SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Closed Thread
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 05-08-2007   #61
Eko
Eko
Početnik
 
Eko's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Sarajevo
Godine: 45
Posts: 284
Default

Eto sada je i pobedo Hamilton, ali mislim da je ipak trebao da starta prvi Alonso jer je zasluzio, i sigurno bi pobedio. Meklaren je britanski tim i forsira svog britanca...
__________________
"Znam da nista ne znam"

Posjeti www.enes-arh.8m.net
Eko is offline  
Sponsored Links

Old 05-08-2007   #62
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Nema McLaren sa tim veze. Alonso je zasluzio kaznu. Samo ga je njegova ljubomora naterala na onakav postupak. Ipak je on aktuelni svetski sampion a Hamilton "samo rookie" u cijelom tom cirkusu.
Crni Gruja is offline  
Old 06-08-2007   #63
Eko
Eko
Početnik
 
Eko's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Sarajevo
Godine: 45
Posts: 284
Default

Ne slazem se sa tobom drug. Naime Hamilton je 6 put dobio naredbu iz boxa da propusti Alonsa zbog nekih tehnickih problema ali ovaj nije reagovao ni jedanput. I na kraju se tako napravilo da su oni nesto radili njemu na bolidu u to vrijeme a posle toga i Alonso sam ostao jos 10 sekundi. Sigurno je ostao malo radi neke provjere a mozda radi revolta. Ali on je mogao da dobije naredbu kada da krene iz boxa, to od njega ne zavisi toliko izuzev ako prijavi neku gresku... tako da mislim da su covjeka bez potrebe pomjerili 5 mjesta, al znas kako je to, ja ti ponavljam Hamilton je Britanac i poslije dugo vremena jedan britanac, posle Deamon Hill-a `96-te, da nesto znacajnije napravi i samim tim covjeka guraju, uzimaju podatke sa testova Alonsa i dau njemu da prouci setap, to je vise politika nego li sport. Eto meni je zao sto nije Alonso moga da pretekne jos neke vozace i da je bio okrsaj za prvo mjesto izmedju Alonsa i Hamiltona i tu bi video kakav je vozas Alonso. Drago mi da je Hamilton pobedio ali mislim da je nepravda bila prema Alonsu...
Eko is offline  
Old 06-08-2007   #64
benda
monsieur
Početnik
 
benda's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: france
Godine: 55
Posts: 141
Default f1

saznao sam da im je ALONSO postavio ultimatum: il cu biti br.1 ili se vracam u RENAULT....
benda is offline  
Old 06-08-2007   #65
benda
monsieur
Početnik
 
benda's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: france
Godine: 55
Posts: 141
Default f1

novo : FERRARI pokusava namamiti HAMILTONA sledece god. 35miliona eura su u pitanju
benda is offline  
Old 06-08-2007   #66
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Bogami je nebi razmisljo,HA BELI???
 
Old 07-08-2007   #67
Eko
Eko
Početnik
 
Eko's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Sarajevo
Godine: 45
Posts: 284
Default

Ja sam misljenja ljudi da je to sve politika, a sto se tice Alonsa, on ne bi ni isao iz Renault-a, ali oni nisu znali da li ce ove godine imati bolid za trku, pa posto su se u medjuvremenu konsolidovali sada imaju i naravno traze Alonsa nazad. Posto Alonso nije rizikovao presao je u Meclaren i od pocetka nije bio zadovoljan sa odnosom tima prema njemu ali pare su pare...
Eko is offline  
Old 07-08-2007   #68
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

To "pare su pare" podrzavam u potpunosti. Svi sportisti pricaju za svoj klub kako je to jedini za njih, kako su kao mali mastali da u njemu igraju i tako to, sve dok ne promijene ekipu. Onda je isti kalup, samo je ime tima drugo.

Hamilton neverujem da ce oticiu ferrari, on ce ti u McLarenu bit ko Schumi u Ferrariju. Ostace citavu karijeru tamo, ili makar dok je na vrhu. Mlad je i zahvalan je previse McLarenu na ukazanoj prilici, nesto slicno kao Fabregas u Arsenalu, koji je iz barce dosao sa 15 godina, zaigrao u prvom timu i sada je odbio Madridski Real.

A Alonsov problem je ocigledan. Pravo da vam kazem, i ja bih bio isti takav, ako ne i gori, da sam u njegovoj situaciji. On je aktuelni svetski sampion, bio je prvi vozac u renaultu, u McLaren je dosao da bude prvi vozac, ali vidi da kako su stvari krenule sledece godine nece biti u tolikoj prednosti u odnosu na Hamiltona, ako budu u istoj ekipi. Ja Eko i dalje ne mislim da njega McLaren toliko forsira koliko je on stvarno veliki talenat. pricalo se da se sledeci Schumacher nece roditi za ne znam kolko godina, a ovaj dodje odmah posle njeha, i to sa jos boljim rezultatima. No, vrijeme ce pokazat.
Crni Gruja is offline  
Old 07-08-2007   #69
benda
monsieur
Početnik
 
benda's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: france
Godine: 55
Posts: 141
Default F1

ma previse su hamiltona uzdigli...tako je bilo sa BUTTON pa nista.
benda is offline  
Old 08-08-2007   #70
Eko
Eko
Početnik
 
Eko's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Sarajevo
Godine: 45
Posts: 284
Default

Svi vozaci F1 su prije nje volizi negdje i imali odlicne rezultate. Pa ako se sjecate vozaca Cristian Albers, on je isto prije F1 bio dobar vozac u u autima i izjavio je da je on imao bolid kao Hamilton da bi iste rezultate pravio.
Eko is offline  
Old 07-09-2007   #71
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Skandal sa McLarenom i Ferarijem

Skandal sa McLarenom i Ferarijem se nastavlja time da je FIA dosla do emailova u kojima je Pedro de la Rosa, inace probni vozac McLarena, pominjao Ferarijeve podatke o podesavanju bolida. Ovi emailovi su od pocetka sezone i Pedro de la Rosa ih je slao Fernandu Alonsu.



Ova dvojica su obelodanili ove mejlove posto je Max Mosley oslobodio vozace svake odgovornosti ako kazu sve sto znaju, u protivnom bi imali ozbiljne posledice ako bi se otkrilo da su nesto znali a nisu otkrili.



Pismo koje je Max Mosley poslao vozacima McLarena: Pismo



Ako bi se dokazalo da je McLaren koristio Ferarijeve podatke koje je imao na 2 CD-a, najverovatnija kazna bi bila da se iskljuce iz trka ove i sledece sezone i da im se dosadasnji rezultati izbrisu.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline  
Old 07-09-2007   #72
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Evo sta Mondo pise o tome: Mondo
adnan is offline  
Old 13-09-2007   #73
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default McLaren kriv

U danasnjoj presudi o spijunskom skandalu je McLaren proglasen krivim. Uz novcanu kaznu od 100 miliona dolara, McLarenu ce biti oduzeti svi bodovi koje je sakupio u 2007 i nece mu se racunati buduci osvojeni poeni ove sezone. Hamilton i Alonso su postedjeni kazne i nastavljaju borbu za sampionsku titulu.



Presuda je prilicno blaga ali je Ferari zadovoljan kaznom i time sto je istina izasla na videlo (dokazalo se da je McLaren krao njihova tehnicka resenja). McLaren za sada ne namerava da ulozi zalbu na presudu.
adnan is offline  
Old 14-09-2007   #74
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Dzaba im je vala milion zalbi. Ako se jednom dokazalo, dokazace se opet. Kazna jeste blaga, iako sam cuo pricu po radiju ovuda po swe kako je prestroga. Trebali su i da ih suspenduju ove dvije sezone, da se ja pitam. Stvarno katastrofa, nije moguce da su toliko losi gubitnici da potezu sve i svasta kako bi ostali u trci za titulu sa ferrarijem.
Crni Gruja is offline  
Old 15-09-2007   #75
Eko
Eko
Početnik
 
Eko's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Sarajevo
Godine: 45
Posts: 284
Default

Mogu da ih kazne da vise nikako ne voze, nije to problem ali se sada definitivno zna da je McLaren moralni pobjednik. Ferari nemoze drugacije ni da pobjedi niti je mogao. Ako se sjetimo trke prije dvije sezone u Indijapolisu kada timovi nisu htjeli da voze zbog sigurnosti vozaca, samo su ferari, Sauber i Minardi vozili, to je dokaza kakav je tim kao kolektiv i da ne biraju sredstva da dodju do pobjede pa makar i preko mrtvih...

P.S. Izvinjavam se na vjerovatnim greskama u pisanju naziva timova...
Eko is offline  
Old 15-09-2007   #76
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Upravo sam procitao komplentu presudu (link) sa svim detaljima u vezi spijunske afere. Evo sta je dokazano da je McLaren koristio iz dokumenata ukradenih Ferariju:



- Raspodela tezine bolida

- Fleksibilnost zadnjeg spojlera i aerodinamicki balans

- Gas kojim Ferari puni gume

- Sistem kocenja

- Strategija pit stopova



Sve informacije su dobijane od sefa mehanicara Ferarija Nigel Stepneya.



Dalje je dokazano da je osim 2 CD sa 780 strana tehnicke dokumentacije McLaren dobijao tehnicke podatke putem telefona i SMS poruka. Evidencija teleoperatora dokazuje da su Nigel Stepney i Mike Coughlan sef dizajner u McLarenu imali najmanje 35 telefonskih razgovora i da su razmenili najmanje 288 SMS poruka izmedju 11 marta 2007 i 3 jula 2007. Broj razgovora i SMS poruka je bio najveci za vrijeme Ferarijevih privatnih testova u Maleziji u martu 2007 zatim za vrijeme trka i priprema u Australiji, Maleziji, Bahrainu i u Spaniji.



Ovo je sve dokazano na osnovu dokumenata koje je FIA skupila i na osnovu priznanja McLarena Fernanda Alonsa i Pedro de la Rosa koji su aktivno ucestvovali u svemi i znali su da informacije ukradane od Ferarija. Lewis Hamilton nije umesan u ovo.
adnan is offline  
Old 07-10-2007   #77
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

Formula 1 ipak nije u nedelju dobila novog prvaka, iako je pred trku za Veliku nagradu Kine Britanac Luis Hamilton bio nadomak tog cilja. Vozac Meklarena osvojio je pol-poziciju u kvalifikacijama i cinilo se da ce uspeti da postane prvi vozac koji je kao "ruki" stigao do trona.



Ipak, zbog problema sa gumama, Hamilton je u 32. krugu morao da odustane, sto je iskoristio Kimi Raikonen i ostvario peti trijumf u sezoni, iako je za to zestoko morao da se bori sa aktuelnim prvakom Fernandom Alonsom, koji je bio drugi.









1 Lewis Hamilton (İNG) -McLaren 107



2 Fernando Alonso (İSP) -McLaren 103



3 Kimi Raikkonen (FİN) -Ferrari 100



4 Felipe Massa (BRE) -Ferrari 86



5 Nick Heidfeld (ALM) -BMW Sauber 58
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline  
Old 20-10-2007   #78
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

Masa ispred konkurenata za titulu

Masa je tako drugu godinu za redom osvojio pol poziciju pred domacom publikom na stazi Interlagos, dok je Hamilton u poslednjem krugu kvalifikacija potisnuo Raikonena na trece mesto i tako uspostavio pocetnu prednost u odnosu na rivale u trci za titulom. Pred poslednju rundu F1 sampionata, Hamilton ima 107 bodova, Alonso 104, a Raikonen 100









Vozač Ferarija Felipe Masa krenuce sa prvog mesta na trci za VN Brazila, poslednjoj rundi Formula 1 sampionata











1. Massa (BRA) Ferrari 1:11.931

2. Hamilton (GBR) McLaren 1:12.082

3. Raikkonen (FIN) Ferrari 1:12.322

4. Alonso (ESP) McLaren 1:12.356

5. Webber (AUS) Red Bull 1:12.928

6. Heidfeld (DEU) BMW 1:13.081

7. Kubica (POL) BMW 1:13.129

8. Trulli (ITA) Toyota 1:13.195
liliput is offline  
Old 21-10-2007   #79
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

mogu vam priznat samo nek nije alonso bio prvi,jes da sam voleo da hamilton bude prvak formule 1 ali ni ovo nije lose........















Raikonen prvak sveta
liliput is offline  
Old 21-10-2007   #80
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

KIMI MAJSTORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
adnan is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Tags
2007


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Motor godine 2007 adnan Automobili 51 15-04-2009 19:01
Slike iz Sjenice 2007 Tahirovce Slike iz Sjenice 764 27-01-2008 14:54
Budva 2007 Shele Automobili 10 12-12-2007 20:27
EUROSONG 2007. STRANAC Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 95 14-05-2007 21:24
PARLAMENTARNI IZBORI 2007 sema_bosnia Politika Sjenice 123 13-05-2007 20:43


All times are GMT +2. The time now is 22:40. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)