SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Skole škole, učitelji, nastavnici, profesori i sve stvari vezane za našu prosvetu...

Reply
Old 13-02-2006   #21
zlatko
Gost
 
Posts: n/a
Default

selam emiru i erdalu zekicu mojim rodacim

ja sam bio u sjenici kad je vas babo preselio

steta je sto smo tako blizu a tako daleko erdala i ne znam jer sam ja davno otiso iz sjenice

a usput da pomenem da imam dvoje dece taidu i emira

selam od zlatka
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 14-02-2006   #22
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

Quote:
Originally Posted by borichi
A sad da se vratim na aktuelnu temu, aha o uciteljima. Ja mislim da najbolji Educator na tim prostorima je bio Latko Zekic. Ja neznam sta je sa njim sada i da li je on jos u tom poslu, ali je daleko najbolji po meni. Sa ponosom to mogu reci.


kad ispravljas druge da ispravim ja tebe izgleda da si pogrijesijo temu rec je o uciteljima
riki is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2006   #23
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

selam za emira i eldara u nemackoj

al mislim da ime njihovog rahmetli oca treba da stoji u istaknutim i zasluznim licnostima grada koji su dali mnogo toga za obrazovanje i kulturu sjenice

nadam se da se mnogi slazu samnom ipak ja ga nebih stavljao u ucitelje nezelim da povredim nikog al allahrahmetile Latko je vise od ucitelja
riki is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2006   #24
dar-el
Gost
 
Posts: n/a
Default

alejkumu selam!

zlatko,ti me sigurno znas,vidjeli smo se na alienovom vjencanju!

mahsuz selam Reska,Rikija,Jala i Zlatka
  Reply With Quote
Old 14-02-2006   #25
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

I jenom neko rece " Roditelji ti daju zivot da zivis a ucitelji te nauce da zivis". To je za mene bio Uvazeni gospodin profesor Latko Zekic. On je moj otac razmisljanja. Naucio me je da koristim taj najveci ljudski potencijal, a to je vlastiti um. Vijest da ga vise nema je rusilacka. Sjenica je izgubila Velikana i Genija. Taj dan Maj, 15 trebao bi biti dan zalosti za Sjenicu.

I na kraju mogu da zahvalim dragome Bogu na njegovom postojanju i na izuzetnoj casti da budem njegov ucenik. Znam da dijelim ovo misljenje sa prilicno velikim brojem ljudi koji su ga kao i ja visoko cijenili. Neka mu je Rahmet dusi i hvala mu.

Vrijeme je cudna dimenzija, tesko je dok traje a drago sto prolazi.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2006   #26
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Nadam se da ce mi administrator oprostiti sto ovo stavljam na na ovaj topik. Zelim samo da upitam kako mogu doci do knjige koju je napisao Profesor Latko Zekic. Ja zivim u Americi kako mogu naruciti tu knjigu. Nadam se da mi Eldar i Emir mogu pomoci.

Puno se zahvaljujem.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2006   #27
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nazalost knjiga je stampana u tirazu od 1000 primeraka tako da sumnjam da se lako moze naci i ako onda u Sjenici.Ja imam samo jedan primerak.Ako budem sta vise saznao rado cu javiti.



Riki i borichi, hvala na lijepim rijecima!Znam to da cijenim.



Zlatko,dao si lijepa imena djeci!Moj e-mail stoji u profilu pa se javi!Selam tebi i porodici i ostalim sjenicacima u Francuskoj!
  Reply With Quote
Old 15-02-2006   #28
dar-el
Gost
 
Posts: n/a
Default

selam! s obzirom da je moj brat vec napisao da ce pokusati da nabavi jos koji primjerak ove knjige,bilo bi suvisno da ti i ja obecavam isto.ali u svakom slucaju cu to imati u vidu!

mahsuz selam!
  Reply With Quote
Old 15-02-2006   #29
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

Selam alejkum



Nisam imao pojma da je Latko Zekic preselio.Da ga dragi Alah dz.nagradi za dobra dijela i sevapi mu se pisu ostavio je iza sebe dobrih dijela i dva dobra Mumina
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Old 16-02-2006   #30
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Quote:
Originally Posted by borichi
Nadam se da ce mi administrator oprostiti sto ovo stavljam na na ovaj topik


Veruj mi to su teme o kojima treba pricati i u potpunosti sam za to! Jedino ne volim vredjanja i psovke...

Ujedno da kazem, da nikada nisam imao cast da upoznam emirovog i eldarovog oca, ali zato sam se druzio dosta dugo sa emirom... (lions, vece za mir itd)



Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2006   #31
Manu
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2006
Godine: 42
Posts: 1
Default

Mi bi samo kratko da reagujemo: dosta nam je drago ove rijeci o rahmetli Latku Zekicu da citamo. Na zalost mi ga nikada nismo imale kao profesora, ali smo imale srece da slusamo njegove price o istoriji, Sjenici, zivotu i puno vise. Mozemo vam reci da je i kao midzo bio najbolji.



Pozdrav svim Sjenicacima i poljubac za Emira i Eldara,



Maja i Nuna
Manu is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2006   #32
anes
Gost
 
Posts: n/a
Default

Rahmetli LATKO ZEKIC je najbolji predavac kog sam ja ikada slusao.Selam za Emira i Eldara uz molbu da ako su u mogucnosti da postave barem deo knjige "Sjenicki kraj" na sajt dok ne dodjemo do nje.
  Reply With Quote
Old 06-03-2006   #33
Alien
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam alejkum,

Nisam procitao nista od novijih postova na ovoj temi dok danas nisu stigli 'novi prilozi'. Zato, velika, velika hvala Anesu a naravno i borichi-u.

Rahmetli Alija Izetbegovic je, u Bosni i sire, bio poznat kao 'kralj znanja' a ja mislim da je nas rahmetli midzo Latko bio 'riznica znanja'.

Hvala Allahu te mi je pruzio zadovoljstvo, da odgovore na puno pitanja vezanih za historiju Bosnjaka i sire, cujem od midzo Latka. Plaho bi i koristli vrijeme, dok bih cekao Elda da se spremi za carsiju, da promuhabetimo i procackamo po nasoj historiji koju puno ljudi ne poznaje. Imace, insAllah, mizo Latko veliku nagradu na Ahiretu za sve sto je doprinio za Sjenicu i Sjenicake.

Nadam se da ce Emir i Eldar uspjeti da, nekad u buducnosti, zavrse ono sto je njihov plemeniti i mudri babo poceo- a to je, vjerujte mi, zaista veliko i vazno djelo.

Selam
  Reply With Quote
Old 06-03-2006   #34
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

Znas Alene, gospodin Senad Hadzifejzovic mi je u posveti na svojoj knjizi "Rat uzivo" napisao :



"Neka ostane zapisano ovo sto inace pricam ljudima:

Od tvog oca mnogo sam naucio,zbog njega lakse fakultet zavrsio i nikad ga nisam zaboravio.

Budi kao Latko iako to nije nimalo lahko"



Ono sto je bio rahmetli baba zapoceo mogao je samo on da zavrsi, ja na takvom stupnju nikada ne mogu biti ma koliko da se trudim
  Reply With Quote
Old 06-03-2006   #35
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2006   #36
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Quote:
Originally Posted by emirz

Ono sto je bio rahmetli baba zapoceo mogao je samo on da zavrsi, ja na takvom stupnju nikada ne mogu biti ma koliko da se trudim


Nemoj tako brate, bas to treba da ti bude cilj... Cilj koji se naravno ne postize za kratak vremenski period... ali je moguc ubedjen sam!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2006   #37
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

Ja bih da pomenem rahmetli Sadriju Bihorca, on je bio moj ucitelj, i za mene on je najbolji kojeg je sjenica imala. a cast i postovanje ostalima.
__________________
Možeš, ako misliš da možeš!
------------------------------------------
www.FOLKOTEKA.com
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2006   #38
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Moja uchiteljica Olga Kovachevic.Mislim da ne zivi vishe u Sjenici....

Ne mogu reci koji su uchitelj/uchiteljica najbolji, jer nisam imala chast da upoznam sve njih.Secam se da mi je pored moje uchiteljice bila draga i Desa Hodzic
amlA is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2006   #39
frcko
Gost
 
Posts: n/a
Default

latko zekic,,sta da kazem,,,stvarno je legenda i meni je bio profesor u gimnaziji,,nisam znao da se preselio,,nije bio ucitelj,,zbog teme,,,ali je zasluzio posebno mesto u istoriji sjenice,,prosvetnih radnika,,,a sinovi neka budu ponosni na njegov rad i ugled u sjenici,,selam svima iz australije
  Reply With Quote
Old 14-03-2006   #40
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Pa ja sve mislim da je tema"uchitelji,uchiteljice"!
amlA is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
najslavniji, sjenicki, ucitelji


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Najbolji Sjenicki profesori Anonymous Skole 170 15-11-2009 18:52
Sjenicki Gimnazijalci U Kvizu ''zdravo Evropo'' Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 55 17-12-2008 12:57
Sjenicki Karatisti Osvoili 24 Medalje Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 9 23-11-2007 12:58
SJENICKI LOVAC MEHO UGLJANIN Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 38 09-03-2007 15:24


All times are GMT +2. The time now is 14:33. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)