SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-10-2009   #21
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Quote:
Originally Posted by homar View Post
Pa na ovome bi ti zavidio i Tadić i Suljo, prijavi se za potparola za Sandžak u Suljinom kabinetu, položio si.
Zavide mnogi... ali ironija svega smo mi sjenicaci... koji ko da blenemo u sarena vrata...
Mi od trunke napravimo otrov, od kasike napravimo prikolicu... ne bukvalno napravimo, nego NAPRICAMO!

Mi smo uvijek ugrozeni, mi smo uvijek najadniji... a da mogli sami bi sebe pojeli...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-10-2009   #22
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Zlaja ako neko pise i zivi od proslosti onda su to ponajvise Srbi jer samo bih da te podsetim na cinjenicu da se Kosovski Boj odigrao jos davne 1389 a oni i dan danas kompletnu svoju filozofiju,mitologiju i ideologiju baziraju na tom tagicnom porazu.
Ilustracije radi pomenucu rijeci onog krvoloka Mladica koje je izrekao neposredno pred masakr nekoliko hiljada (nenaoruzanih)Bosnjaka:

-Danas je dosao dan da se osvetimo Turcima na ovim prostorima itd itd....


PS
Sve su to jos uvijek sveze rane da bi se olako zaboravile zbog samo par kilometara asfaltnog puta ili zbog sumnjive slatkorecivosti aktuelnih politicara.

Pozdrav za tebe!
Naravno brate da seru i to mnogo... Kosovo je bilo i proslo, nema tu price... A najgore je sto laju oni sto nikada ni prisli do cacka nisu a kamoli kosovo videli... ali eto mediji dignu tarabuku i eto ti...
Uvijek sam bio za realno i tu sam kao i u svemu drugom, ne mogu da gledam i slusam sta se pise... ko da smo pali s marsa i hocemo nazad, drugo nas ne zanima...
Sad pali smo, i umesto da vidimo da se prilagodimo i snadjemo mi hocemo po svaku cijenu nazad... JEBO NAS MARS... ( ko je razumeo shvatice )

p.s. Eko nisam ja stvorio naziv teme... vec je vest preuzeta...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2009   #23
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
p.s. Eko nisam ja stvorio naziv teme... vec je vest preuzeta...


Zlaja, znam da nisi ti stvorio naziv teme, mogu da pretpostavim odakle je i preuzeta. Posto izvor nije naveden pretpostavljam da je ovo Kurirovo maslo jer njihova propaganda i nacin pisanja je dobro poznat. Samo mi nije jasno zasto se kopiraju njihove vijesti jer je opste poznato kakva im je objektivnost i sta im je za cilj.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2009   #24
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Brate ja prebacim sve sto ima na neki nacin veze sa sandzakom ili sjenicom, ali grijesim sto ne stavljam izvor, od sada cu to raditi...
Stvarno ne znam koji je sajt bio u pitanju... greska moja sorry

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009   #25
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Covek hoce samo napokon resavnje problema Muslimana u Sandzaku. On bar nesto pokusava a ne kao dosadasnji poltroni da mirno posmatraju sa tribine

citat:

Jedina trasa puta Srbije ka Evropi vodi preko Islamske zajednice. Evropska unija neće olako preći preko činjenice da se u Srbiji krše vjerska prava.

Kada je Islamska zajednica, u oktobru 2008. godine, donijela odluku o internacionalizaciji pitanja kršenja vjerskih sloboda muslimana u Srbiji, mnogi su skeptično gledali na ovaj korak. I najoptimističniji su tada sumnjali da će internacionalizacija donijeti ikakvu fajdu. Posebno su je osporavali dušmani Islamske zajednice, šaljući tonove da ona vodi u propast i totalno „zatezanje“ odnosa sa vladajućim aparatom.
Brzo su uvidjeli da su pogriješili, naročito u konstataciji da smo „zategli“ sa vlastima. Naša vlast, posebno jedan njen dio, napravio je problem u i oko Islamske zajednice. Taj dio vlasti je najgrublji prekršitelj naših vjerskih prava jer ne poštuje sopstvene zakone. Islamska zajednica je pokušala da ovaj nastali problem riješi unutar svoje domovine, međutim u našem domu puha promaha sa svih strana. Vlast pospješuje tu promahu i ne trudi se da nam dom učini ljepšim u ugodnijim. Šta ostaje Islamskoj zajednici osim da traži od demokratskog svijeta da popravi stanje i harmonizuje ono što je dio vlasti upropastio svojim „neradom“ i „nemiješanjem“ u unutrašnje stvari Islamske zajednice.
Glavni muftija je ličnost koja je najzaslužnija za internacionalizaciju. On je svojim neumornim radom, putovanjima, sastancima kod kuće i inostranstvu, kontaktima i diplomatskim umijećem perfektno uzdigao pitanje kršenja vjerskih prava i sloboda muslimana u Srbiji na međunarodni nivo.
Veliko interesovanje za ovu problematiku ima Evropska unija, koja pod svojim okriljem želi Srbiju, ali po mjeri demokratskog svijeta, po evropskim standardima i zakonima. Zato internacionalizacija daje koristi i ima svijetlu budućnost. Jedna trasa puta Srbije ka Evropi vodi preko Islamske zajednice. Ovo zna zvanična vlast u Beogradu, ali još uvijek šuti i čeka. Dokle, vidjet ćemo?!
Skoro da nema ambasade u Beogradu koja nije upoznata o stanju vjerskih prava u Srbiji. Mnogi strani diplomate i predstavnici raznih organizacija su posjetili Glavnog muftiju ili je on posjetio njih. Na ovim sastancima Muftija je do detalja upoznao međunarodne faktore o vjerskim pravima muslimana. Diplomatski napori vođeni u ovom pravcu dali su velike rezultate. State department je, u februaru ove godine, konstatovao da se u Srbiji krše vjerska parava. To isto su učinili i Helsinški odbor za ljudska prava kao i Human Rights Watch.
Posebnu pažnju domaće i inostrane javnosti izazvala je posjeta izvjestioca Evropskog parlamenta za Srbiju gospodina Jelka Kacina Mešihatu, u aprilu ove godine. Da se gospodin Kacin ozbiljno interesuje za uspostavu demokratije u Srbiji pokazuje i njegov ponovni susret sa Glavnim muftijom, na Brdu kod Kranja, 04.10.2009. godine. Njegov angažman na ovom polju je utoliko veći što je izabran za potpredsjednika delegacije Evropskog parlamenta za Jugoistočnu Evropu i što je dobio novi mandat izvjestioca za ulazak Srbije u Evropsku Uniju.
Ovaj sastanak je jako bitan, posebno iz razloga što gospodin Kacin u svom novom mandatu iskazuje kontinuiranu brigu i interesovanje za stanje vjerskih prava muslimana u Srbiji, kao i odnos vlasti prema Islamskoj zajednici. Ove i slične aktivnosti pokazuju srpskoj političkoj eliti da Evropska unija neće olako preći preko činjenice da se u Srbiji krše vjerska prava, te prava Islamske zajednice na djelovanje i postajanje kao jedne, jedinstvene, legalne i tradicionalne vjerske institucije svih muslimana. Dakle, gospodin Kacin u svom novom mandatu pokazuje odlučnost i aspiracije u pravcu ostvarivanja vjerskih prava muslimana i Islamske zajednice u Srbiji.
Može se zaključiti da Evropska Unija preko svog diplomatskog aparata izražava veliko interesovanje i brigu za poštovanje vjerskih prava u Srbiji. Ta briga ništa manje nije izražena preko Atlantika, jer UN i State department budno prate šta zvanični Beograd, a posebno Ministarstvo vjera, čine u pogledu poštovanja prava muslimana i Islamske zajednice.
Beograd negira postojanje kršenja vjerskih prava. Za gospodina Šijakovića naše tvrdnje su „želja efendije Zukorlića da pokaže da ima konfliktni potencijal“(izrečeno od strane gosp. Šijakovića u emisiji „Reakcija“, emitovanoj na TV B92, u ponedjeljak, 05.10.2009.godine).
Poznato je javnosti da je Islamska zajednica nekoliko puta upućivala poziv zvaničnom Beogradu da dijalogom riješe pitanje kršenja vjerskih prava muslimana i Islamske zajednice. Beograd šuti, ili govori kroz usta pojedinih ministara samo onda kada treba optužiti čelnike Islamske zajednice za secesionizam i konfliktne afinitete. Opredijeljenost Islamske zajednice da borbu za sopstveno očuvanje vodi pacifističkom metodom i gandijevskom strpljivošću najbolje demantuje zlonamjerne pojedince.
Pored gospodina Šijakovića, još neki ministri negiraju postojanje kršenja vjerskih i ljudskih prava muslimana. Problemi kršenja vjerskih i ljudskih prava su toliko očigledni i veliki da ih samo tvrdoglava, konzervativna, nacionalistička elita u Srbiji ne vidi. Ako Beograd ne vidi probleme oko Islamske zajednice, Evropa i Međunarodna zajednica ih dobro vide.
Islamska zajednica će nastaviti svoje diplomatske napore ka internacionalizaciji i mirnom rješenju problema. A što se Ministarsva vjera tiče, ono ima svrhu postojanja samo ako se podjednako odnosi prema svim crkvama i vjerskim zajednicama. Ako ih uvažava i respektuje potpuno isto, ne favorizujući jednu vjersku zajednicu nad drugom. Do sada je favorizovanje jedne zajdnice nad drugima očigledano i otvoreno (SPC iznad ostalih). Dvostruki aršini koji dolaze od strane Ministarstva vjera doveli su do problema unutar Islamske zajednice. Nepoštovanje Zakona o Crkvama i vjerskim zajednicama od strane pomenutog ministarstva imalo je ogromne negativne reperkusije prema Islamskoj zajednici, pa se s pravom postavlja pitanje kome treba i za koga radi ovakvo Ministarstvo vjera?!
Sve ove činjenice za međunarodnu stručnu, političku i društvenu javnost dobro su poznate. Internacionalizacija, polako ali sigurno, donosi plodove, i to krupne!

Sead ef. Šaćirović
suad is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009   #26
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by suad View Post



Jedina trasa puta Srbije ka Evropi vodi preko Islamske zajednice. Evropska unija neće olako preći preko činjenice da se u Srbiji krše vjerska prava.
meni ovo zvuci smijesno , ispade sad pita se zukorlie hoce li srbija uci u EU, pa neka onda sredi svom drugu tadicu (dojucerasnjem mada mislim da su i dalje) da uvede srbiju u EU.
Zamina kako ce ostale drzave bisve YU uci u EU posto nema ko da im sredi ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009   #27
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by suad View Post
Covek hoce samo napokon resavnje problema Muslimana u Sandzaku.
Ja sam Musliman iz Sandzaka i najljubaznije molim gore pomenutog gospodina da se ne brine za mene i moje probleme, ako ikada spadnem na te grane da se on brine za mene i brani moje interese obesicu se na sred carsije kao primer drugima...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009   #28
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

kad ti budes shvatio do tad ce sve insallah biti gotovo pa ces i ti insallah voljeti svoj sandzak kako to prilici jednom muslimanu i sandzakliji. Molim dragog ALLAHA dz.s. da te izvede na pravi put.
suad is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009   #29
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by suad View Post
Problemi kršenja vjerskih i ljudskih prava su toliko očigledni i veliki da ih samo tvrdoglava, konzervativna, nacionalistička elita u Srbiji ne vidi. Ako Beograd ne vidi probleme oko Islamske zajednice, Evropa i Međunarodna zajednica ih dobro vide.



Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009   #30
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by suad View Post
kad ti budes shvatio do tad ce sve insallah biti gotovo pa ces i ti insallah voljeti svoj sandzak kako to prilici jednom muslimanu i sandzakliji. Molim dragog ALLAHA dz.s. da te izvede na pravi put.

I ja to kazem ljudima koji ne misle kao ja .. a koliko on nas ko voli Sandzak i nosi ga u srcu tesko je izmerit ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009   #31
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Quote:
Originally Posted by suad View Post
kad ti budes shvatio do tad ce sve insallah biti gotovo pa ces i ti insallah voljeti svoj sandzak kako to prilici jednom muslimanu i sandzakliji. Molim dragog ALLAHA dz.s. da te izvede na pravi put.
Po tvome treba "shvatiti" da bi voleo ili sta? Majke ti saberi pa onda pisi...

On bar voli sandzak i sjenicu... imao je prilika milion da ode, gde je hteo u svijet... rekao je NE, jer voli sjenicu... a ti pricas iz beca o ljubavi, koji vidis sjenicu jednom ili dva puta godisnje???!

Hahaha pa ja vise volim sandzak i sjenicu od tebe... ja sam ove godine vec 14 puta bio dole...
Koje uporedjenje ti imas... "Kupim mobilni, ali ipak pricam na zicu, pa makar i punjac bio, sigurniji sam tada!"
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #32
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Sta li je tebe spopalo pa pises svasta.
To "shvatanje" odnosi se na post koji verovatno nisi procitao.
Sto je Resko ostao u Sjenici u to ne ulazim niti me interseuje.A i za tebe isto tako.
Tvoji pokusaji provokacije ostaju bez rezultata.Za to sto si 14 puta bio u Sjenici trazi od nekog da ti da medalju.
selam allejkum
suad is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #33
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Shvatio sam ja dobro, nego si ti poceo da "lutas" izgleda u ono cega se svi plasimo... steta jos jedna izgubljena dusa!

A medalju uzimam svaki put kad odem dole nanovo... da znas samo...

A tebe upozoravam da jezik skratis jer cu inace biti prisiljen da te hladim nekoliko dana! necu da dozvolim da ovde prosipas nebuloze! :icon_cheesygrin :
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #34
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Odoste daleko, ja bi vas zamolio obojicu da ova diskusija ne pralazi u vecu raspravu, sam naslov teme ne zasluzuje da se dize prasina zbog gluposti ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #35
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Sta si ti umislio ko si ti. Cim tebe neko dotakne ti bi da hladis.Ovde moze samo da se kaze ono sto tebi odgovara,sto i jeste tvoje pravo jer je stranica tvoja,i ako to ne odgovara istini i ostalim moralnim vrednostima.Ako je to ono sto je jos ostalo na ovom forumu onda bujrum brate samo naprijed.

Nebuloze nisu ono sto vecina naroda zeli a i dosta clanova ovog foruma. Bas da vidim dali ces i njih da "hladis".Mislim na clanove foruma.

Nisi ti onaj koji pusta kisu.
suad is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #36
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Upravu si, danas su modernija vremena, ja sam onaj koji klika!!!

A veruj mi da nisam za ta hladjenja, ali kad krenes tako onda neko mora da reaguje. Ovo gore sto pise nije problem, ja tako i volim kad se pise, ali ne kad vrijedjas druge...

lako je napisati glup, budala itd... ali probaj nesto da napises sto ima smisla a ne vrijedja, kao prethodni post!

A grijesis ako mislis da ja tek tako hladim... mora da ima jak razlog, ali necu da gledam kako druge ponizavas, to ne ide, zato uskacem, a neko mora jel tako?

Ni u becu ne mozes da se ponasas kako hoces, nego ima neko sto pravi red i mir, tako je i ovde... zato te molim da lijepo pisemo... i sve je ok... a veruj mi kod drugih bi davno bio uklonjen, nego, STA HOCE SAD ZUKORLIC?
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #37
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
, STA HOCE SAD ZUKORLIC?
Pomirenje..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #38
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Zukorlic mnogo dobro ocenjuje stvari na terenu i zna kad je vreme cemu...
oseca da je vreme za trecu politcku opciju ali isto tako zna da ne moze biti suveren i ono sto je sada(vrhovni poglavar bosnjaka sandzaka)...
ova prica mu nije trebala,dobio je mozd ana njoj par glasova prosecnog i nizeg staleza,
ali je izgubio puno intelektualca koji su ga simpatisali...
huskanje i ratne price na ovo vreme samo kod najnizeg staleza mogu da prodju...
nego,evo kako ja njega metaforicki gledam...
on je kao onaj kauboj u dobrom western film,koji mase onim "lasom"(kanapom za hvtanje teladi) i jedino mi ostaje pitanje
da li ce da nas "tovi" ili idemo na klanicu...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #39
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

sve to stoji, ali sta ce on i onaj drugi u politici?
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009   #40
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

moje misljenje je da su ove krizne,a ipak je to 20 godina,promenile sve a najvise moral ljudi...
tako da je sve pocelo nizbrdo i suprotno,pa imamo situaciju da su nam pisci decijih pesmica bili predsednici drzave,pa imamo da su nam neafirmisani sportisti bili ministri,pa da su penzioneri bili kljucni drzavni bankari,i jos milion i jednu nakaradnost, e zasto onda i hodze ne bi bili politicari...
nigde i niko se nije bavio politikom kao sto su to radile hodze u sandzaku...
otvoreno su isle i zagovarale politicek opcije,pogotovu sda,jer je tada zukorlic bio sa njima u saradnickim odnosima...
sada se stvar promenila,i sigurno ce biti na suprotnoj strani ali ne puno,jer plasi se da se ne udavi i pokusace ovako da balansira ko svraka na dva Q i videcemo gde ce zavrsiti...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
hoce, sta, zukorlic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:07. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)