SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Old 13-03-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Republicki Izbori 2012.

Predsednik Srbije Boris Tadić raspisao je danas parlamentarne izbore u Srbiji za 6. maj. Istog dana biće i lokalni i pokrajinski izbori. Krajnji rok za formiranje vlade je 8. septembar.



Predsednik Srbije potpisao je Odluku o raspisivanju izbora za 6. maj u 12 sati u zgradi Predsedništva na Andrićevom vencu 1.

"Izbori su uvek svečani trenutak, godinama i decenijama smo se borili da uspostavimo demokratiju u Srbiji, ali danas imamo drugačiju atmosferu i verujem da u izbornom procesu možemo da se objedinimo oko centralnih strateskih ciljeva", rekao je Tadić novinarima.

Izbori će, kako je istakao, biti još jedna prilika za afirmaciju demokratskih principa i prilika da građani Srbije sebi i drugima dokažu da je njihova država zemlja slobode.

Izbori će, kako je istakao, biti još jedna prilika za afirmaciju demokratskih principa i prilika da građani Srbije sebi i drugima dokažu da je njihova država zemlja slobode.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-03-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zbog preglednosti,predlazem da sve teme za republicke izbore pisemo ovde...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Ja ne znam da li ima sposobnih politicara u srbiji da je vode ka eu... opet mi tadic nekako najbolje i deluje i onaj ceda nije los, jovanovic
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ako vec pominjes Jovanovica otvori novu temu, tamo neku sa gey prefiksom ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

neka je, sta me briga, za razliku od nekih umije da prica i slozi po neku slozenu recenicu
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Al dok je slozi zatrokira ko trabant ...

Jedan je velicanstveni

http://www.kurir-info.rs/stil/sulejm...dio-184042.php
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

hahaha no comment ahahaha
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Jovanovic je jedini koji bi mogao da ubrza teske rezove kroz koje srbija mora da prodje.
svaka vlada ce morati da uradi isto,jedino je pitanje nacina.
da li ce,kao i do sada, da sakrivaju raten zlocince,stvaraju unutrasnje nemire kao bi skrenuli pogled sa pravi desavanja i stvari ili ce da sa tim odmah rasciste i odrade to sto se mora.
svi su isti,nme zna se koji je prljaviji od svih na trenutnoj sceni.

tadic,koji je apsoltno nesposoban politicki i pokusava da sve kontrolise kao monarh,
nikolic koji je u neprikosnovenoj sprezi sa kriminalnim krugovima,
ili kostunica koji i dalje na sve moguce nacine ispostava cetnistvo.

jedina realna i opcija gradjanskog drustva je jovanovic.
nazolost,njegova politika je neshvacena i u pogresno vreme na najgorem mestu na svetu.
nekad sam se nervirao zbog stanja u toj drzavi a sada se sve vise radujem sto je tako.
vlast je zapravo onakva kakav je i narod i mislim da im je super tako.
svakog dana "sve vise i vise NEMAJU" ali sliku o promeni necega nikako ne dozivljavaju.
na svaki pomen promene politicke slike docekaju te na noz i osecas se kao izdajnik i olos.

ni liberalizacija viznog rezima nije pomogla onoliko koliko sam se nadao.
mislio sam da ce kada malo ugledaju svet i kako se zivi promeniti nesto ali NE.
ili su zaista glupi da nista ne shvataju,ili nisu imali para ni za kartu do austrije-u sta jako malo verujem.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

e vidis brate. naveo si sve zbog cega sam ja prestao da pricam o politici...
ne sekiram se vise i ne zanima... sto se mene tice nek rade sta hoce...
ali ne moze da se mrzi... ko god ima mrznje u sebi, taj ne moze dalje, napred i sve ostalo!

mislim da se necu puno mesati u ovo... jer sam se bas na ovom forumu nacitao svega od bivsih (sada krijucih) clanova foruma, na temu mog stava...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ni ja vise ne berem brigu za politiku,pogotovu za onu "dole" a ovde,kao i kod tebe, znas da je sve u redu i ne pada ti na pamet tako nesto.
teme sam otvorio jer ovaj forum je uvek bio citan o politickim temama i uvek za svake izbore smo imali aktiviste koji su ovde dolazili u deklamovali svoje.
upravo zbog toga,da ne sirimo i ne duzimo, imamo 2 teme za 2 desvanja i sve ce biti u njima...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

taman tako
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2012   #12
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Falshet Trio - K u r a c (youtube.com)

Za koji si ti K*rac ?

iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2012   #13
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Za koji si ti K*rac ?



..Ovaj neobavešteni zajeban..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2012   #14
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Vece sa Ivanom Ivanovicem - Boris Tadic



STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-04-2012   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default



Pojedinim,novokomponovanim tkz politicarima pored politicke lekcije, mogu davati i casove pristojnog i dostojanstvenog ponasanja ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Prema podacima Centra za slobodne izbore i demokratiju (CeSid) do jutros u 9 časova glasalo je 6,6 odsto glasača, a najveći odziv je u Vojvodini.

CeSID je saopštio da oziv birača veći je za 0,5 odsto u odnosu na prošle parlamentarne izbore.

U Beogradu je na izbore do 9 časova izašlo 5,5 odsto. Prema podacima CeSida u centralnoj Srbiji glasalo je 6,8 birača, a u Vojvodini sedam odsto glasača.

Predsednički kandidat Demokratske stranke (DS) Boris Tadić glasao je nešto posle 10 časova u
beogradskoj opštini Stari grad. On je na glasanje dosao u pratnji supruge i kćerke.

Glasao je i kandidat Srpske napredne stranke za predsednika Srbije Tomislav Nikolić. On je na svoje biračko mesto na Novom Beogradu došao u 10 časova sa suprugom Dragicom.

Kandidat socijalista, odnosno koalicije SPS-JS-PUPS za predsednika Srbije Ivica Dačić glasao je nešto posle 10 časova na biračkom mestu na Dedinju. Dačić je na glasanje došao sa suprugom i sinom.

Glasao je i predsednički kandidat Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica, u društvu supruge Zorice.

Predsednički kandidat Ujedinjenih regiona Srbije Zoran Stanković glasao je u mesnoj zajednici Cerak u Beogradu.

Glasali su i glasali kandidat pokreta "Dveri" za predsednika Srbije Vladan Glišić (na opštini Palilula u Beogradu), koji je došao zajedno sa suprugom, i predsednički kandidat Socijaldemokratskog saveza Danica Grujičić. Ona je na biračko mesto došla u pratnji bratanca i komšija.

Predsednička kandidatkinja Srpske radikalne stranke (SRS) Jadranka Šešelj glasala je u
beogradskom naselju Batajnica u podne.

Predsednički kandidat Saveza vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor glasao je jutros u osam časova u Subotici. Kandidat Pokreta radnika i seljaka za predsednika Srbije Zoran Dragišić glasao je na Karaburmi, u Beogradu.

Predsednički kandidat koalicije Preokret Čedomir Jovanović, koji je biračko mesto na Novom Beogradu, došao sa suprugom i kćerkom.

Gradonačelnik Beograda i nosilac liste "Izbor za bolji Beograd" Dragan Đilas glasao na opštini Vračar u pratnji supruge.

Kandidat za gradonačelnika Beograda Srpske napredne stranke i zamenik predsednika naprednjaka Aleksandar Vučić poranio je na izbore. Glasao je već u 7.45 časova, dakle 45 minuta posle otvaranja biračkih mesta. On je glasao na biračkom mestu u Bulevaru Mihaila Pupina na Novom Beogradu.


Glasao je i kandidat Srpske radikalne stranke Nemanja Šarović. On je došao solo na svoje biračko mesto na Dorćolu oko 10 časova.

Kandidat Demokratske stranke Srbije za gradonačelnika Beograda Aleksandar Popović glasao je jutros na opštini Stari grad.

Građani Srbije, njih 6.770.013 s pravom glasa mogu danas da glasaju na jednom od ukupno 8.587 biračkih mesta od kojih se 90 nalazi na teritoriji Kosova, a deo je i u inostranstvu - 38 biračkih mesta u 22 države. U inostranstvu se za glasanje prijavilo 6.016 građana.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012   #17
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Šta li mu je kutija kriva?

Član biračkog odbora na jednom biralištu u Novom Sadu razbio glasačku kutiju, pa intervenisala policija.

Na jednom biralištu u Novom Sadu intervenisala je policija zbog toga što je jedan član biračkog
odbora razbio glasačku kutiju tokom izbornog procesa, rekao je novinarima predsednik Gradske izborne komisije (GIK) Predrag Zagorčić.

Zagorčić je precizirao da se incident desio na Vidovdanskom naselju, na biračkom mestu broj 91.

Dodao je da na tom mestu red ubrzo uspostavljen, a glasanje je nastavljeno normalno.

U informaciji koju je prenela agencija Beta ne piše, mešutim, zašto je član biračkog odbora bes iskalio na kutiji. I zašto je bio besan ili šta već.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012   #18
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

U Srbiji je do 10 časova glasalo 10,98% birača. To je za jedan procenat više nego na izborima 2008. godine.

Centralna Srbija: 10,92% / Vojvodina: 11,11% / Beograd: 10,59% / Novi Sad: 10,36%
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012   #19
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Novi Sad -- Nekoliko osoba privedeno je zbog remećenja izbornog procesa u Novom Sadu.

Oni su privedeni zbog toga što su na glasačkom mesta kod Gradskog goblja u Sajlovu nudili glasačima novac, 2500 dinara, u zamenu za glasanje za određenu kandidatsku listu.

U glasačkom odboru na tom biračkom mestu rekli su za B92 da neće prekidati glasanje zbog toga što su se ti incidenti dogodili van biračkog mesta i da sam proces nije bio ugrožen.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012   #20
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

e koli ima toliko para....
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2012, izbori, republicki


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:48. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)