SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sela oko naseg grada sela oko sjenice i na putu do sjenice...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 02-06-2006   #61
ljela_fr
Gost
 
Posts: n/a
Default

evo stavila sam te!!
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 14-06-2006   #62
Dzenan
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 54
Default

Biti bogat moze se biti na vise nacina,ali u ovodunjaluckom zivotu vecina ljudi misli na materijalno bogatstvo sto je do jedne granice zivljenja i opravdano .A sve sa obzirom u kakvom svijetu zivimo i kad brat bratu zbog para postaje polubrat a familija jabana.

U Sjenickoj opstini na krajnjem severu nalazi se selo Ursule ni najbogatije ni najvece ali puno necega sto coveka moze dovesti da ga poseti.(eh da je samo put malo bolji)Tuda je nekada prolazio Carski drum i selo je bilo vazno odmoriste i konaciste za mnoge putnike i karavane sato se kretahu putem Dubrovnik Carigrad.Svedoci svega toga su potopljeni most u Zvalama koji je bio identican onom u Visegradu ali nazalost Andric izabraonaj preko Drine. A Muratu Balticu ostavi ovaj sto ga hromog stavise u sarkofag i potopise istom vodom nad kojom je stajao toliko godina.Od mosta prema centru sela drum je bio kaldrmisan sto se i danas moze videti jer je stotinak metara jos u dobrom stanju.Tu se nalazi i Carska cesma sa veoma hladnom vodom u koju se ne moze drzati ruka dugo.

U blizini skole nalazi se staro groblje,navodno ilirsako ci se spomen kamenovi jos mogu dobrano razaznati ali nece jos dugo jer je nezagradjeno i stoka pase po njemu.Medju tim kamenjem posebno se velicinom i oblikom istice jedan stecak koji na sebi ima isklesan polumesec.Nazalost jedan mestanin ga je odvukao i ugradio u kamenu ogradu te mu sad stiti detelinu od pustene stoke.

Atar sela Ursule je staniste Beloglavog supa a ne Novovaroska sela .Nazalost nasim perjem se opet drugi kite.

Ostaci starog Jerininog grada su takodje Ursuljanska svojina.

O Ursuljanskom zelenom pivu,naravi Ursuljana,imenu sela,nadimcima i kojecemu nekom drugom prilikom kad se javi jos neko iz tog sela.
Dzenan is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2006   #63
sanita
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: donji vakuf
Godine: 46
Posts: 49
Default

Cula sam za Ursule, ali ne i za ove historijske podatke. Nisam sigurna da sam dobro razumjela, da li je moguće da sve to nije i zasticeno od strane opcine Sjenica, i kako je moguce da "neko" uzme jedan kameni spomenik i ugradi ga u svoju ogradu?! NEVJEROVATNO sta su ljudi u stanju da urade!

Sellam i pozdrav za sve posjetioce sjenica-forum-a
sanita is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2006   #64
Marrisa
Gost
 
Posts: n/a
Default

selam ja uvijek jos navijam za razdaginju i kolko vidim nisam sama sa tim to znaci za mene da je razdaginja najbogatija ne sal po finanziskim nego i po emotionalnim....



Tu ima i bogastva a i narod sto je tamo pomaze jedan drugom ako treba ne ko u drug sela veliki selam za moje razdagince
  Reply With Quote
Old 28-06-2006   #65
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ja se jos nisam oglasio do sad a gledajuci po sredjenosti i izgradjenosti mislim da je jabogatije selo Drazevice i prvo je dobilo asvaltni put od svih sela. Ne uzimajuci u obzir sela kroz koja prolazi magistralni put Sjenica- Pazar, pogledajte samo kakve kuce imaju mogu da se porede sa najboljim u carsiju. A i Cetanovice je bogato i Zabren je isto bogato selo.
  Reply With Quote
Old 28-06-2006   #66
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

jel ti to prema tazbini tamo navijas?
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2006   #67
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

Vala ne navijam moja tazbina nije iz Drazevica
  Reply With Quote
Old 28-06-2006   #68
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

nisi samo drazevice pominjao... nego jos drugih sela... a i napisao sam prema... sto moze znaciti nesto sasvim drugo...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006   #69
Marko
Gost
 
Posts: n/a
Default

Prijatelji su mu iz Drazevica hahahahahaha

Sellam za Mrkija
  Reply With Quote
Old 19-09-2006   #70
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Najbogatije selo je po meni Sjenica.


Da si me pito bolju rec ne bi reko.Jeste da se ja ljutim na to kad neko kaze da je selo ali sto jeste jeste brate slatki kako koji dan sve vise licimo na Dugu Poljanu.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2006   #71
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
znam da ljude u Razdaginji nazivaju piromanima,jer im je bio hobi da zapale nekom kucu,sijeno,stalu...


Cuo sam i ja nesto o ovome.Prvi mi je komsija odozgo.Pun je nekih dozivljaja u vezi sa tim.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2006   #72
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

McBarny bruka stvarno...ti tako za svoj grad...uzas...
__________________
"Jer jos se taj nije rodio, ko bi me celu dobio"
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2006   #73
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

e pa sta ces sudbina mu je takva.Ja rekoh da se ljutim kad neko drugi tako kaze al od naseg coveka kad cujem slozim se sa njim.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2006   #74
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

e pa zao mi je stvarno...mada ni moj rodni grad nije puno bolji ali eto ja ne dam ni jednu ruznu rijec da neko kaze...
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2006   #75
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Ja se sa nekim rodjacima posvadjam kad mi kazu sta ima u selu?

No cinjenicno stanje je takvo kakvo je pa mozes da se boris koliko god hoces ama nista da promenis nisi u mogucnosti.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #76
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

pa ok ne moras se boriti ako ne mozes...ali nemoj ni ti sam govorit da je selo...onda nemas ni pravo da druge napadas kad to kazu jer i ti si isto to izjavio...
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #77
backy
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 50
Posts: 35
Default

kladnice,mori kladnice...,jos uvijek si najlese selo na svetu
backy is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #78
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
pa ok ne moras se boriti ako ne mozes...ali nemoj ni ti sam govorit da je selo...onda nemas ni pravo da druge napadas kad to kazu jer i ti si isto to izjavio...

Dobro bre sta me napadas kao da si ti iz SJENICE A NE JA eto nije selo kajem se sto sam to ikada izrekao.



_________________
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #79
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

hehehehhehehehhe pa ne napadam te...znas koliko je mene briga je li ili nije...ja cak tamo nikada nisam ni bila...samo ti kazem...tu si rodjen i to nikada ne mozes prepraviti...zato ako ti se ne svidja ne moras bas govoriti ti koji si tu rodjen...ako ne branis i ne napadaj...
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #80
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Sjenica nije selo!Definitivno!Ja neznam u kojem to mestu McBarnija pitaju šta ima u selu!?



A po meni,jedno od najbogatijih sela je ŠTAVALJ!

Vi razmislite zbog čega,a ja ću posle reći,sad hitam da operem veš!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
najbogatije, selo


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
selo ZITNICE halilce Sela oko naseg grada 10 10-06-2012 17:31
Selo Cipalje I Selo Bagacice,moje Rodno Mesto!!! Petar Sela oko naseg grada 19 12-06-2009 04:10


All times are GMT +2. The time now is 13:29. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)