SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 24-03-2007   #21
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Kao sto uvrijede nisu dopustene na forumu, isto tako nisu dozvoljene ni prijetnje!!!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-03-2007   #22
sejdzo
Gost
 
Posts: n/a
Default

Niko nikom ne preti nego mi smesno!!! lose tumacenje!!
  Reply With Quote
Old 24-03-2007   #23
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

MA pusti klince, nego dase vratimo mi na temu,stabi sa BRACOM?
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2007   #24
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2007   #25
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

cccc...
  Reply With Quote
Old 25-03-2007   #26
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Novi Pazar -- MUP Srbije u porodičnoj kući uhapsio Jasmina Smailovića (30), osumnjičenog da je organizator novopazarske grupe "vehabija".



Kako se navodi u saopštenju policije, Smailović je uhapšen jutros u 7.40 časova u porodičnoj kući u nastavku akcije koja je počela 17. marta kada su otkriveni logor i pećina u kojoj su se obučavali pripadnici te grupe i kada su uhapšena četvorica vehabija kod kojih je pronađeno različito oružje.



Policija je saopštila da je pre tri dana uhapsen i Mehmedin Koljsi (24) iz Novog Pazara, takodje jedan od članova pomenute grupe, kome je istražni sudija odredio pritvor do 30 dana..........

IZVOR B92...
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2007   #27
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

boze mili cuda velikoga.....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2007   #28
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Vidi sto je drzavu ufatila prpa da se ne ponovi Kosovo sa Sandzakom, pa udarili da ciste
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2007   #29
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Aman, pa vehabije nisu nikakva organizacija, bolje im je nek puste Sandzak i gledaju svoja posla, nego sto mi se tu prave pametnim!!!
  Reply With Quote
Old 28-03-2007   #30
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Preševo -- Preševski muftija smatra da vehabije ne postoje među muslimanima nigde u Srbiji, već su uhapšeni politički zloupotrebljeni.



"Odgovorno tvrdim da u Novom Pazaru nema vehabija, kao što ih nema ni u Preševu, Bujanovcu i Medveđi i nigde na ovim prostorima", rekao je muftija Islamske zajednice za Preševo, Bujanovac i Medveđu Džemaledin Hasani. “Ja sam siguran da su ti (uhapšeni) mladići politički zloupotrebljeni", rekao je Hasani.



Na pitanje novinara kako onda komentariše hapšenje vehabija u Novom Pazaru kod kojih je pronađena veća količina oružja, muftija je kazao da to nisu "verski obrazovani ljudi".



"Oni (uhapšeni) jednostavno ne znaju šta su vehabije i vehabizam. Ja sam siguran da su ti mladići politički zloupotrebljeni", rekao je Hasani.



Prema njegovim rečima, za tenzije u Novom Pazaru odgovorna je tamošnja Islamska zajednica jer nije organizovala izbore od 1992. godine.



"Sve to sa vehabijama u Novom Pazaru su političke igre iz kojih neko treba da profitira po principu: 'Ako ja nisam predsednik Islamske zajednice, onda će biti neki vehabija ili te zajednice neće ni biti' ", rekao je Hiseni.

IZVOR b92
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2007   #31
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Novi Pazar -- Specijalnom tužilaštvu dostavljena je dokumentacija o hapšenju vehabija osumnjičenih za pripremu terorističkih aktivnosti.



Novopazarski Opštinski sud dostavio je dokumentaciju Specijanom tužilaštvu za organizovani kriminal, na zahtev tog tužilaštva, potvrdio je predsednik Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić, koji je vodio istragu u slučaju hapšenja vehabija. On nije želeo da nagađa da li bi eventualno preuzimanje tog slučaja podrazumevalo prebacivanje uhapšenih u beogradski zatvor.



"Hoće li Specijalno tužilaštvo preuzeti dalju istragu i šta će se dalje dešavati, u ovom trenutku ne bih mogao da kažem", rekao je Hubić.



Policija je srednom marta u mestu Žabar, na planini Ninaji, oko 30 kilometara od Novo Pazara, pronašla kamp vehabija i tada uhapsila Mirsada Prentića, Fuada Hodžića i Vahida i Senada Vejselovića iz Novog Pazara.



Na zahtev MUP-a Srbije Kosovska policijska služba je pre dva dana raspisala poternicu za Ismailom Prentićem, jednim od osumnjičenih koji je prilikom hapšenja pobegao.



Portparol Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal Tomo Zorić rekao je Tanjugu da je predmet u vezi sa otkrivanjem vehabijskog kampa označen državom tajnom.



Deo tajne je i to da li se predmet nalazi u Specijalnom tužalštvu, a oni koji to, kako je rekao, ne budu poštovali, biće krivično sankcionisani........



IZVOR b92.
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2007   #32
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Juce sam o ovome citao i ovde u Americkim novinama.Vec se oko ovoga digla velika prasina i napravljen skandal
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2007   #33
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A ovde se slegla prasina......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2007   #34
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

..dok se nedje ne slegne,ne moze se drugde dici...



tema je sto bi se reklo SKAKLJIVA,pa tako se covek trudi da ostane u domenima racionalnosti i hladnokrvnosti....

inace,bi se svega imalo napisati i reci....

....a i nekako ne ide protiv nekoga SVOGA nesto lose i reci,jel....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2007   #35
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Oružani sukob kod Novog Pazara

Ubijen vehabija, ranjen policajac

Autor: Ekipa „Blica“ | 21.04.2007 - 10:21





U obračunu u selu Donja Trnava kod Novog Pazara juče u rano jutro pripadnici Protivterorističke jedinice MUP-a Srbije ubile su Ismaila Prentića (2, ranile Senada Ramovića i uhapsile Safeta Bećirovića (59). U akciji je ranjen jedan pripadnik MUP-a koji je posle ukazane pomoći u novopazarskoj bolnici pušten kući, dok je Ramović uz opsežne mere bezbednosti posle ukazane pomoći juče prebačen u Beograd.

Na nepristupačnom visu Mave, na sedmom kilometaru od Novog Pazara, četrdesetak specijalaca juče je u 4.50 blokiralo tri izolovana kuće, vlasništvo Adema Bećirovića, u kojima se, prema operativnim saznanjima policije, sakrivala osumnjičena grupa terorista - vehabija.

Kada su specijalci prišli kući, na njih je pušteno desetak pasa. Odmah zatim na njih su bačene bombe i otvorena je paljba iz automatskog oružja. Tada su od gelera bombe povrede zadobili specijalac MUP-a i Adem Bećirović, vlasnik kuće.

Policija se zatim povukla na bezbednije položaje. Članovi terorističke grupe su, u pokušaju da pobegnu, nastavili da pucaju i bacaju bombe na policiju. Pripadnici PTJ-a su uzvratili vatru i ubili Ismaila Prentića, a ranili Senada Ramovića. Nakon toga, uhapsili su Safeta Bećirovića.

Povređenom policajcu pomoć je prvo ukazana u bolnici u Novom Pazaru, a kasnije je prebačen u Beograd. Kako saznajemo, on se dobro oseća. Osumnjičeni terorista Senad Ramović s prostrelnim ranama po rukama i nogama smešten je najpre u u novopazarsku bolnicu, a posle ukazane pomoći uz jako obezbeđenje prebačen je u Beograd.

Inače, u selu Donja Trnava juče je obavljen uviđaj. Kući iz koje je pucano na policiju bilo je nemoguće prići, jer su celo područje blokirale jake snage policije naoružane dugim cevima. „Blic“ saznaje da je kuća služila porodici Bećirović da tokom leta čuva stoku. Kuća je usamljena, visoko na brdu, blizu šume, van domašaja svih lokalnih seoskih puteva i do nje se moglo samo pešice. Njen vlasnik je ranjeni Adem Bećirović, otac uhapšenog Safeta Bećirovića. Istražni sudija Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić juče posle podne je saopštio da je uviđaj na mestu obračuna vehabija sa policijom završen.

Meštani Trnave, uplašeni i u šoku, tvrdili su da su kuće u poslednje vreme bile napuštene, da su čuli pucnjavu, ali da nisu znali o čemu se radi, kao i da proteklih dana u okolini nisu primećivali bilo kakvo kretanje ili drugu aktivnost.

Vest o događaju u Donjoj Trnavi brzo se širila novopazarskim kafićima. Građani su bili u neverici, jer je ovo ko zna koji put u poslednje dve godine da zbog vehabija Novi Pazar dospeva u središte medijske pažnje.

Akcija policije, kako saznajemo, planirana je nekoliko dana, nakon dobijanja operativnih saznanja da se u ovom kraju Sandžaka kriju članovi terorističke grupe, čijih je nekoliko pripadnika uhapšeno sredinom marta. Tada su u selu Žerben na planini Ninaji, kod Sjenice, uhapšeni Mirsad Prentić (30), rođeni Ismailov brat, Fuad Hodžić (33), Senad (23) i Vahid (24) Vejselović zbog sumnje da su organizovali teroristički kamp. Zbog sumnje da imaju veze sa kampom u Žabrenu i oružjem koje je tamo nađeno, pritvoreni su i Jasmin Smailović (30) i Mehmedin Koljši. Sve uhapšene vehabije su iz Novog Pazara. Policija je tada u kampu našla veliku količinu plastičnog eksploziva sa satnim mehanizmom, metke različitog kalibra, bombe, zaštitne maske i pribor za čišćenje oružja i različite vrste vojničkih uniformi, odeće i opreme. Nađeni su i kompasi, dvogledi, bajoneti, geografske karte, priručnici o rukovanju automatskim oružjem, sanitetski materijal, kanisteri sa vodom i naftom. Otkrivena grupa vehabija je oružje dobijala sa Kosova i Metohije.

Policiji je tada, međutim, umakao Ismail Prentić za koga se sumnjalo da je vođa terorističke grupe vehabija, koja je imala tridesetak članova. Tada se pretpostavljalo da je Ismail Prentić sa svojim istomišljenicima pobegao na Kosovo. Inače, Ismail Prentić je odranije poznat organima gonjenja jer je sa drugim vehabijama učestvovao u prekidu koncerta „Balkanike“, u pucnjavi ispred Arap-džamije i u neredima u džamijama.

Zabrinutost povodom tragičnog događaja izrazio je i predsednik opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin i pozvao sve da sa svoje strane daju doprinos očuvanju mira.

Ministar policije Dragan Jočić izjavio je da je policija odlučna da suzbije i iskoreni sve terorističke pretnje i obezbedi mir za sve građane Novog Pazara i tog dela Srbije.

Ljajić: Kulminacija krize

Lider Sandžačke demokratske partije Rasim Ljajić ocenio je da je najnoviji obračun policije s pripadnicima radikalnog islamskog pokreta - vehabijama - kulminacija krize od pojave te grupe u Sandžaku i Novom Pazaru. On je izrazio nadu da će svi ljudi koji su sledili učenje vehabizma shvatiti „svu besmislenost i pogubnost njihove navodne misije“. Ocenivši da je čitavom regionu i ljudima koji tamo žive naneta ogromna šteta, Ljajić je ukazao na dve stvari koje bi trebalo hitno uraditi da bi se u Sandžak vratili mir i stabilnost. Prvo, potrebno je postići unutrašnjopartijski konsenzus i konsenzus unutar islamskih zajednica u Sandžaku i Srbiji i „mi ćemo pokrenuti jednu takvu inicijativu“, rekao je Ljajić. Drugo je potreba suštinske promene politike i odnosa Vlade prema Sandžaku, jer je „očito da država mora imati drugačiji pristup problemima na tom području u odnosu na pristup koji je imala u poslednje dve-tri godine“, smatra on.



Zukorlić: Potvrđena moja strahovanja

„Široj javnosti je poznato da sam ja u više navrata ukazivao da sam zabrinut za mogućnost radikalizacije stanja u Sandžaku. Takođe, jasno je da pismo koje sam u četvrtak uputio predsedniku države i premijeru zapravo i ovim potvrđuje svoju osnovanost. “, rekao je muftija Muamer Zukorlić. On je rekao da tamo gde nema jakih verskih institucija dolazi do ekstremnog tumačenja islama. Jedinstvena i stabilna Islamska zajednica pretpostavka je očuvanja mira u Sandžaku i Srbiji. Predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić tražio je prekjuče od predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunice zaštitu za muslimane i Islamsku zajednicu od, kako je naveo, posledica nezakonitog delovanja bezbednosnih službi. On je u pismu predsedniku i premijeru naveo da „postoje indicije i informacije o umešanosti bezbednosnih službi u aktivnosti koje se vode protiv te zajednice“.



Zorić: Predmet preuzelo Specijalno tužilaštvo

Specijalno tužilaštvo za borbu protiv organizovanog kriminala preuzelo je predmet protiv vehabija osumnjičenih za organizovanje terorizma na prostoru Novog Pazara, izjavio je juče portparol tog tužilaštva Tomo Zorić. Portparol Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal Tomo Zorić je posle otkrivanja kampa na Ninaji i hapšenja vehabija, rekao da je slučaj označen kao „državna tajna“. On je tada odbio da kaže da li se predmet nalazi u Specijalnom tužilaštvu i zapretio je krivičnim sankcijama svakom ko o tome progovori.





http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=2042
  Reply With Quote
Old 25-04-2007   #36
sejdzo
Gost
 
Posts: n/a
Default

-----Iskreno zaljenje povodom ovoga----
  Reply With Quote
Old 26-04-2007   #37
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zalis li coveka ili situaciju...?
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007   #38
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Vala ja zalim coveka...da je nekim slucajem klao po Srebrnici jos uvijek bi bio i na slobodi i u zivotu.
  Reply With Quote
Old 26-04-2007   #39
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

36310

zalosno je sto je istina ovo sto si napisao,ali sta je tu je...

situacija u sandzaku posle svih ovih zbivanja se strasno pogorsala...

i onako smo bili crnim slovima upisani na mapi srbije a sada smo jos i crvenom zaokruzeni...

ko god da radi ovo sto radi,nije prijatelj nasega naroda...

nadam se da ce sandzaklije steci sabur i selamet,razlikovati dobro od loseg i naci resenje da se sto pre prevazidje novonastala situacija...



off topic

ja pripadam grupi ljudi koja ne menja dobre navike...

tako od rodjenja pa do danas u najvecem broju uzivanja u bezalkoholnim picima odlucujem se za coca-colu,u alkoholnim za viski,u autima za nemacka vozila,i da ne nabrajam...

takodje sam misljenja,da je pripovedanje islama u sjenici zaista bilo na veliko nivou,pogotovu za prave vernike,i da nista,ama bas nista nije trebalo da se menja...

nadam se da se razumemo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007   #40
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Mislim da sam se u nekoj od tema na ovom forumu vec izjasnio po pitanju vehabija pa se zato nezelim ponavljati ali eto ukratko mogu jos jednom da ponovim da se sa njima,ideoloski ne slazem ni po jednoj tacki

Medjutim,sva ova galama koja se odigrala u zadnje vrijeme,te oruzje te terorizam,pa onda ova hajka po brdima i tekako ide u korist nekom.

Taj neko to sigurno nismo mi koji od citave novonastale situacije zelimo samo smirivanje situacije AND JUSTICE FOR ALL.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kamp, novog, pazara, podrucju, pronadjen, teroristicki


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Audi Road Show - Promocija novog A4 adnan Automobili 31 14-04-2009 20:06
U Sjenici Odrzana prva redovna sednica vovog skupstinskog saziva Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 25-09-2008 17:37
Decentralizacija U Kontekstu Novog Ustava Srbije Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 02-07-2008 16:07
Gaza, početak novog perioda sultan Ovo i ono 4 21-03-2008 15:19
Bojkot novog Ustava Srbije! fraer Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 28-10-2006 18:35


All times are GMT +2. The time now is 17:14. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)