SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 12-05-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Mozda i odustanem od drugog kruga - Tomislav Nikolic

Novi Sad -- Lider SNS Tomislav Nikolić kaže da je blizak odluci da ne učestvuje u drugom krugu predsedničkih izbora, jer bi time "dao legitimitet izbornoj krađi".




Foto: Tanjug


"Pa i kad bih pobedio, s kim da sarađujem? S vladom koja je formirana na osnovu krađe glasova?", zapitao je lider naprednjaka.

Nikolić je najavio da će sutra u unutrašnjosti Srbije biti organizovani protesti zbog, kako kaže, izborne krađe, a da će najverovatnije u sredu biti održan veliki, miran protest u Beogradu.

"Protest mora da bude miran i uporan i da donese rezultat, ali rezultat neće biti pobeda, ako se to završi divljanjem," rekao je on i dodao da su oni koji su sada na vlasti, "preuzeli vlast posle nemira, pa vidite kako vladaju".

Quote:
Republičlka izborna komisija odbacila je prigovor lidera SNS Tomislava Nikolića za poništenje izbora na svim nivoima.
Nikolić je ponovio da ne priznaje rezultate izbora održanih 6. maja jer su to bili, kako je kazao, verovatno prvi izbori na kojima su pronađeni dokazi o navodnoj izbornoj krađi i najavio da se s protesta, možda, neće ni razilaziti dok se ne reši problem izborne krađe.

On je kazao da će SNS biti najverovatnije "jedina stranka u Evropi, koja je pobedila na izborima, a traži njihovo poništavanje."

"Ovo je bila velika, spremljena pljačka, za koju su mislili da će da prođe", rekao je Nikolić i poručio da, ako je u tome učestvovao i neko od kontrolora SNS, za to treba da odgovara.

Nikolić je poručio da će "ovi izbori biti ponovljeni, čak i ako ovi budu uspeli da formiraju buduću vladu".

Quote:
Naprednjaci su ranije danas predali policiji glasačke listiće za koje tvrde da su dokaz izborne krađe.
"Čak i ako organizuju drugi izborni krug bez mene, bićete na biračkim mestima i prebrojaćete koliko je ljudi izašlo na glasanje. Možda će ih biti sto hiljada", kazao je Nikolić.

Lider naprednjaka je danas obišao Novi Sad, opštinu Kać i manastir Kovilj, gde je razgovarao sa igumanom Porfirijem koji je i predsednik Saveta Republičke radiodifuzne agencije (RRA). Nikolić i Porfirije nisu davali izjave nakon razgovora.

On je ranije danas optužio je Demokratsku stranku i njenog lidera Borisa Tadića da su "mahinacijama sa izbornim materijalom na više mesta u Srbiji, zloupotrebili izborno pravo građana".

"Tadić je ukrao Srbiji pravo glasa, a sad pokušava da ukrade celu zemlju i pretvori je u privatnu svojinu Demokratske stranke", kazao je Nikolić prilikom razgovora sa starijim građanima u Novom Sadu, a prenela SNS.

On je naglasio da građani nisu bili upisani u biračke spiskove na mestima gde glasaju godinama, a kako je istakao, dešavalo se i da su u spiskove bili upisani pokojni građani i da su glasali za DS.

"Zar je to demokratska Srbija, zar su to pošteni izbori", upitao je Nikolić i naveo da će SNS insitirati na poštovanju izborne volje građana.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-05-2012   #2
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Nikolić: Znam da mogu da pobedim Borisa Tadića
Politika – pre sat i 12 minuta
BEOGRAD – Predsednički kandidat Srpske napredne stranke (SNS) Tomislav Nikolić optužio je Demokratsku stranku (DS) i Borisa Tadića za izbornu krađu i poručio da se, ako ne pobedi svog protivkandidata u drugom krugu izbora, nikad neće saznati kako su izbori pokradeni.

„Odlučio sam da Borisu Tadiću ne pružim priliku da automatski bude izabran za predsednika. Zakon je takav da ne mogu da povučem svoju kandidaturu. Znam da mogu da pobedim Borisa Tadića. Znam da je ostaviti Srbiju u rukama Borisa Tadića zločin”, rekao je Nikolić Radio televiziji Srbije.

Nikolić je rekao da je njegova lična odluka da učestvuje u drugom krugu predsedničkih izbora bez obzira na krađu i da bi odustajanje od izbora bilo „odustajanje od borbe”.

„Ovi izbori su pokradeni. Hajte da ja sad završim taj posao, da pobedim, da vam dokažem da su bili pokradeni. Ako ne pobedim nikada nećete saznati kako su pokradeni izbori”, rekao je Nikolić i dodao da će SNS bolje kontrolisati drugi krug predsedničkih izbora.

On je rekao da ima konkretan dokaz da su izbori pokradeni, a da policija treba da traži imena ljudi koji su ih pokrali.

„Ja samo sumnjam na onoga ko je glavni organizator svega toga, to je Boris Tadić i citadela oko njega, dvorska kamarila”, rekao je Nikolić.

Prema njegovim rečima, izborna krađa je počela u nedelju , 6. maja u 17 sati, kad je „Boris Tadić poslao poruku u kojoj poziva da se izađe na izbore jer DS gubi na svim nivoima”.

Tu poruku, kako je naveo Nikolić, dobio je i ambasador jedne velike države članice EU.

Nikolić je rekao da mu nije teško da ponovo izgubi izbore od Borisa Tadića i dodao da mu je već čestitao na pobedama.

„Kome sam čestitao, možda nekome ko mi je pokrao glasove. Da nisam pronašao ovaj džak, možda bih mu i sad čestitao”, rekao je Nikolić.

Lider SNS je naveo da „jedva čeka” duel sa Borisom Tadićem zakazan za sredu, kako bi mu, kazao je, u oči rekao ono što građani i novinari ne smeju godinama.

„Skinuću sa njega ljušturu velikog čoveka i da se ogoli pred građanima odgovarajući na pitanja koja ne sme niko da mu postavi”, rekao je Nikolić.

Upitan zašto nezavisne institucije ne govore u prilog krađe izbora, on je rekao da u Srbiji ne postoje nezavisne institucije i dodao da od Cesida očekuje „prljavu ulogu” 20. maja.

Nikolić je rekao da sve stranke koje se ne bune zbog rezultata izbora znaju šta se desilo 6. maja.
__________________






Bože, ja te ne molim
da me oslobodiš
od životnih patnji,
nego te molim
da me u patnjama ne napustiš.


R. Tagore
misis is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

svugde u svetu za predsednika se bira bolji,
jedino u srbiji gori,zapravo manje losiji...
ovaj ce po 4. put biti porazen,zna on to ali nema veze,izbori su kao olimpijada,vazno je ucestvovati...
onaj tadic bar nije ruzan kao ovaj zlotvor i to sto sada govori govorio je svih 10 godina od kad je na sceni.
ovaj je do juce direktno ucestvovao u progonu svega sto nije srpsko, podrzavao ratne zlocince, organizovao proteste za njihova hapsenja.
ceo je ogrezao u kriminalu a prica o postenju.
sto kaze nas narod:
-hajduk u kletvu u kurva u postenje se kunu..!!!!
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012   #4
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Nazalost..kod nas nije kao u svetu...Pa imamo situaciju da od dva zla biramo manje...Da li je ,,Vazno je ucestvovati,, dobro ili ne ,mi ne znamo jer nismo probali,ali probali smo dva puta ..optrcali dva kuruga i cini mi se da smo se spustali niz padinu umesto da se penjemo ka vrhu...

14. 05. 2012
PRESS
NAPREDNJACI PONOVO PROMENILI STRATEGIJU
Nikolić ide u drugi krug
Nova odluka - Da bih vam pokazao koliko volim Srbiju i koliko cenim njene institucije, idem na izbore, poručio Tomislav Nikolić

Odustao od bojkota - Tomislav Nikolić odlučio da izađe na crtu Borisu Tadiću
Predsednički kandidat SNS-a Tomislav Nikolić odlučio je da ipak ide u drugi krug predsedničkih izbora, iako je samo dan ranije nagoveštavao da će se povući iz te trke.
On je juče najavio da neće odustati od izbora 20. maja, a iz SNS-a su poručili da nastavljaju sa protestima.
- Neću odustati zbog svih tih mladih ljudi koji su protestovali zbog izborne prevare. Ja više nemam načina da isterujem pravdu u Srbiji, a da bih vam pokazao koliko volim Srbiju i koliko cenim njene institucije, idem u drugi krug - obrazložio je Nikolić.
Nastavljaju proteste
On je dodao da ne priznaje rezultate izbora održanih 6. maja, te da će, ukoliko postane predsednik, zahtevati punu istragu o tome šta se desilo na izborima.
Iako su juče u prvi mah iz SNS-a stigle informacije da će prestati sa protestima, zamenik predsednika te partije Aleksandar Vučić je to kasnije negirao.
Nikolić je naveo da SNS mora da nastavi borbu i porazi aktuelnu vlast.
- Oni bi svakako proglasili pobedu, učestvovali mi ili ne, inače bi ispalo da smo mi destabilizovali Srbiju u vreme kad je najteže - rekao je Nikolić.
On je poručio predsedničkom kandidatu koalicije „Izbor za bolji život" Borisu Tadiću i DS-u da izbori u nedelju 20. maja „moraju da budu demokratski, fer i pošteni".
- Nećemo dozvoliti da nas prevare, čak i po cenu da na biračkim mestima na kojima primetimo krađu izbori i ne budu dovršeni - naveo je Nikolić.
Jedinstven slučaj
Lider naprednjaka je naveo i da nije zvanično obavešten o održavanju TV duela sa Tadićem, ali da je video da RTS najavljuje duel za sredu. On je dodao kako nije istina da se plaši duela i da je Tadiću predlagao da svakoga dana bude održano sučeljavanje na svim televizijama sa nacionalnom frekvencijom.
- Ja ću izaći na taj duel jer je to prilika da Tadiću kažem u oči u šta se pretvorio za ovih osam godina vladavine i šta mislim da Srbija može da očekuje ako on ponovo pobedi - ukazao je Nikolić, i zaključio da je ovo jedinstven slučaj da stranka koja je pobedila na izborima traži njihovo poništava
misis is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by misis View Post
optrcali dva kuruga i cini mi se da smo se spustali niz padinu umesto da se penjemo ka vrhu...

seti se kako si zivela ´90-ih i sta se sve tada desavalo,kolika je bila plata i da li je i ko je imao.
taj nikolic je bio tih godina u vlasti i podrzavao je i radio za takav zivot.
ako sada zivis gore od ´90-ih onda stvarno jeste pali.
ako zivis bolje onda ste se peli ka vrhu ali ne dovoljno.

za uspeh u zivotu ne postoji lift,tamo se ide stepenicama,visokim,teskim,opasnim i nimalo lakim.

nije boris tadic za pohvale,ali ako se poredi sa nikolicem onda moze da se proglasi svecem.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ne se sikiras ce da ga overimo u nedelju. ko sto u proslu overismo onog Sandzackog nikolica ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ne se sikiras ce da ga overimo u nedelju. ko sto u proslu overismo onog Sandzackog nikolica ...


krenulo te brate, pogadjas opasno, trebo bi da mi ispunis jednu sportsku prognozu
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #8
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ne se sikiras ce da ga overimo u nedelju. ko sto u proslu overismo onog Sandzackog nikolica ...
Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post


krenulo te brate, pogadjas opasno, trebo bi da mi ispunis jednu sportsku prognozu
Daj..stvarno mu veruješ?
Ima dojavu..iz tehničkog BNVS
Čekaj,dok mu padne kvota pred finiš
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Videcemo ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #10
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
seti se kako si zivela ´90-ih i sta se sve tada desavalo,kolika je bila plata i da li je i ko je imao.
taj nikolic je bio tih godina u vlasti i podrzavao je i radio za takav zivot.
ako sada zivis gore od ´90-ih onda stvarno jeste pali.
ako zivis bolje onda ste se peli ka vrhu ali ne dovoljno.

za uspeh u zivotu ne postoji lift,tamo se ide stepenicama,visokim,teskim,opasnim i nimalo lakim.

nije boris tadic za pohvale,ali ako se poredi sa nikolicem onda moze da se proglasi svecem.
Ogradicu se i izneti da nisam ni za jednu opciju.....Izlisno je govoriti ko je i sta je ,,Neko ,,bio devedesetih,,...postoji fenomen evolucije kroz koji su oba lika prosli...Pamtim i devedesete ,a i bolja vremena od devedesetih...cini mi se da se jedan od ovih aktera ponasao kao glavni junak tih,, devedesetih,,sto morate priznati,nije dobro...neko je sebi dao za pravo da bude i predsednik,i premijer,i ministar za kulturiu,...i blagajnik...cime krsi svoja ustavom dobijena prava....a to veoma lici na pojam autokratije....najbolje bi bilo da ga proglasimo monarhom...
Od politicara tog ranga ocekujem da povlaci smislene i razumne politicke poteze,a ne da se bavi uzgojom stoke i pikiranjem paradajiza.....cinimi se da pokusava da patentira ,,toplu vodu,, a trebao je zajedno sa svojom posadom broda,da samo ocuva i unapredi vec postojece,a ne da pribegne seci rodne grane na kojoj sedi.....ne zivim bolje,i ne kazem da ce ovaj drugi uciniti cudo...ali nikada vise ljudi bez posa..nikada vise gladnih..omladine bez vizije i perspektive...laznih obecanja..promasenih investicija....
Pustili su korenje i rasejali se kao sirak...sto niti je rodno nit idobro...
Sto se mene tice, moze I Sulejman velicanstveni,ako ce mi omoguciti da radim i zivim dostojanstveno sa vizijama napredka od svog rada....Ovi to ne nude..ali u svakom slucaju nesto sto ne stima i ne funkcionise treba menjati...dosadi coveku da slusa prazna obecanja....i da ce,, ovog puta biti bolje,, a pri tome kritikovati poteze, koje kao da je neko sa planete ,,X,, uradio a ne ti isti....

Demokratija je izmedju ostalog i pravo izbora,i sve vrste sloboda,koje su nam u velikoj meri uskracene....Nemam vizni rezim,ali praznog novcanika nisi nigde prispeo....no,to i nije tako prioritetno,,ukinuli su nam pravo da se leciomo,kvalitetno hranimo,skolujemo...da zivimo jer nemomao novaca ....a put u evropu mi je otvoren samo je stvar da li neko zeli u evropu u kojoj krastavac mora biti prav.....Vise mi prija jerebezva sa sve crvom iz Paljeve...koja eto tako ,,nekultivisana,,za pojam eu dostize cenu 6 e/kg.
misis is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #11
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i ako zaboravimo ´90-e,sto je jako opasno,pogledajmo 2008. kada je osnova SNS



ili treba da ZABORAVIMO i ovo




i da li posle svega ovoga treba njemu dati poverenje a sa njim je i ovaj kreten degenericni

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #13
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Ali ne treba zaboraviti ni ovo...OBECANJA>>>OBECANJA>>>>

misis is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #14
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default





halilce is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #15
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Nikako ne treba zaboraviti....nikoga pa ni vukove koji su pretili hiruskim zahvatom nad ekstremitetima... pa postali DOS i DS....sve je to isto..tuta ili muta...






Svi nas lazu i uveliko kradu
misis is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

niko nije rekao da je tadic dobar,cak naprotiv...
opet dolazimo na pocetak,DA SVI U SVETU IMAJU MOGUCNOST BIRATI BOLJE,jedino mi MANJE LOSE...!!!!
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
drugog, kruga, mozda, nikolic, odustanem, tomislav


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:58. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)