SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 09-10-2006   #21
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ovde mediji pisu da je glavna svrha ustava da Kosovo ostane pod upravom Srbije, i da ce ako se usvoji udaljiti Srbiju od EU. Kostunica kaze suprotno, da ce ustav pribliziti Srbiju EU (pogleaj liliputov link gore). Da li verovati EU ili Kostunici i sto je on dosao u N.Pazar da "peca" glasove?
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 09-10-2006   #22
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

pa to se jasno vidi. nije njima stalo uopste do sandzaka.da ih je zanimao sandzak ne bilo ko sto je sad.nego samo pred izbore kad trebaju glasovi tad dodje i prica kolko je "vazan sandzak". a ne treba verovat ni EU a ni kostunici
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #23
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by liliput
kostunica u novom pazaru,tutinu i raski



kostunica u novom pazarau.jedino me interesuje kad je dolazio u pazar,tutin i rasku sto nije svratio i do sjenice bilo mu tesko da se penje valjda.sjenicu ni ne broje valjda...


Ja ću pokušati da ti objasnim zašto. Jer je Sjenica pala na ispitu samosvijesti, pa im valjda ni nije bitna. Naime, u Sjenici je stvorena totalna podjela izmedju SDA i SDP, a od obe te stranke Koštunici (valjda je to svima poznato) ne prijeti opasnost po izglasavanje ustava.



Da je g. Džemail Suljević ostao dovoljno jak na minulim izborima, kao što nije - i te kako bi oni dolazili i tamo kod vas.



Ovako, opredijelili ste se na minulim izborima uglavnom izmedju te dvije simbiozne izdajničke opcije, i smatra se da vi nećete pretpostaviti "značajan problem". Da ćete potpisati vlastito samoubojstvo!



Ako želite da Koštunicu vidite gore kod vas, samo napravite jedan (makar simboličan) skup u korist bojkota ustava, i ima da vam dodje u musafire pun autobus vladinih službenika, a možda i Koštunica i Voja iznajme sobe u Borićima na par dana. poz.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #24
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Da je g. Džemail Suljević ostao dovoljno jak na minulim izborima, kao što nije - i te kako bi oni dolazili i tamo kod vas
Zahvaljujem se Sjeničacima,što su glasali manje na ovim izborima,za opciju koju zastupa Džemail.Jer,on se prodavao celo vrijeme između Sulja i Rasima!Nadam se
Quote:
Da ćete potpisati vlastito samoubojstvo
!

A ako su ove dvije opcije izdajničke,i da je Džemail jači danas nego prije 2 godine,Kočtunica u Sjenicu NE DOLAZI ZBOG PREDSJEDNIKA OPŠTINE!

Da je na toj funkciji,neko iz SDA,dotrčo bi on sigurno,sa cijelom svitom!

A da je predsjednik,neko iz NPS,Koštunica bi iz Raške,otišao direktno u Ivanjicu,pa makar i VOZOM!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #25
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

Republički premijer Vojislav Koštunica juče u Novom Pazaru



liliput is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #26
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Talino



Da je g. Džemail Suljević ostao dovoljno jak na minulim izborima, kao što nije - i te kako bi oni dolazili i tamo kod vas.




A kad je to bio jak na izborima,hahhahahha



I hvala bogu NIJE i nece, stranke koje si nabrojao se pitaju,tako hteo NAROD, a ti pricaj sta hoces......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006   #27
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

izvinite jel ima zastava sandzaka na zgradi opstine posto je ljider skida kad dolazi podocnjak

i samo me zanima DAL JE NARUCIO LJIJEPO VRIJEPE ZA KOTUNU

resko ako vam smeta predsednik raspisite opet opoziv uobicajeno vam je to gledajuci kako sve stvari radite mogu da samo kazem bruka i sramota
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006   #28
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja neznam Riki sto to kazes "Resko ako vam....",nije Resko raspisao izbore,niti sam ja relevantan da to uradim,nemoj mene provizat pojedinacno(mada sam glaso za DA,i ponosim se time),i nemoj zaboravit ono bacanje zastave sa bioskopa....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2006   #29
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

stranka za sandzak usvojiola odluku o bojkotu referanduma
liliput is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2006   #30
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ova stranka nije presla cenzus na proslim izbori,kolko biraca tolko je i teska rijec.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2006   #31
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Tahirovče, kladim se u 100 eur. da ćeš potvrdno glasati na referendumu o Ustavu?



Quote:
Halilče: "Koštunica u Sjenicu NE DOLAZI ZBOG PREDSJEDNIKA OPŠTINE! Da je na toj funkciji,neko iz SDA,dotrčo bi on sigurno,sa cijelom svitom!"
Da bi bolje shvatio pokvarenost Beograda i naivnost našu, uzmi malo u obzir to, što je Pospanko (Koštunica) u istoj vladi sa G17-, dok su u Sandžaku stali odvojeno: Pospanko sa Ugljaninom, a Dinkić sa Ljaićem! Šta ti to govori?!



Quote:
Halilče: "A da je predsjednik neko iz NPS, Koštunica bi iz Raške,otišao direktno u Ivanjicu, pa makar i VOZOM!"
NPS ni nebi htio da da primi u goste, čak i kada bi htio da dodje.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2006   #32
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

neznam o kojem bacanju zastave pricas samo znam da je suljo bacio zastavu kada mu je prvi put kostunije dosao hahhahahaha
riki is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2006   #33
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sa bioskopa Riki seti se nisi tolko ostaro.

Talino ako to bude stav SDA mozes se kladiti i u 1000eura.



NPS ni nebi htio da da primi u goste, čak i kada bi htio da dodje. (da ne citiram kopiracu)..Prvo treba NPS da ima presednika a to za .... ma nikad, a mozda ni tad.A da ga nebi primili verujem, vi ste u kolacijiu sa SRS



Talino a zasto se ti ne prestavis,mislim da je malo podlo anonimno kritikovati,kod nekih kritika smo se slozili kod nekih ne,ali ipak kad nekog prozoves trebali bi znati KO GA TO PROZIVA???
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2006   #34
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

Protest zbog ustavnog ignorisanja Bošnjaka
liliput is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2006   #35
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Iskoristiću taktiku koju koristi naš član Talino,a to je da na različitim Forumima,postavlja iste teme i postove!

Ja ću mu i ovde postaviti neka pitanja,koja sam mu postavio na drugom forumu,ali,verovatno neće biti identična!

Talino,odgovori!

1.Šta po tebi predstavlja,deklaracija pet Bočnjačkih partija?

2.Da li je TVOJ DVOJAC (Zukorlić,Ljajić)prerastao u kvintet sa kormilarom?

3.Da li će NPS,ostati dosledna svojim stavovima i parafu na ovaj dokument,ili će pokušati da profitira i sada?
halilce is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2006   #36
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

al imate tesku pricu.....
__________________
Možeš, ako misliš da možeš!
------------------------------------------
www.FOLKOTEKA.com
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2006   #37
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by halilce
Talino,odgovori!

1.Šta po tebi predstavlja,deklaracija pet Bočnjačkih partija?


Hvala na ovim pitanjima Halilče brate. Evo ovako.



1. Akt potpisane deklaracije protesta je (bez obzira na to ko ga je donio) svakako hvale vrijedan čin, ma da je fatalno zakašnjeo! Treba podržati ovu deklaraciju, čak i da ju je donio i g. Ugljanin, ili bilo ko drugi. Treba je podržati zbog našeg dostojanstva, (nas kao naroda) kako bismo pokazali da se ne mirimo sa našim podredjenim položajem u Srbiji Tadića, Srbiji Tomića, Srbiji Koštunice...



Da je ovo normalna zemlja, i da u njoj vladaju iole normalni političari, ovakav ustav bio bi nezamisliv! Bio bi nezamisliv i sam način kako je predlog Ustava došao u skušpštinu na usvajanje! Bez javne rasprave, prije svega! Devedeset i pet posto poslanika koji su u skupštini usvojili predlog ustava uopšte nije ni poznavalo sadržaj kojeg izglasavaju, već su glasali po "partijskoj dužnosti". (uključujući i ova tri naša mutanta gore)



Ovo je zemlja rehabilitiranih četnika (tj. izglasane su im penzije a oni proglašeni narodnim herojima, itd). Ovo je zemlja koja i dalje skriva haške optuženike. Ovo je zemlja koja ne misli dobro Bošnjacima i Sandžaku. USTAVOM DOBIJAMO JEDNU VELIKU STATUSNU NULU! Jedini način da se izborimo za svoje mjesto pod suncem, jeste da budemo složni i dostojanstveni i bojkotujemo ovaj ustav.



Quote:
Originally Posted by halilce
Talino,odgovori!2.Da li je TVOJ DVOJAC (Zukorlić, Ljajić) prerastao u kvintet sa kormilarom?


2. Nije kvintet Haličke. To je zapravo kvartet + g. Suljević koji je ovdje prišao samo zato jer se radi o vitalnom interesu Bošnjaka, i ja sam iz razgovora sa njim prije neki dan zaključio da bi istom dokumentu prišao da ga je pokrenuo i g. Ugljanin, ili bilo koji drugi Bošnjak. Akt protesta zbog zapostavljanja Bošnjačkog statusa u predloženom Ustavu svakako je hvale vrijedan, ali, kao što rekoh, mislim da se sa tim zakasnilo nekoliko mjeseci. Dobro vrijeme za ovaj protest bilo je negdje u Julu ili Avgustu ove godine, kada se iz vlade Srbije počela nagovještavati mogućnost donošenja novog ustava. Sada je, na žalost prekasno jer je predlog ustava usvojen u skupštini, a sa obzirom na nemogućnost kontrole toka izbora od antireferendumski orijentisanih snaga, nesumnjivo je dsa će on biti i izglasan.



Gospodi koja se okupila (svima izuzev g. Suljevića) da bi potpisala ovaj simbolični znak protesta, sada je konačno došlo iz zadnjice u glavu - jer svi oni (izuzev g. Suljevića) su GODINAMA zapostavljali pitanje Bošnjačkog naroda i gurali ga pod tepih... svi su bili zabavljeni medjusobnim trvenjem sa g. Ugljaninom. Jedini koji je o našem položaju neprestano govorio sve ove godine unazad - jeste g. Suljević. I ja cijenim njega kao velikog čovjeka što je rizikovao svoje dostojanstvo i prišao ovom kvartetu koji u zadnjih 10 godina, pa sve do sada, nikada, ni jednom riječju nije nastupao u ovom pravcu.



Žao mi je što i g. Ugljanin ovo nije potpisao. Iskreno mi je žao zaista. Najsrećniji bi bio da je on ušao u ovo društvo i pridružio se protestu, jer ovo više nije pitanje pojedinaca niti pitanje ideologije, već je pitanje DOSTOJANSTVA cijelog naroda!



Ovo nije vrijeme podjela, veoma je osjetljiv politički trenutak, pa apeliram na sve Bošnjake da (bez obzira na sve ranije njihove greške) ipak podržimo ovaj akt protesta, jer ćemo time reći NEDOBRONAMJERNIM političarima u Beogradu (Tadić-Tomić-Koštunica) da naše pitanje JOŠ UVIJEK OSTAJE OTVORENO, i DA SA TIM MORAJU NEDVOJBENO RAČUNATI!



Nama definitivno NEDOSTAJE malo Albanskog duha... tj njihove odgovornosti, njihovog zajedništva u teškim trenutcima... zašto mi ne možemo biti skupa kao što su oni skupa? Da li bi oni ostvarli bilo šta da su bili podijeljeni ovako kako smo sada mi? Da li bi oni dopustili recimo rugovi, da ostane u životu da ih je predstavljao kao naš futni Ljaić? Mazalla!! Ubili bi ga, dana ne bi živeo! Ali, opet, i ovo je nešto, pa smatram da ipak treba podržati APEL ZA BOJKOT, čak i ako ga je donio jedan Ljaić.



Quote:
Originally Posted by halilce
3.Da li će NPS ostati dosledna svojim stavovima i parafu na ovaj dokument, ili će pokušati da profitira i sada?


3. NPS je uvijek bila dosljedna ideji Autonomnosti sandžaka, i ideji ulaska Bošnjačkog naroda u Ustav Srbije, kao konstitutivnog i ravnopravnog naroda sa svim ostalim narodima, uključujući i - ravnopravnog sa Srbima. NPS, je zapravo jedina preostala politička struja koja je ovo gurala cijelo vrijeme. Ljaiću i Muriću je sada nešto naprečac došlo iz zadnjice u glavu. A kad su kao vukovi napadali na Ugljanina godinama (i to sve uz izdašnu pomoć Beogradskih klerofašista) - onda su bili zaboravili Sandžak i Bošnjake, i jedino im je bilo stalo da pobjede u svom ličnom duelu sa Ugljaninom, koji je makar za trohu bolji od njih dvojice.



Zapravo, odgovorno tvrdim i iskreno iznosim to svoje mišljenje - Upravo su Ljaić i Murić (uz pomoć svojih beogradskih donatora) natjerali Ugljanina da izda Sandžačko pitanje i status Bošnjačkog naroda u Srbiji.



Zato mislim da je jedini g. Suljević iskreno stao iza ovog potpisa. Svi ostali su se okupili oko tog dokumenta samo zato da bi izvukli odredjene političke poene. Zaista, meni je bilo smiješno kada sam vidio da Ljaić potpisuje ovu deklaraciju, a do prije neki dan je GODINAMA sjedio u beogradskim foteljama i NIKADA, NIKADA, NIKADA nije tamo spomenuo bilo šta u ovom pravcu. A sad bi htio da odjednom bude patriota. Narod će prepoznati njegovo licemjerje, i upravo to što je on potpisnik ovog dokumenta može okrnjiti ugled samog dokumenta.



Ipak, kao što rekoh na početku, ovo treba podržati ali: - Ne zboh Suljevića - Ne zboh Zukorlića - Ne zboh Murića - Ne zboh Ljaića itd..... Treba podržati protest isključivo u interesu Bošnjačkog naroda i interesu Sandžaka!



Nadam se da ste zadovoljni odgovorima. pozz.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2006   #38
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Zahvalan,Talino!

Selam!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2006   #39
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Talino



Nama definitivno NEDOSTAJE malo Albanskog duha... tj njihove odgovornosti, njihovog zajedništva u teškim trenutcima... zašto mi ne možemo biti skupa kao što su oni skupa? Da li bi oni ostvarli bilo šta da su bili podijeljeni ovako kako smo sada mi? Da li bi oni dopustili recimo rugovi, da ostane u životu da ih je predstavljao kao naš futni Ljaić? Mazalla!! Ubili bi ga, dana ne bi živeo!




Covece ovo je vec previse,ja njemu i njegovoj stranci ne bih dao glas ni da mi zivot znaci,ali nikad ALI NIKAD nebih ni pomislio ovako nesto ni njemu ni clanovima SDP,niti bilo kojoj stranci(njenom lideru) kojoj ne pripadam.Ubiti nekoga ko ne misli kao ti...razmisli.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2006   #40
oksi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Aug 2006
Godine: 57
Posts: 178
Default

Slazem se sa Talinom u onome sto je i9zneo o Ustavu i o pitanju Bosnjaka ali se ne slazem da treba nekoga ubiti zbog politike.politika ko k...a danas jedan sutra drugi.
oksi is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ustav


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:31. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)