SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 10-04-2013   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Ratko Mladic psovao "majku tursku" svedoku

Hag -- Ratko Mladić je izbačen, pa ponovo vraćen u sudnicu Tribunala u Hagu, nakon što je svedoku koji je preživeo streljanje u Srebrenici rekao da laže.




Kako prenose agencije, Mladić je, dok ga je obezbeđenje izvodilo iz sudnice, svedoku je opsovao majku "tursku".

Bivši komandant Vojske Republike Srpske, general Mladić (70) optužen je za genocid nad oko 7.000 srebreničkih Muslimana u danima pošto je VRS, 11. jula 1995, zauzela tu enklavu koja je bila pod zaštitom UN.

Pretresno veće je optuženog jutros udaljilo iz sudnice "zbog neprimerenog ponašanja", jer je govorio glasno i vređao svedoka. Mera veća važila je do kraja iskaza zaštićenog svedoka RM-346.

Svedok je tražio da se, na kraju iskaza, obrati Veću, ali je predsedavajući sudija Alfons Ori rekao da veće smatra da "nije neophodno da sasluša njegove misli i stavove o tome šta je rečeno" i da će će to na odgovarajući način razmotriti i bez svedokovih komentara.

Optuženi bivši komandant Vojske Republike Srpske vratio se u sudnicu Haškog tribunala na početak iskaza novog svedoka tužilaštva, francuskog inspektora Žana-Renea Rueza, pošto je prethodno bio udaljen zbog vređanja prethodnog svedoka.

Ruez, koji je od 1995. do 2001. bio vođa tima istražitelja za Srebrenicu, je u Hagu svedočio na svim dosadašnjim suđenjima po optužbama za genocid u Srebrenici i očekuje se da Ruezovo svedočenje potraje tri dana.

Posle dva dana odsustva zbog manjeg medicinskog zahvata, Mladić je jutros doveden u sudnicu gde je svedok RM-346 započeo iskaz o tome kako je preživeo streljanje stotina Muslimana na vojnoj farmi Branjevo, 16. jula 1995.

Zbog Mladićevog zdravstvenog stanja, sudije su, posle dvadesetak minuta, dale kratku pauzu da bi optuženi mogao da na nekoliko minuta izađe iz sudnice.

Dok se vraćao u sudnicu, Mladić je glasno izgovorio nekoliko reči, a predsedavajući sudija Alfons Ori pitao je svedoka da li se optuženi njemu obratio.

"Najverovatnije, zato što je rekao da sam ja to sve slagao, nisam siguran da li je za mene, pretpostavljam", odgovorio je RM-346.

Sudija Ori potom je naložio da Mladića izvedu iz sudnice, a optuženi je, dok su ga stražari izvodili, na to doviknuo: "Što me, bre, uklanjaš međede jedan! Ja sam rekao mom advokatu... Ovaj laže, Turčin, p...a ti materina turska!".

Pozvan od sudija da potvrdi ili negira da je njegov klijent rekao svedoku da laže, Mladićev advokat Branko Lukić odgovorio je da je Mladić rekao advokatu Miodragu Stojanoviću da je svedok "sve naučio napamet".

RM-346 je, na pitanje sudije, kazao da je Mladić rekao da je on sve "izmislio i slagao".

Iskaz svedoka nastavljen je pošto je Mladić izveden iz sudnice. Po odluci veća, on će moći da se u sudnicu vrati po okončanju svedočenja RM-346.


B92 - Vesti - Mladić psovao majku tursku svedoku
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
majku tursku, mladic, psovao, ratko, svedoku


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:00. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)