SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 29-10-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post VISOKA DELEGACIJA TURSKIH PRIVREDNIKA POSETILA SANDZAK

Početkom nedelje, dok su predsednici Turske i Srbije, Abdulah Gul i Boris Tadić, u Beogradu razgovarali o bilateralnim odnosima dveju zemalja, visoka privredna delegacija Turske, obišla je sandžačke opštine. Impresionirani prirodnim lepotama sjeničkog kraja i gostoprimstvom domaćina, za buduću saradnju sa ovom opštinom, turski privrednici su, u prvom redu izrazili zainteresovanost u oblastima proizvodnje zdrave hrane i turizma.
Dvanaestočlana delegacija turskih privrednika, u ponedeljak popodne na putu do Sjenice, zaustavila se najpre na deonici poznatijoj kao Golijski put, gde ih je dočekao predsednik Skupštine opštine Sjenica, Harun Hajradinović. Oni su sa tog mesta, zajedno sa domaćinima iz Novog Pazara i Sjenice, osmotrili deo predviđene trase auto-puta, čiju će izgradnju, kako je najavljeno, od Ivanjice do sjeničkog sela Boljare, finansirati Vlada Turske. Sa predsednikom opštine Sjenica, Murizom Turkovićem i lokalnim privrednicima, gosti su se sastali u restoranu Borići, gde su imali priliku da se uvere i u kvalitet zdrave hrane proizvedene na ovim prostorima. Takvo uverenje potvrdili su i prilikom obilaska klanice ''Turković''.
''Na putu od Novog Pazara do Sjenice, videli smo fantastičnu prirodu i sela, koja imaju posebnu vrednost i koja se mogu iskoristiti za razne stvari, a naročito za proizvodnju zdrave hrane od mesa. Sjenički sir nas je takođe oduševio! Ovom posetom želimo da našu saradnju dovedemo na neki novi nivo, da možda u bliskoj budućnosti, baš u ovim krajevima otvorimo i neki restoran. Za to smo pogotovo zainteresovani sada, kada smo videli ovu fabriku mesa u Sjenici'', rekao je u izjavi za medije, turski privrednik Bulent Erleblebiđi, vlasnik fabrike za preradu mesa i lanca ugostiteljskih objekata u Turskoj.
''Iako mnogi od nas prvi put dolaze u ove krajeve, mi se ovde osećamo kao kod svoje kuće, kao da smo se sreli sa svojim komšijama i prijateljima, sa kojima se dugo nismo viđali. Zato želim da kažem, da kada vi dođete u Istambol, nećete imati samo jednu, nego više kuća, koje će hteti da vas ugoste i požele srdačnu dobrodošlicu'', rekao je Sejfetin Azizolu, načelnik Opštinske uprave istambolske opštine Gungeren. On je takođe istakao da je Sandžak spreman za novi ekonomski razvoj, i da su turski privrednici sada još više ubeđeni da treba da investiraju u ove krajeve. ''Po povratku u Istambol, mi ćemo svim našim prijateljima preneti pozitivne utiske odavde, tako da će i oni biti upoznati sa svim onim što nudi vaš kraj.'' Odustajanje predsednika Turske od posete sandžačkim opštinama, koja je bila u zvaničnom programu, Azizolu je objasnio nedostatkom adekvatnog prevoza i nepostojanjem piste na ovim prostorima za sletanje i nekog manjeg aviona.
Osim najavljene pomoći u izgradnji puteva, u Sjenici se razgovaralo i o mogućnostima razvoja ekskluzivnog turizma. Najavljen je mogući predlog da se otkupi vojni Aerodrom u Sjenici, na tromesečni period tokom godine, kada bi služio u civilne svrhe za kargo prevoz, a u čijem okruženju bi se mogli izgraditi golf tereni, što bi, kako je rečeno, u predele skoro netaknute prirode, privuklo i strane turiste.
Posetu visoke delegacije turskih privrednika, predsednik Skupštine opštine Sjenica, Harun Hajradinović je okarakterisao kao najavu boljih dana za Sjenicu i Sandžak uopšte. ''Posebno me raduje živa zainteresovanost Turske i njenih privrednika za pomoć u privrednom razvoju Sandžaka. Oni su prepoznali kapacitete i resurse naših krajeva, ali nesigurnost ulaganja, ranije je bio njihov glavni problem. Sada su neki novi momenti, jer, i država Srbija je shvatila da mora i treba sarađivati sa svima onima koji mogu doprinijeti razvoju putem povezivanja na ekonomskom i trgovinskom planu. Ima nagoveštaja da će se, sa jedne i sa druge strane auto-puta kroz Sandžak, stvari vrlo brzo pozitivno odvijati, tako da nam predstoje bolji dani'', zaključio je Hajradinović.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-10-2009   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Sa predsednikom opštine Sjenica, Murizom Turkovićem i lokalnim privrednicima, gosti su se sastali u restoranu Borići, gde su imali priliku da se uvere i u kvalitet zdrave hrane proizvedene na ovim prostorima. Takvo uverenje potvrdili su i prilikom obilaska klanice ''Turković''.
Kako ono kazu stari
Navedi vodu na svoju vodenicu , a drugi ... ma ko ih ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #3
dido
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Oct 2008
Location: rodna gruda
Godine: 42
Posts: 1,181
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Kako ono kazu stari
Navedi vodu na svoju vodenicu , a drugi ... ma ko ih ..
Ada ja mislim da je najbitnije uspeti da "navedes" vodu,svima je neophodna,a to sa cije i kroz ciju vodenicu ce prolazit,ma to je nebitno buraz
dido is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ma o tome ti pricam ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

sjenica nema fabrike kamiona,aviona, kompjutera niti nista drugo sto bi bilo kome bilo interesantno osim te zdrave hrane-ma sta to bilo i ma koliko ona bila zdrava...
preduzece "lav" ciji je vlasnik muriz,vec skoro dve decenije se uspesno bavi proizvodnjom i preradom na tom polju...
pomenuta firma dobila je niz priznanja,i mislim da jedina ima upotrebnu dozvolu za klanicne delatnosti,a jedna je od retkih u regionu koja ima sertifikat za prozvodnju "halal" proizvoda...
logicno je da u sjenici je imao samo to i da im prezentuje a to sto je jos i predsednik opstine moze da bude samo plus...
i jos nesto,nikako ne treba zaboravit da je to jedna od retkih firmi u sjenici koja posluje,koja zaposljava 80-ak radnika od kojih zivi najmanje 250-300 clanova njihovih porodica...

ili,mozda ga treba zatvoriti,unistiit zato sto ne razmislja kao ugljanin,i povecati broj korisnika SOCIJALNOG KAZANA...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

hahah
Imala je Sjenica nekad i pester koji imao jos vecu klanicu i uposljavao mnogo vise ljudi koji su primali mnogo visu platu, pa se ta zatvori ali slucajnosti otvori se privatna klanica preko puta zatvorene a za sertifikate bi mogao da pisem jos kilometar radili smo im sajt i video prezentaciju, uslovi se ispunjavaju samo kad kontrola naidje ..

Ne treba ga zatvorit, ali sam sebe forsirat mislim nisko da ne moze biti nize ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

dobro,recimo da je nisko...
ali hajde reci mi gde je mogo da povede delegaciju...???
daj mi smao jedno mesto...

i jos nesto,nije slucajno vec namerno otvorena,
jer on nije mogo da otvori automehanicarsku radnju kad nije mehanicar,
nego je covek sa visokom strucnom spremom i direktorskim stazomu pomenutoj klanici preko 10 godina,
znaci nastavio je da radi nesto sto ZNA,a ne da sakriva SKRIVENA BLAGA....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja ne htedoh da kazem da je bio direktor u klanici koja je propala ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

STRANAC brate, ali istina je... pogledaj sve sto je nekad bilo i radilo... kako je propalo i ko je nasledio sta...
pogledaj transport, pa vesnu pa na kraju i klanicu...

A i novu klanicu smo mi obilazili kad smo radili sajt za istu... klanicu gde se za sajt vadi iz ormara SVAKODNEVNA OPREMA za rad... koja se samo za prilike snimanja, slikanja i svega ostalog vadi...
znaci i taj materijal imamo... snimljen!

GDe su direktori tih ostale gore navedenih preduzeca? Sta rade sada...

Necu sve da krivim, ali 85% slucajeva je bilo, pola zecu, pola preduzecu...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
delegacija, opŠtine, posetila, privrednika, sandzacke, sandžak, turskih, visoka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:33. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)