SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 27-04-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default OSVETA ili SUJETA (oboje?): Ugljanin odneo kožnu garnituru iz vlade

Pošto neće biti ministar, lider SDA iz Nemanjine 11 odnosi trosed i dvosed jer ih je lično doneo iz Pazara.



Sulejman Ugljanin, lider Stranke demokratske akcije, neće biti deo nove vlade, a osim uramljenih fotografija porodice, rešio je da iz svoje kancelarije u Nemanjinoj 11 ponese i kožnu garnituru i sto! Ugljanin bi radije da svoj nameštaj pokloni deci u Zvečanskoj nego da ga ostavi da se na njemu baškare političari, što je, ruku na srce, za svaku pohvalu.

Nije skupoceno

- Budući da Stranka demokratske akcije neće biti član vlade, ministar Ugljanin je odlučio da skupocenu kožnu garnituru sa stolom (njegovo privatno vlasništvo, lično ju je doneo iz Novog Pazara), a koja se od prvog dana ministrovog mandata nalazi u njegovom kabinetu u Nemanjinoj 11, pokloni Domu za nezbrinutu decu u Zvečanskoj 52 - objašnjavaju u Ugljaninovom okruženju.

Kako saznajemo, reč je o plavoj kožnoj garnituri koja se sastoji od troseda, dvoseda i dve fotelje, kao i o drvenom klub-stočiću, ali, kako tvrdi naš izvor iz vlade, ništa od navedenog nije skupoceno.

- Tu garnituru je Ugljanin doneo kad je bio ministar bez portfelja u prethodnoj vladi, Cvetkovićevoj. To je obična kožna garnitura, ništa luksuzno i skupoceno. On je to doneo iz Novog Pazara, ali prvi put čujem da neko odnosi nameštaj iz svog kabineta - kaže Kurirov izvor iz Nemanjine 11.

Najplaćeniji neradnik

Ipak, kad se uzme u obzir da je lider Stranke demokratske akcije godinama najplaćeniji neradnik - kao radne aktivnosti navodio je čak i čestitanje praznika - da je proveo dva mandata u Nemanjinoj 11, a da niko ne može da navede pet stvari koje je uradio, te da je sad izvisio za fotelju, možda i ne treba da čudi njegova „osveta“.

Ugljanin je krenuo stopama bivšeg šefa države Borisa Tadića - njegovi ljudi su po odlasku s Andrićevog venca poneli sa sobom čak i tepihe i fikuse.
Tako su, pošto je Tadić sa svojom svitom napustio zgradu Predsedništva, s njima „otišli“ i kompjuteri, telefoni, tepisi, fikusi. Čak se i predsednik Nikolić jednom prilikom požalio da je iz kancelarija izneto sve što bi novom predsedniku na bilo koji način moglo da koristi u obavljanju posla.
- Predsednička kasa bila je potpuno prazna, bez ijednog papira... Nema ni potpisanih, ni nepotpisanih međunarodnih obaveza države. Čak su i slike bile skinute sa zidova - rekao je tada Nikolić.

__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 27-04-2014   #2
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Thumbs up

Ovo je za pohvalu!Covek je uzeo samo ono sto mu pripada i jos je poklonio onima kojima je potrebno!

Svaca cast Suljo!!!Kapa dole za ovaj potez!
joku is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

da nije ovog prokletog kurira sve bi bilo bar za nijansu lakse.
osim sto bezocno lazu, spletkare, izazuvaju verske, rasne i sve ostale netrpeljivosti, slepi su podanici vucica.
uz to se neprofesionalni, nepismeni, cesto i padeze grese a kamo li sta drugo.
naslovi su svi isti, tipa TUGA DO BOLA, KATASTROFA, HOROR, LUDNICA, a u tekstu nista osim da je neko umro prirodno ili saobracajka neka.

sto je najgore, tom listu mnogi veruju, uspeli su da zavedu ljude tim bombama, i hteo ne hteo nailazis na njihove tekstove po netu.

juce su je naslov bio, DRAZE IM TURSKO, i tu su izvredjali sve najvijace novog pazara, koji su u bratskim odnosima sa fenerbahceovim(turskim) navijacima.
ceo tekst se sastojao u ponavljanju jende recenice: "dolazili su im u posetu turci i oni su odlazili kod njih"

sto se tice ugljanina, ja retko kad imam neke reci hvale za njega ali ovo je za respekt.
ti lopovi posle njega imaju svoje sponzore koji ce im kupiti potrepstine, bas kao sto su i ugljaninu, a deci i bolnicama nece dati niko nista, oni im ne trebaju, ne zaradjuju od njih, ne glasaju za njih, ne vidi se na tv i u novinama, ne mogu da se udaraju u grudi junacke.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

cuo sam dobru foru na tu temu, porede ih sa muzikom iz indiskih serija .. ono naidje horor muzika u seriji imas utisak ode nekom glava kad one padne samija nekoj glumici ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Naslovi prodaju novine.
I mislim da gresis Stranac, kurir je postojao i pre Vucica i isto su radili, dakle, ta teza ne pije vodu.

Cist komenrcijalni list i samim tim i prodaje se na taj nacin. A toga imamo svuda u svetu jel?

Engleski Sun, Nemacki Bild, itd itd itd

Tacno je da su nepismeni, ali ja to opravdavam azurnosti, jer su uvek UP TO DATE! Ali uvek.

A isto tako znamo, da su pisali o milion stvari godinama unazad, pa se pricalo da su lazi, na kraju isplivase kao istina.
To sam se licno ja uverio sam nekoliko puta.

Jer sam sve bio pod utiskom drugih, "ah jebes kurir, oni samo lazu" i takve nebuloze... i ja naravno pustim da me uvere u to.

Dok se sam ne uverih u neke kontra stvari.

A sa druge strane... hmmmm nisu li sve vesti iste u Srbiji...

Otvori jedan portal, pa drugi, pa treci... Sve isti tekstovi... Ko je zasluzan onda za odredjenu "laz". Nije svaki izvor Kurir.

Da se razumemo, jebe mi se za kurir, ja prvo citam b92, pa kurir, pa blic, pa telegraf. Dakle bas ovim redosledom, posle toga ide avaz, klix i ostalo.
Ali ne volim to kad se stalno pise da je neko lazov a nije.

Ja bih da me uverite u to...

A sto se tice teme, ja sam ubedjen da je sujeta u pitanju i nista drugo!
Poznavajuci nas mentalitet iz Sandzaka, cak sam i siguran u to...

"E pa necete nista imati, kad necete sa mnom". I onda je neko pismeni dodao naravno na sve to, obecano bolnici i deci u Zvecanskoj.

A ja sam ubedjen da tu garnituru i sve to, nece videti ni D od deteta...

Pozzzz svima
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

I dodao bih, da je bilo tj. da je vreme za promene... Jedino sto nas narod kasno pali i tesko se odvikava od navika.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2014   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

sto se tice izvora, tu je prava makljaza.
prvi koji objavi vest, slaze da je iz njegovih provernih izvora koji se nikada ne odaju, ostali svi potpisuju onog prethodnog i tako laz postaje istina.

nas narod dobro kaze, ako jednu laz ponovis vise puta ona postaje istina.
tako je i sa vestima.
ne kazem ja da je sve laz i samo laz.
naravno da ima pouzdanih vesti, ali je nacini njihovog pisanja za mene agresivan.
naravno, neko voli takve bombasticne naslove i zato to i prolazi.
ja sam oduvek verovao b92 i blicu, citam i mondo i tu se stvar zavrsava.
realni naslovi, bez pompe, kalkulacije, kulminacije i realni su.

kod kurira me najvise nerviraju huskacki naslovi, a u tekstu nesto sasvim drugacije.

dok se svi ne promene, ali svi, ne moze biti bolje.

kad naucimo da postujemo sve onda moze nesto da bude.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2014   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Super to sto citas, ali dodaj kurir, ima cak i app, probaj uporedjenja radi.
Brate i meni su drugi punili mozak godinama kako kurir laze...

Ali ne laze... pa onda uporedis vremena objavljivanja vesti, pa vidis odmah ko je izvor i da li je laz...

A za te stvari o lazima, neprevazidjeni kralj je rahmetli Reuf Čale, on uvek govorio "Ja slazem na pumpi coveka, sidjem u carsiju, mene ljudi ubedjuju da je to istina".
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2014   #10
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Potpuno se slazem sa tobom STRANAC!Pogledaj te i ovaj naslov ovde "Osveta ili Sujeta!
Kada procitas ovakav naslov,covek odmah pomisli na ubistva iz osvete ili nesto slicno!Zna se da dosta ljudi cita samo naslove!Ne bih dalje da komentarise jer je STRANAC ,sve lijepo objasnio!
joku is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

joku moram da te razocaram ali ovo "OSVETA ili SUJETA" je licno moje...

Izguglaj pa ces videti reci "OSVETA ili SUJETA" kome pripada...

Ja imam tu neku naviku da jos malo preuredim naslov, da privuce paznju

Ali sve nesto imam osecaj, da je kojim slucajem suljo ostao u vladi, a rasim dobio pedalu, ne bi se toliko lose pisalo od pripadnika stranke SDA sadasnjoj vladi...
I po tome je nas narod isto poznat.... e zato i stoji ovo "OSVETA ili SUJETA"

Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
joku moram da te razocaram ali ovo "OSVETA ili SUJETA" je licno moje...



Pozzzz

A ti li si Bećko...
Besplatni tečaj Kurira
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #13
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

mislim ja sam dodao na osveta jos ono ili SUJETA....

da se razumemo, mnogo sam duze online od kurira, mislim da su oni ucili od mene jos davno!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #14
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

da tacno tako,orginalan naslov glasi:OSVETA:Ugljanin odneo koznu garnituru!

Kada procita ovakav naslov,covek pomisli da je ubio nekog zbog kozne garniture!!
joku is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #15
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

sto se tice simpatizera SDA,ako si mislio na meine,mogu reci da nisam bas neki zagrizeni,mada mi je ta stranka najbliza srcu!Ja sam samo pitao,tamo na temi o novoj vladi:Po cemu se ova Vlada razlikuje od prethodne?Iste stranke,skoro isti ljudi!
Ako se vec igramo Kurira evo i za njih nesto:
Vlada u sastavu Vucic,Dacic,Ljajic,Mihajlovic,Selakovic,Ilic,Antic ,Krstic,Tasovac,Vulin,Udovicic,nije uspela da izvrsi reforme i da obezbedi bolji zivot za gradjane Srbije,zbog cega se islo na izbore!

Zbog toga ce Nova Vlada u sastavu Vucic,Dacic,Ljajic,Mihajlovic,Selakovic,Ilic,Antic ,Krstic,Tasovac,Vulin,Udovicic,uspeti da izvrsi reforme i obezbedi...?sta je ovo?ista Vlada !
joku is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #16
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Isti hor,drugi dirigent!
Ili Beogradska filharmonija u kojoj dirigent peva Miljacku(Dačić i prethodna vlada) i ova,uslovno rečeno,Bečka filharmonija u kojoj dirigent drži čvrsto palicu,jer su neki solisti iz prethodne vlade uz Miljacku,piškili po stolicama i ćoškovima.E sad će da sviraju sve,od Betovenove IX simfonije,do ilahija i kasida.
halilce is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2014   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Naravno ista vlada, sto da menja nesto sto je bilo uspesno u skoro dve prosle godine.
Nije on trazio opet izbore, nego lopovi, LOPOVI su trazili opet izbore i on im ih je dao...

I dobio je 50%, zasto da menja onda to, samo par rokada... i jebanje keve moze da pocne... ovo smatram pozitvinom izrazom u ovom kontekstu!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
garnituru, ili, kožnu, oboje, odneo, osveta, sujeta, ugljanin, vlade


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:51. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)