SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 07-01-2009   #1
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default Genocid Izraela nad Palestincima

U Gazi u ponedjeljak ubijeno 50 Palestinaca

Pedeset Palestinaca je ubijeno u ponedjeljak u pojasu Gaze, desetog dana izraelske ofanzive na islamistički pokret Hamas, izjavio je šef službi za hitne slučajeve Mouawiya Hassanein.


Među žrtvama je dvanaestero djece ubijenih u Gazi i Jabaliyi, saopćili su medicinski izvori, prenio je AFP.

Od početka izraelske ofanzive na Gazu 27. decembra ubijeno je 555 Palestinaca, a ranjeno 2.700.
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-01-2009   #2
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Skup podrške Palestini u Novom Pazaru

Kako saznaje Sandzaknews i novopazarci će se pridružiti reakciji cijelog čovječanstva na događaje u pojasu Gaze.
Naime, Humanitarna organizacija „BEREKET“ iz Novog Pazara će organizovati skup solidarnosti sa palestinskim narodom. Kako saznajemo predviđeno je da se održi mirna protestna šetnja užim centrom grada.
Skup će se održati na korzou u Novom Pazaru u petak 09. 01. 2009. godine sa početkom u 13:30h, sa džume namaza. Skup je uredno prijavljen nadležnim organima.
ado is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009   #3
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default .........

..........
Attached Images
File Type: jpg vijest-1873.jpg (147.1 KB, 12 views)
ado is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009   #4
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Da him Allah da snage da se izbore sa okupatorima a njih kazni najvecom kaznom inshAllah.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009   #5
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

http://www.forislam.org/
mozete i sami pogledati dokle je dogurala svetska demokaratija
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009   #6
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Upozoravam osetljive clanove da su slike na ovom linku veoma potresne!!!!!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #7
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

STA RECI???


Od Masrika do Magriba


Od Masrika do Magriba,

svuda gdje se ezan cuje

ubijaju jata Tvoja, Tvoje seve i slavuje.

Nase selo umuko je

pa nebesa tuzna stoje

Al sto vise krvarimo,

sve vise Te mi volimo!

Sve glasnije mi klicemo

i u zori osvicemo!

Ovog casa - dok ti spavas -kolju grlo

jedne ptice!

Ubijaju - ni zbog cega - njeznu bracu i sestrice.

Ovog casa - dok ti spavas - na odzaku gnijezda pale.

Nocas mrznu - ni zbog cega - mrtve oci pticje male.

Ovog casa - dok ti spavas - novo jato na put krece.

Grlimo se i gledamo koga sutra biti nece?


  Reply With Quote
Old 17-01-2009   #8
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

Ovako se ponasa takozvana"JEDINA DEMOKRATIJA NA BLISKOM ISTOKU"

Oče, ja umirem!


Oče, ja umirem. Ove riječi i dalje odzvanjaju u ušima Kamala Awagae, šaljući talase bola u njegovo slabo, ranjeno tijelo. To su bile zadnje riječi koje je izgovorio njegov 9-godišnji sin, prije nego što je završio kao meta za gađanje židovskim vojnicima.
Hladnokrvno su mi ubili sina, kaže očajni i tugom iznureni otac, koji se još uvijek nalazi u šoku. Ibrahim se tako pridružio više od 350 djece ubijene od strane izraelske vojske u njihovoj trosedmičnoj ofanzivi.

Ali dok su druga djeca pala kao žrtve metaka ili smrtonosnih bombi, Ibrahimova sudbina je bila još tragičnija. On je postao meta za gađanje za skupinu židovskih vojnika. Židovi nisu pokazali milost za njegovu nevinost, govori njegov otac iz bolničkog kreveta u bolnici Eš-Šifa u Gaza Cityju. Nisu imali milosti prema njegovom malenom tijelu, dodaje on.

Ništa toga dana nije pripremilo familiju Awaga za tragični obrat događaja koji će se desiti. Probudili su se tog sunčanog jutra nakon što su danima bili zatvoreni u maloj sobi krijući se od izraelskih bombardovanja. Mama, hajde da doručkujemo napolju, u vrtu. Umoran sam od ove sobe, prisjeća se tužna majka Ibrahimove molbe.

Sat kasnije, stol je bio postavljen u vrtu i porodica se nadala da će uživati u rijetkim trenucima mira, nesvjesni da ih oči prate iz daljine. Prvi projektil ih je prekinuo u doručku, dok je drugi razorio njihovu kuću.

Oče, ja umirem, govorio je plačući Ibrahim svome ocu, koji ga je grčevito zgrabio, štiteći ga. Brzo, požurite, rekao je Awaga ženi i drugo dvoje djece dok je nosio Ibrahima koji je krvario.
Ali prije nego što su stigli do vrata, kiša metaka se osula po njemu. Jedan metak pogodio je majku u nogu, a drugi je pogodio Awagu. Dva Ibrahimova brata otrčala su do ruševina svoje kuće, pokušavajući se sakriti.

Kad se pucnjava stišala,porodica je pomislila da je njihova tragedija gotova. Ali židovski vojnici nisu bili gotovi. Kad su vojnici došli bliže, pomislio sam da će me ubiti, kaže Awaga koji se pretvarao da je mrtav. Ali oni su ciljali na moje malo dijete, gorko se prisjeća on. Jedan vojnik je došao blizu Ibrahimovog tijela, okrenuo ga, a drugi se smijao dok je pucao iz puške u dječakovu glavu.

Smijeh je postajao jači kada su odnijeli tijelo na više mjesto da bi počeli svoju zabavu. Čitav sat vremena, otac je prikrivao uzvike bola i gledao kako se izraelski vojnici takmiče u gađanju tijela njegovog mrtvog sina.

Koristili su njegovo izrešetano tijelo kao metu za gađanje. Svaki metak bio je popraćen riječima koje nisam mogao razumjeti, ali bile su pune ushićenja. Izgledalo je kao da slave.
Kada im je dosadilo vježbanje židovski vojnici su otišli. Četiri dana su prošla prije nego što su se doktori probili do ove porodice i odvezli ih u bolnicu.

Šta je to moj sin učinio da je zaslužio ono što su mu uradili? pita Awaga, tresući glavom u nevjerici.
Židovi su ubili mog dječaka, ne jednom ili dvaput, već hiljadu puta.
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 17-01-2009   #9
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Koliko jos i dokle......

Sta su samo neduzna djeca kriva.....

Allahu moj, pomozi nasoj braci i sestrama u Palestini,
sa kojima suosjecam veliku bol i tugu.
Molim Te, Ya Rabbi, pomozi nam da sacuvamo svjetlo Islama!
Dragi Allahu, ujedini nasa srca na putu istine i ojacaj nas snagom iskrenog imana.
Pomozi svakom muslimanu u nevolji i obraduj DJECU mirom i slobodom..

Amin

Elhamdulillahi Rabbil alemin
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Old 17-01-2009   #10
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by mersija View Post
Allahu moj, pomozi nasoj braci i sestrama u Palestini,
sa kojima suosjecam veliku bol i tugu.
Molim Te, Ya Rabbi, pomozi nam da sacuvamo svjetlo Islama!
Dragi Allahu, ujedini nasa srca na putu istine i ojacaj nas snagom iskrenog imana.
Pomozi svakom muslimanu u nevolji i obraduj DJECU mirom i slobodom..

Amin

Elhamdulillahi Rabbil alemin

Amin ja Rabi...
  Reply With Quote
Old 17-01-2009   #11
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

amin...
Na sledecoj adresi mozete svoj glas podrske dati Palestini, znam da time ne mozemo pomoci u velikoj meri, ali ima dosta Palestinaca koji dolaze na taj sajt, neka vide da smo i mi u ovoj drzavi Srbiji uz njih...
Trenutni podaci
ukupno:
424000 - 45.4% (Israel)
509000 - 54.6% (Palestine)

Serbia
111 (Israel)
301 (Palestine)
http://www.israel-vs-palestine.com/gz/?home
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009   #12
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default CionistiČko Kastriranje Obame

Da nema etiopijskih Židova, koji su upečatljivo druge genetske šifre i time se razlikuju od potomaka Davidovog i drugih židovskih plemena, Judaizam bi bio najčišća vjera na svijetu.
I nacija i vjera genetski čiste. Takvu genetsku čistoću Hitler nije mogao niti sanjati, a kamoli ostvariti. Židovima su, što se tiče genetske čistoće, ravna samo plemena koja žive u izoliranim područjima džungli i prašuma Južne Amerike, Afrike, Azije i Oceanije. Međutim, niti jedno od tih plemena nema atomsko naoružanje niti takvu ratnu mašinu kao što ju ima Izrael. Zanimljivo?!

Puno ima toga što se može i treba naučiti od mitoloških „vječno proganjanih“ i „izabranih ljudi“.

Kao prvo je to da svaka pojedinačna žrtva bude uzeta kao cigla u izgradnji zajedničke kuće. U tome im nema premca. Oni su na osnovi povijesnih žrtava, koje su brojčano bile velike u proporciji prema cjelokupnom biološkom tkivu, izgradili etnički čistu državu.
Osim toga, oni su kroz stoljeća izgradili sistem baratanja i manipuliranja drugim ljudima, nacijama i njihovim financijama, a sve samo za boljitak svoje nacije i svojih gena.

Kraljevske kuće Europe su ih uzele za pokorne sluge, dvorske Židove, „Hofjuden“, i od njih napravili prvoklasne špijune u nastojanju da održe svoje imperatorske privilegije i status moći vladanja nad plebsom. Iz tih redova se je izrodilo ono što se danas zove Mossad, špijunska služba, i Shin Beth, zloglasna tajna policija koja ne preza pred ubijanjem niti svojih, ako je to dugoročno uzeto da je u interesu židovstva, odnosno Cionizma. Nemojmo se sad praviti finima - genocidna tvorevina je genocidna tvorevina, bilo u krvi Palestine ili u krvi Bosne.

Cionistička ekspanzija (namjerno upotrebljavam ovu riječ, jer je metaforski jača od riječi „širenje“) se gradi na krvi, tijelima i životima kršćana, hrišćana i muslimana i financira se kroz porezne novce mnogih zemalja, prvenstveno Sjedinjenih Država. Takozvani „naj-jači lobi na svijetu“ - židovski, koji činjenično vlada političkim aparatom Sjedinjenih Država, ustoličen je pomoću Britanskog carstva a financiran, u početku, kroz probijanje embarga na alkohol, za vrijeme Prohibicije u Sjedinjenim Državama, početkom dvadesetog stoljeća.


Obama u Jerusalemu

Pred očima cijelog svijeta Židovi danas čine genocid nad Palestincima.

Vjerovanje u promjene
Zloglasna, i danas jako imućna familija Bronfmann, je bila ta koja je u Montrealu izgradila jedne od najvećih destilerija na svijetu i preko plemena Mohawk krijumčarila alkohol u Sjedinjene Države. Posao je bio tako unosan, da je grad Montreal izgradio most preko rijeke Sv. Lovrenca na područje rezervata Kahnesatake, a odmah pored najveće Bronfmannove destilerije, preko kojeg se je onda alkohol prevozio čamcima na sjever države New York i onda dalje na jug u distribuciju.

Ta familija već decenijama financira kako genocid nad Arapima i Muslimanima, tako i gradnju bolnica u Montrealu i muzeja umjetnosti. Zanimljivo?!

Financiranje židovske ratno-genocidne mašinerije je familija Reichmann obavljala kroz nakup, preprodaju i izgradnju nekretnina, na početku u Kanadi. Njihova firma „Olympia-York“ je bila jedna od najvećih kanadskih poduzetnika u nekretninama. Skrahirala je (barem na izgled) kroz gradnju velikog kompleksa „Canary Wharf“ u Londonu. Naravno, familija Reichmann nije skrahirala, nego su skrahirali kanadski poreznici i investitori. Reichmanni su i danas jedna od najimućnijih familija na svijetu.

Ovdje treba dodati i familije kao što su Greenberg, Levinson, Viner (nekretnine u Otawi) a potom i jednu familiju koja je prije desetak godina došla iz Izraela i pod firmom „Paramount Properties“ pokupovala nekih deset hiljada stanova koje danas iznajmljuje siromašnijem dijelu stanovništva Ottawe - većina njih su muslimani iz Afrike - ja znam, jer sam i ja iznajmljivao dok si nisam našao stan od kojega najam neće ići za ubijanje Palestinaca.

Pred očima cijelog svijeta Židovi danas čine genocid nad Palestincima. To je neupitno.
Oni su to u stanju počiniti jer vladaju političkim aparatom Sjedinjenih Država, birokratskim aparatom Kanade, kao i financijama mnogih zemalja. Međutim, ovdje se radi i o drugim prljavim radnjama.

Barack Hussein Obama, prvi afrički Amerikanac koji je izabran za predsjednika Sjedinjenih Država, morao je oboriti sve rekorde u smislu organizacije, financiranja, komuniciranja i broja glasova da bi došao na tu poziciju. Oči cijelog svijeta su bile mjesecima, sve do nedavno, prikovane na taj doslovno nad-naravni podvig. Eh, taj balon nade cijelog svijeta, kad nam je svima voda došla do grla od fašizma familije Bush, trebalo je namah probušiti da izvjetri. Tko će, nego Cionisti?!

Cionisti, Židovi, ponovo čine genocid nad Palestinicima. Današnji genocid u Gazi je usmjeren na predsjednika Obamu. Njemu se time pokazuje tko je ustvari vladar ne samo ostalog dijela svijeta, nego - pogotovo - Sjedinjenih Država. Tek tako da si predsjednik Obama ne bi umišljao da je on predsjednik i da ima moći. Nije uopće važno koji njegovi savjetnici su Židovi - Rahm Emanuel, David Axelrod, ili bilo koji drugi. Oni danas nisu važni.

Danas je važno bilo opaliti cionističku šamarčinu po obrazu čovjeka koji je imao podršku ljudi sviju vjera i to prije nego je bio u stanju preuzeti stvari u svoje ruke. Vrlo dobro proračunato, vrlo mučki i kukavički učinjeno. Taj šamar su mu opalile ruke s kojih se cijedi krv Palestine. Te su ga ruke kastrirale pred svima nama. Ovo nije dobar predznak.



Treba učiti od „vječnih žrtava“ i „izabranih ljudi“.


Autor: Željko Milićević
IZVOR:Bosnjaci.net
  Reply With Quote
Old 03-02-2009   #13
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

ne treba uciti od njih.....
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
genocid, izraela, nad, palestincima


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
napad izraela na liban liliput Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 35 14-08-2006 18:39


All times are GMT +2. The time now is 22:01. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)