SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 25-12-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default U SJENICKOM DOMU ZDRAVLJA OTVORENO ODELJENJE ZA HEMODIJALIZU

Otvaranje odeljenja za hemodijalizu, koje predstavlja ostavrenje već trideset godina stare ideje, nastale iz realnih potreba lokalnog stanovništva, rukovodioci Zdravstvenog centra Užice, sjeničkog Doma zdravlja i lokalne samouprave, ocenili su istorijskim trenutkom za Sjenicu i značajnim korakom u ostvarivanju dostupnije zdravstvene zaštite stanovništvu. Od utorka, kada je takvo odeljenje i zvanično otvoreno u sjeničkom Domunu zdravlja, devet pacijenata iz različitih krajeva ove opštine, više ne moraju da putuju, dva ili tri puta nedeljno do Prijepolja zbog dijalizirianja. To njima mnogo znači, naročito u zimskom periodu zbog otežanih uslova putovanja iz udaljenih, često puta zavejanih pešterskih sela. Otvaranje novog odeljenja za dijalizu u Sjenici, koje ranije nije postojalo, omogućili su: Vlada Italije, Ministarstvo zdravlja Republike Srbije i privatna firma Medikon-deč.
''Težnja za otvaranjem centra za hemodijalizu u Sjenici stara je trideset godina, kada su nabavljeni prvi aparati, ali nam se do danas nije dalo da se taj posao okonča. Prošlo je dosta vremena dok nismo uspeli u tome. Mislim da je ovo veliki dan za naš Dom zdravlja i naročito naše pacijente koji se dijaliziraju,'' rekao je u izjavi za medije direktor Doma zdravlja u Sjenici, dr Stevica Tripković. On je istakao da su za uspešnu realizaciju ovog posla najzaslužniji, direktor Zdravstvenog centra Užice, dr Darko Marinković i njegov zamenik dr Zoran Lazović.
''Mislim da je ovo zaista jedan istorijski trenutak za Sjenicu. Ovim se pokazuje na koji način treba zdravstvenu zaštitu učiniti dostupnom stanovništvu i ove opštine, barem približno kao u drugim krajevima Srbije. Dijaliza je jedan od značajnih elemenata, s obzirom da se radi o teškim pacijentima, kojima život zavisi od ovih aparata, koje sada imaju ovde u Sjenici. Mislim da je to jedan veliki korak unapred i neka to ujedno bude i prvi korak u budućem razvoju i unapređenju sjeničkog Doma zdravlja,'' rekao je direktor Zdravstvenog centra u Užicu, dr Darko Marinković. On je najavio da će se naredne godine, za sjenički Dom zdravlja obezbediti jedna subspecijalizacija iz oblasti nefrologije, kako bi se obezbedio opstanak novoformiranog odeljenja.
U ime lokalne samouprave prisutne je pozdravio i zahvalio svima koji su doprineli uspešnoj realizaciji ovog projekta član Opštinskog veća Zlatko Jusufović. On je tom prilikom naglasio da će lokalna samouprava, ne samo deklarativno već i stvarno , dati maksimalan doprinos da se zdravstvena zaštita stanovnika Sjenice, u procesu preuzimanja osnivačkih prava zadrži, odnosno unapredi i podigne na još veći nivo. Kako saznajemo, za funkcionisanje novoformiranog odeljenja za hemodijalizu u Sjenici biće zaduženi lekari internisti, kojima će, povremenim dolascima, pomagati nefrolog iz Užica. Što se tiče ostalog medicinskog osoblja, na ovom odeljenju će, u prvo vreme raditi dve medicinske sestre iz Užica, kao i dve iz Sjenice, koje su završile odgovarajuću obuku koja će, u narednom periodu biti obezbeđena za veći broj medicinskog osoblja.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 25-12-2009   #2
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Lijepa i radosna novost, iako se ideja realizovala nakon trideset godina.Bolje ikad nego nikad...
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2009   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Ovo je zaista vest koja raduje...
Godinama se nas narod muci tim problemom,nazalost mnogi od njih koje sam poznavao nisu docekali ovaj trenutak...
Iskreno se zahvaljujem svima koji su ucestvovali u ostvarenju ovog projekta,jer mnogo su zaduzili i grad i stanovnistvo i generacije koje dolaze.
Po meni je ovo bitno,ovo je meni borba i za nacionalni i za verski,za gradjanski i bilo kakav drugi i teres.
Ne treba nama bosanski jezik u skoli,ne treba nam da govorimo "mahrama" umesto marama...
Nama trebaju ovakve stvari,briga za stare,bolesne,iznemogle i one kojima je potrebna pomoc.
A to ko smo i sta smo ili ponesemo iz kuce ili ga nikada necemo imati...
To je u genima,ne menja to ni zakon ni ljudi a ponajmanje neki priuceni ucitelj ili nastavnik...
Jednostavno sa tim se ili rodis ili ne,i onda ili imas krizu identiteta ili ne...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
domu, hemodijalizu, odeljenje, otvoreno, sjenickom, zdravlja


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:29. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)