SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 16-02-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs down Skandal u Gluhoj Bukovici



__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-02-2009   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation Cerić posjetio Gluhu Bukovicu

Nedjelja, 15 Februar 2009

Poglavar IZ u BiH pružio je danas podršku porodici maloljetne N.T. i upozorio da je niko ne smije fizički maltretirati...
Pet godina nakon što su počele sumnje da imam iz Gluhe Bukovice seksualno uznemirava maoljetne polaznice vjeronauke, reisu-l-ulema Islamske zajednice (IZ) u BiH Mustafa ef. Cerić posjetio je porodicu jedne od zlostavljanih djevojčica, prenosi BHT 1.Poglavar IZ u BiH pružio je danas podršku porodici maloljetne N.T. i upozorio da je niko ne smije fizički maltretirati.
Reis Cerić je kratko razgovarao i sa porodicom Saliha Hadžića, svjedoka optužbe u prvostepenom procesu protiv imama Rešada efendije Omerhodžića.

Opštinski sud u Travniku u petak je nepravosnažno osudio imama Omerhodžića na 18 mjeseci zatvora zbog bludničenja nad maloljetnom osobom.

Islamska zajednica suspendovala ga je do pravosnažnosti presude.

http://bhmuslimmonitor.info/ba/aktue...-bukovicu.html
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation Reis efendija Cerić opet boravio u Gluhoj Bukovici

Ponedjeljak, 16 Februar 2009

Suze sa osuđenim imamom
Reisu-l-ulema Islamske zajednice Bosne i Hercegovine dr. Mustafa efendija Cerić ispunio je obećanje! Nakon prvostepene presude kojom je imam Gluhe Bukovice Rešad ef. Omerhodžić osuđen na 18 mjeseci zatvora zbog seksualnog zlostavljanja maloljetne N. T., posjetio je porodicu oštećene.
Sve ga je zanimalo. Pa čak i to može li se živjeti od stočarstva i prodaje mlijeka. Potom je, sklonjen od novinara, razgovarao s N. T. i njenom porodicom. No, tanka vrata, radoznalo novinarsko uho...
- Je li ti imam stavljao ruku na spolni organ, pitao je reis maloljetnu N. T.
- Jeste, odgovorila je.
- Jesi li ruku na njegov spolni organ stavila preko hlača ili ti je rekao da otkopčaš njegove hlače, nastavio je reis.
- Preko hlača, rekla je djevojčica.
- A, je li se imam uzbudio?, zanimalo je reis efendiju.
- Nije, objasnila je N. T.
Onda je, u neko doba, zazvonio telefon u kući N. T. Duško Tomić, advokat N. T., bio je na telefonskoj liniji. Razgovarao je s reisu-l-ulemom.
"Ostavite, molim vas, Islamsku zajednicu na miru. Ne volite vi više muslimansku djecu od nas muslimana. Iznosite laži, klevete. Vi niste musliman i ne znate šta je to biti musliman. Ne možete N. T. voljeti više od mene", objasnio je reis advokatu Tomiću.
Problem je istina
Potom se oprostio s porodicom, krenuo ka mjesnoj džamiji, gdje su ga čekale džematlije Gluhe Bukovice.
"Eto, saslušao nas je! Nakon svega, naš odnos sa komšijama je nikakav. Problem je istina! Neka se samo istina govori", kaže Advija, majka N. T.
Djed N. T. dobacuje kako će u Gluhoj Bukovici biti "gužve sve dok se efendija Omerhodžić ne skloni". Pitate li ga, reći će djed da je Duško Tomić njima, "makar je druge vjere, kao brat". Jer "goni čovjek pravdu".
Nakon izricanja prvostepene presude, priča Salih Hadžić, svjedok u procesu protiv imama Gluhe Bukovice, njegovoj i porodici N. T. još je teže.
"Inače, naše porodice i djeca su izoliranu u ovom selu. Nakon presude, još je gore. Pišu se podrške peticije efendiji. Komšije mi prijete! Deset ljudi mi je fizički prijetilo pred 50 svjedoka. Govorili su da mi treba metak u čelo. Sinoć je tri puta, nakon sastanka održanog u džamiji, kraj moje kuće pucano iz pištolja. Iseliću odavde, ali tek kad drugostepeni sud dokaže šta je istina. Reisa su mediji pritisli da i danas dođe u selo. Siguran sam, zaključiće reis kako je imam nevin", vjeruje Hadžić.
Evo nas u džamiji. Prepuna. Džematlije susretljive. Prave mjesta novinarima. Kasnije će ih ribom počastiti. Svi pomno slušaju reisa. Objašnjava da je posjetio N.T., potom Saliha Hadžića i drugu djevojčicu koja je svjedočila na sudu.
"Podržavam peticiju koju ste uputili FTV. Neka priznaju da su pogriješili i neka je pročitaju! Vas, kao muslimane, molim da ni verbalno ni fizički nikoga ne ugrožavate. Vjerujem u vas! Laž ima kratke noge. A oni koji vam kažu da ste divljaci, neka dođu ovdje i nauče šta je civilizacija! U Bukovici niko nije ugrožen. Federalna TV vas je nazvala luđacima. To je uvreda za sve muslimane! Moramo dići glas protiv takve televizije. To je nepošteno. Ako bude trebalo, demonstrirajte protiv toga", rekao je reis u džamiji okupljenim džematlijama.
Plač pred džamijom
Pred džamijom vri od Bukovljana. Sad sami traže novinare. Svi bi da daju izjave. A one se, kada ih čujete, svode na jedno: Hodža nije kriv. Salkan Hodžić, domar džamije, veli kako će 150 djece poslati na kantonalni sud da svjedoče.
"Sve sam nadzirao, gledao! Da sam bilo šta primijetio, objesio bih hodžu", uvjerava Salkan.
I M. B., svjedokinja koja je rekla da N. T. laže, da hodža nije kriv, priča u novinarske mikrofone.
- Lagala je. Sve je slagala, kaže.
Potom, sva djeca u i iz sveg glasa, kao da im se komanduje, kažu kako "hodža nije kriv".
Istovremeno, ispred Hajrudina Selave, člana džamijskog odbora, četiri-pet malih, pobuljenih curica. Stisle se jedna uz drugu. Hajrudin će gromkim glasom:
"Ovako kako naši mediji rade, ugrožavaju se prava djece! A ona kažu, sve je izmišljeno", viče Selava.
Curice plaču.
"Je li vam žao hodže?", pita ih Selava.
"Jeste!", uglas će plačne curice,
"Neka ćafiri i neprijatelji naše zemlje slušaju: ovim našim ljepoticama je Allah pružio snagu i moć da kažu istinu. Neka vidi munafik, ćafir, Bakir Hadžiomerović i njegov sluga Avdo Avdić, na sramotu mu bilo", govori Selava i kaže curicama:
"De, recite da je laž optužba protiv hodže!"
"Laažu!", deru se curice. I plaču.
U to, i reis će iz džamije. Priča koga je sve obišao. Priča kako iz Gluhe Bukovice nosi poruke za sve džemate i imame i roditelje.
"Pozivam ih, ako imaju nekih sumnji da nas, Islamsku zajednicu, najprije obavijeste! Prije nego ljude poput Duška Tomića koji ne razumije bosansko selo, tradiciju. Duško Tomić nije musliman... Mi kao zajednica moramo shvatiti da unutar sebe možemo rješavati vlastite probleme", rekao je reis.
Došao je u Gluhu Bukovicu, kaže, da se uvjeri kako niko nije ugrožen premda su neki mediji, posebno FTV, javili da je porodica N. T. ugrožena.
"Pitao sam porodicu N. T. Kažu, ima verbalnih prijetnji. Zato sam u džamiji pozvao ljude da se sustegnu i od verbalnih prijetnji i od nasilja", pozvao je reis.
I odluka o suspenziji imam je, misli reis, provedena. Imam Rešad Omerhodžić je suspendiran, nema "ingerencije imama, ali ima pravo komunicirati s džematom i biti s njim", obrazložio je reis.
"Magazin 60 minuta je uvrijedio stanovnike nazvavši ih divljacima, rekli su da urlaju kao u srednjem vijeku. Neka im se FTV izvini! Moji Bukovljani su ponosni, plemeniti, slatki ljudi", rekao je reis.
Odlazak iz sela
Novog imama Gluhe Bukovice odabraće džematski odbor sela, a IZBiH će "strpljivo posmatrati nastavak procesa, prihvatiti svaku odluku suda".
Dok reis daje izjavu novinarima, sve okupljene djevojčice zbile su se oko imama Omerhodžića. Plače imam, plaču djevojčice! U nekih se suze kotrljaju niz lice, neke hinje plač. Uglavnom...
"Nije kriv i ne damo ga", uglas će curice kojima je efendija do juče predavao vjeronauku.
Potom, hodža i reis ulaze u zgradu džematskog odbora. Novinari ne mogu s njima. Nezvanično, reis je hodži uručio rješenje o suspenziji. Kako je suspendovani hodža?!
"Uspravno sam! Vidjeli ste, plakao sam sa učenicama kojima sam držao nastavu. Plakale su od tuge i žalosti! Odlično se osjećam! Cijelo je selo uza me! Džemat mi vjeruje! Reis mi je rekao da trebam iseliti iz kuće. Sutra ću to uraditi! Od sutra, neću biti u ovom džematu. Selim, imam svoju kuću. Vratiću se, akobog da, nakon presude!", nada se imam Omerhodžić.
Javiše mu, ženi mu pozlilo. Otrča hodža. Alija Musić, predsjednik džamijskog odbora, kaže kako će sada "osnovati društvo koje će imati oštricu prema medijima".

http://bhmuslimmonitor.info/ba/aktue...-bukovici.html
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #4
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

kome verovati????
suad is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Imas na FTV emisiju mislim da se zove 60minuta(od sinoc) pogledaj komplet prilog, mozda ti resi misteriju ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #6
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Izgleda da je Afganistan "Majka Mila" sta se ovdje radi!

Nema mjesta za sumnju! Pa zar bi te djevojcice stavile ljagu na sebe! kakav uzas!
borichi is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #7
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ovdje se nesmije naglo osudjivat bilo koja strana dok se detaljno sve ne preispita.
Razumijem ja sta zelis reci Borichi, ali svjesna si i sama toga koliko je daleko odlutala djecja masta, u stanju su svasta da urade i naprave iz nekih svojih neobjasnjivih razloga
O nasim medijima dole ne treba puno govorit, u stanju su svasta da objave samo kad im se pruzi prilika zato se nadam da ce se otkrit prava istina.
Voleo bih kad bi se nesto znalo o toj porodici N.T i o samoj toj djevojcici, jer malo mi je cudno sto mnogi brane tog imama
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Radi se o vise devojcica, i nije prvi put ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #9
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Da si 'Bog dao Eko u pravu'


Nije jedna nego njih vise! E, tu je tesko uzburkati djeciju mastu. u svakom slucaju treba sacekati da se istraga zavrsi. Ako oni "djilkosi" to dozvole onaj mutavelija sto hoce sa snagom da istjera pravdu. Pa ako je nevin Imam, neka na doslijedan nacin to pokaze.

Poznavajuci taj mentalitet ne vjerujem da bi te djevojcice dobrovoljno postavile sebe kao "objekat za blud". Ali, vidjet cemo...
borichi is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #10
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Pedofilstvo je bolest,dakle poremecaj i po meni uopste ne moze da se veze za profesiju kojom se bolesnik bavi...naravno cesti kontakti sa decom mogu,paceniku,samo da pogorsaju doticno stanje kao sto je u ovom primeru to bio slucaj.
Mislim da su deca u pravu bez obzira sto sam i sam zakljucio da ima nekih nelogicnosti.
  Reply With Quote
Old 17-02-2009   #11
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Meni samo mnoge stvari nisu logicne. Naravno , ako je imam kriv treba ga najstrozije kazniti. Ovdje u Americi svakodnevno slusam i gledam na TV kako se djeca zlostavljaju i takve manijake bih odmah po kratkom postupku.
Medjutim ,svjestan sam i sta djecja masta moze da postigne, bez obzira sto nije samo jedna osoba u pitanju zato kazem da treba prvo sacekat pa onda osudjivat
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Pedofilstvo je bolest,dakle poremecaj i po meni uopste ne moze da se veze za profesiju kojom se bolesnik bavi...naravno cesti kontakti sa decom mogu,paceniku,samo da pogorsaju doticno stanje kao sto je u ovom primeru to bio slucaj.
Mislim da su deca u pravu bez obzira sto sam i sam zakljucio da ima nekih nelogicnosti.
OOO sto se ja i ti danas slazemo Na hair i na dobro...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #13
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Pedofilstvo je bolest,dakle poremecaj i po meni uopste ne moze da se veze za profesiju kojom se bolesnik bavi...naravno cesti kontakti sa decom mogu,paceniku,samo da pogorsaju doticno stanje kao sto je u ovom primeru to bio slucaj.
Mislim da su deca u pravu bez obzira sto sam i sam zakljucio da ima nekih nelogicnosti.
U pravu si, matora budala zloupotrebljava gostoprimstvo mještana, već je protjerat iz Gluhe Bukovice.
homar is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #14
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Pedofilstvo je bolest,dakle poremecaj i po meni uopste ne moze da se veze za profesiju kojom se bolesnik bavi...naravno cesti kontakti sa decom mogu,paceniku,samo da pogorsaju doticno stanje kao sto je u ovom primeru to bio slucaj.
Mislim da su deca u pravu bez obzira sto sam i sam zakljucio da ima nekih nelogicnosti.
potpisujem...
I,sto rece Eko,najbolje je sacekati jos malo da i sud kaze svoje,jer ovo je jako osetljivo,a i emisija "60 minuta" koju redovno pratim,zna malo da pokaze i jaci tonalitet stvari nego li je u opste i realno...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sud je rekao, 18 meseci
Sad nek peva efendija Zenica blu(D)z ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

e,onda je sumnja u postojanost opravdanija...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2009   #17
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
OOO sto se ja i ti danas slazemo Na hair i na dobro...

Hehehee,ma ne bilo nam zlih ociju!!!
  Reply With Quote
Old 25-02-2009   #18
naila
Gost
 
Posts: n/a
Default

KOME BA DA SE MI PRILAGODJAVAMO... he he
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bukovici, gluhoj, skandal


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)