SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 3.00 average.
 
Old 01-02-2006   #41
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
Politika u Sjenici, i uopste u Sandzaku?!?!? Ne postoje ni pravi politicari, ni umijece vodjenja politike ni u jednoj stranci (SDP, SDA...) ni u jednom sandzackom gradu. Rasim u BG vodi politiku koja je daleko od predizbornih obecanja. Sve mu je drugo vaznije od konkretnih, svakodnevnih problema naroda u Sandzaku (put, voda, zdravstvo, skolstvo...). Suljo promijenio i dlaku i cud. Priklonio se Kostunici, a ovaj ga primio pod svoje okrilje samo dok prodje referendum za nezavisnost u CG da bi Suljo nagovarao Bosnjake u CG-gradovima da glasaju protiv. One druge jos sitnije politicare u Sandzaku i Sjenici nije vrijedno ni spomenuti.


tako je, majstore!
fraer is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 02-02-2006   #42
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

Quote:
Originally Posted by mirsad
Riki,Iz tvog potpisa vidim da si pripadnik SDP.U startu se ne slazemo.Niko nedaje pare hodzama.Te pare ce pomoci da se unaprijedi bosnjacka islamska zajednica u Sjenici i Sandzaku.Konkretno je ovog puta bilo rijeci o dzamiji.Ja bih volijo da bude i drugih akcije.Kao kultura,sport,istorija i obrazovanje bosnjaka Sjenice.I reci onom tvom lideru u Beogradu,da mu je bolje da vodi racuna o Sandzaku,nego o kosovu, Mladicu i Karadzicu.Sto nevidi kolko se bosnjaka(mladih)rasulo po svijetu dok on vodi brigu o kosovu i ratnim zlocincima.Dozovte se pameti,i ne cinite to sto cinite.Selam


ja sam kazao svoje misljenje i u pravu sam 100 %

drago mi je da hocete da pomognete al to je vasa stvar

jesam SDP i to nekrijem i ponosan sam sto pripadam takvoj opciju koju predvodi Rasim Ljaic

pre svega on nije moj lider mi lidera nemamo

a ako imas sta da mu porucis ti mu to kazi kad dodje tebi u komsiluk u HAG

nisam ja ZORAN postar bate

a ti ako si sda tvoj problem i tvoje misljenje

a meni nece nikada biti lider neko ko skida zastavu SANDZAKA sa novopazarske opstine kada mu dolazi u posetu neko iz SRPSKE VLADE

niti neko ko se javno odrekao sda bosne crne gore makedonije i kosova

a vec kada porucuje LJIJEPO vrijeme kad mu u poseti dolazi KOSTUNICA mogo je naruciti lijepo vrijeme kada nam je u sjenici bilo -38

prema tome ti imaj svoje misljenje i zivi jos u proslosti i pusti druge da razmisljaju svojom glavom meni da soli pamet niko nece pa neces ni ti iz holandije
riki is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #43
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Riki, Riki,



Kad je Rasim tako dobar, što, bogati, ne kaže đe je ratko, pa da svi lijepo odahnemo?
fraer is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #44
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Eh, kad bi to uradio nebi ga vise izabrali za "Evropljanina godine" u Srbiji
  Reply With Quote
Old 02-02-2006   #45
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Jasno. A taj je Evropljanin zasigurno znao ono što je, čini mi se, jučer objavljeno: Ratko Maldić je "povremeno boravio u vojnim objektima u Beogradu sve do 1. juna 2002."! Ali, lakše je biti podrepna muha Dr. Kalašnjikova, nego u službi, istine i pravde u prvom redu, a onda i svojega naroda!
fraer is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #46
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Dobro je da se makar oko necega slazemo
  Reply With Quote
Old 02-02-2006   #47
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ja licno mislim da ti ljudi nisu vrijedni da iko od nas razbija sebi glavu time sta oni i kako rade ili ne rade, jer njih jednostavno zabole za sve nas, sad kad su vec dobili nase glasove. Znam slucajeve gde su se rodjena braca svadjala oko tih stranki i mislim da je to zalosno, jer i jedni i drugi imaju stavova gde su u pravu ali i gde nisu. Zato nisam niti cu biti clan ijedne partije. Nemojte me pogresno shvatiti, ja nikog ne kritikujem sto je clan ovoga ili onoga, samo iznosim svoje misljenje, uz postovanje svima, jer ste skoro svi stariji od mene.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #48
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Tako je Jale, majstore! Samo si trebao reći: "uz poštovanje skoro svima"! ) ) )
fraer is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #49
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
Dobro je da se makar oko necega slazemo
Tandir, i sam sam često dolazio u sukobe sa Bošnjacima zbog svojih stavova. Čak se išlo tako daleko da su me nazivali četnikom, pa ustašom, mada je bilo i slučajeva kada su me nazivali islamskim fundamentalistom. Sve to samo zato što sam u svojoj glavi fino odvojio vjeru od politike, jer je to tanka žica: tim putem se ide ka dokazivanju da se u BiH desio građanski ili (još gore) vjerski rat, što je apsolutno neprihvatljivo. Međutim, danas je dovoljno optužiti Bošnjaka za kriminal, pa da te a priori nazove četnikom. To, pak, najviše odjeka ima među svekolikim Bošnjačkim pukom koji se, nažalost, često povode za onom demagoškom: "ako nisi s nama, onda si protiv nas".



Pozdrav i selam svima.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #50
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Rikii nemoj da me vuces za jezik,mrsko mi je da te demantujem, ali oko nekih stvari pogotovu oko toga SDA bosne i kosova,sto se tice Bosne suljo je bio u centrali u sarajevu treci dan bajrama, a sto se tice kosova jedini je politicar iz srbije kome je dozvoljeno od strane albanaca da bude na sahrani Rugove(Rasim tamo nesmije ni pismo da posalje kamoli da ode),a i za kostunicu da ti kazem sa njegovom vladom smo u koaliciji(da tako kazem mada nije koalicija vec neka vrsta sporazuma oko skupstinske podrske) nepunih 6 meseci a Rasim je ministar u toj vladi od njenog osnivanja.nema zivaca da pisem o ovome dalje ali eto jos da te napomenem ko je bacio zastavu sa terase bioskopa....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #51
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Petar LUKOVIĆ

PERO S ONOGA SVETA



UKAZ

15. prosinca, 2005.



verzija za tisak



Godinama je zvanična Srbija, šarmantno kako samo ona ume, koristila Hrvatsku kao alibi uvek kad bi neki međunarodni nespretnjaković slučajno pomenuo naše heroje Mladića i Karadžića; mantra “A što ne pitate Hrvate za Gotovinu?” postala je matrica kojom se objašnjavalo da, eto, nismo jedini na koje Hag upire prstom Karle Del Ponte, tešili smo se da je Hrvatska – mada Gotovinu nije isporučila – sve bliže tzv. Europskoj Uniji, iskreno se nadali da će Hag zaboraviti na Ratka i Radovana, možda i na Gorana Hadžića, verovali da sve dok Hrvatska nosi teški generalski teret – Srbija ima sportsku šansu, zajedno smo jači u ratu protiv antisrpskog (hrvatski: antihrvatskog) Tribunala!



Vijest da je Ante Gotovina uhićen na živopisnim Kanarskim ostrvima i da nas je tako Hrvatska ostavila na cedilu jer više nikakvih obaveza nema prema Hagu – u Srbiji je dočekana s povišenim stepenom panike, o čemu svedoči izjava saveznog ministra za ljudska prava Rasima Ljajića da će se sad “pojačati pritisci na Srbiju”. Eventualna patriotska radost zbog hapšenja “srpskog neprijatelja” zatamnjena je patriotskom brigom zbog neizvesne sudbine dueta RR (Ratko/Radovan), sad ostavljenog u centru pažnje, bez ikakve nade da se pozovemo na Hrvatsku, kao prijatelja u nevolji.



Videlo se to već 24 časa nakon dolaska generala Gotovine u Hag – kad je sveprisutna Karla Del Ponte od Vlade Srbije po ko zna koji put zatražila da joj se pošalje kompletan Mladićev vojni dosije, jer su naši uniformisani majstori lukavi kao zmije a mudri kao vrapci Tužilaštvu slali dosije iz kojeg su iscepali sve ono što im se nije dopadalo. Onda je ministar Rasim slavodobitno objavio da smo našli “osam nestalih stranica” iz famoznog dosijea, ali kako vrag ne spava saznali smo da opet nigde nema Ukaza o penzionisanju đenerala Mladića, dokumenta koji je potpisao legendarni dr. Koštunica.



Kako nema, pitao bi nadrkani čitalac Ferala zbunjen činjenicom da je reč o državnom dokumentu koji je svojim ćiriličnim potpisom overio legalni dr. Kalašnjikov? Lepo: nema, izgubljeno, sklonjeno, iscepano, obrisano, nestalo, pojela maca. Kad bi ovog časa, recimo, pitali Predsednika Vlade Srbije (hrvatski: Koštunica) seća li se da li je potpisao takav neki Ukaz – mogao bih da se opkladim u budući život sopstvenog polnog organa, po cenu da ga odseku sekirom, da bi vam Legalista rekao da o tome nema nikakvih informacija, da nije obavešten o postojanju Ukaza, da u vreme Ukaza za koji nije ni čuo nije ni bio u zemlji već u Hilandaru, da nema nikakvog razloga da se veruje da je baš on potpisao Ukaz kad je u to doba bio samo Predsednik SRJ države i Predsednik Vojnog Saveta Odbrane, kakve on veze ima s vojskom, a posebno kakve veze ima Mladić sa našom slavnom armijom kad je opšte poznato da je taj kako-se-zove-Ratko bio u vojsci Republike Srpske sa kojom Srbija nikakve veze nije imala, dabogda mi sove letele danju ako lažem!



Kolektivno pranje ruku od svakog dokumenta gde se pominje Mladić poprimilo je razmere numerološke paranoje – pa se jedino tako može razumeti izjava Ministarstva odbrane SCG da je “kompletan personalni dosije Ratka Mladića od 106 stranica” slat ministru Rasimu Ljajiću čak “sedam puta”, od toga “tri puta u poslednja četiri meseca”. Da li se hoće reći da je nesrećni Rasim lično trgao stranice i sakrivao ih u pantalone – ili je ovo vojni EPP da nas se ubedi kako je 106 stranica jedino što je preživelo glede Mladića, saznaćemo kad se zahajca priča o Ukazu sa Koštuničinim potpisom.



U međuvremenu, omiljeno nogometno licitiranje s datumima kad će Mladić/Karadžić biti uhićeni u nekom od luksuznih manastirskih konačišta, pretvara se u veselu političku kladionicu; nakon obećanja Vlade Srbije da će Mladić sopstvena Kanarska ostrva videti u Hagu još marta 2004, potom jula 2004, zatim septembra i decembra 2004, ušli smo u 2005. kad se april video kao savršen prolećni month za uhićenje; jun je bio neizvestan ali je zato 10. 07. izgledao savršen zbog desetogodišnjice kolektivnog samoubojstva osam-devet-deset tisuća Muslimana koji su se odlučili za ovaj patetični korak ne bi li optužili Mladića & njegove Srbe koji u to vreme nisu ni čuli za Srebrenicu; dočekali smo deveti mjesec 2005. bez rezultata, ali je zato 14. 12. izvestan koliko i plasman Hajduka u finale Kupa Šampiona u kojem ne učestvuje.



Kako danas stvari stoje (a više se izležavaju), mogućnost da se Mladić lično preda meri se kvotom beskonačno kurac; mogućnost da ga uhvate za isti kurac bliska je šansi da Koštunica prizna da je ikad potpisao bilo kakav dokument; mogućnost da Mladić bude uhapšen zajedno s dvadesetak članova sopstvenog obezbeđenja jednaka je šansi da Haški Tribunal na slobodu pusti Slobodana Miloševića i izvini mu se zbog nedolične krivične prijave; mogućnost da se drug Koštunica obraduje zbog uhićenja Mladića opisuje se kvotom billion milijardi iz keca u dvojku u susretu Gotovine sa Martićem, negde u zatvorskom dvorištu.



Mogućnost da se Ukaz o Mladićevom penzionisanju nađe ravan je rešenju kvadrature kruga ili izlasku Meseca iz zemaljske orbite; konačno, erotsko zadovoljstvo što Karadžić i Mladić nisu uhićeni – nema cenu, tko je kriv Gotovini što se baškario po španskim hotelima kad je mogao da boravi kod prečasnog Pahomija i zabavlja se sa nagim maloletnicima kojima sapun tokom tuširanja ispada iz ruku mnogo brže nego što bi to puritanci voleli da čuju.



Ukratko: sad kad smo finally sami, kad nas je Hrvatska bestidno otkačila i kad još jedino Srbiju povezuju sa zločincima za koje se jedino zna da Srbija o njima ništa ne zna – što je historijska situacija u kojoj se moja domovina mnogo puta nalazila – jedino rešenje jeste da se odupremo, da nikako ne priznamo Ukaz, da svi kao jedan stanemo iza Koštuničine amnezije, iskreno uvereni da ako nam uzmu Mladića/Karadžića, da su nam, u stvari, uzeli dušu, što će svaki Hrvat danas potvrditi jer bez Gotovine – nema života, sve je stalo, pretvorilo se u sivilo, utihnuli su mediji, life se sveo na preživljavanje u oskudici tragedije, što Srbija nikako neće dozvoliti uoči tzv. Međunarodne Nove Godine, Božića, Srpske Nove Godine, Svetog Jovana, Svetog Save i svih onih praznika koji nas u sledećih 45 dana očekuju – jer nije fer da se đeneral hapsi kad Crkva i narod slave.



A kako se kod nas, hvala ti Bože, večito slavi, praktično nema vremena za uhićenje: zar vas ne dotiče ova lepota pravoslavnog Ukaza?



verzija za tisak



________________________________

Copyright © 1993 - 2006Feral Tribune. All rights reserved.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #52
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Rikii nemoj da me vuces za jezik,mrsko mi je da te demantujem, ali oko nekih stvari pogotovu oko toga SDA bosne i kosova,sto se tice Bosne suljo je bio u centrali u sarajevu treci dan bajrama, a sto se tice kosova jedini je politicar iz srbije kome je dozvoljeno od strane albanaca da bude na sahrani Rugove(Rasim tamo nesmije ni pismo da posalje kamoli da ode),a i za kostunicu da ti kazem sa njegovom vladom smo u koaliciji(da tako kazem mada nije koalicija vec neka vrsta sporazuma oko skupstinske podrske) nepunih 6 meseci a Rasim je ministar u toj vladi od njenog osnivanja.nema zivaca da pisem o ovome dalje ali eto jos da te napomenem ko je bacio zastavu sa terase bioskopa....


hahahahahahhahaha

stvarno nemam nameru ljude da opterecujem ovom temom dovoljno mi je bilo onaj dan sta sam video i interviju na televiziji iz gospodina PALME koji je dojuce bio cetnik a danas veliki prijatelj

bolje me nevuci za jezik

kazao sam svoje misljenje a lijepo smo se rele dogovorili da necemo politicka prepucavanja
riki is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2006   #53
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Moj Riki najbolje je rekao Jale. Glupo se svadjat oko politike u Sandzaku i Sjenici jer taj pojam dolje ne postoji.Nazalost i Suljo i Rasim su daleko odlutali u svojim politickim platformama.Davno su se odvojili od jedine prave politicke platforme koja je mogla izvesti nas kraj iz krize a to je platforma SDA iz 1991: Sandzak kao jedinstvena regija sa kulturnom i politickom autunomijom u sastavi sadasnje drzave ali sa specijalnim odnosom sa svojom maticom Bosnom.Nazalost danas imamo samo specijalne odnose sa Radikalima, tamo nekim Demokratama i ostalim koji su otvoreno ucestvovali u genocidu nad Bosnjackim narodom.Do prije nekoliko godina je bila borba da se preuzme opstinska vlast od SPS-a i Radikala a danas je borba izmedju nas samih. Nama niko netreba da bismo se istrijebili, doviljni smo sami sebi.Samo vjera i nacionalno jedinstvo nas mogu ujediniti sve ostalo je UTOPIJA.

Selam svima
  Reply With Quote
Old 03-02-2006   #54
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Riki pa i ja sam samo iznijeo svoje misljenje,necu sad jos da govorim ko je donio drogu u Sandzak jer bi nastavili sa prepucavanjem

hahhahhahhahah
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2006   #55
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Dragi riki da ti sad ja odgovorim.Niko tebi ne soli pamet iz holandije ti je sam sebi solis.Ja vam lijepo kazem dozovtese pameti.Ne gledajte sto drugi rade.I ponosite se Bosnjackim dijalektima u sandzaku.Dal je kazao ljijepo ili lijepo,naseje oboje i ponosi te se time.Necu vas ja uciti o tome valjda to sami znate.Selam za tebe.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2006   #56
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default prilog za izgradnju Dzamije u Muhadzer mahali

evo broja deviznog racuna na kojem se mogu uplacivati prilozi za izgradnju dzamije,pozivam sve Sjenicake da damo novcani prilog i kolko toliko pomognemo u izgradnji dzamije,takodje bih zamolio ljude koji su vise upuceni od mene u Islam da napisu nesto o tome koliki je sevap pomoci oko izgradnje bozije kuce...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2006   #57
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default ista slika

Ako neko hoce da ostampa instrukcije za transver novca,evo slike u jacoj rezoluciji
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2006   #58
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Dzamija-Muhadzer mahala

evo jos jednom slike Dzamije o kojoj je rijec...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2006   #59
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

Selam alejkum



Rasim , Suljo i ostala kompanija su mlada generacija politicara ,gledana sa tacke srpske politike i tako toj mladoj generaciji je lako komandovat

Neki pokusavaju pesnicama(suljo boxer) neki lovom(mladic) da uberu pojene



Ja mogu iznet samo moje misljenje "islam i sunet je pravi put"
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2006   #60
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Da je islam pravi put to ce reci svaki covek islamske veroispovesti..Mislim da nisu godine presudne u nijednom poslu pa ni u politici, nemoj Sulja da ni u kom pogledu da uporedjujes sa Mladicem(to bih te licno zamolio)..do predizborne kampanje nebi trebali o politici,tema je sad fokusira na skupljanje novca za dzamiju i trebali bi svi diskutovati o tome i pomoci kolko ko moze,ali nazalost slabo se nesto pise o tome....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
politicke, stranke


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Oo Srpske Radikalne Stranke U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 62 01-10-2008 18:12


All times are GMT +2. The time now is 08:25. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)