SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 22-07-2009   #61
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-07-2009   #62
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

  Reply With Quote
Old 13-10-2009   #63
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009   #64
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009   #65
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2009   #66
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2010   #67
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default Lastavice....

Ljubav i tuga Lastavica

Na ovoj slici je zenka Lastavica, koja je povrijedjena od udara auta, i onako odgurnuta na kraju ceste lezi u fatalnom stanju.


Muzjak joj se priblizava sa suosjecanjem i donosi joj hranu.


Dolazi opet kod nje i ovaj put je pronalazi mrtvu.


Pokusava da je pomjeri.......rijetko vidjeno kod lastavica.


Svjestan da je njegova ljubav uginula i da se nikada vise nece vratiti, vristi iz glasa..


Stoji pored nje sa velikom tugom i zaloscu.


Milioni ljudi su vidjeli ove slike u Americi, Evropi, Australiji cak i u Indiji. Fotografer je prodao ove slike za nominalnu naknadu najpoznatijoj Francuskoj novinskoj kuci.

Ko kaze da zivotinje nemaju dusu??....
borichi is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2010   #68
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
Ljubav i tuga Lastavica


Stoji pored nje sa velikom tugom i zaloscu.




Ko kaze da zivotinje nemaju dusu??....
I te kako imaju ljudi su ti koji nekad bas nemaju dusu
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010   #69
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

p.s. cobanice ovo je iz tvoje avlije....
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010   #70
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by Skorpija View Post
p.s. cobanice ovo je iz tvoje avlije....

preslatko ovu Ursuljanka mora da vidi
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2010   #71
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010   #72
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default Jedna tuzna prica. (za ljubitelje i vlasnike psa)...

Kad sam bio štene, zabavljao sam te svojim trikovima i nasmijavao te. Nazivao si me svojim djetetom i unatoč beskrajnim parima ižvakanih cipela i nekoliko uništenih jastuka, postao sam tvoj najbolji prijatelj. Kad god sam bio "zločest", prijetio si mi prstom i pitao si me: "Kako si mogao?" - ali onda si odustao od svoje strogosti i svalio me na ledja te češkao moj trbuh. Moje razaranje kuće trajalo je nešto duže nego sto se očekivalo, jer si ti bio strašno zaposlen, ali na tome smo radili skupa. Sjećam se noći kad smo se mazili u krevetu i kad sam slušao sve tvoje ispovijesti i tajne snove, a ja sam vjerovao da život ne može biti savršeniji nego što jeste. Išli smo u dugačke šetnje i trčali po parku, vozili se autom, išli i na sladoled (ja sam dobijao samo kornet jer je "sladoled štetan za pse", kako si ti to rekao), lješkario sam beskrajno dugo na suncu, čekajući kraj dana i trenutak kad češ doći kući. Polako, počeo si sve više vremena posvećivati svome poslu i karijeri, a više vremena si provodio i tražeći svog ljudskog partnera.

Ja sam strpljivo čekao, tješio te svaki put kada ti je srce bilo slomljeno i kada si se razočarao, nikada nisam prigovarao tvojim lošim odlukama, skakao sam od radosti kad si dolazio kući ili kada si se zaljubio.

Ona, sada tvoja žena, nije "ljubiteljica pasa" - ipak sam je srdačno primio u naš dom, pokušao joj pokazati da je volim i slušao sam je. Bio sam sretan jer si ti bio sretan. Onda su došle ljudske bebe i ja sam s tobom dijelio tvoje ushićenje. Bio sam očaran njihovom roza bojom, njihovim mirisom i želio sam se brinuti za njih poput majke. Jedino ste se ti i ona bojali da ću ih povrijediti, tako da sam većinu vremena provodio protjeran u drugoj sobi ili u kućici za pse.

Oh, kako sam ih želio voljeti, ali postao sam "zatočenik ljubavi". Kako su odrastali, postajao sam njihov prijatelj. Držali su se za moje krzno i podizali se na klimavim nogama, gurali svoje prste u moje oko, istraživali moje uši i ljubili me u nos. Volio sam sve na njima kao i njihov dodir - jer je tvoj dodir postao tako rijedak - i dao bih svoj život da ih obranim, ako treba. Ušuljao bih se u njihove krevete i slušao njihove brige i tajne snove, a zajedno bismo iščekivali zvuk tvog auta kako se parkira u dvorištu.

Nekada, kada bi te ljudi pitali imaš li psa, vadio bi moju sliku iz novčanika i pričao priče o meni. Ovih zadnjih par godina, tvoj odgovor bi bio potvrdan, nakon čega bi nastojao promijeniti temu.

Od "tvog psa" postao sam "samo pas", a ti si mi zamjerao sve novce koji su se trošili na mene. Sada imaš priliku za novi posao u drugome gradu i ti i oni preselit ćete se u stan u kojem nije dozvoljeno držati kućne ljubimce. Donio si pravu odluku za sebe i svoju "obitelj", ali nekada sam ja bio ta tvoja obitelj. Bio sam uzbudjen kad smo krenuli autom, ali uzbudjenje je splasnulo kad smo došli do azila za životinje. Zaudaralo je na pse i mačke, na strah i na beznadje.

Ispunio si sve obrasce i rekao "znam da ćete mu pronaći krasan dom". Napravili su grimasu i uputili ti bolan pogled. Oni razumiju kakve su šanse za sredovječnog psa, čak i onoga s papirima. Morao si otrgnuti moju ogrlicu iz ruku tvoga sina, dok je on viknuo: "Nemoj tata! Molim te nemoj im dati da odvedu mog psa!" Šja sam bio zabrinut za njega, mislio sam na to kakvu je pouku od tebe izvukao o prijateljstvu i vjernosti, o ljubavi i odgovornosti i o poštovanju prema svemu sto je živo. Potapšao si me po glavi za rastanak, izbjegavajući mi pogledati u oči, te pristojno odbio ponijeti sa sobom moju ogrlicu i povodac. Imao si rok koji si morao ispoštovati na poslu, a sada sam i ja dobio rok. Nakon što si otišao, dvije ljubazne gospodje rekle su da si vjerojatno mjesecima znao da ćeš se preseliti, ali nisi učinio ništa da mi pronadješ drugi dom.

Klimale su glavom u nevjerici i pitale se: "Kako je mogao?"

U azilu nam pružaju onoliko nježnosti i pažnje koliko im dopuštaju njihove obveze. Naravno, hrane nas redovito, ali ja sam već davno izgubio apetit. Isprva, kad god je netko prošao pored mog kaveza, ja sam potrčao naprijed, u nadi da si to ti - da si se predomislio - da je ovo sve samo ružan san... ili sam se nadao da ce netko doći, netko komu je stalo, netko tko će me spasiti. Kad sam shvatio da se ne mogu natjecati sa živahnošću štenaca koji su, nesvjesni svoje sudbine, plijenili svačiju pažnju, povukao sam se u dno kaveza i čekao.

Zacuo sam njezine korake dok je dolazila po mene na kraju dana i kaskao sam duž hodnika za njom do izdvojene sobe, zadivljujuće tihe sobe. Stavila me na stol, počeškala po ušima i rekla da se ne brinem. Srce mi je snažno tuklo u išćekivanju onoga što će doći, ali obuzeo me i osjećaj olakšanja. Zatočeniku ljubavi istekli su dani. Kako je to u mojoj prirodi, više sam se brinuo za nju. Teret koji nosi pretežak je za nju, to sam znao jednako kao sto sam znao svaku tvoju promjenu raspoloženja. Nježno je stavila podvez oko moje prednje noge dok joj je suza klizila niz obraz. Polizao sam joj ruku onako kako sam tebe običavao tješiti prije toliko godina. Stručno je stavila iglu u moju venu. Kad sam osjetio ubod i hladnu tekućinu koja je kolala kroz moje tijelo, pospano sam legao, pogledala sam u njezine nježne oči i prošaptala:

"Kako možeš?" Možda zato što razumije moj pseći govor, rekla mi je:

"Oprosti".

Zagrlila me i žustro objasnila da je njezin posao pobrinuti se da odem na bolje mjesto, gdje me nitko neće ignorirati, zlostavljati ili napustiti i gdje neću biti prepuštena samoj sebi, mjesto ljubavi i svjetla, toliko različito od ovog zemaljskog. I s posljednjom snagom, pokušao sam joj objasniti da moje "Kako možeš?" nije bilo upućeno njoj.

Mislio sam na tebe, mog Voljenog Gazdu. Na tebe ću misliti i čekati te zauvijek. Zelim da ti i drugi u tvom životu nastave pokazivati ovoliko odanosti.
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010   #73
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Da, vaš komšija je monstrum!



U utorak 13.aprila na Medakoviću 2 u ulici Radovana Simića Cige, između brojeva 15 i 40, nađen je pas - ženka starosti oko godinu dana - kojoj je neko odsekao odsekao sve četiri noge. Kuče su prvo zapazile dve devojke iz ovog beogradskog naselja u trenutku dok je odečenih nogu puzalo ostavljajući iza sebe krvav trag. Sasvim je izvesno da je nesrećnog psa unakazio čovek, odsekavši mu sekirom nogu po nogu

Devojke koje su pronašle osakaćeno kuče odmah su kontaktirale dresera pasa kako bi tako istraumirano i prestravljeno kuče izvukli ispod parkiranog automobila ispod koga se krila i odveli kod veterinara.

Interesantno je da, iako u bolovima, gladna i dehidrirana, ova kujica nije pokazala ni malo agresivnosti pa su joj stoga ljudi koji su učestvovali u humanom spašavanju ove jednogodišnje ženke mešanca, dali ime Mila.

Mila je odvedena u veterinarsku stanicu kod veterinara Momira Ranđelovića na Bežanijsku kosu gde joj je pružena pomoć i gde je smeštena radi oporavka.


Prema proceni veterinara, pas je osakaćen ležao više od nedelju dana, zadobio je upalu kostiju, izgubio dosta krvi i pravo je čudo kako je ostao živ.

U ovakvim slučajevima, a nakon određenog stepena oporavka, praktikuje se ugradnja specijalnih proteza, koje se ne proizvode u Srbiji, nakon čega bi ponovo morala da nauči da hoda.

Ovako precizno sakaćenje nije mogla da izvrši jedna osoba, već je morala da ima pomoć, smatra veterinar i dodaje da su noge jedino mogle da budu odsečene nekim oštrim predmetom, poput sekire.

Keruša se dobro oporavlja i dobila je svu potrebnu negu, a dok ne bude udomljena ostaće u veterinarskom stacionaru.

Udruženja za zaštitu životinja najavila su pokretanje krivične prijave protiv NN lica, a u tu svrhu je angažovan poseban advokat, koji će policiji podneti krivičnu prijavu za ovaj monstruozan čin. Krivičnim zakonom Republike Srbije, član 269, predviđena je kazna do godinu dana zatvora za počinioce ovakvih dela.

U Udruženju za zaštitu životinja "Evropska inicijativa 17" najavili su da će štampati plakate sa slikama Mile, da meštane naselja obavesti da je među njima monstrum koji je u stanju da psu sekirom odseče nogu po nogu.

Na Facebook-u je otvoreno nekoliko grupa kojima se osuđuje ovaj zverski čin i gde veliki broj ogorčenih građana iz Srbije i regiona traži privođenje pravdi Milinog krvoloka. Građani, putem Facebook grupa, najavljuju i protest ispred zgrade gradske skupštine Beograda.
star
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010   #74
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Pa sta uraditi gadovima koji su u stanju da se ovako izivljavaju nad jadnom zivotinjom,saseci ih na komade !!!!
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010   #75
cobanica
Registrovan
Domaćin
 
cobanica's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 3,752
Default




p.s.@skorpija...ona je posebna....
cobanica is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2010   #76
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2012   #77
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Veran pas otišao s gazdom u belu smrt

Đorđe Stefanović (46) iz Lazarevca pronađen je smrznut u subotu ujutru, na 400 metara od svoje kuće, a kraj njega i mrtav veran pas.



Pored nesrećnog Stefanovića pronađeno je telo psa, koji je, sudeći po tragovima u snegu, cele noći kružio oko svog gazde i na kraju, kada je iznemogao, legao i uginuo pored njega!

Đorđe Stefanović je otac petoro dece. Kako saznaje "Alo", on je prethodno bio na groblju gde je kopao raku, a od ljudi koji su ga angažovali je dobio ćebe, s kojim je i pronađen u snegu.

Nesrećni čovek se smrzao kada je krenuo kući, a pored njega je pronađen pas koji se, kako kažu meštani, nikada nije odvajao od njega, navodi "Alo".

(MONDO)
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2012   #78
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

uz ovu pesmu cak i njemu nije lako...

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2012   #79
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2012   #80
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
Veran pas otišao s gazdom u belu smrt

Đorđe Stefanović (46) iz Lazarevca pronađen je smrznut u subotu ujutru, na 400 metara od svoje kuće, a kraj njega i mrtav veran pas.



Pored nesrećnog Stefanovića pronađeno je telo psa, koji je, sudeći po tragovima u snegu, cele noći kružio oko svog gazde i na kraju, kada je iznemogao, legao i uginuo pored njega!

Đorđe Stefanović je otac petoro dece. Kako saznaje "Alo", on je prethodno bio na groblju gde je kopao raku, a od ljudi koji su ga angažovali je dobio ćebe, s kojim je i pronađen u snegu.

Nesrećni čovek se smrzao kada je krenuo kući, a pored njega je pronađen pas koji se, kako kažu meštani, nikada nije odvajao od njega, navodi "Alo".

(MONDO)
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dusu, imaju, zaista, zivotinje


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Inteligentni muškarci imaju bolje "plivače" STRANAC Ljubav i ...još po nešto 1 07-02-2009 18:25
Bošnjaci, svi zajedno, bi mogli da imaju poslanički klub Tahirovce Politika Sjenice 33 13-10-2008 21:53


All times are GMT +2. The time now is 22:07. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)