SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 05-11-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default NAKON VOJNE VEZBE POCELA IZGRADNJA PUTA

VOJSKA SMANJUJE UDALJENOST IZMEĐU PEŠTERSKIH SELA


Odmah nakon realizacije vojne vežbe na poligonu Pešter, od 13.oktobra, počela je izgradnja novog putnog pravca od Buđeva do Cetanovića, u dužini od 3700 metara. Novi put, koji će uskoro biti izgrađen, jer je do sada probijen i nasut veći deo planirane trase, na bliži i efikasniji način povezivaće više pešterskih sela: Boljare, Crvsko, Karajukiće Bunari, Bioc, Buđevo, Cetanoviće, Čitluk, Kijevce, Vrsjenice i dalje prema Sjenici. Na radost svih meštana, radovi su u završnoj fazi, a Vojska Srbije najavljuje i sanacija lokalnog puta od Dunišića prema Fijulju, u dužini od dva kilometra.
''Nakon realizovanja vojne vežbe na Pešterskoj visoravni, Vojska Srbije je stupila u jedan projekat civilno-vojne saradnje, sa ciljem da se meštanima ovog kraja izađe u susret u granicama naših mogućnosti. Nakon dogovora između ministra odbrane Republike Srbije, Dragana Šutanovca i predsednika opštine Sjenica, Muriza Turkovića, Druga brigada kopnene Vojske Srbije, stavila je na raspolaganje svu potrebnu mehanizaciju i počela sa radovima koji se odvijaju planiranom dinamikom'', rekao je u izjavi za medije, kapetan Goran Ikonić, oficir za odnose sa javnošću Druge brigade kopnene Vojske Srbije.
Za stanovnike Sjeničko-pešterske visoravni, izgradnja puteva je najbolji oblik civilno-vojne saradnje. Osim što će, na bliži i efikasniji način povezivati više pešterskih sela, put koji gradi Vojska će, kako tvrde meštani, zbog konfiguracije terena, biti lakše održavati prohodnim u zimskim uslovima. Meštani smatraju da zbog njegovog značaja, novi put treba uvrstiti u kategoriju regionalnih putnih pravaca jer, kažu, jedino na taj način će se rešiti višedecenijski problem zavejanih pešterskih sela.
''Sa svojih sedamdeset i više godina, pamtim mnoge poteškoće ljudi na ovim prostorima. Bilo je slučajeva, kada smo bolesnike u ćebadima nosili kilometreima. Mi stari smo nemoćni. Ostajemo bez omladine! Ovaj put nam mnogo znači i mnogo sam zahvalan Vojsci i lokalnoj samoušravi što nam otvaraju oči, da ne ostajemo više u mraku'', kaže Islam Dacić iz Cetanovića.


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-11-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ovaj put nam mnogo znači i mnogo sam zahvalan Vojsci i lokalnoj samoušravi što nam otvaraju oči, da ne ostajemo više u mraku'', kaže Islam Dacić iz Cetanovića.


eto,za jednu lipsanu kravu dobise ostvarenje zivotnog sna...
sad,sta je bolje,ta jedna bahljiva krava,koja je crkla indirektno,ili ni slucajno krivicom vojske,ili put koji ce pomoci ovim ljudima da bar koliko toliko budu povezani sa ostatkom sveta...
oni koji ne znaju pestersku muku zimi,i nisu se zadesili blokirtani na pesteri u meratskim nametima snega to nikad nece znati,nego ce iz tople sobe znati da osipaju paljbu na sve sto se desava...
dobar potez vojske i mozda je ovo stepenica za poboljsanje poverenja i poljuljanih odnosa medju ove dve strane koje je bilo vidno u prethodnih 20 godina...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2009   #3
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Ja bih radije, da se te pare što se troše za Vojsku i izgradnju puta daju civilnim strukturama koje će uposliti radnike na izgradnji puteva, a da se više Vosjka ne šepuri po Pešteri.
homar is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2009   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by homar View Post
Ja bih radije, da se te pare što se troše za Vojsku i izgradnju puta daju civilnim strukturama koje će uposliti radnike na izgradnji puteva, a da se više Vosjka ne šepuri po Pešteri.
U svakoj drzavi postoji vojska i u svakoj drzavi se ulaze od strane drzave u vojsku, tako da je to neizbezno!

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
eto,za jednu lipsanu kravu dobise ostvarenje zivotnog sna...
sad,sta je bolje,ta jedna bahljiva krava,koja je crkla indirektno,ili ni slucajno krivicom vojske,ili put koji ce pomoci ovim ljudima da bar koliko toliko budu povezani sa ostatkom sveta...
oni koji ne znaju pestersku muku zimi,i nisu se zadesili blokirtani na pesteri u meratskim nametima snega to nikad nece znati,nego ce iz tople sobe znati da osipaju paljbu na sve sto se desava...
dobar potez vojske i mozda je ovo stepenica za poboljsanje poverenja i poljuljanih odnosa medju ove dve strane koje je bilo vidno u prethodnih 20 godina...
Sta reci brate, nego iz mog mozga u tvoj i tvoji prsti prenijeli...

Ali moji ce prsti da dodaju... mozda nas predsednik M.T. iskoristi vojsku, pa mu iskopaju par jama za njegovo licno smece...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
izgradnja, nakon, pocela, puta, vezbe, vojne


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:55. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)