SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 23-05-2009   #101
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Ja sam citirao bas iz tvog teksta 36310 ako pazljivo procitas mozes se i sam uveriti, mada to nije toliko ni bitno ,bitna je sustina.
selam allejkum
suad is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-05-2009   #102
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ada u pravu si Sule 100%,video sam ja da si ti citirao iz onog postavljenog posta...bilo kako bilo ono sto je "ministarstvu straha" zasmetalo i zbog cega su proglasili naseg Reisa za nepozeljnu osobu je upravo to sto je u sred Sandzaka ponovio velicanstvene rijeci rahmetli Alije:

VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NECEMO....i necemo akoBogda!!!
  Reply With Quote
Old 24-05-2009   #103
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Komso, nisam ja tebi prigovarao za citat, nedaj Boze, negto bas Reisu. Ipak je on citirao rahmetli Aliju. Najmanje st je mogap da ucini je da to uradi kako valja.

Selam za tebe
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 24-05-2009   #104
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Inshallah
suad is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2009   #105
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zukorlić traži ostavku ili smenu ministra vera

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji, kojim rukovodi glavni muftija Muamer Zukorlić, zatražio je danas da ministar vera Srbije Bogoljub Šijaković podnese ostavku zbog, kako se navodi, uvreda i kleveta iznetih u saopštenju tog ministarstva na račun i povodom posete reis-ul-uleme Islamske zajednice Bosne i Hercegovine Mustafe Cerića Sandžaku.



U saopštenju sa vanredne sednice Mešihata, koje je potpisao Zukorlić, navodi se da ukoliko Šijaković ne podnese ostavku, Mešihat traži da on bude smenjen.
Mešihat traži i od predsednika Borisa Tadića i premijera Mirka Cvetkovića da se ograde od pomenutog stava Ministarstva vera, a u cilju, kako se dodaje, ublžavanja osećanja povređenosti pripadnika islama od predsednika vlade Srbije se očekuje javno izvinjenje.
"Mešihat Islamske zajednice u Srbiji najoštrije osuđuje i odlučno odbacuje vređanje i klevetanje najvišeg autoriteta muslimana na Balkanu od strane Ministarstva vera. Ovakav stav jasno ilustruje odnos državnih organa prema muslimanima u Srbiji koji je rezultirao aktivnim napadima na autonomnost i ravnopravnost Islamske zajednice", kaže se u saopštenju.
Šijakovićeva ostavka se traži s obrazloženjem da, nakon ovog "skandaloznog čina", on više ne može biti faktor uspostavljanja dobrih odnosa između države i verskih zajednica.

Mešihat je od bošnjačkih ministara i narodnih poslanika tražio da, do ispunjenja ovih zahteva, preispitaju svoje učešće u Vladi i Skupštini Srbije.
"Ukoliko se nadležni državni organi prema ovim zahtevima budu neodgovorno ophodili, Mešihat će prekinuti saradnju sa Ministarstvom vera", ukazuje se u saopštenju Mešihata dostavljenom na adresu svih nadležnih institucija i medija.
Vrhovni poglavar Islamske zajednice u BiH Mustafa Cerić boravio je u poseti šest opština Sandžaka od 18. do 20. maja i tom prilikom izjavio da se na delu uverio da se u Srbiji i Sandžaku krše ljudska i verska prava muslimana.
Ministarstvo vera je tim povodom u petak saopštilo da je "kontroverzni" Cerić "uputio vrlo preteće i uvredljive poruke Srbiji" i da zbog toga nije dobrodošao gost, a sutradan je takav stav u značajnoj meri revidiran s napomenom da je prvo saopštenje protumačeno "netačno i zlonamerno" u javnosti.


BLIC
  Reply With Quote
Old 25-05-2009   #106
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
....i necemo akoBogda!!!
I ja se nadam da necemo,al sa ovakvim rukovodstvom hmm......
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2009   #107
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Dačić: Beli šengen do kraja godine

Dačić: Beli šengen do kraja godine
29. maj 2009. | 11:30 -> 15:25 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Ivica Dačić izjavio da je Srbija ispunila sve kriterijume navedene u mapi puta za proces vizne liberalizacije sa EU.


Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić (Fonet, arhiva)
Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić očekuje da će odluka o stavljanju Srbije na belu šengensku listu biti doneta do kraja ove, a sprovedena tokom sledeće godine."Dileme o tačnom datumu dolaska na belu šengen listu smatram manje važnim od napretka postignutog u tom procesu", rekao je Dačić na Međunarodnoj konferenciji "Vizija evropske Srbije".

Predstavljajući dosadašnji rad na ispunjavanju kriterijuma iz mape puta za viznu liberalizaciju, Dačić očekuje da će napredak koji je Vlada Srbije postigla na tom polju postati očigledan i u svakodnevnom životu građana.

On je podsetio da je Srbija prva u regionu primenila mehanizam koordiniranog rada ministarstava u procesu vizne liberalizacije i da je u tom procesu počela da preuzima ulogu regionalnog lidera u borbi protiv organizovanog kriminala.

"Nismo u procesu evropskih integracija zbog Evrope nego zbog nas i zbog naših državnih i nacionalnih interesa...Nadam se da će doći vreme kada od toga kako će biti formirana vlast u Srbiji, odnosno od kojih stranaka i koalicija, neće zavisiti suštinsko opredeljenje Srbije za evropske integracije", rekao je Dačić.

On je pohvalio ulogu nevladinih organizacija u procesu evropskih integracija, ističući da su one znatno doprinele stvaranju svojevrsnog pritiska na Vladu Srbije kako bi pitanje približavanja EU neprestano bilo u vrhu političke agende vlasti.

Konferenciju "Vizija evopske Srbije", uz podršku Ambasade SAD u Beogradu, organizovao je Evropski pokret, a pored predstavnika Vlade Srbije i nevladinog sektora, u radu učestvuju predstavnici država članica EU i evropskih institucija.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #108
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Usvojen novi zakon o saobraćaju

Skupština Srbije usvojila je zakon o saobraćaju koji predviđa rigorozniju kaznenu politiku i treba da doprinese smanjenju broja udesa čija će primena početi za 6 meseci.



Novim zakonom dozvoljena količina alkohola u krvi smanjena je sa 0,5 na 0,3 promila, predviđeno je pooštravanje kazni, kao i upisivanje kaznenih poena u vožačku dozvolu.

Nesavesni vozači za koje se utvrdi da su u krvi imali do 0,5 promila alkohola plaćaće novčanu kaznu, dok će onima koji budu imali veće količine biti oduzeta dozvola. U naseljenim mestima opšte ograničenje brzine smanjeno je sa 60 na 50 kilometara na sat.

Zakon uvodi kaznene poene, tako da će se nesavesnim vozačima smatrati oni koji sakupe 18 kaznenih poena, koji prouzrokuju saobraćajnu nezgodu sa smrtnim ishodom ili dve saobraćajne nesreće u kojima su telesno povređeni drugi učesnici u saobraćaju.

Tim vozačima policija će moći da oduzme vozačku dozvolu, koja će im biti vraćena tek pošto u odgovarajućim institucijama budu dokazali da su sposobni da upravljaju vozilom.

Novina koju uvodi zakon je i kažnjavanje na osnovu video snimka učesnika u saobraćaju, a novčane kazne za saobraćajne prekršaje neće biti plaćane policajcima na licu mesta, već će vozači dobijati uplatnicu na osnovu koje će izvršiti uplatu.

Zakon pooštrava kaznenu politiku, pa će se tako novčane kazne kretati od 3.000 do 50.000 dinara, a u slučaju kada vozač pokaže bezobzirnost ili nameru da u značajnijoj meri ugrozi bezbednost saobraćaja, predviđena je i kazna zatvora.

Vozači, koji saobraćajni prekršaj prouzrokuju dok se dete nalazi u vozilu, plaćaće duplo veće kazne, a zakon propisuje i zabranu upotrebe mobilnog telefona tokom vožnje.

Mladi vozači, od 16 do 18 godina, dobijaće probne vozačke dozvole i neće moći da upravljaju vozilom bez pratnje suvozača sa redovnom dozvolom i iskustvom od najmanje pet godina, a vožnja će im biti zabranjena u periodu od 23 do pet časova ujutro.

Novi zakon predviđa osnivanje Agencije za bezbednost saobraćaja, dok će vlada doneti petogodišnju nacionalnu strategiju o bezbednosti saobraćaja, na osnovu koje će biti pravljeni godišnji programi.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009   #109
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Bogdan Diklić životno ugrožen

Poznati beogradski glumac Bogdan Diklić, kome je pozlilo tokom predstave na Sterijinom pozorju u Novom Sadu životno je ugrožen.
Diklić se nalazi na odjeljenju Intenzivne njege Instituta za kardiovaskularne bolesti u Sremskoj Kamenici i priključen je na aparate, javlja B92.

Portparol Instituta Goran Trajkovski rekao je da je Diklić primljen poslije reanimacije ljekara, koja je izvršena u Srpskom narodnom pozorištu, jer je sinoć po izlasku sa scene izgubio svijest.

On nije precizirao o kakvom je zdravstvenom problemu riječ, ali je rekao da je Diklić životno ugrožen, da je priključen na aparate i da ljekari prate njegove vitalne funkcije.

"Bogdan Diklić je kod nas dovezen kolima Hitne pomoći i prilikom prijema spontano je disao i bio svjestan. On se trenutno nalazi na odjeljenju Intenzivne njege, gdje je u toku dijagnostički postupak ", rekao je Trajkovski.

On je dodao da u ovom momentu ne može govoriti o prognozama ili tačnoj dijagnozi Diklićevog zdravstvenog stanja.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #110
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

U srijedu 3. juna 2009. god. u 22:00, pogledajte emisiju "Da Možda Ne" koju vodi poznata voditeljica Olivera Kovačević.

Naslov emisije će biti: "Muslimani između Sarajeva i Beograda"

U emisiji će učestvovati: - muftija Muamer ef. Zukorlić
- ministar vjera Bogoljub Šijaković
- Muhamed Jusufspahić
- prof. dr. Darko Tanasković
  Reply With Quote
Old 03-06-2009   #111
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Hvala na informaciji postanski nazalost ja necu biti u prilici da pogledam emisiju mada bih voleo. Zato, ako bude imao neki snimak na netu javi mi
Nebi bilo lose da administracija, ako je u mogucnosti, postavi snimak na nas forum jer je sustina razgovora od velike vaznosti
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2009   #112
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Mislim da se emisija moze pratiti putem ovog linka

RTS :: TV
  Reply With Quote
Old 03-06-2009   #113
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Uh lud sam za gore pomenutim...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2009   #114
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Uh lud sam za gore pomenutim...
Ma tek ima da poludis
heheheeee....
  Reply With Quote
Old 03-06-2009   #115
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Mislim da se emisija moze pratiti putem ovog linka

RTS :: TV

Hvala prijatelju za link
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2009   #116
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Uh lud sam za gore pomenutim...


E onaj sto nije ovdje spomenut gostuje u emisiji KURSADZIJE
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2009   #117
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Eko evo ti link gde mozes da vidis skoro sve snimke naseg muftije:
Naslovnica-Me?ihat Islamske zajednice u Srbiji
suad is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2009   #118
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Emisija se upravo zavrsila,ja sam jos uvijek pod utiscima...muftija Zukorlic je i ovaj put opravdao poverenje koje mu ukazuje narod Sandzaka.
Mislim da mu nije bilo lako ali je on ipak svojom bistrinom,iskrenoscu i mnogobrojnim argumentima uspeo da nametne svoj tempo diskursa i da Srpskoj javnosti,po prvi put od kako su nametnuti sukobi unutar IZ,javno,jasno,glasno i nedvosmisleno ukaze na greske i propuste koje drzava Srbija cini prema tradicionalnoj IZ u Srbiji!!!
  Reply With Quote
Old 03-06-2009   #119
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Sve čestitke efendiji Zukorliću, koji je uspio da kaže široj javnosti u Srbiji i cijelom svijetu, koji je problem muslimana u Srbiji, da pokaže diskriminaciju koju vrši sama država u odnosu na druge vjerske zajednice, te pokušaj dovođenja svoga reisa koji će služiti vlasti a ne vjernicima. Država je preko svog obavještajnog aparata pokušala istrumentalizirati djecu, koju su doveli kao argument puča i dovođenja svoga reisa.
homar is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2009   #120
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Proslo je vrijeme poltrona,to je glavna poruka koju je poslao muftija Zukorlic...ili partneri ili internacionalizacija problema muslimana u Srbiji.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
srbije, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
VIJESTI iz SANDŽAKA 36310 Vijesti iz Sandzaka 1330 13-10-2009 00:37
VIJESTI IZ SVIJETA 36310 Vijesti iz ostatka svijeta 317 10-10-2009 00:51
Govor Mrznje U Skupstini Srbije halilce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 11 14-02-2009 16:27
Decentralizacija U Kontekstu Novog Ustava Srbije Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 02-07-2008 16:07
Bojkot novog Ustava Srbije! fraer Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 28-10-2006 18:35


All times are GMT +2. The time now is 22:22. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)