SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 17-09-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default OBEZBEĐENO VOZILO ZA PREVOZ ĐAKA

Zbog veličine opštine i razuđenih naseljenih mesta, problem đaka pešaka u Sjenici je naročito izražen. U ovoj opštini ima osam matičnih osnovnih škola, i čak 28 izdvojenih seoskih odeljenja, do kojih učenici pešače i po nekoliko kilometara. Od ove školske godine, učenici O.Š. ''Sveti Sava'' u mesnoj zajednici Bare i izdvojenog odeljenja u Crvskom, neće više biti pešaci. Za to se pobrinuo član Opštinskog veća, inače predsednik OO DSS u Sjenici, Veroslav Karličić, koji je uspeo da prikupi finansijska sredstva za kupovinu vozila za prevoz đaka u najudaljenijoj mesnoj zajednici sjeničke opštine.
''Činjenica je da se mi sa ovih prostora, prvi put odvajamo od kuće, ili kada krenemo u vojsku ili na studije. Potrešen pričom, i dirnut kao roditelj, kada sam čuo da deca iz prvog razreda osnovne škole moraju da se odvajaju od roditelja i žive kod rođaka u drugom gradu da bi redovno pohađala školu, odlučio sam da pokušam da prikupim finansijska sredstva za kupovinu vozila za njihov prevoz. Svoje prijatelje, kojima sam veoma zahvalan, nisam koristio za lični, već opšti interes. Uz njihovu, i nesebičnu pomoć predsednika opštine Muriza Turkovića, uspeli smo da kupimo Ladu Nivu, koja će, siguran sam, mnogo značiti deci iz najudaljenijih pešterskih sela. Ta deca više neće morati da se prerano odvajaju od kuće da bi redovno išla u školu'', istakao je u izjavi za medije Veroslav Karličić, poželevši deci bezbednu vožnju i odličan uspeh.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 17-09-2009   #2
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

HUMAN POTEZ, nadam se da će poslužiti za primer ostalima i organizovati se svi u opštini na još bolji način (na pr. školske mini buseve ili manja kombi- auta) u zavisnosti od finansijskih sredstava za pomoći svim ĐACIMA PJEŠACIMA da bezbrižno dođu do svojih škola a isto tako se vrate kući.

POZDRAVLJAM
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

hahahahaha lada niva... pa nema samo 4-5 djaka pesaka... za to se uzima kombi autobus... siguran sam da je licni interes u pitanju a ne opsti ali 1000%
sa ladom nivom je lakse na selu doci dje ima dobre rakije i sira...

ova je vijest zalosna, zbog same cinjenice da je LADA NIVA kupljena, heeeeeeeeeej lada niva... auto u koje staje 5 osoba... i sa tim da se prevoze djaci... pih

ja sam kupio fubalski klub, sledece godine igram ako bog da, protiv barselone i ostalih velikana u ligi sampiona...
kinder jaja su cudo, sve sam tamo sakupio igrace....
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #4
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

ZLATKO JA IZOKOLA A TI DIREKTNO
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #5
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

pa mozda nema vise od cetiri djaka!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #6
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

deca iz sela kanjevine idu sa uciteljem traktorom do skole.
ali da nije tog traktora morala bi da stanuju kod tetke u Sjenici,i tako rano se odvoje od majke.
nemoj odmah od sjenice nemacku pravit! i ovo treba cijenit.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #7
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

A mozda ce pravit dvije ili tri ture
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #8
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

u svakom slucaju,nije lose! a i ova nasa vlast se svacega seti,pa pricali mo zorom sta hocemo!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
deca iz sela kanjevine idu sa uciteljem traktorom do skole.
ali da nije tog traktora morala bi da stanuju kod tetke u Sjenici,i tako rano se odvoje od majke.
nemoj odmah od sjenice nemacku pravit! i ovo treba cijenit.
Pa to je sto ucitelj tako i tako ide u taj pravac to je drugo... a kakve veze ima nemacka sa ovim majke ti?
Cinjenica je da Lada Niva nista... I NE MOGU TO DA CIJENIM! A i sumnjam da ce se pravit vise tura!

Ali izjava vezana za nemacku ti veze nema!!!!!!!!!!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

malo previse ocekujes. koje bi ti auto obezbedio??
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ja ne ocekujem nista, ali je glupo pricati nesto kao uopste nije u njihovu korist. Zasto se onda pominje uopste izjava "nisam koristio za lični, već opšti interes."
Sto navodi na to, da je ili do sada radio u svoj licni interes ili ce i to auto biti licni interes ali eto da se naglasi da nece biti!!!

Uopste nije bitno koje ce vozilo biti u pitanju... ali vozila sa 4 sedista ne pomaze sigurno!!! Sem ako cijela skola ima 4 djaka i samo za njih je to obezbedjeno... onda je OK!!!
To bi onda znacilo i jedno radno mesto vise... i posao vozaca ce biti sta... da povede djake i uzme ih i gotovo ili sta?
Ako je tako super, ali sumnjammmm... i nisi mi odgovrila na pitanje????
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Neću ulaziti uopšte da li je interes lični ili opšti!
Zašto Lada Niva?
Zato što sa bilo kojim drugim vozilom,golfom,mini-busom,kombijem,nema šanse iz Crvskog stići na Bare u školu!Ili,iz bilo kojeg zaseoka!
Samo zbog lošeg puta!
Poznajem mnogo ljudi sa Bara i koji rade na rudniku,i imaju Ladu Nivu kao osnovno prevozno sredstvo od Sj do Bara!
I još nešto!
Ja ne pročitah da je ta Lada nova ni polovna(a verovatno je polovna)a,i broj đaka verovatno odgovara broju sedišta u vozilu!
Jedini plus je,što će neko od roditelja tih đaka,dobiti makar privremeni posao,a ta deca zameniti dotrajali "Tabanovića fijaker"!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #13
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
nemoj odmah od sjenice nemacku pravit! i ovo treba cijenit.

Bravo curice, svidja mi se to sto postujes i sto imas razumjevanja.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #14
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

hahaha eko... o cemu ti... prevedi ti majke ti..
ispade nemam razumevanja...

hajde obrazlozi to tvoje tapkanje?
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #15
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Zlaja, nemam sta da prevodim. Nemoj ni ti posmatrat stvari tako negativno i kriticki.
Kako god bilo , covjek se potrudio da nabavi vozilo sto niko ranije nije. A to sto je Lada Niva a nije mini bus sigurno ima razloga. Mozda finansijski a mozda im i ne treba. A i ova Halilcetova konstatacija stoji na mjestu
Bilo kako bilo, tih nekoliko djaka ce ostati kuci sa roditeljima i nece morat pjesacit sto je svakako za pohvalu
E da, da ne zaboravim. Ko god ima sluzbena vozila, koristi ih i u privatne svrhe, to je bar svima poznato pa nece biti nista cudno ako i ta "Lada" bude nekad prevozila nekog drugog ili nesto drugo
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #16
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
... i nisi mi odgovrila na pitanje????
Koje pitanje??

Ako je ovo za Nemacku:
Je l ti zivis u Nemackoj??
Ako je tako, kakva koincidencija!
Jer nisam ni pomislila na mesto tvog boravka,vec kod nas postoji neka novokomponovana izreka kad je nesto dobro-da-bolje-ne-moze-bit,kaze se da je "nemacko".
E,sad po analogiji,ako ovo vozilo i nije bas toliko dobro ,"pa sta ces,nije ni Sjenica Nemacka!?"

Dizena je frka bzv, i to mozda samo zbog te moje recenice.

Toliko o tome,a sto se tice Lade nive, ko sto su Halilce i Eko vec rekli, najprije ce bit da nema vise od cetiri djaka, a onda da je to auto koji pravi pravi savrsen sklad izmedju dubine dzepa i terena.
A to sto ce uz djake vozac tovarit po koju kacu sira, dzak paprika ili koncentrat za pilad, mi tu nista ne mozemo!

U svakom slucaju, odajem cast Veroslavu Karlicicu.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

To za snijeg ako naveje, ni lada niva ne moze pomoci... dakle glupost... interesuje me broj djaka, za koje je namenjeno ovo vozilo... kao i to da snijeg nije sigurno od septembra do jula...
A kad se procisti od snijega onda idu i druga vozila...
No dobro nemamo isti stav... ipak ja zivim u "nemackoj", i ja to ne znam i ne vidim kako treba...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #18
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sto bi reko @nc.biber:

-I lada je auto - i da mi je nekad bila lada! bila bi mi sladja nego coko-lada!
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
Đaka, djaka, karlicic, lada, niva, obezbeĐeno, obezbedjeno, prevoz, sramota, veroslav, vozilo


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:19. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)