SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-11-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Prvih Sto Dana Nove Vlasti U Sjenici

REZULTATI POSTOJE, ALI UVEK MOŽE BOLJE

Nakon ponovljenih lokalnih izbora u Sjenici, održanih 10.juna, nova lokalna vlast je konstituisana 31.juna. Dogovor o skupštinskoj većini postigle su 4 od ukupno 7 izbornih lista koje su, prema izbornim rezultatima obezbedile ulazak u lokalni parlament, koji u ovoj opštini ukupno broji 39 odbornika. Skupštinsku većinu čine: ''Bošnjačka lista za evropski Sandžak'' sa 14 odbornika, GG ''Dosta je...'' i koalicija ''Liga za Sjenicu i G 17 plus, sa po dva odbornika, i prema tvrdnjama vlasti (koje su suprotne od onih iz redova opozicije) 2 od ukupno 3 odbornika izuzimajući radikala, sa ''Jedinstvene liste SRS, NS, SPS''. Koalicija ''Za evropsku Sjenicu SDP, DS, LDP'' (12), ''Evropski pokret Sandžaka'' (3) i DSS (3), čine opoziciju. Dok opozicione partije iznose sumnje u održivost aktuelne koalicije i istu optužuju za nezakonite radnje, predstavnici vlasti kažu da su za prvih sto dana postignuti značajni rezultati.
U izjavi za naš sajt, Nusret Nuhović (SDA), predsednik opštine Sjenica, pozitivno je ocenio rad aktuelne koalicije u prvih sto dana vlasti. ''Opšta ocena rada nove vlasti je pozitivna, jer i pored opterećenja sudskim sporovima, lokalna vlast postiže rezultate. Očekujemo poništaj javnih isprava, na osnovu kojih je izvršena privatizacija PIK Peštera, čime bi trebalo da povratimo nezakonito privatizovano opštinsko zemljište. U oblasti putne infrastrukture, asvaltiran je 1 kilometar puta prema Vapi, a u toku su pripremni radovi za asvaltiranje puta od sela Vrsjenice prema tutinskoj opštini. Radi se i na sanaciji i probijanju novih pristupnih lokalnih puteva prema Ursulama i Družinićima. Prostorni plan opštine Sjenica je u završnoj fazi, a njegovu izradu će delimično finansirati Ministarstvo za životnu sredinu i prostorno planiranje.''
Zamenik predsednika opštine Sjenica, Mensur Gičević (GG Dosta je...), takođe pozitivno ocenjuje rezultate aktuelne vlasti, ali tvrdi da je moglo i bolje. ''S obzirom na probleme koje smo nasledili iz predhodnog sistema vlasti i na besparicu sa kojom se suočavamo u svakodnevnom radu, sve što smo postigli rezultat je aktivnog učešća svih nas iz koalicije. Najpre smo uredili prostor u kome se održavaju sednice Skupštine. Uređeno je i korito reke Grabovice, uklonjene su divlje gradske deponije, rešava se problem pasa lutalica, i naočigled svih građana, slika našeg grada je sada mnogo bolja u odnosu na vreme pre našeg dolaska na vlast, mada ja smatram da može i bolje.'' Komentarišući neopozivu ostavku vršioca dužnosti direktora komunalnog preduzeća, koje je raspodelom vlasti pripalo GG ''Dosta je..'', Gičević je rekao da komunalno preduzeće mora nastaviti da obavlja svoje delatnosti i, za naš sajt ekskluzivno izjavio da je za tu funkciju predložen diplomirani inženjer geologije, Mirsad Dacić. Ističući da su u oblasti vodosnabdevanja nasleđeni ogromni problemi i da vodovodni sistem 80 odsto čine azbestne cevi, on najavljuje da se u dogledno vreme očekuje donacija Vladine organizacije Turske, sa kojom se pregovara, sa ciljem rešenja problema u vodosnabdevanju.
Po pitanju odnosa u vladajućoj koaliciji, za koju opozicione partije tvrde da je neprirodna i neodrživa, Gičević tvrdi da za sada nema nesuglasica i da očekuje da će njihov zajednički učinak u narednih sto da na vlasti biti još značajniji. On kaže da su tri liste, sa po dva odbornika, formirale jedinstveni odbornički klub, i ističe da je razilaženje vladajuće koalicije sa većinskom listom koju čini SDA, jedino moguće ukoliko oni ne prihvate ravnomerno i ravnopravno učešće svih učesnika u vlasti.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 14-11-2008 at 19:55..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-11-2008   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Halilce evo zvanicne izjave,podebljao sam bitan detalj vezan za tvoje pitanje u temi sta radite bre...

I ja se slazem sa gospodinom Gicevicem da treba ravnomerno i ravnopravno da donese odluke sve stranke koje cine vladajucu koaliciju ,naravno treba da uzmu u obzir sa koliko odbornika participiraju u vlasti .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Mensur Gicevic - www.sjenica.com

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #4
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ma uhar je i ovo sto je uradjeno, da je SDA sama na vlasti nebi ni ovoliko bilo uradjeno sto su i dokazali prethodnih godina. Sve zasluge pripadaju Mensuru Gicevicu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

HAHAHHAAH e ova ti bi jaka, da si sluso coveka nebi rekao tako, ali ok.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #6
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Polako... bice bolje, bar se meni tako cini
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2008   #7
AMELA
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 34
Default

he,cime se ponosi nova vlast ubili par pasa lutalica i napravili tri kilometra asvalta
AMELA is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2008   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ma nije samo ova danasnja vlast, sve one prosle su se takodje dicile time, kao da je taj put najvaznije sto nam treba.
Ja sam se uvijek cudio kako niko da skrene paznju na zdravstvo i na halove od one nase bolnice , bruka i sramota. Ja sam to negdje vec pisao pa evo da ponovim. U nasu bolnicu mozete biti primljeni samo ako kasljete i to malo , a ako kasljete malo vise ili je nesto nedaj boze ozbiljnije , odmah salju dalje , Prijepolje , Uzice , Kraljevo ccccccccccccccccccc, a oni samo neka nastave da mijenjaju sijalice i asfaltiraju puteve
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2008   #9
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
U nasu bolnicu mozete biti primljeni samo ako kasljete i to malo
Ako te na neki nacin prime,prepisace ti Cliacil ili Brufen,koji nisu nesto znacajno skupi,pa ako ti je mucno da odes do bolnice,kupis to lijepo sam,makar apoteka imamo lijepih!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dana, nove, prvih, sjenici, sto, vlasti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Za Godinu Dana Postojanja, Osam Meseci U Vlasti Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 31-03-2009 04:55
Prvi Rezultati Novoformirane Vlasti U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 9 31-08-2008 11:19
Radikali U Vlasti Ili U Opoziciji? Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 5 14-08-2008 19:42
Nakon Mesec Dana U Sjenici Ponovo Sneg Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 14 05-04-2008 15:22
U Sjenici vec nekoliko dana nema interneta! iSelektor Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 25 02-10-2007 21:50


All times are GMT +2. The time now is 08:11. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)