SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 04-02-2015   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default BNV dobija 26,2 miliona dinara od drzave

Za finansiranje rada Bošnjačkog nacionalnog veća (BNV) u 2015. godini iz republičkog budžeta izdvojeno je 26,2 miliona dinara, što je više nego prethodnih godina.



Potpredsednik ovog Veća Esad Džudžo smatra da to nije dovoljno i da je BNV uskraćen novac, naročito za obrazovanje.

“Mi smo nezadovoljni samim finansiranjerm BNV, s obzirom na to da u prethodnoj godini imamo potpunu implementaciju nastave na bosanskom jeziku u 333 odeljenja. Mi smo na taj način dve godine oštećeni za mnogo para”, kazao je Džudžo.

On je dodao da je BNV nezadovoljno i “institucionalnom greškom”, odnosno time što manjine u Vojvodini imaju podršku i pokrajinskog budžeta, dok manjine u centralnoj Srbiji nemaju takvu dodatnu pomoć.

“Mi imamo 21 nacionalni savet, a imamo zajednički kolač. Mislim da na taj način država obershrabruje manjinske narode da koriste svoja prava. Srbija nema manjinsku politiku, bez obzira na to što ima zakone. Mi moramo političkim kapacitetima da se borimo za neka prava koja su nam Ustavom i zakonom zagarantovana”, kazao je Džudžo.

U Srbiji je do 26. novembra 2014. godine formirano 20 nacionalnih saveta, a na isti način kao saveti finansira se i Savez Jevrejskih opština.

Kao savet najveće nacionalne manjine u Srbiji, BNV bi kako je predloženo dobilo 26,2 miliona dinara, mađarski nacionalni savet 61,4 miliona i romski 22 miliona.

Predloženi budžet za albanski nacionalni savet je 12,5 miliona, za rumunski 13,7 miliona, slovački oko 18,6 miliona, za hrvatski 13,1 milion dinara. Savez Jevrejskih opština dobio bi 3,61 milion dinara.



Pogledajte još:
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
bnv, dinara, dobija, države, miliona


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:36. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)