SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 16-07-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Muzikom Kroz Vekove

KONCERT FRANCUSKE GRUPE ''PAPYROS'N'' I SJENIČKIH TAMBURAŠA

U organizaciji Ustanove kulture, u Sjenici je proteklog vikenda na Gradskom trgu održan koncert francuske grupe ''Papyros'N'' i Sjeničkih tamburaša. Saradnja između članova dveju muzičkih grupa iz Strazbura i Sjenice, nastala je posredstvom sjeničkog humaniste Alja Salihagića, koji živi i radi u Strazburu, i predstavlja još jedan rezultat njegovih nastojanja da rodni grad poveže sa svetom.
Orkestar ''Papyros'N'', osnovao je 1996.godine, profesor gitare i tradicionalne muzike na strazburškom Konzervatorijumu, Žan-Klod Šožkan. Od osnivanja do danas, ovi muzičari obišli su različite krajeve Balkana i Evrope. Zabeležili su mnonoge, skoro zaboravljene tradicionalne melodije i svuda ostavili neizbrisiv trag, dokazujući da je lepota u različitosti. Na njihovim koncertima nema stranaca, jer svi postaju građani sveta. Oni muzikom, pesmom i igrom, pričaju istoriju naroda kroz vekove. Oni su čuvari tradcionalnih vrednosti. Oni su ''svet u malom'', a Sjenica je, moglo bi se reći, te večeri bila centar sveta.
''Kao Sjeničanin, ja sam jako srećan i počastvovan ovakvim kulturnim događajem. Večeras se dogodila kulturološko-muzičko-etnička razmena između Sandžaka i francuske pokraine Alzas, koja neguje i oplemenjuje lepotu različitosti'', rekao je, nakon koncerta u izjavi za medije, sjenički lekar Ruša Mahmutović. Izvođači, kako domaćini tako i gosti, zahvalili su se Alju Salihagiću što im je omogućio saradnju, koja će se, kako kažu, sigurno nastaviti, jer se, naredne godine planiraju zajednički nastupi u Strazburu.
Francuski muzičari su prvi put posetili Sjenicu prošle godine, kada su na sjeničkom jezeru, samo retki imali priliku da uživaju u njihovom muziciranju. Oduševljeni gostoprimstvom ljudi i lepotom prirode, oni su još tada obećali da će ponovo doći, a koncert na gradskom trgu imao je i memorijalni karakter. U znak sećanja na rahmetli Alena Salihagića, koji je za života bio član KUD-a Jedinstvo, i domaćini i gosti zajedno, otpevali su pesmu ''Mlado momče za Sjenicu pita''.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 16-07-2008 at 18:41..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-07-2008   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

extra stvar,samo ako bi jos neko imao koju sliku da postavi...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

imam ja



Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2008   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

otkud ti slike kad nisi bio tu...
bravo legendo...
osecam da je ovo bilo jako dobra stvar...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2008   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

nisam bio tu,al cuo sam da je bilo prelijepo.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2008   #6
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Momčadi ponosim se sa vama. Samo naprijed, ovo je način da se naša Sjenica predstavi svijetu. Budite još aktivnini, koristite našu dijasporu, vjerujte u dijaspori su veliki kapaciteti, samo ih treba uvezati.

Pozdrav svima!
homar is offline   Reply With Quote
Old 21-07-2008   #7
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Vidim i društveni život se obogaćuje,pohvalno -pa ko voli nek izvoli
suada is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kroz, muzikom, vekove


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Sjenica kroz Istoriju...... damir Politika Sjenice 185 23-09-2017 20:51
Pjesmom kroz Sandzak i Bosnu iSelektor Muzika i Video 2 02-04-2014 21:09
Asvaltiranje Puta Kroz PeŠterska Sela Prema Tutinskoj OpŠtini StrateŠki Cilj OpŠtine Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 14-11-2008 19:57
Podizanje EkoloŠke Svesti Kroz Projekat Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 5 15-05-2008 14:02


All times are GMT +2. The time now is 13:02. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)