SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 30-10-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default B92: SDA: Prioritet jedinstvo Bošnjaka

Novi Pazar -- Funkcioneri Stranke demokratske akcije Sandžaka (SDA) Fuad Baćićanin i Hazbo Mujović, ocenili su da je jedinstvo nacionalni prioritet svih Bošnjaka u Sandžaku.




Mustafa Cerić (Foto: Arhiva)

Baćićanin i Mujović, predsednik Skupštine Novog Pazara i aktuelni predsednik opštine Sjenica, prisustvovali su, povodom posete reisu-ul-uleme Mustafe Cerića novopazarskom Mešihatu, prijemu kod glavnog muftije IZ u Srbiji Muamera Zukorlića.

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji danas proslavlja 19 godina od osnivanja. IZ u Srbiji organizaciono pripada IZ Bosne i Hercegovine na čijem je čelu do sada bio Mustafa Cerić.

Funkcioneri SDA izjavili su Sto plus radiju da su na prijemu predstavljali predsednika svoje partije i ministra bez portfelja Sulejmana Ugljanina.

Predsednik te stranke Sulejman Ugljanin je pre nekoliko godina izjavio da Mešihat IZ Muamera Zukorlića "ne postoji".

Upitan da li posle višegodišnjih verbalnih i fizičkih sukoba između aktivista SDA i IZ u Srbiji, prisustvo predstavnika SDA skupu koji organizuje muftija Zukorlić znači njihovo izmirenje, generalni sekretar SDA Fuad Baćićanin je odgovorio da je jedinstvo najvažnije.

"Bošnjaci moraju raditi na ujedinjenju. Ne moramo da mislimo isto, ali možemo da radimo zajedno. To pokazuje i koalicija u Skupštini Novog Pazara", rekao je Baćićanin.

Posle skoro decenije sukobljavanja, većinu u Skupštini Novog Pazara posle ovogodišnjih lokalnih izbora formirale su SDA i Sandžačka demokratska partija (SDP).

Pored predstavnika SDA, prijemu u Mešihatu prisustvovao je i funkcioner Liberalno demokratske partije (LDP) Enes Curić.

Ta partija je i u prethodnom periodu sarađivala sa IZ muftije Zukorlića.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-10-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

interesantno...
da sam cujem verziju @tahirovceta i @halilceta
momci, sta je bilo ovo,kako ovo,dje ovo, ko ovo i tako to
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-10-2012   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ko bio,dje bio,sa kim bio,ko zvao ko se odazvao..
Mislim..šta reći...Još Tahirovče da se vrati na tobe,ostali jesu...hahahahah..
Zezam se..Još samo fali Meho Mahmutović i Meho omerović,jel?



Domaćin je bio glavni muftija Muamer ef. Zukorlić, a na sastanak su pozvani predsjednici svih političkih partija u Sandžaku, gradonačelnici sandžačkih općina te čelni ljudi nacionalnih, naučnih i kulturnih institucija.



Učesnici sastanka imali su priliku da iznesu svoja mišljenja o aktuelnom stanju u Sandžaku i izazovima sa kojima se suočavaju, nakon čega je Reisulema izrazio zahvalnost na podršci koja mu je iz Sandžaka dolazila u toku obavljanja ove visoke dužnosti, naglasivši da je ranije vjera štitila naciju, a da je sada došlo vrijeme da nacija štiti vjeru.





Vrhovni poglavar Islamske zajednice je, između ostalog, istakao i da će naredni period biti u znaku uspostave i afirmacije bošnjačkih nacionalnih institucija i povezivanja Bošnjaka širom svijeta.


Slike su sa lica mesta pošto sam danas bio u Pazaru..Vidiš stranac,kako se slika telefonom,ali ne stigoh na viber da ti pošaljem slike..

Rekoše,da je Srbijanski reis Adolf Zlikić pored Raške danas peko mumuruze.....Samofinansirajući reis,nije više na budžet...
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2012   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Dosli da se isprate Cerice, stali mu na zulj a novom nesto sapnuli ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2012   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jutros hitah pa ne stigoh opsirnije..
Cericu je davno receno nemoj protiv SDA ko se sa njima kacio vazda je bio donji, nicija do zore nije gorela al oprobo se, e dosli ljudi pa mu rekli a secas li se matufe stari sta ti vikasmo
Novom nesto hteli da sapnu al on ih preduhitrio, dobro je ljudi sve mi je Bakir rekao ..

Halilce a vidi ove tvoje na snimku i slikama, svi ko da su se usrali ..

Salim se malo

Jos jedan pokusaj da se napravi normalan odnos medju Bosnjacima, ovi neobavesteni oko muftije odma rastrubeli neke dezinformacije oko novih koalicija, al evo i da im daju nekoliko mandata sta ce im kad nemaju kadra ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2012   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

najvise volim, kad ne procitam vest i ne znam o cemu se radi a citam komentare od haliceta, stranca i tahirovceta hahahahaha
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja sam ti brate ovde kao "plavi slemovi"
drzim neku "tampon zonu" izmedju blago ostrascenih simpatizera dveju rivalskih opcija
a niko me,da prostis, ni za suhu sljivu



inace, jako podrzavam ovo desavanje, da je srece da bude cesce ovako i da konacno dodje do relaksacije odnosa...
previse se energije trosi bezpotrebno, bolje da se to usmeri na nesto drugo, valjda bi iskocila neka dobra posovna ideja umesto trvenja ciji je konj brzi
ljudi moraju da zive zajedno, nema podela ni po jednom osnovu i ne sme da ih bude...
ne sme da bude ni revansizma, ako se svima vrati oko za oko svi cemo biti "coravi"...
ljudi ne moraju da pomazu jedni druge, ali ne smeju da odmazu jedni drugima...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #8
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

E sto volim ljudi moji,sto resko pominje i starog i novog muftiju,a o njegovom ni da sapneAllaha ti,sanjas li mu brcice,haha..Mora da je doslovno zasro stvar,pa ga ne pominjete..
Ja se salim,zezam maximalno.davno sam rekao,od letovanja iz Turske do Sarajva uz bombardovanje,pa ubistva Durovica,legli su za mene i Suljo i Rasim.postoje ljudi pojedini vredni mog postovanja,neki nikada to imati nec.VVodje nikada.Podrzavam jedinstvo bosnjaka i polizicko i versko,a onog ko je nepismenog Adolfa postavio za reisa,postavio bih na Kacku petlju da opsluzuju kamiondzije.
halilce is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Moras da pravis razliku izmedju muftije i Reisa, Reis je sef muftiji tako je svuda u svijetu pa eto doslo vrijeme i kod nas da bude ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #10
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

E,a sto vi stvoriste ŠEFA? On je mogo bit samo šef sale,posto je u kafani ustolicenAl mi je milo sto starog Šefa ispracate i novog priznajete,a šef sale ce insalah biti jedino šef kotlare u dzehennemu
halilce is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jes kad bi se ti pitao al pita se vecina, ona sto pobedi na izborima i ona sto pobedi u Bosni na izborima.. Da ti uprostim to je SDA ..a sad kad se razocaras u bdz u koju ides stranku ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ada..ja nisam razocaran u SDA,ni u SDP ..Ja sam razocaran u ljude..one koje vode te stranke.A..ti,matufe stari..jasno i glasno odgovori,sta vam je bre sa Zlikicem pa se uvlacite u d..e Cericu kojeg pljuvaste i na grob mu se ..?Pa hocete i Kavazovica da zagrlite,a uz njega bogme i Fenomena
DJE VAM JE SRBIJANSKI SEF SALE>>>>>>>
halilce is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #13
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ada tu je Reis Zilkic, sefuje muftijama kao i do sad ... A Cericu se niko niko ne uvlaci popisam ga zajedno zukorlicem sto su dali podrsku radonjicu - sbb pa eno ga sad lize se sa dodikom i lagundzijom ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #14
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Meni ovo lici na sledece.
Ultimatum Nikolicu od Turske,za ispunjennje plana o jedinstvu Iz.Takodje,zanimljivo da se to desava posle gostovanja muftije na B92 u kaziprstu,kada je rekao da nema dogovore sa nikolicem.Ovaj se setio izgleda da treba da resi pianje Iz. A i vi mi nesto mutite,niste pljuvali mnogo muftiju ni on vas,pa ste svesni postali da je muftija bas fenomen,a o vasem reisu nikad nista osim epitafa na Orlovackom groblju,nece biti zapisano
halilce is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

E sta sve neces cut, ene posle gostovanja na B92 e ovo je bilo jako, zabole nekog sta prica gubitnik ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #16
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
..a sad kad se razocaras u bdz u koju ides stranku ...
cijelo vrijeme citam i cekam ovo....
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
b92, bosnjaka, jedinstvo, prioritet, sda


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:37. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)