SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 13-02-2006   #21
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
ovaj problem karikature trebalo bi rijesit mirnim putem bez nasilja ali i dati do znanja da se to vise ne dogodi nase resenje bi bilo umet svi ko jedan ukinuti gorivo DEMOKRATSKOM SVIJETU i problem bi oni sami resili za 24 sata ali na zalost mi takvu moc sad nemamo sto ne znaci da je necemo imat insallah




hehehehe nisam imao pojma da MI imamo toliko goriva a na kojoj smo pumpi?
fraer is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 14-02-2006   #22
zlatko
Gost
 
Posts: n/a
Default

eee moj FRAERU
  Reply With Quote
Old 14-02-2006   #23
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
eee moj FRAERU
šta je bilo? mislim, svi se nešto busate u prsa s tom naftom, ko da je vaša. shvati već jednom: nisu ni arapi vlasnici naftnih polja, nego je riječ o nekolicini bogataša koji, sasvim uspješno, sarađuju sa amerikancima. a o muslimanima kao vlasnicima, da i ne govorimo. muslimani imaju svoju vjeru i civilizaciju i to treba njegovati, a ne kretenske priče o nafti i ucjenjivanjem "demokratskog svijeta". osim toga, slučaj iraka nas lijepo uči da se amerikancima nafta ne može uskratiti. amerikanci su snabdjevali saddama oružjem kojim je počinio zločine nad kurdima 80-ih, da bi mu kasnije sudili za to. zemlju su rasparčali i pregazili, narod zavadili, pa se idioti svakodnevno "alnasuju" ispred ambasada i punktova, ubijajući pritom samo nedužne civile - čak i one čiji je najveći grijeh bio to što su izašli na izbore! zato te fino pitam gdje "nam" je ta nafta i na kojoj je pumpi?
fraer is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2006   #24
zlatko
Gost
 
Posts: n/a
Default

selam svima

ja sam gore napisao da svacije misljenje treba postovat

ali izgleda da frajer to ne postuje i on je izgleda ovde najpametniji tako da moje misljenje naziva kretenskim sta ja mogu ja nemam fakultet ko on

pa mozda zbog toga ni selam ne naziva

znam da se sa fraerom ne moze izdurat (po primeru aljka tandira)

tako da mu ja necu vise odgovorit jer ipak je on novinar kome ni ime ne znamo a ja sam samo obicni smrtnik ali nema veze "dosta mi je allah moj" zekic
  Reply With Quote
Old 14-02-2006   #25
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
selam svima

ja sam gore napisao da svacije misljenje treba postovat

ali izgleda da frajer to ne postuje i on je izgleda ovde najpametniji tako da moje misljenje naziva kretenskim sta ja mogu ja nemam fakultet ko on

pa mozda zbog toga ni selam ne naziva

znam da se sa fraerom ne moze izdurat (po primeru aljka tandira)

tako da mu ja necu vise odgovorit jer ipak je on novinar kome ni ime ne znamo a ja sam samo obicni smrtnik ali nema veze "dosta mi je allah moj" zekic


1. poštujem ja svačije mišljenje, pa ako je i kretensko (floskulu o nafti nisi ti izmislio, pa je nisam ni pripisao tebi).

2. u čemu je problem što ne nazivam selam? kad sam posljednji put pogledao, na to su prisiljavali još jedino u teheranu, a i tamo se toleriše (zbog turista).

3. pitaj aljka tandira, da ti kaže suprotno. kasnije smo vrlo uljudno izmijenili mišljenja. iako se u mnogo čemu nismo složili, imali smo sasvim pristojan dijalog.

4. kakve veze ima to što mi ne znaš ime? čak i da znaš, ne bi ti ništa pomoglo. ako te baš zanima, zovem se eldin hadžović.

5. ovo je, ako se ne varam, javni forum na kojem svako ima pravo na svoje mišljenje i na komentar. tako i ja imam pravo da komentarišem i da budem "najpametniji", kako me ti etiketiraš u neuspjeloj namjeri da budeš ciničan. isto tako i ti imaš pravo da budeš ... šta god hoćeš.



pozdrav i selam svima

SMRT FAŠIZMU!
fraer is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2006   #26
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam!

Ovo sto se desilo i sto se desava veoma me zabrinjava.

Od 11.09.2001 propaganda je ucinila da se muslimani globalno optuze za terorizam.Ove karikature su samo nastavak u tome pravcu.Pitanje je ko takvu propagandu vodi

Afganistan,Irak pa sad Iran na meti.

Zivimo u nekakvom demokratskom svijetu gde covek smije da iskaze ono sto misli.Prava stvar zar ne!?Jos sloboda stampe- iiiha, ima svasta da se vidi i proccita!Zasto onda da se i religija ne napadne.Ali ne bas koja.



Ovde bih postavio nekoliko pitanja.

Sta bi se desilo da recimo jedna islamska zemlja objavi karikature na kojima se vrijedjaju jevrejski poslanici ili religijske vrijednosti hebreja?

Kako bi reagovao svijet,USA ili Izrael?

Jel bi takve karikature objavila danska stampa,ili francuska,norveska....?

Smiju li takvo sto obajaviti?

Valjda je svako od nas dovoljno pametan da odgovori na ova pitanja.



Taj potpuno nepoznati danski casopis samo je posluzio onom klovnu kauboju iza kojeg stoji jedan Lobi (hmmm,ko li je to ?) da nastavi svoj plan.Uslijedili su norveski i francuski casopisi,nepopularni,za tu svrhu.

Cilj je razgnijeviti muslimane i tako dobiti jos vise povoda za porobljavanje njihovih zemalja pod iznimkom uvodjenja demokratije i suzbijanja terorizma a ako se uz to jos sta moze zaradit na nafti i gasu,jos i bolje!Da napomenem,Iran je drugi po proizvodnji gasa na svijetu poslije Rusije.



Posto je sad na Zapadu prodeklamovana sloboda stampe, raduju se pravo pedofili sto ce i oni dobiti svoj casopis sa slikama kao i svi drugi : kanibali,dileri,makroi......



Halalite,ja malo cinicno .............
  Reply With Quote
Old 14-02-2006   #27
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

A i zaboravih- sa Amorom se u potpunosti slazem !!!!
  Reply With Quote
Old 15-02-2006   #28
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
Sta bi se desilo da recimo jedna islamska zemlja objavi karikature na kojima se vrijedjaju jevrejski poslanici ili religijske vrijednosti hebreja?


ovo je objavljeno prije sedam dana. da li je to odgovor na tvoje pitanje?
fraer is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2006   #29
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ne znam odakle je karikatura ali je neukusna.Hadza,jesi li citao Anu Frank?

Zar mislis da je onako nesto umetnicki doterano delo mogla da napise jedna osmogodisnjakinja?
  Reply With Quote
Old 15-02-2006   #30
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

ne bih se bavio sumnjama te vrste - nikad ne potcijenjuj talenat. anne frank je imala 16 kad je umrla. karikatura koju vidiš je objavljena na jednom blogu, nakon konkursa najtiražnijeg iranskog lista (ne znam kako se zove, a mrzi me guglat) za najbolju karikaturu o holokaustu. nemojte se ljudi sa ovim zajebavat'. realno stanje - Jylands-posten se izvinio zbog karikatura, norveška vlada se izvinila, sanader se prije sedam dana ogradio od nacionala. nemojte da mi ispadnemo bastion islamskog terorizma i time damo zapadnjacima za pravo da između islama i terorizma stave znak jednakosti. karikature su za svaku osudu, tako misle sada svi, ali ako se nastavi radikalizacija ovoga pitanja - muslimani će biti ti koji će preći preko crte tolerancije, kao što su i svaki put do sada nasjeli...



tako brate
fraer is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2006   #31
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sam si rekao da je karikatura izasla prije 7 dana.Karikature o Muhammedu a.s. izasle su prije 4 meseca a u Francuskoj prije nedelju dana.
  Reply With Quote
Old 15-02-2006   #32
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

ma naravno. ponavljam: ovdje nije upitno ko je u pravu, već načini kojima se ta prava potražuju. pitanje je da li na karikaturu poslanika treba odgovoriti karikaturom anne frank?
fraer is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2006   #33
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

Svakako da ne treba.Ovakva karikatura ne dolici pravim muslimanima.
  Reply With Quote
Old 15-02-2006   #34
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

naravno da ne doliči. biti moralni pobjednik u ovakvom sukobu - a to je sukob civilizacija - najbolja je pobjeda koja se može izvojevati. ali to podrazumijeva čišćenje pred svojim vratima, prije svega. muslimani moraju skinuti sa sebe privjesak terorizma i posvetiti se sami sebi. jedna bomba u metrou može sve da promijeni, jer će se uvijek naći idioti koji će takvo djelovanje podržati, a onda ih niko neće pitati kojoj organizaciji pripadaju, nego koje su vjere. a tu je zapečaćena sudbina svih nas.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2006   #35
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam svima!

Evo da se i ja ukljucim iako sam u velikom vremenskom skripcu ali nisam mogao da ne odvojim malo vremena za ovu svetu temu o kojoj se u zadnje vrijeme previse pise i prica po cijelom svijetu. Ja zivim i radim u Skandinaviji i mislim da imam najvise informacija iz prve ruke koje sigurno mnogi neznaju. Skandinavske zemlje su odavno produzena ruka Amerike u Evropi.To sto je Amerika izabrala Dansku i Norvesku nije nimalo cudno jer na primjer Dansku vode najmilitantnije desnicarske partije u Evropi cak ih uporedjuju sa onim iz Hitlerog vremena.Od njihovog dolaska na vlast se mnogo toga promijenilo nagore a posebno za Muslimansku populaciju u toj zemlji. Zato uopste ne cudi da je sve pocelo iz Danske a list koji je objavio karikature nije uopste mali i nepoznat kao sto neko napisa ranije vec vrlo respektabilan i rado citan list (nisam sto posto siguran ali Jylen me asocira na svedsku rijec Jul sto prevedeno na nas znaci Bozic, dakle mada nisam siguran ali list bi se na Bosanskom jeziku trebao zvati Bozicna Posta, sto bi u potpunosti odgovaralo urednickoj politici lista). Ovo je samo dobro smisljen plan iz Vasingtona da bi opravdao svoje planove za napad na Iran.

Terorizam sta je to? O cemu mi to pricamo i diskutujemo svaki dan, da nekazem naglabamo? Danas postoji samo jedan terorizam a to je Americki zajedno sa njihovim saveznicima a na drugoj strani je borba za slobodu i opstanak. Ne mozemo nikada prihvatiti tezu da je Hamas teroristicka organizacija kada se oni bore za oslobodjenje svoje okupirane teritorije.Koja je razlika izmedju onoga sto je radio Hitler sa Jevrejima i onoga sto Jevreji rade sa Palestincima, ja tu nevidim razlku. Moglo bi se sada pricati o nacinu borbe i t.d. ali oni nemaju mnogo izbora, iz nase perspektive to izgleda mnogo jednostavnije. Ujedno zelim da se ogradim od bombasa samoubica jer Islam je vjera koja izricito zabranjuje samoubistvo ali kakva su osjecanja ljudi u Palestini, Iraku i ostalim okupiranim islamskim zemljama kojima su pobijeni svi clanovi porodice samo sa jednom ispaljenom raketom to mi nemozemo komentarisati. Ono sto jedino moze da pomogne u danasnjoj situaciji je jedinstvo Islamskog svijeta (vjersko, politicko i ekonomsko). Samo jedinstveni mozemo biti priznati i respektabilni ali isto tako imati kontrolu nad onim kako ih na zapadu zovu prirodnim bogatstvima a za nas su to Boziji darovi (tu mislim prvenstveno na naftu). Medjutim nase jedinstvo ce uvijek biti upitno dok imamo osobe medju nama koji se prodaju za saku americkih dolara. Hriscanstvo smatra svaki poziv na jedinstvo Muslimana kao poziv na terorizam zato sto oni sami imaju organizovan isti oblik terorizma (vidimo samo kako se vrsi agresija na Islamske zemlje i ko je vrsi: USA, Engleska, Danska, Australija, Francuska,Holandija, Norveska).



Na kraju zelim da poselamim Emira i Eldara, Zlatka i Amora i da vam kazem da sam srecan da imamo takvih Sjenicaka na zapadu koji nisu odlutali u trci za novcem i praznim dokazivanjem jer samo Musliman sa pravim i iskrenim vjerovanjem u Allaha dz.s. i Muhameda a.s kao poslanika moze racunati na Allahovu milost.

Tebi Zlatko zelim da porucim da nastavis sa svojim pisanjima jer skola ne cini covjeka vec ga nadogradjuje u pozitivnom ili negativnom smjeru. Davno je bila ona stara poslovica: "Nema budale bez skolovane budale". Tvoje vrijednosti su mnogo vece nego sto ti sam mislis.

Puno toplih selama svima i zelim da vas Allah nagradi svojom miloscu sto ste otvorili ovu temu jer i ovo je jedan nacin protesta za sve ovo sto se planira i radi protiv Muslimana.
  Reply With Quote
Old 15-02-2006   #36
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
Terorizam sta je to? O cemu mi to pricamo i diskutujemo svaki dan, da nekazem naglabamo? Danas postoji samo jedan terorizam a to je Americki zajedno sa njihovim saveznicima a na drugoj strani je borba za slobodu i opstanak.




e ja odustajem! halalite! znam nekoliko boraca za opstanak i... hm... prilično sam siguran da oni ne treba da opstanu. nema veze.



eldare i emire, sve sam kontakte pogubio, javite se na bukabare@gmail.com



pozdrav i selam
fraer is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2006   #37
emirz
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam!

Eh,Aljko tek sad vidim da se radi o tebi!

Moj msn messenger nick stoji u profilu pa se javi

FraJeru ,ti isto!
  Reply With Quote
Old 16-02-2006   #38
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

niti sam kad niti cu ikada zalaziti duboko u ovu temu, jer sam ipak uvijek bio u mom svijetu i tu cu ostati! na kraju krajeva sve nas isto ceka, nekoga ovako nekoga onako!

ja ipak dosta stvari vidim drugacije nego vecina ovde, zato i necu da se mesam. ne podrzavam sta se desilo, ali je suvise posledica!

ne trebate vi meni citirati nista, jer ja ne menjam svoja misljenja od danas do sutra ili kako vetar duva i uvek sam bio iskren i otvoren...

treba i da znate, postujem sve vere i nacije, ali ova tema meni ne lezi, sorry!

ko me je shvatio, razumece.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2006   #39
amor
Gost
 
Posts: n/a
Default

Pokusavam da te shvatim, ali te potpuno ne razumijem!!!

Post je imao za cilj da osudi ruzne karikature a ne da ljudima namece misljenje. Dakle od tebe nije trazeno da izlazis iz svog svijeta, da se povinujes vjetru niti da postanes ono sto ne zelis.

s druge strane nije ni potrebno valjda da svaka tema lezi tebi da bi bila na ovom sajtu-parlamentaran si covjek i saslusas tudje misljenje(eventualno zakljucas ili izbrises temu, naravno kad TI stavis tacku, da tvoja bude zadnja)...

Za drugarstvo i dijalog nije potrebno da se ljudi mijenjaju. Ja cu te uvijek postovati onakvog kakav si i bice mi drago da i dalje razgovaramo, pa ako treba i bez citiranja.

Prijateljski pozdrav iz Ankare...
  Reply With Quote
Old 18-02-2006   #40
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

da upravu si, niti sam ja nesto izbrisao niti zakljucao brate... i nemoj stavljati sve to na vagu.

ali cinjenica je da ja to vidim drugacije i mislim da mi fali dosta pozadinskog infoa da bi mogao puno vise pisati o ovome. jer ne pratim vesti tako da nisam upucen u sve to najbolje.

da su u pitanju hardware software, php, flash i ostale stvari vezane za kompjuter mogao bi pisati do sutra!

Necu ja stavljati tacke na sve ovo, zato smo tu... mada sam vise za druzenja i razgovor o veselijim temama!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
asu, karikatura, medijima, muhammeda, ostra, osuda, zapadnim


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:57. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)