SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 3.00 average.
 
Old 18-03-2009   #1
Fako
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Location: Sjenica
Godine: 64
Posts: 5
Default Nazivi Ulica I Institucija

Nedavno je formirana komisija za nazive ulica i institucija. Da li biste menjali naziv neke ulice i kije ime biste joj dali?
Fako is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-03-2009   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

a ko su clanovi te komisije??
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2009   #3
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Fako View Post
Nedavno je formirana komisija za nazive ulica i institucija. Da li biste menjali naziv neke ulice i kije ime biste joj dali?

O ulicama smo vec imali prilike da govorimo na ovom forumu...a sto se institucija tice ja bih imao par predloga tako da bi:

-Novo-izgradjenoj sportskoj hali predlozio ime ZETRA,simbolizujuci tako nasu povezanost sa Sarajevom.

-Bioskopu(koji inace sluzi i kao pozorisna scena)bih dao ime po Sjenickom velikanu kulture Hasimu Vrcicu.

-Ime Rudnika uglja Stavalj bi mogao da se preinaci u Rudnik Alija Sirotanovic,po svima nama dobro znanom radniku-udarniku.

-OS 12 decembar(datum koji simbolizuje "oslobadjanje" Sjenice) bih preinacio u ime stvarnog borca i oslobodioca Sjenice Hasan-aga Zvizdic.

-Ulicu Kralja Petra u ulicu Zorana Djindjica...
  Reply With Quote
Old 22-03-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Za rudnik se ne pita opstina...

36310 bolje da ne diraju, kad ti ja kazem ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2009   #5
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Ulice obavezno.
Da se napravi javna rasprava o predloženim nazivima iz 2001. godine

Institucije... a šta mi to imamo?
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2009   #6
Fako
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Location: Sjenica
Godine: 64
Posts: 5
Default clanovi komisije

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
a ko su clanovi te komisije??
Izvinjavam se na kasnjenju. Clanovi komisije su: Ismet Tandirevic, Fadil Mahmutovic, Miroslav Partaljevic, Radoslav rakonjac, Mladen Knezevic, Rizo Tokovic, i Edin Guzonjic.
Fako is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2009   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

jos od otvaranja ove teme postojala je intuicija da ju je otvorio neko ko ima direktnu ulogu u ovom projektu,a posle imena clanova komisije,nekako sam jos i sigurniji u to...
elem,bilo kako bilo dobro je i zahvalnica sa moje strane za ovu temu,i za tvoje postovanje misli ovog auditorijuma ovde....

ja sam nekad ranije,ne mogu da se setim u kojoj temi,pominjao jednog naseg uvazenog sugradjanina,koji se nije proslavio ispijanjem casa i flasa o opstinskom budzetu,niti uzivao monopol na nesreci svog naroda,vec je svojom humanoscu ucinio da se sjenica i sjenicani u najcrnjim i najtezim danima ne osecaju zapostavljenim i zaboravljenim od strane celog sveta...
taj veliki humanista nije poznat po svojoj dobrocinivosti samo kod nas,vec su njegovi radovi poznati i u delu evrope i sveta...
siguran sam da vec sada svi znate o kome se radi,ali dodacu i to da sve prethodne vlasti su pale na ispitu morala i humanosti upravo iz razloga sto se nisu udostojile da takvog coveka ugoste bar jednom kafom ili soljicom caja - ali na zvanicnom nivou...

imamo srece i zadovoljstva da je nas sugradjanin Aljo Salihagic,covek sa kojim nikada se ni na ulici sreo nisam,ali je neko ko ima moju neizmernu zahvalnost za sve sto je ucino za nasu opstinu a posebno za dom zdravlja u sjenici...
imao sam srecu,ali nazalost samo jedan put da se sretnem i popricam sa njegovoim sinom,Allahrametile Alenom Salihagicem,i da se uverim da su geni nepromenjiva stvar,i da je Alen,rahmetile,bio i srcem i dusom kao svoj babo Aljo...

s´ toga, voleo bih da cujem i ostale forumase,da li se slazu da jedna od ulica u sjenici nosi ime Alen-a Salihagic-a,kako bi smo ispravili nepravdu koju su cinili predhodnici,polazali svima da imamo obraza i morala i snage da iskazemo zahvalnost,i da konacno sjenicu ustupimo onima koji su se,i koji ce se za nju boriti na sve dobronamerne nacine...
da se ne zaboravi...

Ensar Turković
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2009   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Fako View Post
Izvinjavam se na kasnjenju. Clanovi komisije su: Ismet Tandirevic, Fadil Mahmutovic, Miroslav Partaljevic, Radoslav rakonjac, Mladen Knezevic, Rizo Tokovic, i Edin Guzonjic.


Bilo bi dobro kad bi znali da li ova komisija ima predlog ili neku zamisao onoga sta bi oni mijenjali. Fako , ako znas nesto o tome i ako poznajes situaciju napisi nam nesto opsirnije.
Stranac je naveo jedan jako lijep primjer pa se nadam da ce ova komisija uzeti ovo u obzir
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2009   #9
dido
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Oct 2008
Location: rodna gruda
Godine: 42
Posts: 1,181
Default

Evo da dam cisto dva predloga,npr bas za taj bioskop ili nase KUD moglo bi da nosi ime Sjenicke legende sto se tice tih kulturnih i zabavnih manifestacija Reufa Nalovica-Cala,to bi svi mislim prihvatili,a,neka ulica u gradu vaznija mogla bi da nosi ime legende Etka Pedalja,obojice na zalost,rahmetli..a za glavnu ulicu u gradu ili ulicu Kralja Petra u potpunosti se slazem da se promeni u ulica dr Zorana Djindjica
dido is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009   #10
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

podrzavam predlog da ulica KRALJA PETRA Ibude ul.DR. ZORAN DJINDJIC,bioskop nosi ime HASIMA VRCICA,ul. Jezdimira Lovica,nosi ime rahmetli ALENA SALIHAGICA,posto u ovoj ulici im je porodicna kuca,a i amidze mu tu zive.
  Reply With Quote
Old 07-04-2009   #11
Fako
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Location: Sjenica
Godine: 64
Posts: 5
Default

Komisija je odskora pocela sa radom, odzano je vec nekoliko sesija.Predloga zaista ima mnogo tako da ih je ovde tesko sve pobrojati. Drago mi je da ste uzeli ucesce a vasi predlozi ce biti razmotrni. Neki od njih se vec sada nalaze na listi. Ocekujem da se u medjuvremenu i drugi ukljuce. Ovaj posao je mukotrpan i zahtevace puno mudrosti i strpljena, pre svega zbog osetljivosti teme. Razloge znate. Nadam se da cu naci vremena da vas bar ukratko izvestim o daljem toku.... Hvala vam na pomoci i nteresovanju..
Fako is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #12
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by Shurjak View Post
podrzavam predlog da ulica KRALJA PETRA Ibude ul.DR. ZORAN DJINDJIC,

Kakav Djindjic,sta on to ima sa Sjenicom i sta je on to uradio za Sjenicu,kao da mi nemamo nekog naseg preceg hm....
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #13
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

Svi imamo svoje misljenje. Da smo svi jednaki, i da isto mislimo ni sunce nebi sijalo!
  Reply With Quote
Old 08-04-2009   #14
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ja dijelim Mitkovo misljenje, samo sam malo pasivan sto se ove teme tice. Nemam dovoljno poznavanje politike da bih mogao jakim nekim argumentima da potkrijepim svoje tvrdnje. Ali ipak mislim da glavna ulica zasluzuje ime nekog ko ima direktne veze sa Sjenicom, a ne Djindjica. Po njemu se moze zvati nesto drugo, glavna ulica je, po meni, previse i nepotrebno
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2009   #15
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Kakav Djindjic,sta on to ima sa Sjenicom i sta je on to uradio za Sjenicu,kao da mi nemamo nekog naseg preceg hm....

Unicknnamed razumijem tvoju reakciju ali je ne smatram opravdanom...

Slozio bih se da mozda nije na nama Bosnjacima da predlazemo imena Srpskih glavara ali u situaciji u kakvoj se mi danas nalazimo gde je Sandzak teritorijalno i administrativno vezan za Srbiju meni se promena naziva ulice Kralja Petra u ul. Zorana Djindjica nametnula kao nekakvo kompromisno resenje.
To bi ujedno,sa nase strane,bila jasna poruka u kakvoj Srbiji i sa kakvim Srbima mi Bosnjaci mozemo i zelimo da zivimo(a dobro znamo da je Djindjiceva politika isla u pravcu zajednickog zivota i tolerancije!)
Eto ja sam se vodio tom logikom kada sam dao taj predlog a tema je otvorena pa bi bilo lijepo da se ukljuce i ostali koji imaju neku ideju.

Meni licno bi bilo najdraze kada bi OS 12 Decembar dobila ime po rahmetli Hasan-agi Zvizdicu,sprotska dvorana da se zove ZETRA, i da se nas bioskop okiti imenom coveka koji je u nasoj bliskoj proslosti najvise uradio po pitanju kulturnog promovisanja Sjenicana, dakle po rahmetli Hasimu Vrcicu...


PS
Sto rece @Fako,u ovoj temi je potrebno puno mudrosti i strpljenja...pa pokusajmo da budemo takvi!
  Reply With Quote
Old 09-04-2009   #16
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
To bi ujedno,sa nase strane,bila jasna poruka u kakvoj Srbiji i sa kakvim Srbima mi Bosnjaci mozemo i zelimo da zivimo(a dobro znamo da je Djindjiceva politika isla u pravcu zajednickog zivota i tolerancije!)


Bravo care, samo tako i nikako drugacije
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2009   #17
dz.biber
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2008
Location: EU
Godine: 52
Posts: 183
Default

Treba naci resenje koje se nece mijenjati posle sledecih IZBORA nego mozda imena ulica vratiti na stara imena (mahale) i dodati neka nova imena iz Sjenice i . U Austriji je normalno da ulica ima ime susednog grada u kojem pravcu ide (Pazarski drum), daje opis ulice(glavna, donja, gornja,suncani breg,sanac, ime rijeke(reke)koja pored protice,....., imena licnosti iz istorije, kulture, muzike,sporta..itd) .Tako da narod moze da sa tim imenom nesto i poveze a jok da nekog pitas za neku ulicu a on pojma nema a to je ulica u kojoj je odrasto.
dz.biber is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2009   #18
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

a vi verujete u deda mraza ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #19
dz.biber
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2008
Location: EU
Godine: 52
Posts: 183
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
a vi verujete u deda mraza ...
A koja bi to ulica bila nego objasni do kraja
dz.biber is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2009   #20
Meliha Graca
meli
Dobar
 
Meliha Graca's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: hrvatska
Godine: 49
Posts: 985
Default

Najpre da kažem da bih voljela reći svoje mišljenje i da ne želim nikoga ovim uvrijediti.Naime,u potpunosti se slažem sa Shurjakovim predlozima.
Ne umanjujem vrijednosti Reufa Nalovića i Etka Pedalja ali bi time to išlo preširoko,ja bi njihovim imenima nazvala samo manifestacije koje se organiziraju u Sjenici,s tim da se svake godine obilježe kako oni to zaslužuju.

Bioskop treba nositi ime Hasima Vrcića i sve ostalo kako je Shurjak napisao!
Meliha Graca is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
institucija, nazivi, ulica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Pranje Ulica U Toku, Šira Akcija ČiŠĆenja Za Vikend Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 9 18-04-2009 18:13
Promena imena ulica adnan Sjenicke ulice 67 30-11-2008 19:17


All times are GMT +2. The time now is 11:13. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)