SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 31-03-2006   #41
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

A KAD NEMAS NIMALO GORIVA NEMOZES DA GA NI UPALIS A SA POLA LITRA MOZES DA ZAVERGLAS
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 01-04-2006   #42
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ahhahah ljudi uhar je narodu i tih 100 eura(ako ih dabiju),
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2006   #43
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

imal sta novo o pik "pester" __?
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2006   #44
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ja nisam cuo nista novo....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2006   #45
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

ima svega al izgleda da je uzalud pisati jer sve ljudi pogresno svataju il sepretvaraju englezi sve gledaju pesimisticki
riki is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2006   #46
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

Pa danas u Blicu pise da je pocelo sa radom.Da je novi direktor podelio prve zaostale plate,istina,minimalce, a slede i nove isplate.

I to da je radnicima na radnom mestu zabranjemo bavljenje politikom.

Direktor planira i da zaposli nove, mlade, inžinjere poljoprivrede.

Opsirnije na www.blic.co.yu
__________________
Oj, Sandzaku, mjesto moje drago.
askica is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2006   #47
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Evo malo"teorije zavere"

Naidjoh na podatak da PIK Pester poseduje 9%sveukupnog zemljista u Sandzaku(ne navode granice).Ako je ovaj podatak tacan,namece se pitanje:da li je ugrozen opstanak Bosnjaka u Sandzaku?Zna se da su srbi kao glavni argument za pravo nad Bosnom i Hercegovinom upravo koristili to,koliko zemljista je u njihovom posedu.Po toj logici je moguce, ako bi zemljiste u Sandzaku otislo u pogresne ruke da bi za dvadesetak godina opet neko mogao da potegne isti argument za pravo nad Sandzakom.



Kao sto rekoh ovo je u domenu teorije zavere. Ja sam optimista i zelim da vjerujem da dolaze nova bolja vremena za PIK Pester samim tim i za Sjenicu.I da je covjek dobronameran.
joku is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2006   #48
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

evo odavno se ne pominje pik "pester" pa bih voleo da znam sta bi? ima li kakvih promena? je li se sta uradilo?
liliput is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2006   #49
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja sam video da su kupili nove traktore,pomaka ima al neznam koliko...........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #50
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

E bre Sjenicaci sta ste sve ispisali u vezi sa ovim 'PESTEROM' samo covek da cita i da se smeje.Kakvi smo u prirodi takvi smo i na internetu.2-3COVEKA su izlozili stvari onakve kakve jesu a ovi ostali normalno koriste da to ispolitiziraju i omah okrenu vetar na drugu stranu.Verovatno bi im vise odgovaralo stanje kakvo je bilo pre nekih pola godine nego to sto vec3-4 meseca ljudi fakticki nista ne rade a kakve takve obaveze se prema njima ispunjavaju.Treba da se molimo Bogu da covek krene onako kako je poceo a da ga pre toga ne razocaramo jer inace to je sad njegova svojina pa on lako moze katanac na kapiju i ajd rodo moj odakle si doso a ono tamo da ostane grdje nego sto je bilo.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #51
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Prvo dobro nam ti doso na forum........

Nece njega niko otera sa par komentara,ako ima interesa radi ce ako nema oticice i ako ga molimo da ostane.Nije on dosao sto nas voli vec da zaradi.A sto se tice mene moze da ode odakle je dosao,al samo nek ostavi onih 50 hektara gradjevinskog zemljista koje mu ne pripada......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #52
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Vidimo da ima nekog pomaka.Ta kupovina poljo mašina,terenskih vozila,redovne plate iako faktički ne radi ni 20 odsto kapaciteta.

Znam da klanica radi za privatnike,po Pešter su skupljali sijeno,orali.

Videćemo sledeće godine,šta će se raditi i koliko će radnici zaraditi....
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #53
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Frankfurtske" Vesti" u danasnjem broju,objavljuju tekst na cijeloj strani o PIK Pesteru.Evo nekih zanimljivih dijelova:

"Pester" poseduje klanicu povrsine 7 000 kvadratnih metara i mlekaru,ima 1 100 hektara najboljih pasnjaka u kraju i raspolaze sa jos 3000 hektara drzavnog zemljista...



-Imam 50 radnika mlekara i 60 mesara,a nemam ni mlekaru ni klanicu,ni stocni fond.Zato sam ucestvovao u 1200 radnih sporova,ali nijedan nisam dobio!Ipak,teski su samo oni problemi,koji se nemogu resiti novcem.Radnici primaju plate dok cekaju da pocne proizvodnja,a najgore je da ih otpustimo,posto vecina ima samo osnovno obrazovanje i preko 45 godina zivota-kaze Djura Obradovic...



Sjenicka jagnjetina iz PIK Pestera ce se uskoro prodavati u specijalizovanim prodavnicama sirom Srbije.I to,na zapadni nacin.Nabavlja se moderna mesarska oprema,a vec su kupljeni plazma TV ekrani,"najveci koje smo nasli"kaze Obradovic.-Ekrane cemo postaviti iznad glava mesara i prodavaca u svakoj prodavnici.Malo ljudi zna da je Raska jedan od najzdravijih i najlepsih pasnjaka u zemlji.Tako ce kupci imati priliku da biraju meso,i da usput gledaju filmove o Pesteru,Sjenici i samom kombinatu,kako bi znali sta kupuju-veli sagovornok "Vesti".
joku is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2006   #54
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

A jes mu pala sekira u med. Za nikakve novce, ali sta ces kad ljudi vole RASKE pasnjake.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2006   #55
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Nije on dosao sto nas voli vec da zaradi


Tacno tako a kako ce da zaradi ako mu Sjenicaci ne daju radnu snagu?

Dovesce ih iz"ZIMBABVEA" je li?on je to kupio zato sto ima i prirodne i ljudske resurse i zato sto racuna na staru "Sjenicku mlekarsko klanicku gardu" do duse bez svih onih lopova koji su i cesme poskidali a da ne pricam o opremi.Ko bude hteo posteno da radi sigurno mu nece biti lose ali ljudi nece da se osveste da je sad sve privatno i da nema drzavnih jasala,vec eto tako idu sa kafe na kafu i razmatraju kako sad jedan neznanac da kupi sve to.Pa bolje i neznanac nego ovi sjenicki "kokosari od privrednika" ciji dinar DVA VOLA VUKU STO ZNAS I SAM.





Quote:
A sto se tice mene moze da ode odakle je dosao,al samo nek ostavi onih 50 hektara gradjevinskog zemljista koje mu ne pripada




I ovo si u pravu.A ajde onda mi objasni ko ce njemu da vrati ono zemljiste sto su ljudi bespravno zauzeli ko da im je babovina.Eno gore u onom "SLOBOVOM NASELJU" ljudi imaju pravo na 3ara a zagradili su po pola hekteara

Eno u "Suvom polju" ljudi su napravili garaze i stale

Eno gore ka deponiji smeca ljudi su zagradili i zidaju kuce na veliko

Eno u vapsko dubinjskoj jurtinji Hajradinovske kuce i da ti ne nabrajam dalje

Sta ce sad on da radi da sve to porusi i da rastera sav taj narod je li?



A svi su mislili nece doci to vreme kad ce jedan covek doci da trazi ono sto je njegovo.

Nije on samo kupio "PESTER'

on ima i kombinat u Surcinu,Sopotu,Novoj Varosi pa i po celom svetu i za njega je tih 50h a zemlje koliko ti rece nista.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2006   #56
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

ee opet ja i opet pitam sta bi sa pik "pester" radil se sta?imal sta novo u vezi toga?
liliput is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2006   #57
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Isto sve kolko ja znam, a McBarny svakom svoje,sto znaci on nek uzme njegovo a opstini nek vrati sto mu ne pripada,(ne radi se o 50 hektara zemlje negde na pesteru,vec 50 hektara gradjevinskog zemljista).Ja licno nemam nista protiv coveka, on nije kriv vec oni sto su mu dali ono sto mu ne pripada....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2006   #58
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Voleo bih da znam gde je tih 50ha gradjevinskog zemljista i otkuda ta zemlja od jednom kad po Sjenici ziva dusa nista nece da gradi.

Ono koliko nas ima svi se nabili u "CENTAR" pa nam je centar grada od gornje skole do 'nuhove prodavnice".duse mi veci nego po gradovima od 100000stanovnika.

Znate i sami da se Sjenica u opste ne siri.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
peŠter, pik, privatizovan


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kako prepoznati da je neko "dobar" u krevetu? Tahirovce Ljubav i ...još po nešto 11 31-12-2013 13:13
Predskolska ustanova "Jela Jovanovic i Emina Bucan" Lakota |ljiv| Skole 9 31-01-2013 07:38
"Ljubav preko žice" za 21. vek - internet muvanje Tahirovce Ljubav i ...još po nešto 19 18-10-2009 05:04
Registry - Al' nemo' posle biDne "Kuku lele.....!" iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 19-02-2009 22:23
"Gornja Skola" jedna slika ispred glavnog ulaza Elvis_A Skole 4 17-12-2005 21:27


All times are GMT +2. The time now is 04:39. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)