SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 07-09-2006   #41
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Vrijeme je za.............................PREDIZBORNU TIŠINU!

Poštujmo je do objavljivanja preliminarnih rezultata!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-09-2006   #42
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Vazi,nadajmo se da ce je svi postovati(da nece pojedinci dijeliti ulje i secer uoci i na sam dan izbora).....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2006   #43
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

ipak ti neću uzeti za zlo,neću praviti prigovor,neću se oglašavati do trenutka koji sam naveo!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #44
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

pa dobro,danas su vec izbori,onaj ko je hteo za koga da glasa znao je to jos pre mnogo dana a danas se vise nikome ne moze promeniti misljene...

pogotovu sada je neko kasnije doba dana i veci deo vremena za izbore je prosao tako da sad mozemo i malo da prodiskutujemo o izborima...

svakako sam misljenja da forum nema nikakve veze sa predizbornom cutnjom ali hajde da se i mi malo igramo toga....

ovo nije sredstvo javnog informisanja ne pokriva deo teritirije na kojemu se vrsi radnja,posetioci su uglavnom ljudi kojine zive i ne glassaju znaci indirektno umesani u izbore i mislim da nije imalo potrebe da i mi pratimo cutnju...

nego eto sve je proslo kako smo se vec dogovorili bili i eto dobro bi bilo,to sam i prvi put trazio,da neko ko ima podatke obavesti nas o procentu izlaznosti,o uslovima glasanja,i da li sve protice protokolaro ili ima i nesuglasica...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #45
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

upravo sam cuo NEPOTVRDJENU INFORMACIJU da je na jednom od birackih mesta u novom pazaru doslo do obracuna vatrenim oruzjem i da su dva coveka izgubila zivot.....



ISKRENO SE NADAM I VERUJEM DA JE OVO LAZ





ali ako ima neko bilo kakvo saznanje o ovom ili bilo kakvom drugom slucaju bilo bi fino da nas obavesti putem ovog foruma....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #46
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ensare nazalost danas je ubijem odbornik SDA

Na danasnjim izborima SDA je ubedljivo dobila najvise glasova skoro 1500 vise od drugoplasirane SDP(u pazaru SDA je dobila apsolutnu vecinu),sto znaci da bi trebalo da SDA ima 18 odbornika i sa Veljom Ilicom imace vecinu u skupstini,Talino tvoj favorit NPS ima 4 odbornika+radikali 1(ako budete opet u koaliciju sa njima imacete 5),Cedini liberali i ostale autobus partije nisu presli cenzus

Nazalost SDA je ipak u zalosti jer je izgubila jednog velikog coveka,ova pobeda se poklanja njemu........

Rezultati su nezvanicni,zvanicne objavljujem sutra.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #47
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zalosno....

zar je to vredno ljudskog zivota.....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #48
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Bas tako Ensare,

Sadike moralno bi bilo od tebe da sam maknes sliku ovog ubice,njegovo obezbedjenje je ubilo naseg odbornika,oca cetvore male dece,postenog coveka......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #49
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

cuo sam da je SDA ubedljivo trijumfovala na danasnjim izborima ali ovaj tragicni cin je bacio u zasenak tu pobedu....



cestitke za SDA....



ZALJENJE ZA LJUDSKIM ZIVOTOM...



jos sam pod jakim utiskom svega toga i stvarno ne mogu da shvatim ljude koji tako razmisljaju i spremni su da za takvu glupost nekoga lise zivota....

sta je to u nama muslimanima....

veceras imam hiljade pitanja za sebe a ni jednog odgovora....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #50
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Čekaćemo zvanične rezultate!Znam da ste dobili više glasova,ali sumnjam u tih 1500,ipak bih ja to prepolovio,obzirom na taktiku Miloševića,kojom se služite!

Reško,nikakva skupštinska većina,ne može da nadoknadi gubitak Ruždije Durovića njegovoj deci!

Mi smo ipak prvenstveno Bošnjaci i muslimani,a pripadnost političkim partijama,daljnja odrednica!Ipak,trebali bi se zapitati,da li naši ,nazovi lideri,rade za interese Bošnjaka,ili za svoj lični interes?Ili je u pitanju interes Beograda,zavadi pa vladaj!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #51
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ma daj nemoj mi pricat sta je i kako je,nemoj da mjesas onog narkomana i ubicu sa Suljom,saslusaj izjave njih dvoice pa uporedi,pa kako ga nije sramota da onako prica ispade da je on kriv............
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #52
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A i da napomenem da je SDA sama izasla na izbore a SDP nije vec su listu cinile tri stranke SDP-G17+-DS, a to ko se sluzi Milosevicevom taktikom ste danas pokazali,a i zna se dje su bivsi julovci i sps_ovci nasli utociste......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #53
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Reško,ja nisam zagrižen za SDP,koliko ti za SDA!

Meni je više dosta i Sulja i Rasima!Niko se nije od njih setio,prof,Jukovića,koji je ostao paralizovan!Misliš da će Suljo,iako je obećao,voditi računa o deci poginulog,duže od pola godine?

Mi smo muslimani,dal bili u ovu i ili onu stranku,dal klanjali hanefijski il vehabijski,svi se molimo ALAHUSamo moraš da priznaš,da je SDA,ipak agresivnija u svojim nastupima!

a ponašanje naših,nazovi lidera,određuje BGD,i mog i tvog!!!!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #54
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A ti mu dodjes ko vidovita Zorka pa znas kolko ce se Suljo brinuti o toj familiji,aman pa ostavite barem veceras tu familiju na miru nek barem odboluju svoju bol,sramota je.toliko od mene veceras,nemam zivaca za vise........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #55
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Daj reško ti bre dođeš ko neki zastupnik,svega što nosi predznak SDA!

I pročitaj poruku,i njen smisao,pre nego se istrčiš!Ti čak,čini mi se ne umiječ ni da ožališ čoveka ko što je bog ostavio..
halilce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #56
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Tahirovce,halilce,ja vas molim da prestanete sa medjusobnim optuzivanjem.Zaista zalosno zvuci!!!Zar ne mislite da smo svi krivi,sto smo dozvolili da nas ovi nasi jadni politicari toliko zavade i dovedu do toga da se medjusobno ubijamo.I to samo zbog njihovih licnih interesa.



Desilo se ono od cega su se svi normalni ljudi plasili.Ugasen je jedan ljudski zivot.Ostao sam bez reci i stvarno neznam sta reci...
joku is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #57
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Nikada nas (Bošnjake) Beograd neće ostaviti na miru! U časnom Kur'anu je zapisan faraonski metod vladavine (to za one koji imaju pameti)



"Faraon je ljude na stranke izdijelio, da bi tako njima vladao"



Podijeljen do izbezumljenosti, bošnjački narod je samo žrtva beogradskog fašizma! Ubitstvo u Novom pazaru je produkt politike vlade srbije prema ovom kraju.



DOKAZ:

Jedna te ista vlada, prepolovljena na pola, stala je polovinom uz Ljaića (u Novom Pazaru je G17 u koaliciji sa Ljaićevom SDP) a druge dve vladajuće stranke (DSS i NS) stale su sa Ugljaninom. Dakle, Tri stranke jedne te iste vlade su u različitim taborima!



Ima li ovdje logike?!



Naravno, radi se o faraonskoj namjeri da se tako podijeli bošnjačko biračko tijelo. Vlada Srbije svjesno dijeli Bošnjački narod kako bi ga paralisala, da ne bi mogao da artikuliše svoje interese, a to su : DA U USTAV UDJEMO KAO KONSTITUTIVAN NAROD, I DA SANDŽAK OSTVARI SVOJU AUTONOMNOST.



I Ljaić a i Ugljanin su izdali ova dva cilja koji su sadržani u programima njihovih stranki. (naravno, u igri je i ogroman novac koji se tu okreće a dotira se za svoje kampanje i jednima i drugima). Ljaić i Ugljanin su skoro kao dva naličja jedne novčanice - obojica su se prodali Beogradskim klerofašistima.. Ljaić i Ugljanin su skoro kao dva naličja jedne novčanice - obojica su se prodali Beogradskim klerofašistima, ali ipak postoji razlika medju njima.. Ugljannin je spašavao živu glavu! Rasim Ljaić je ogoljeni bijednik bez političkog cilja o sandžaku (njegovi aktivisti poput Poturka, danas ga bez imalo srama negiraju, kao što je to Minur Poturak nedavmo rekao na TV Jedinstvu) a Ugljanin se prodao jer su ga na to natjerali svi ostali - i Ljaić, i Murić, a bogami i beogradski fašisti (putem ove dvojice). Rezultat ove podjele je jedan izgubljeni ljudski život. I samo se nadam da je ovo poslednja žrtva.



Tahirovče, NPS je imao izvanredan rezultat sa obzirom na njihovu kobnu grešku. Ja sam im gore rekao, ako uzmete dva budite prezadovoljni. Opet, narod ipak prepoznaje KO jedini govori ono što tišti oaj narod, a to je ostvarenje naših prava. Da je Bog dao da smo svi skupa rame do ramena ka tome cilju, kao što su to skupa Albanci kosova. I oni imaju petnaest partija, ali su u stavu prema beogradu svi kao jedan. Njih nisu uspjeli da podijele i zato ostvaruju svoje ciljeve. poz.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #58
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Talino,ovo je cisto politikanstvo i cista demagogija.Pa,zar nismo nista naucili iz nase bliske i krvave proslosti.Videli smo kako se resilo nacionalno pitanje Srba u Hrvatskoj,kako su se resavala nacionalna pitanja u Bosni i na Kosovu.Da li smo mi to dosli na red?



Posto su ove dvije veliki partije,stavile akcenat na ekonomiji i ostavile po strani resavnje naseg nacionalnog pitanja u taj prostor je uskocio Dzemail,koji bi svesno odveo ovaj narod u avanturu,samo da bi on opstao na politickoj sceni.Vec vidjeno!!!!!



Bosnjacke nacionalne ciljeve mozemo resiti samo u demokratskoj Srbiji.Svestan sam da ce proces demokratizacije pa i defasizacije Srbije dugo trajati,ali bolje je cekati nego resavati na nacin na koji su neki drugi to pokusali.Uostalom i na tom se plano nesto uradilo.Najvaznije je to sto smo konacno kao narod dobili ime i time slomili zube velikosrpskim pokusajima asimilacije Bosnjackog naroda.



Smatram da je Bosnjacki nacionalni prioritet:EKONOMSKI OPORAVAK SANDZAKA!!Nazalost i jucerasnja desavanja su pokazala da sa ovim sadasnjim politicarima to nije moguce.Zato je mnogo vazno da ovi odu i to svi u kompletu i da dodju neki novi,mladji ,koji bi uspeli da ekonomski oporave Sandzak.Posle promena u Srbiji,bile su aktuelne donacije.Zbog svadja nasih politicara od tih donacija Sandzak nije video mnogo haira.Sada je aktuelan Nacionalni investicioni plan koji je napravila Vlada Srbije.Ni tu nas nema.Neko ce reci da nam ne daju.A ja bih pitao da li je neko trazio?Da li je neko napravio neki projekat i predlozio ga Vladi Srbije na usvajanje?
joku is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #59
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Joku mislim da nisi u pravu sto se tice nacionalnog investicionog plana,bice nesto od toga za Sandzak barem je tako obecano on partija koje cine vladu i onih kojih posrzavaju SDA i SDP(Ilica i Dinkica),eh sad vrijeme ce pokazati da li su to samo obecanja,al kolko vidim u Pazaru i Tutinu se ulaze na veliko,a valjda ce posle ovih lokalnih izbora nesto doci i u Sjenicu.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #60
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by joku
Talino, ovo je cisto politikanstvo i cista demagogija. Pa, zar nismo nista naucili iz nase bliske i krvave proslosti. Videli smo kako se resilo nacionalno pitanje Srba u Hrvatskoj, kako su se resavala nacionalna pitanja u Bosni i na Kosovu. Da li smo mi to dosli na red?


Ako sam shvatio, ti neposredno (sakriveno) predlažeš pokornost i zapostavljanje naših vitalnih interesa, samo da ne bi došlo do nekakvog rata. Ne boj se, srbija je izgubila sve ratove koje je mogla da izgubi.. Sada je vezana, cijeli svijet prati šta ona radi, i ona više ne smije da ulazi u ratne avanture. Nema hefte da u Novi Pazar ne godje neko iz evrope i pita za nas, ali stvar je u tome što i Ljaić i Ugljanin hvale ovu vladu i govore da smo najprivilegovaniji narod.



Sve što bi danas trebalo jeste, da se zajedno ujedine Ugljanin, Ljaić. Murić, Suljević... i da skupno postave ZAHTJEV srbiji da krene u ostvarivanje naših prava, koja je srbija dužna da ostvaruje jer ju je svijet na to obavezao!



Da su skupa mogli bi tražiti autonomiju, ako treba i državu Sandžak, koja bi bila sastavni dio savezne države srbije.



I albanci imaju 15 poartija ali su oni u stavu prema beogradu kao jedan. Jad je u tome što su ove dvije naše velike partije okrenute ka beogradu, otud im dotiraju novac, a zapostavljaju vlastite stranačke ciljeve koji su zacrtani u njihovim programima!



Quote:
Originally Posted by joku

Posto su ove dvije veliki partije, stavile akcenat na ekonomiji i ostavile po strani resavnje naseg nacionalnog pitanja u taj prostor je uskocio Dzemail, koji bi svesno odveo ovaj narod u avanturu, samo da bi on opstao na politickoj sceni. Vec vidjeno!


Da ti ponovim, brate... nema rata! Da g. Ugljanin, Ljaić i Suljević skupa traže ono što si sam rekao da su ostavili po strani, ne vidim kako bi nam Srbija to uskratila!



Da neriješeno je nacionalno pitanje, ali će biti neriješeno još svega par mjeseci. Do donošenja novog ustava. Bošnjaci će (zahvaljujući ovaj put Ugljaninovom popisu) ući u ustav kao stranci u srbiji, tj kao manjina. Imaćemo status bugara, turaka, rumuna.... iako mi bošnjaci nemamo svoju nacionalnu državu, kao što je imaju Bugari, rumuni, turci... Bosna i Hercegovina je država tri naroda, pa ti razmisli zašto su srbi u BiH narod, a Bošnjaci ovdje u srbiji manjina!



Što se toga tiče, g. Suljević je na dobrom kursu, a vlio bih da ga u tome podrže i Ugljanin i Ljaić, i Murić i svi ostali.



Quote:
Originally Posted by joku
Bosnjacke nacionalne ciljeve mozemo resiti samo u demokratskoj Srbiji. Svestan sam da ce proces demokratizacije pa i defasizacije Srbije dugo trajati, ali bolje je cekati nego resavati na nacin na koji su neki drugi to pokusali. Uostalom i na tom se plano nesto uradilo. Najvaznije je to sto smo konacno kao narod dobili ime i time slomili zube velikosrpskim pokusajima asimilacije Bosnjackog naroda. Smatram da je Bosnjacki nacionalni prioritet:EKONOMSKI OPORAVAK SANDZAKA! Nazalost i jucerasnja desavanja su pokazala da sa ovim sadasnjim politicarima to nije moguce. Zato je mnogo vazno da ovi odu i to svi u kompletu i da dodju neki novi, mladji, koji bi uspeli da ekonomski oporave Sandzak. Posle promena u Srbiji, bile su aktuelne donacije. Zbog svadja nasih politicara od tih donacija Sandzak nije video mnogo haira.Sada je aktuelan Nacionalni investicioni plan koji je napravila Vlada Srbije. Ni tu nas nema. Neko ce reci da nam ne daju. A ja bih pitao da li je neko trazio? Da li je neko napravio neki projekat i predlozio ga Vladi Srbije na usvajanje?


Pazi Joku... ti spominješ oporavak Sandžaka?!?

Da bi sandžak doživio ekonomski oporavak, on prvo mora da se zove i da bude realno - sandžak. A ne nekakav užički region, kraljevački region, itd. Sandžak je zapravo podijeljen na regione!



Nadam se da si slušao Poturka na tv Jedinstvu kad je rekao, citiram, "da su prošle priče o autonomiji sandžaka i šešeljeve priče o granicama karlobag-ogulin-virovitica"... Znači, glasnogovornik jedne trule partije, koja se zove sandžačkom (!!!!) potire samo udeju Sandžaka! Vidiš li ti tu igdje legitimitet?!?



I da bude jasno, ne može doći do ekonomskog oporavka SANDŽAKA sve dok država pljačka ovaj prostor i dok nas tretira kao manjinu, i dok nam ne da samoupravu na našem prostoru.



Što se tiče projekata, u ovome je stvar. Beograd (novcem !!!) dijeli naš korpus tako što pomaže dvije jake stranke i u njihovim medjusobnm svadjama vrijeme prolazi, donacije ne dolaze... i eto to ti je srž! Da nije ovih svadja, ne bi tako bilo!
Talino is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2006, izbori, lokalni


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Izbori Daki. Politika Sjenice 115 09-07-2008 10:55
Lokalni izbori 2008 - Sjenica Tahirovce Politika Sjenice 279 18-06-2008 18:12
PoniŠteni Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 170 17-06-2008 00:30
Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 13 10-06-2008 22:36
PARLAMENTARNI IZBORI 2007 sema_bosnia Politika Sjenice 123 13-05-2007 20:43


All times are GMT +2. The time now is 12:53. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)