SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-02-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Bmw__x-5

Bmw X5 je započeo trend izrade modela velikih 4x4 modela, namenjenih pre za asfalt, nego za česta putovanja po divljini. Novi model iz 2007.godine potvrđuje uspeh ovog trenda - prostraniji je, ekonomičniji i brži nego ranije, a pri tom pruža bolji osećaj tokom vožnje. Ovo je Bmw-ov prvi model sa sedam sedišta (iako se sedišta za treći red mogu dokupiti po ceni od oko 2000e), čineći ga više porodičnim vozilom. Dizel verzije će biti veoma popularne, ali i benzinske varijante su unapređene u smislu ekonomičnosti. Svi su opremljeni šestostepenim automatskim menjačem. Naravno, daleko od toga da je Bmw X5 jeftin, a pri tom ima ograničene off-road sposobnosti. Ako možete sebi da ga priuštite, nagradićete sebe jednim od najboljih on-road 4x4 terenaca na tržištu.



Performanse: Ne iznenađuje podatak da bi čak 94% kupaca Bmw X5 izabralo dizel varijante. Za ovaj korak se odlučuju zbog sjajne efikasnosti ovih motora ali i jakih performansi. Druga generacije X5-ice koristi poslednjih BMW-ov turbodizel sa 3.0L radnom zapreminom koji uz to proizvodi ukupno 235KS. Omogućuje glatku vožnju sa dovoljno snage na srednjem broju obrtaja, a stotku dostiže za samo 8.3s, što je posebno impresivan rezultat ako imamo u vidu da X5 teži preko dve tone. Drugi dizel agregat je dvostruko turbopunjena verzija istog agregata sa 286KS čime je postao najjači šestocilindrični dizelaš u proizvodnji. Sa oznakom 3.0sd do iste brzine stiže za 7.0s, što je dovoljno da potuče i neke automobile deklarisane kao sportske. Ovo je ujedno i preporuka mnogih evropskih kupaca, a uz njega dolazi i šestostepeni automatski prenos. Dva benzinska motora su dostupna: prvi 3.0L sa 272KS i sam vrh ponude 4.8i sa 355KS. Slabijem motoru nedostaje snaga prethodnih dizelaša, a potrošnja goriva je na visokom nivou. Jača verzija je V8 motor i predstavlja pravi dragulj u moru motora. Pravi odličan zvuk dok postiže neverovatno ubrzanje od 0 do 100km/h za samo 6.5s. Ali nažalost, ne samo da je najskuplji od svih motora u ponudi, već ujedno ima i najvišu potrošnju.



Komfor: U svojoj prostranoj kabini X5 pruža odličan komfor. Ipak, opcina sedišta u trećem redu, treba koristiti samo povremeno, ili za decu, s obzirom da je prostor za noge veoma skučen. Vožnja je impresivna, veoma udobna i glatka, dok su mu amortizeri pomalo kruti, što postaje posebno upadljivo prilikom vožnje neravnim putevima. Kabina je izuzetno dobro izolovana, a motori su gotovo besčujni. Kapacitet prtljažnika je 620L, što je prosek u klasi: Land Rover Range Sport - 958L, Audi Q7 - 775L i Mercedes M Klasa - 551L. Dobra stvar je što se oba zadnja reda sedišta mogu u potpunosti oboriti, čime kapacitet prtljažnika postaje gotovo neverovatnih 1750L.

Sigurnost: X5 dolazi sa frontalnim i bočnim jastucima, kao i sa vazdušnim zavesama. Ugrađena je elektronska kontrola stabilnosti, pomoć prilikom kočenja, parking senzori i još dosta opreme koja dolazi u standardnom paketu.



Pouzdanost: Prethodna verzija BMW x5 se pokazala izuzetno pouzdanom, sa tek ponekom reklamacijom. Druga generacija bi trebalo po pravilu da bude još bolja.

Pozitivne osobine:
Robusna izrada, udoban, mogućnost ugrađivanja sedišta u trećem redu.

Negativne osobine:
Ograničene off-road sposobnosti, skučena sedišta u trećem redu, poprilično kruti amortizeri.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-02-2009   #2
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Dobar auto,im'o sam prilike da se vozim u njemu i zaista sam bio impresioniran jer i pored njegovog terenskog gabarita X-5 ima fantasticne performanse.Dobar motor,stabilnost u voznji a o konforu je suvisno i govoriti jer BMW u ovom slucaju nije propustio ni jedan jedini detalj...

ps

STRANAC fantasticna ti je prezentacijom automobila...samo nastavi!
  Reply With Quote
Old 28-02-2009   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Nisam imao prilike da se vozim,ali prosle godine ga kupio kolega sa posla...
Gledao sam ga i odusevio se...
Cak i ona prethodan generacija 5-ce mi se jako svidja,pristupacna je,ali nazalost potrosnja je jako velika za moj ukus...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bmwx5


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
BMW__x-6 STRANAC Automobili 2 01-03-2009 18:01


All times are GMT +2. The time now is 23:17. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)