SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 12-04-2006   #1
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default Da li su bosnjaci u Sandzaku podijeljeno drustvo

Inspiraciju za ovu temu su mi dali poslednji nemili dogadjaji u Novom Pazaru i Sjenici.Mislim da je velika sramota to sto se desava u Sandzaku.Misljenja sam da treba da se smire strasti i da sve bosnjacke partije u Sandzaku treba da se okrenu prosperitetu Sandaka.Procice i Suljo i Rasim ali Sandzak ostaje.Umesto da gradimo buducnost Sandzaka za nas i buduca pokoljenja mi idemo unazad.Ili je mozda ovo sve dijelo nekog treceg kome nije u interesu da Bosnjaci u Sandzaku zive dobro.
mirsad is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 12-04-2006   #2
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Selam alejkum!



Naravno da je Bosnjacki narod u Sandzaku,politicki totalno podijeljen.

Treba da konacno naucimo da su politicari potrosna roba,da konacno politicare vrednujemo po onom sta oni rade a ne po onom sta oni govore.Ovo sto se trenutno desava u Novom Pazaru,nam govori,da ovo bacanje raznih eksplozivnih naprava je politicki izazvano i da medju nama postoje ljudi koji su spremni da ubiju samo zbog toga sto onaj drugi politicki drugacije razmislja.
joku is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2006   #3
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Muftija Muamer Zukorlic



Vlada vodi politiku opasnu po Sandzak



Uvodjenje prinudne uprave u Novi Pazar samo je ponavljanje scena kada je Milosevic uveo privremene mere.Oni koji su sada za to,tada su bili protiv toga.U svakom slucaju ovde,iz tog gesta moze da profitira samo jedna ili druga politicka partija.Medjutim,drzava mora da otvori dijalog,ne po sistemu zavadi pa vladaj,vec siri dijalog o multikulturnom prostoru-prostoru koji je na raskrscu Srbije,Crne Gore,BIH i Albanije.Ignorisanje tih momenata od strane vlasti je nezrelo,a moze da bude opasno.



Koliko Ce odluka Vlade Srbije uticati na stanje u Novom Pazaru?



-Vlast je uspela da nametne takvu atmosferu medju kljucnim politickim akterima ovde,da je sada glavna preokupacija da jedeni drugima nanese sto vise zla.Vlast je saradjivala prvo sa jednim,pa sa drugim tu zavadjenost dovela do usijanja.

Nakon sto se izjednacio uticaj najjacih bosnjackih partija u birackom telu u Sandzaku,sada se samo gleda koga ce Beograd vise podrzati ili pridrzati.To narod prepoznaje...



Ovo je nas efendija Muamer Zukorlic izjavio za Blic novine!!!!
joku is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2006   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ima fanatika na obe strane,ali ne moze se kroz njih gledati politika i program cijele stranke...ja to gledam kao navijace fudbalskog kluba..Narod treba na izborima da odluci i da kaze kojoj politickoj opciji daje legitimitet da vodi grad-regiju...Ali zakon se mora postovat....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bošnjaci, druŠtvo, podijeljeno, sandžaku


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:03. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)