SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-05-2014   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Ministarka banula na gradiliste i zatekla ...




Zorana Mihajlović na gradilištu autoputa od Uba do Lajkovca pronašla samo nekoliko radnika.

Potpredsednica Vlade i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović danas je u nenajavljenoj kontroli radova na deonici budućeg autoputa prema Crnoj Gori od Uba do Lajkovca zatekla gotovo prazno gradilište.

Mihajlović je na gradilištu zatekla svega nekoliko radnika i mašina izvođača - građevinskog preduzeća Putevi Užice i Planum.

U razgovoru sa predstavnicima stručnog nadzora i izvođača radova, ministar je konstatovala da kapaciteti nisu angažovani i da se ne radi onako kako bi trebalo.

Potpredsedniica Vlade ih je upozorila da se gradnja tog puta finansira iz budžeta Srbije i da svaki građanin ove zemlje plaća za tu deonicu dugu svega 12,5 kilometara.

Ona je stoga najavila da će Ministarstvo organizovati nenajavljene kontrole svih gradilišta u Srbiji.

Mihajlović je u izjavi Tanjugu objasnila da je tu deonicu, kod Uba, izabrala za prvu vanrednu kontrolu kao "istorijsku", s obzirom da je ona duga svega 12,5 kilometara, a da se radi od 2010 godine.

Ona je naglasila da je neprijatno iznenađena onim što je zatekla na gradilištu.

Prema njenim rečima, ono što posebno zabrinjava je činjenica da ta deonica neće biti završena ni za još pet godina ukoliko radovi budu nastavljeni dosadašnjim tempom.

"Država Srbija finansira ovu deonicu, i građani Srbije je plaćaju. Prema tome, praksa se menja i Ministarstvo građevine će biti prisutno na svakoj deonici," kazala je potpredsednica Vlade.

Ona je naglasila da je nedopustivo da se pojavi kao ministar na nekom gradilištu i da zatekne da radnici nemaju šlemove i najavila da će građevinska inspekcija od danas krenuti u proveru svih gradilišta.

Dodala je, takođe, da to gradilište nije obeleženo nikakvom tablom i da se ne vidi gde počinje.

"Da ne govorim o tome, da se na gradilištu ne može čuti zvuk mašine, već samo zvuk ptica", naglasila je Mihajlović i poručila da će stvari biti promenjene.

Ona je još najavila da će to Ministarstvo u narednom periodu raspisati javni poziv za obavljanje nadzora, što je i bila obaveza Ministarstva u prethodne dve godine, s obzirom na to da je nedopustiva situacija da preduzeće Koridori Srbije budu istovremeno i investitor i obavljaju nadzor radova.

Kako je rekla, nadzor treba da bude desna ruka investitoru, i da ga upozori na postojanje bilo kakvih problema.

Mihajlović je naglasila da je deonica Ub-Lajkovac, veoma važan deo Koridora 11 i da je treba što pre završiti, podsetivši da je rok za završetak radova do kraja juna ove godine.

"Nisam zadovoljna, jer svako ko prolazi ovde pita se da li se ovde nešto gradi, i da li su svi stalno na pauzi", rekla je ona i napomenula da ne krivi radnike, jer neki od njih ne dobijaju redovno plate, već da pre svega krivi preduzeća Putevi Užice i Planum koji su angažovani na izgradnji, kao i one koji su u prethodnom periodu radili na autoputu.

Mihajlović je rekla da radovi moraju da se ubrzaju, i da će se raditi u dve smene ako treba, a da će Ministarstvo i građevinska inspekcija kontrolisati gradilište.

Ona je poručila da će svi koji ne budu poštovali rokove, biti sklonjeni na bilo kojoj deonici koja se gradi u Srbiji.

Na deonici Ub-Lajkovac, angažovana su domaća preduzeća Putevi Užice i Planum i od 12,5 kilometara, 11,2 kilometra je trasa a na preostalih 1,3 kilometra su mostovske konstrukcije. Ugovorena vrednost radova je 8,49 milijardi dinara a do sada su završeni radovi u iznosu od 4,5 milijardi, što čini 65 odsto radova.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-05-2014   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zena koja obecava!
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #3
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Odgovorna i savesna.. Pokazala se i u proslom sazivu.
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja bi je prije za sex nego za politiku, a vi kako hocete
neg kako se ovi novinari slucajno stvore svaka im cast ..
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ne bih je ni ja izlisio, nego necemo sad o tome

a novinari, pa mislim da svaki kabinet ima svoju informativnu sluzbu koja posle salje materijal medijima.

evo npr opstina nasa ima informtivnu sluzbu, neki fini momci tu rade i stalno nam salju materijal za vesti, kazu njih niko ne cita, niko im ne veruje onda bar neka kod nas ljudi vide sta se radi
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ja bi je prije za sex nego za politiku, a vi kako hocete
neg kako se ovi novinari slucajno stvore svaka im cast ..
Pa..mi iz energetike smo je iskoristili dobro...
Sad je red na vas iz saobraćaja
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #7
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Umest kao Tahirovce,da gledam sliku i komentarisem fiziki izgled ministarke,ja budala procitah tekst!
I konacno nam ministarka rece kada ce se izgraditi ovaj Autoput!To ce se desiti 2210. godine!
Ona jasno rece da se deonica od 12.5 kilometara gradi vec cetiri godine a bice potrebno jos pet godina da se zavrsi!znaci ukupno 9 godina!

Dobro,sada ce ih ona poterati,oznojice se oni i uveren sam da ce ga zavrsiti prije roka,cak mislim da ce uspeti i do 2200.godine!

imam neki osecaj da ce ovo da bude,najgora vlada do sada!onaj ministar finansija bas navalio da smanji penzije!Mozda im je to i program za izlazak iz krize?Pa ce oni tako,smanjivati i smanjivati penzije,sve dok nestane i poslednjeg penzionera!Kada se to desi,nece morati vise da isplacuju penzije,jer nece imati kome!Sa tim novcem ce popuniti budzet i eto blagostanja u Srbiji!!
joku is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja neznam sta cu sa mojim lazima da citam njihove ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2014   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Rok za auto-put nepostojeci 31. jun

IZVOR: B92


Beograd -- O tome kako se do sada država odnosila prema deonici Ub-Lajkovac govori i činjenica da je prema poslednjem aneksu rok za završetak radova nepostojeći 31. jun.

Dan nakon iznenadne inspekcije ministarke Zorane Mihajlović, ekipa B92 proveravala je da li su putari pojačali posao na izgradnji deonice auto-puta Ub-Lajkovac.

Iako su najveći radovi završeni, situacija na terenu ukazuje na to da će biti prekoračen rok za završetak radova, koji ističe za manje od dva meseca.

Kao i tokom ministarske inspekcije, na gradilištu budućeg auto-puta ka Crnoj Gori i danas se čuje cvrkut ptica. S vremena na vreme, zaglušen malobrojnim mašinama čiji broj ne bi zadovoljio ministarku, građane Srbije, ali ni rukovodioce projekta.

"Sada trenutno u situaciji u kojoj se nalazi građevinska industrija i svi mi, to i nije baš 100 kapaciteta rada, ali da se radovi izvode, izvode se. Trenutno Planum ovde ima 100 ljudi, može tu da se uposli mnogo više ljudi, ali....ja ne mogu da govorim o novcu", kaže Aleksandar Milenković, odgovorni izvođač Planuma.

Radnici Puteva Užice danas ne rade - a razlog je ponovo novac.

"Firma trenutno ima finansijskih problema sa nabavkom materijala, tako da ćemo napraviti pauzu dan-dva do dolaska materijala kako bi se sve odvijalo bez problema, ali sam siguran da ćemo dinamikom nadoknaditi", kaže Radomir Jovanović, odgovorni izvođač Puteva Užice.

Na jugu zemlje i dalje se radi na Koridoru 10. Radovi kroz Grdeličku klisuru trebalo bi da budu završeni na leto.

Problem zbog dugova države putarima eskalirao je u vreme ministrovanja Milutina Mrkonjića. On tvrdi da su graditelji isplaćeni.

Kod poslednjeg izgrađenog objekta je privatna njiva, što znači da država nije završila eksproprijaciju i da ova deonica ne može biti fizički spojena sa dva kilometra koji su već izgrađeni iz pravca Uba. Na odnos države prema ovoj deonici ukazuje i činjenica da je rok pomeran nekoliko puta, a prema poslednjem aneksu, rok za završetak radova je 31. jun, odnosno dan koji nikada neće doći.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
banula, gradiliste, ministarka, zatekla


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:15. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)