "vehabija" to jest Ehli sunnet vel dzemata i elhamdulillah svaki dan ih je sve vise svidjalo se to nekom ili ne.Jedan sajt pa makar to bio i ovaj nas nije mesto da se raspravlja o tome niti ja imam vremena da se sa tobom ovde raspravljam, imas dzamije,tribine,zakazi predavanja pa opleti do mile volje kao sto rade pametni imami i vodje a ne kao ti doso frajer ni od kuda niti ko zna ko je ni sta je i poceo da pametuje kako on najpametniji i kako ga poslo Kardavi da brani ljude od "vehabija" SubhanAllah da nije smijesno bilo bi zalosno.Kad si toliko pametan onda znas onaj Hadis "Ko bude sticao znanje da bi se nadmetao sa ucenjacima ili da bi se raspravljao sa neznalicama ili da bi skrenuo paznju na sebe Allah s.w.t ce ga uvesti u Dzehennem".
"Ko bude sticao znanje kojim se zeli Allahovo s.w.t. lice(zadovoljstvo) da bi stekao kakvu dunjalucku korist nece osjetiti na Sudnjem danu miris Dzenneta".
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #234
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Pa evo onda nesto vezano i za Ramazan. Svi dobro znamo blagodati ovog mjeseca i znamo da je slijedjenje sunneta Bozijeg Poslanika najbolji nacin da zaradimo dzennet i da se u ovom mjesecu spasemo vatre. Zbog toga,namece se jedno vrlo vazno pitanje koje neki ljudi uvijek potezu u Ramazanu a to je: koliko rekata Teravih namaza se klanja? koliko je najverodostojnijim predajama preneseno od Poslanika da je klanjao? 8 ili 20 rekata, sta je ispravnije?
Da bismo otklonili svaku sumnju u nasu teraviju od 20 rekata hajde da malo obradimo ovu temu:
Najmanji broj rekata teravih namaza je dvadeset rekata,medjutim, neke vehabije pokusavaju da nas odvrate od klanjanja I zahvaljivanja Allahu u najbolje mjesecu u godini pa nam govore da je Teravih namaz samo osam rekata. Svoj stav oni podupiru sledecim dokazima:
Prenosi se od Dzabira da je klanjao osam rekata I vitar a zatim je izasao I nije se vratio da klanja jos. ( Ibn Hiban, Ibn Huzejme)
Prenosi se od Aise da je rekla: “ Boziji Poslanik nikada,pa cak ni u ramazanu, nije klanjao vise od jedanaest rekata .” ( Buhari, Muslim)
Sto se islamske uleme tice,oni se slazu da je najmanji broj rekata teravije dvadeset a neki od njih smatraju da je broj rekata mnogo veci pa neki kazu da se penje I do cetrdeset I jednog rekata.Pogledajmo njihove dokaze:
Prenosi se od Zejd ibn Vehba da je rekao: “ Nama je u ramazanu klanjao Abdullah ibn Abbas,on bi klanjao a zatim se povukao u svoju sobu. Zatim je A’ames dodao: Klanjao je dvadeset rekata teravije I tri rekata vitra.” ( Hadis je spomenuo Ajni u komentaru Buharije, 11/12
Prenosi se od Jezid ibn Rumana da je rekao: “ Ljudi su u vrijeme Omera klanjali dvadeset I tri rekata.” ( Hadis biljezi Malik u Muvetta’ I Sevkani u Nejlul evtar, 3/60)
Prenosi se od Saib ibn Jezida da je rekao: “ U vrijeme Omera,ljudi su klanjali dvadeset rekata I ucili dvesta ajeta a u vrijeme Osmana noge bi im natijecale od stajanja u namazu.” ( Hadis biljezi Bejheki I kaze da je Sahih, Nevevi u Medzmu’ I kaze da je sahih; Ajni u Umdetul kari,I kaze da je Sahih; Subki u Komentaru Minhadza, ikaze da je Sahih; Hafiz Iraki u Komentaru Takriba, I kaze da je Sahih; Kastalani u Komentaru Buharije,I kaze da je Sahih, Kemal ibn Humam u Komentaru Hidaje,I kaze da je hadis Sahih)
Prenosi se od Davud ibn Kajsa da je rekao: “ Zatekao sam ljude u vrijeme Eban ibn Osmana I Omer ibn Abdulaziza u Medini kada su klanjali trideset I sest rekata teravije I tri rekata vitra.” ( Muhammed ibn Nasr El Mervezi)
Prenosi se od Nafi’a da je rekao; “ Nisam zatekao osim one koji su klanjali trideset I devet rekata od kojih su tri rekata vitra.” ( Ibn Vehb)
A da sada pogledamo malo misljenje uleme cetiri mezheba:
Prenosi se od Malika da je kod njega teravija trideset I sest rekata a vitr tri rekata. ( Hafiz , El Feth)
Ulema Hanefijskog, Safijskog I Hanbelijskog mezheba smatra da je teravih namaz dvadeset rekata oslanjajuci se na sahih hadise koji govore da su Omer,Osman, Alija I drugi ashabi klanjali dvadeset rekata.
Kaze Ajni: “Nasa ulema Hanefijskog,Safijskog I Hanbelijskog mezheba podupire svoj stav sa Sahih hadisom kojeg biljezi Bejheki od Saib Ibn Jezida da je rekao: “ U vrijeme Omera se klanjalo dvadeset rekata,a u vrijeme Osmana isto toliko.” ( Umdetul Kari, Ajni, 5/357)
Kaze Serbini: “ Teravija je dvadeset rekata sa deset predavanja selama svake noci ramazana jer je sahih predajom koju biljezi Bejheki preneseno das u ashabi klanjali dvadeset rekata.” ( El Hatib Serbini Safi’I, Komentar Minhadza, str.226)

A sada da odgovorimo na zablude vehabija:
Hadis od Dzabira kojeg biljezi Ibn Huzejme I I Ibn Hiban, u njegovom senedu,tj. Od njegovih prenosilaca je Isa ibn Dzarije za kojeg Jahja ibn Mu’in kaze: “Prenosi munkere”, Ebu Davud kaze: “On je munker u hadisu.” Kaze Ibn Adijj: “ Njegovi hadisi nisu ispravni.” Kaze Sadzi: “ On je slab.” Kaze Ukajli: “ On je od slabih prenosilaca.” (Pogledaj Tehzib od Ibn Hadzera 8/207) Takodje,u senedu ovog hadisa je I Jakub ibn Abdullah El Kummi za kojeg Darekutni kaze: “ Slab je.”
Sto se drugog hadisa od Aise tice to je jos jedna od spletki vehabija. Naime,od osnove njihovog usula je da stavljaju dokaze na pogresno mjesto. Tako su uradili I sa ovim hadisom koji se odnosi na broj rekata vitr namaza. Boziji Poslanik nikada nije klanjao vitr namaz vise od jedanaest rekata a oni su uzeli ovaj hadis I rekli nasuprot svoj islamskoj ulemi da se odnosi na broj rekata teravih namaza. Takodje, ako se odnosi ovaj hadis na teravih namaz,zasto je onda Aisa cutala godinama?Zasto nije reagovala kada je vidjela da su ashabi klanjali dvadeset rekata teravije? Zasto ih nije ispravila? Zar bi ih ona, majka vjernika,ostavila da budu u uzabludi, oni I svi muslimani poslije njih? Ne,ne,ne I ne!!!! Ona je govorila o vitru a ne o teraviji ali zapecacena su srca vehabija,zapecacene su njihove oci I usi,samo im je jos slijedjenje sopstvenih strasti ostalo.
www.alrazi.co.cc
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #235
cucak
Registrovan
Početnik
 
cucak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 51
Posts: 220
Wink eko

...vala se ljudi svega naslusa iz ove teme....a sad ce ramazan,pa reko da se dobro ispucate...
cucak is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008   #236
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Sabina super ti stoji,ne skidaj

Recruit ne volim ih ni ja,ali samo se poredjenje nametnulo,ako si vec voljan da pises o Islamu uradi sto te zamolih, otvori temu Ramazan i opleti, a kako ce ko verovati i na koji ce se nacin moliti bogu pusti ljude da sami odluce....
necu.isallah!!!Ne dirajte mi sdp...recruit...ni tebe mozda neko ne voli bas puno..pa te trpi.....ocoravi9ces pisajuci bruder!!!
  Reply With Quote
Old 26-08-2008   #237
SJENICKA
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 30
Default

Ti se bre covece navrzo na vehabije,ocito da imas pik na nekoga od brace.Imas sufije,sije,i milion sekti pa idi tamo njih odvracaj od zablude. Znam dosta muslimana koje ti nazivas vehabijama da pri sebi nemaju ono sto ti govoris.Cinjenica je da su svi ljudi grijese ali Allahu je najdrazi onaj koji se puno kaje.Niti govore da je Allah manjkav euzubillah,niti potvaraju ikoga iz poslanikove familije niti koga od ashaba to znam bolje jer sam bila sa vecinjim u kontakt.Nikada nisam cula govor poput tvoga pun mrznje i gneva niodkoga od njih.Tebi je ocito neko napunio mozak kojekakvim glupostima, pa vise neznas sta pricas VEHABIJE PA VEHABIJE,daj bre covece okani ih se. Nizakoga nekazem da je nepogresiv cak i ulema moze da pogrijesi a ti se lati za toga kardavija a ovamo si protiv slijepog slijedjenja.Saberi se ,uzmi abdest i prouci stogoj.A toga dzihada sto ti rece nidje nema,u islamu je djihad samo borba na Allahovom putu i drugoga nema ti mi daj dokaz za taj tvoj dzihad.Sad si poceo da uvodis i novine u islamu znas dje idu novotari pa se pazi sta pricas.
Nemam puno vremena al eto moram boli me nepravda ,a nije pogrijesio ovaj tahirovic puno sto te uporedio sa ovom strankom,nisi ti daleko od njih.
SJENICKA is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2008   #238
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Ali fala mu sto me nasmijo-Kladnicanina naziva vehabijom
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2008   #239
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Da su sufije ili sije dosle u Sjenicu ja bih bio protiv njih ali ne postoji ni jedna sekta kod nas osim vehabija. Ne slijedim ja Kardavija slijepo. Nikad ni u jednoj recenici nisam citirao ni jedan njegov govor. Slijedim sve ucenjake onoliko koliko su oni slijedili istinu. dokaz za dzihad ti je: " Vratili ste se iz malog dzihada u veliki dzihad."
Nisam uveo ni jednu novinu a cak i da sam uveo nesto lijepo:
Prenosi Džerir b. Abdullah El-Bedžli r.a. da je Poslanik s.a.v.s. rekao:
''Ko u Islam uvede neku lijepu novotariju ,biće za nju nagrađen i imaće nagradu svakog onog ko je bude činio poslije njega, s tim da se od njihove nagrade neće ništa oduzimati, a ko u Islam uvede neku ruzno novotariju, biće za nju kažnjen i snosiće grijeh sviju onih koji to budu činili poslije njega, a od njihovih se grijeha neće ništa oduzimati .'' (Muslim, br.1017; Tirmizi, br. 2675; Ahmed, 4 / 357, 358,361; Nesai, 5 / 75-77; Ibn Madže, br.203, i drugi).
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2008   #240
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by ursuljanka View Post
Ali fala mu sto me nasmijo-Kladnicanina naziva vehabijom
hahahhhahahhaaaaaaaaaa to Ursuljanka
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 16:39. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)