SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-10-2009   #21
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

e ovako je mnogo prakticnije, ako neko zeli da citira i komentarise taj deo teksta ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-10-2009   #22
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

OK. Prihvacam Vasu sugestiju
  Reply With Quote
Old 28-10-2009   #23
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Mislim da je ne davanje podrske gore pomenutoj dovoljno, napravise ceremoniju od njenog dolaska i sve to drzavnim parama. odradlezala je svoje i neka ide kuci kao svi robijasi a ne kao heroj ...



Slazem se. Kao sto rece STRANAC, nju je najveci ovozemaljski sud osudio a ona odlezala e sad koliko je sudska odluka realna o tome mozemo raspravljat do sutra a nista postic necemo.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2009   #24
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by carsija View Post
Politika |

.........Vijest o njenom puštanju na slobodu izazvala je ogorčenje, prije svega u redovima bosanskih muslimana koji je smatraju odgovornom za preranu smrt svojih najbližih.



Munira Subašić ni do danas ne zna gdje su joj muž i sin koji su ubijeni u srebreničkom masakru, i osjeća da se sud ne odnosi pravedno prema tvorcima rata......




Od kako sam cuo vijest da se shpekulishe sa pushtanjem Plavsicke na slobodu ja verujte nisam prestajao da mislim na sve ove jadnike koji su izgubili svoje zivote ili pak zivote svojih nadrazih u onoj ludoj i surovoj agresiji koja je izvrsena nad nasim miroljubivim narodom...
Citav svijet zna da mi rat nismo zeleli,nismo ga cak ni prizeljkivali,zato kada vidim da se oni,u cijim se glavama rodila ideja etnicki cistih prostora i koji su sa vise ili manje odgovornosti bili glavni akteri jedne ogromne ljudske patnje i jedini krivci jednog bezumnog stradanja,dakle kada vidim takve da se slobodno shepure i shetaju po tim istim svojim zlocinackim tvorevinama, e onda zaista najmanje sto mogu da uradim je da ne budem ravnodusan na sve to!!!


  Reply With Quote
Old 28-10-2009   #25
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

reakcije na oslobadjanje Plavsicke stizu sa brojnih strana

ŠVEDSKI MEDIJI KRITIKUJU BILDTA
Član Parlamenta Švedske, socijaldemokrata Thomas Bodstrom, koji predsjedava Komitetom za pravdu, prijavio je ministra inostranih poslova ove zemlje Carla Bildta ustavnom komitetu tvrdeći da je ovaj došao u konflikt interesa, učestvujući u odluci o puštanju Biljane Plavšić na slobodu, javlja švedski list SDV.

Bodstrom traži od ustavnog komiteta da odluči da li je Bildt bio u sukobu interesa kada je bio jedan od učesnika u vladinoj odluci da se oslobodi Biljana Plavšić, javlja švedski list SDV.

Bodstrom, inače bivši ministar pravde, izjavio da ga je Bildt zvao u nekoliko navrata dok je obavljao ministarsku funkciju, kako bi se uvjerio da će se sa Biljanom Plavšić postupati dobro. Prema pisanju lista Svenska Dagbladet, Bildt je Plavšićevu posjećivao u zatvoru.

"On je više zvučao kao njen brat, a ne neki advokat. Činilo mi se da imaju mnogo jače međusobne odnose," kazao je Bodstrom.

On je dodao da takva snažna lična predanost Carla Bildta vjerovatno mogla dovesti do sukoba interesa pri donošenju odluke o njenom puštanju na slobodu.

Švedski mediji podsjećaju da je Carl Bildt svjedočio za vrijeme suđenja Biljani Plavšić o njenim poslijeratnim naporima, ocjenjujući ih hrabrim. Ovo njegovo svjedočenje nije utjecalo na najnovije optužbe.

Kritike su uslijedile i u komentaru lista Dagens Nyheter, no švedska vlada je istakla kako je odluka o oslobađanju Plavšićeve donesena na osnovu tamošnjih zakona.

Carl Bildt nije htio komentirati ove navode.
  Reply With Quote
Old 28-10-2009   #26
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

A sta mozes kao normalni smrtnik da uradis po tom pitanju? NISTA!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2009   #27
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Vredi procitati i ovo

Za Janju Beč Nojman, sociologa, koja proučava genocid, ponašanje haških optuženika i nespremnost srpske javnosti da se suoči sa ratnim zločinima su povezani:


“Ta bahatost u ponašanju ova tri optuženika je samo normalna posledica nesuočavanja u Srbiji. I ta arogancija i nepoštovanje institucija međunarodne pravde su nešto što donosi jednu lošu sliku za Srbiju, ne samo za ovu generaciju nego za nekoliko sledećeih generacija. Mislim da nije dobro, pre svega za srpski narod kao kolektivni identitet, da bez suočavanja mi, u stvari, pristajemo da svi budemo krivi, odnosno da pravi počinioci ne budu kažnjeni.”

Beč Nojman kaže da je poricanje genocida u Srbiji zapravo državna strategija.


“Srbija nije odustala od tog svog prvobitnog projekta iz 1987. godine i nezavisno što su se menjale vlasti, manje ili više demokratične, nije se uopšte distanciralo od zločina i ta ideologija koja ih je omogućila je još živa, podsticana. Ima pojedinaca, raznih grupacija koje nešto rade ali samo na tom individulanom nivou ima nekih pomaka. Mislim da je poricanje genocida u Srbiji državna strategija. U tom smislu je samo nastavak prethodne politike,“ rekla je ona.
  Reply With Quote
Old 28-10-2009   #28
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Kao obican smrtnik mogu da sirim ISTINU.
  Reply With Quote
Old 28-10-2009   #29
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa niko ti ne brani?! ili?

Ja mislim da efekta nema... jer je ona svoje odradila... mada sve u svemu ja nju vidim samo kao marionetu neciju... nit je ona imala pravo glasa niti nista... u mojim ocima jedna krava koja je platila ceh za njenu naivnost...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2009   #30
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

"Moralni" doček Plavšićeve

28. oktobar 2009. | 00:47 -> 09:24 | Izvor: B92 Beograd -- Premijer Republike Srpske Milorad Dodik rekao je u interjvuu za B92 da je dolazak Biljane Plavšić u Beograd organizovao iz čisto moralnih razloga.

Biljana Plavšić i Milorad Dodik (Tanjug, arhiva) Dodik je u intervjuu u emisiji "Kažiprst" na radiju B92 rekao da je imao potrebu da sačeka Biljanu Plavšić, inače osuđenu ratnu zločinku, jer je cenio njenu odluku da ode u Hag da ne bi opterećivala institucionalni kapacitet RS. On je kazao i da je Plavšićeva u Beograd doputovala avionom Vlade Republike Srpske i da je tu odluku doneo on lično.
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
biljane, izlazak, plavsic, zatvora


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:10. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)