SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Old 14-09-2009   #1
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default Smenjen gradonačelnik Novog Pazara

Smenjen gradonačelnik Novog Pazara

Odbornici Skupštine grada Novog Pazara smenili su danas gradonačelnika Novog Pazara Mirsada Đerleka, člana Sandžačke demokratske partije i za novog izabrali njegovog stranačkog kolegu i šefa odborničke grupe u gradskom parlamentu Meha Mahmutovića.

Za opoziv Đerleka i izbor Mahmutovića, koji je i predsednik Upravnog odbora Republičkog Fonda PIO, izjasnilo se 28 odbornika.
Za zamenika gradonačelnika ponovo je izabran Vujica Tiosavljević iz Nove Srbije, koji je prethodno podneo ostavku na tu funkciju zbog, kako je obrazložio, kadrovskih promena u vrhu gradske vlasti.
Ostavku je prethodno podneo predsednik Skupštine Milan Veselinović iz Srpske radikalne stranke, a na njegovo mesto izabrana je Borka Jovanović iz Socijalističke partije Srbije.
Vlast u Novom Pazaru od majskih izbora prošle godine čine stranke okupljene oko SDP u koaliciji sa Jedistvenom srpskom listom koju čine SRS, NS, SPS, DŠ.
Osnivač i lider SDP-a Rasim LJajić, koji je i ministar u Vladi Srbije, najavio je ranije da nije zadovoljan radom lokalnih samouprava u opštinama Novi Pazar, Sjenica i Prjiepolje gde ta stranka učestvuje u vlasti.
Ljajić, koji osniva novu Socijaldemokatsku partiju Srbije, izjavio je prošle sedmice da je visoki funkcioner Rešad Hodžić upisan u registar Ministarstva kao predsednik SDP-a, koja će ostati stranka manjina, ali da će faktički on i dalje njome rukovoditi.
Opozicioni odbornici Bošnjačke liste za evropski Sandžak Sulejmana Ugljanina napustili su sednicu posle usvajanja dnevnog reda sa obrazločenjem, a ta stranka ne želi da učestvuje u međustranačkim i međukoalicionim obračunima.
Gradsko veće Novog Pazara je ostalo u nepromenjenom sastavu, a smenjeni gradonačelnik nije prisustvovao sednici gradskog parlamenta.

BLIC
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 14-09-2009   #2
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Nek mu je hairli put.Ocigledno je bio nespreman dovoljno za otimanje narodne imovine pa ce sad pokusati da nadju nekog spretnijeg.Kad su ga doveli na vlast u zvijezde su ga dizali a danas o njemu sve najgore.Sto nam jos jednom dokazuje da nasi politicari nemaju ni gram obraza i karaktera.To su samo gomile budala i kriminalaca!
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #3
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Undercover 007 View Post
Ocigledno je bio nespreman dovoljno za otimanje narodne imovine pa ce sad pokusati da nadju nekog spretnijeg.
Hoces da kazes da je u neku ruku "bolji" od klasicnih politicara??
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

E prvi put da se ja i ralja slozimo u necemu
Pametan potez, kroz primer djevreka pokazace i ostalim funkcioerima stranka da nisu na polozaje bogom dani vec da ih je tu imenovala stranka ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #5
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
E prvi put da se ja i ralja slozimo u necemu ...
Kako vrijeme bude odmicalo sve ce te se vise slagat...
  Reply With Quote
Old 14-09-2009   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

prvo treba skocit pa reci HOP...

zao mi je sto moram ovo da napisem,ali to je moje misljenje pa ma kako me ko shvatio...
imao sam dosta vremena ove godine da provedem u nasem kraju a sam tim i prilike da uporedim neke stvari i nacin zivota sa delom sveta u kome trenutno zivim.
nazalsot,rezultat je porazavajuci,i moj zakljucak je da nema tog coveka,nema tog lidera,nema te stranke,nema te vlasti koja moze nesto pomoci i uraditi dok je nas narod onakav kakav jeste...
nas narod mora promeniti svoju svest,moraju shvatiti da nikome ne pripadaju,da ima niko NE MOZE pomoci ako oni to sami ne urade...
ne smeju sebi da dozvole zakljucane dzamije,ne smeju sebi da dozvole zakljucane gasulhane,i jos neke od osnovnih normi etike...
kad to budu shvatil i primenili onda postoji sansa za boljitak...
nego,u svemu tome najvise nade dajem otvaranju evropskih granica-koje bi trebalo da pocne od 1.januara sledece godine,i nadam se da ce narod videti kako se zivi i sta je potrebno za normalan zivot.
ovako,smatram ih taocima jednog modernog konc-logora pa im sve negativnosti na konto toga i odbijam...

a,sto se tice gospodina Djerleka,treba sacekati da se i on oglasi...
dok on ne zuri da istrci u javnosti sa nekakvim odbranam i glasinama treba racunati na to da igra na poznatu i sigutnu kartu,jer obicno oni koji su krivi pocinju se PALITI I NA PRVI DAŠAK DIMA,i koristiti napad kako svoju odbranu...
Mirsad Djerlek je poznato ime u novom pazaru,imao sam tu cast da nekoliko puta budem u njegovom drustvu pre nego je bio gradonacelni,imao sam priliku da budem tu kada je 2004.godine hladno odbio ponudjenu kandidaturu sa gradonacelnika i prepustio je drugome...
Mirsad Derlek nije bio neko ko je voleo da poltronira i da viri iz necije zadnjice,bio je dostojanstven,karakteran i normalan covek u svakom pogledu...
sve me to navodi na pomisao da je unutar ovoga nesto VECE OD IGRE ...

i,da na karaju apsolviram svoju misao a i izlaganje,ako je sdp ostao bez Derleka,neka racunaju da je PTICI SLOMLJENO KRILO...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #7
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

@supergirl
Pa zasigurno da je malo bolji od njih inace ga nebi smenili.Sto nece jos to malo rasprodati sto je ostalo mozda malo splahne ovo stanje u kojem se nalazimo.Posle nece imati oko cega da se bore i iznose svakojake lazi jedni o drugima!Imamo mi jos jedan primer jednog bivsek komandira policije iz np ili sta li je vec bio cim je poceo da radi svoj posao oni su ga odmah smenili jer dolje je dobro sve raditi samo ne ono za sta si placen.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #8
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Smenjen gradonačelnik Mirsad Đerlek

Novi Pazar - Novi Pazar od juče ima novog gradonačelnika i novu predsednicu Skupštine grada. Skupštinska većina je jednoglasno donela odluku da sa mesta gradonačelnika smeni Mirsada Đerleka i na njegovo mesto imenuje Meha Mahmutovića, specijalistu pedijatrije u ovdašnjem zdravstvenom centru.

Inicijativu za smenu dosadašnjeg gradonačelnika, u ime koalicije Za evropski Novi Pazar, obrazložio je Munir Poturak, narodni poslanik i potpredsednik Sandžačke demokratske partije, koji je rekao da „Đerlek nije obavljao funkciju u interesu skupštinske većine, samovoljno je radio i odbijao saradnju sa drugim institucijama“. Zahtev za smenu potpisalo je 25 odbornika. Odbornici su konstatovali ostavke predsednika parlamenta Milana Veselinovića i zamenika gradonačelnika Vujice Tiosavljevića.

Veselinović je rekao da ostavku na mesto predsednika Skupštine grada podnosi „iz ličnih razloga, jer je poslanik u Skupštini Srbije, a ova funkcija zahteva celog a ne pola čoveka“. Tiosavljević je ostavku podneo pismeno „zbog kadrovskih rešenja“. Veselinović ostaje odbornik, a Tiosavljeviću je vraćen status odbornika. Nova predsednica parlamenta je Borka Jovanović, učiteljica u penziji, i odbornica SPS.

Novoizabrani gradonačelnik Meho Mahmutović rekao je da će pokušati zajedno sa svima da iznese teško breme koje je stavljeno na njega i da će probati da iz krize izađu uz pomoć Vlade Srbije.

Stari-novi zamenik gradonačelnika je Vujica Tiosavljević. Odbornici Bošnjačke liste za evropski Sandžak su napustili zasedanje, pre razmatranja dnevnog reda.

Dževa Memić, šefica odborničkog kluba Bošnjačke liste, rekla je da oni neće da učestvuju u „unutarpartijskim i unutarkoalicionim nesporazumima“ i sa govornice poručila da će se videti na izborima.

Pre početka zasedanja lokalnog parlamenta ispred zgrade gradske uprave okupilo se dvadesetak građana u znak podrške smenjenom gradonačelniku Mirsadu Đerleku, koji je u restoranu Palma održao konferenciju za novinare. Kako je objasnio, njegove bivše kolege su smatrale da nema pravo da drži konferenciju u zgradi gradske uprave. On je odbacio sve optužbe i istakao da su glavni razlozi za njegovu smenu što nije hteo da bude talac jedne političke stranke, što je pokušao da spasi deo imovine grada,Tek Raška i preduzeće „Vojin Popović“, a to je „naljutilo ministra Dinkića i još neke ministre iz Novog Pazara“.

-Nije tačno da je bilo ugroženo funkcionisanje lokalne vlasti. Bilo je ugroženo kada sam došao na mesto gradonačelnika. Za ovih petnaest meseci uspeo sam da smanjim nasleđeni dug od 11 miliona evra za 30 odsto. Zbog ideoloških i konceptualnih razloga od danas više nisam član Sandžačke demokratske partije, koja više nije ono što je bila - naglasio je Đerlek. On je poručio da će se za desetak dana, kada odmori, znati da li će se dalje politički angažovati.



Preuzeto sa www.danas.rs ,a maloprije je isto receno na televiziji Jedinstvo.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #9
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ljajić teško optužio Đerleka

Lider novoosnovane Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić izjavio je da je on "glavni krivac" što je Mirsada Đerleka na funkciju gradonačelnika Novog Pazara postavio mimo volje stranke i što ga nije ranije smjenio.

"Izvinjavam se svim odbornicima i građanima Novog Pazara što sam toliko odlagao Đerlekovu smjenu, tražeći kompromis uprkos milionima argumenata koje su mi davali iz SDP-a i uprkos teških gluposti koje je on napravio tokom proteklih godinu i po dana, a o kojima će javnost biti obavještena", rekao je Ljajić.

"Đerlek je ostao usamljen na jednoj strani, a svi drugi, uključujući i koalicione partnere, na drugoj, i sada, kada je ostao bez ijednog argumenta, poteže Teksilni kombinat Raška koji ga do sada uopšte nije interesovao niti je pokazivao minimum volje da to pitanje riješi", naveo je Ljajić.
Đerlek je optužio danas Rasima Ljajića da je jedan od glavnih krivaca za stanje u TK "Raška" i "Vojinu Popoviću".

Izvor: rts
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Đerlek: Imam podršku građana, SDP nije ono što je bila


Smijenjeni gradonačelnik Mirsad Đerlek, koji je bliski rođak sa novoimanerovanim Mehom Mahmutovićem, izjavio je da je smijenjen jer nije želeo da bude talac jedne političke stranke. On je rekao da od danas više nije član SDP-a, a da li će se politiom baviti i ubuduće odlučiće kada se bude vratio sa odmora. Đerlek je ocjenio da je glavni razlog za pokretanje postupka za njegovu smjenu to što je pokušao da spasi dio imovine grada Novog Pazara, Tekstilni kombinat Raška i Holdin kompaniju Vojin Popović , što je, kako je rekao, naljutilo ministra Mlađana Dinkića. Moj posao je, međutim, bio da branim interese Novog Pazara, a ne da razmišljam da li će to naljutiti Dinkića , naveo je Đerlek i dodao da je njegov patriotizam za Novi Pazar i briga za građane bila na prvom mjestu.
"Moj primjer je očit da neko ne mora da bude talac i da su meni građani Novog Pazara na prvom mjestu. Savjesno sam žrtvovao fotelju koja je prolazna zarad čistog obraza i velike podrške koju mi danas upućuju građani", kazao je Đerlek. On je objasno da mu je nuđeno da podnese ostavku, ali on nije htio iz moralnih razloga, jer smatra da je časno i pošteno radio svoj posao u proteklih godinu dana. Narodni poslanik Munir Poturak je to objasnio mojom nekoordinacijom sa strankom, što opet potvrđuje da nisam pristao da budem talac političke partije i da me uopšte ne zanimaju nikakva mjesta u Beogradu koja su mi nuđena , objasno je Đerlek. Istakavši da ima puno poštovanje prema srpskoj prestonici, on je dodao da su sve njegove ambicije, ipak, vezane za Novi Pazar, za razliku od nekih koji su u Beogradu zaboravili odakle su. Od danas nisam član SDP, a ni SDP nije ono što je bila, jer Rasim Ljajić više nije na njenom čelu , zaključio je Đerlek.

Izvor: Sandzaknews, Tanjug, Beta
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2009   #11
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

SDP: Provjeriti Đerlekove malverzacije


Gradsko vijeće Novog Pazara zatražiće od Ministarstva finansija da budžetska inspekcija preispita dosadašnji rad smijenjenog gradonačelnika Mirsada Đerleka zbog sumnje da je načinio "niz ozbiljnih finansijskih malverzacija".
U saopštenju koje je potpisao Mirsad Jusufović, šef kabineta gradonačelnika Novog Pazara, navodi se da odbornici skupštinske većine sumnjaju da postoji "niz ozbiljnih finansijskih malverzacija, prije svega kada je u pitanju trošenje 100 miliona dinara sredstava koja su dobijena kreditnim zaduživanjem opštine".
Takođe, navodi se da je Đerlek već duže vrijeme javnosti davao kontradiktorne izjave u vezi sa stanjem u Tekstilnom kombinatu "Raška" u kome je na zahtjev Ministarstva ekonomije i regonalnog razvoja pokrenut stečajni postupak, čime je doveo u zabludu hiljade radnika tog kombinata, a da pri tom ni u jednom slučaju nije imao odluke ostalih organa gradske vlasti.
Izvor: rts
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ode on, pominjace se jos 2-3 dana i kao da ga nikad nije ni bilo..
a sto ga zajeba ralja i njega i njegovog mentora ,saceka da pokupi potpise za osnivanje stranke pa ga sutnu ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #13
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
sve me to navodi na pomisao da je unutar ovoga nesto VECE OD IGRE ...


Potpuno se slazem sa tobom. O ovome ce se u NP pricati narednih dana ali se nista nece promjeniti . Ionako izmanipulisano stanovnistvo nece doci do svesti tako da ce Beograd moci komotno ostvarivat svoje planove uz pomoc svoja 2 pijuna
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #14
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
ode on, pominjace se jos 2-3 dana i kao da ga nikad nije ni bilo....
Hehehe ovako si prognozir'o i za NASEG Muftiju pa....
  Reply With Quote
Old 15-09-2009   #15
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
prvo treba skocit pa reci HOP...
Ma prvo treba pomenut bismilu pa posle skocit...
  Reply With Quote
Old 15-09-2009   #16
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Ma prvo treba pomenut bismilu pa posle skocit...



Hahahahaha
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Ma prvo treba pomenut bismilu pa posle skocit...
... pa onda reci hop
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #18
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Question SDP: Gdje je 100 miliona dinara kredita

Predsjednik Sandžačke demokrtaske partije Rešad Hodžić ponovio je danas da ova partija od početka nije bila zadovoljna radom juče smijenjenog gradonačelnika Novog Pazara Mirsada Đerleka.
Hodžić je na konferenciji za novinare rekao da su Đerlekove stranačke i kolege iz uprave grada pokušavali da mu predoče u čemu griješi, ali da je smenjeni gradonačelnik “mislio da sve zna da radi sam“ i da su njegovi pomoćnici sjedeli besposleni.
“Moram da kažem da su se dešavale, blago rečeno, čudne stvari u smislu finansija, jer sam kao član Gradskog vijeća morao sam po upravi da tražim gdje je potrošeno 100 miliona dinara kredita. Nažalost, Đerlek nije nijednom došao na sednice Gradske skupštine da udostoji odbornike i zvanično podnese izvještaj o trošenju budžetskih sredstava, o planovima i viziji “, rekao je Hodžić.
Generalni sekretar Sandžačke demokrtaske partije Mirsad Jusufović je na istoj konferenciji rekao da je Đerlek za godinu dana malo uradio za Novi Pazar i izrazio sumnju u fezi finansija sa kojima je raspolagao:
"Mi pretpostavljamo da je masa poslovnih ljudi, koja je ulazila i izlazila iz kabineta, pravila neke poslove sa Đerlekom i da su ti poslovi plaćani", rekao je Jusufović na konferenciji za novinare. Prema njegovim riječima, republička budžetska inspekcija će utvrditi šta je kome plaćano i zbog čega i da li postoje valjani papiri.
Funkcioner SDP-a Mirsad Jusufović izjavio je da bi budžetska inspekcija trebalo da preispita rad smenjenog gradonačelnika Novog Pazara Mirsada Đerleka.
Iz SDP-a Đerleku zamjeraju i što je samo sarađivao sa šurakoma Muamera Zukorlića, Emirom Elfićem koji je i direktor lokalne TV Universa.
Kako naš web portal saznaje iz izvora bliskih gradskoj upravi Đerleku stavljaju na teret da je za privatnu TV Jedinstvo koju je kupio Muamer Zukorlić, skoro godinu dana, na osnovu ugovora o saradnji, uplaćivao mjesečni iznos od 5-7 hiljada evra.
Dojučerašnji partijski kolege su istakli i da su na osnovu dokumenata, koja su im dostupna tek od juče, saznali da je Đerlek prilikom dogovora u Agenciji za privatizaciju u ime grada prihvatio obavezu da plati potraživanja poverilaca TK “Raška” i da o tome nikada nije javno govorio, jer je, kako su kazali, znao da bi to štetilo njegovoj reputaciji i ugledu.
Tokom predizborne kampanje Sandžačka demokratska partija i doskorašnji gradonačelnik Đerlek su SDA Sandžaka, koja je vladala od pada Miloševićevog režima do jula 2008. godine, prvo su optuživali da je proneverila, a zatim da je zadužila Novi Pazar milione evra.
Koliko je grad Novi Pazar zadužen za proteklih 15 mjeseci, od kako je grad predstvaljao Mirsad Đerlek još nije zvanično saopšteno.

http://www.sandzaknews.com/vijesti/p...a-kredita.html
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2009   #19
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

...Neki kazu da je htio da se osamostali,

drugi nisu nista rekli ili nisu znali,

u kuci gori svjeca pored ikone,

ALI JAAA NEVJERUJEM NIKOMEEEE...
  Reply With Quote
Old 16-09-2009   #20
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
...Neki kazu da je htio da se osamostali,

drugi nisu nista rekli ili nisu znali,

u kuci gori svjeca pored ikone,

ALI JAAA NEVJERUJEM NIKOMEEEE...



tako je brate,
u zivotu ili si Bos ili si Hadzija
a Djerlek je gospodin u srcu i dusi pa ma gde bio....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
gradonačelnik, gradonacelnik, novog, pazara, smenjen


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:25. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)