SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 04-09-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Intervju: Mensur Gičević, zamenik predsednika opštine Sjenica

DOSTA JE PROBLEMA, POTREBNA SU REŠENJA

Od sedam izbornih lista, koje ulaze u sastav lokalnog paralmenta, odnosno četiri koje čine vladajuću koaliciju, jedino GG ''Dosta je...'', koja je osnovana i registrovana 24.marta ove godine, predstavlja novu opciju na političkoj sceni Sjenice. Stekavši poverenje građana za relativno kratko vreme, ova nova opcija je u Skupštini Sjenice osvoila dva odbornička mandata od ukupno 39. Nosilac liste, po profesiji diplomirani inženjer poljoprivrede Mensur Gičević, građanima poznatiji kao predsednik lovačkog udruženja ''Vrhovi'' - koji je, izgradnjom lovačkog doma, uspeo da ostvari dugogodišnji lovački san - na konstitutivnoj sednici Skupštine, izabran je za zamenika predsednika opštine Sjenica. Gičević smatra da će aktuelna vladajuća koalicija, opstati duže nego što neki procenjuju, i da će se, zdravom logikom određivati prioriteti i iznalaziti kvalitetna rešenja.

- Pre održavanja izbora ja nisam bio politički aktivan. Istina, bio sam glasač stranke SDA. Jednostavno, nikad nisam ulazio u dilemu koga ću i kako da glasam. To je bila stranka za koju sam ja izlazio na izbore, završavao za dva minuta to što sam hteo da odradim i jednostavno me to nikad više nije ni zanimalo. Nagomilani, prevashodno komunalni problemi, one slike koje smo navikli da viđamo sa deponijama smeća na više lokaliteta, pa i u samom centru grada, dale su mi snage da pokušam i ja da uđem u izbornu trku, da svojim ličnim, i primerom ljudi koji bi pošli zajedno samnom u izbore, dokažem i pokažem da se može mnogo bolje i mnogo više.

Kažete da ste bili glasač stranke SDA. Ipak, naziv GG ''Dosta je...'', u odnosu na vladajuću SDA, zvuči više opoziciono. Kako to objašnjavate, odnosno čemu onda takav naziv i čega je to bilo dosta?

- Pa dosta je bilo i jednih i drugih, i SDA i SDP. Dosta je problema, potrebna su rešenja. Mi smo izbore odradili maksimalno korektno i profesionalno, uz sve elemente koji idu uz velike partije. Imali smo plakate, bilborde, flajere, radio i televizijsko pojavljivanje. Na našem plakatu je bilo, da kažem, par ružnih slika, koje su opominjale: dve sa gradskim smećem i jedna sa klaničnim otpadom. Prve dve su se odnosile na SDA, jer su oni u vreme izbora bili na vlasti, a treća na SDP i njihovog predloženog predsedničkog kandidata.

Novoformiranu vlast čine čak četiri izborne liste. Da li Vi verujete da će takva koalicija funkcionisati i istrajati?

- Mi smo jedini novi na političkoj sceni Sjenice. Svi ostali su i ranije učestvovali u vlasti, bili povremeno opozicija ili pozicija. Što se tiče aktuelne koalicije, mi smo uspešno i vrlo brzo postigli dogovor o direktorima javnih preduzeća i ustanova, i ne postoji ništa što bi moglo da naruši neko naše jedinstvo. Mislim da se to i u gradu oseća, jer za kratko vreme ima dosta pozitivnih promena i pomaka, i ova vlast će trajati mnogo duže nego što neki predviđaju. Sloga, jedinstvo i želja za uspehom, je moto oko koga ćemo se svi okupljati. To će, na neki način biti i značajan podstrek da izdržimo sve što nas očekuje, i da napravimo jednu sliku, koja će biti mnogo bolja nego što je bila 11.maja ili 10.juna.

Vi dakle verujete u jedinstvo različitosti između četiri izborne liste u vlasti?

- Sama brojka od 20 odbornika čini sliku da smo prihvatili, mi sa dva, odnosno 3 puta dva, kao i oni sa 14 odbornika, da moramo da imamo isto zastupljen pristup i da zajedničkom, zdravom logikom, određujemomo prioritete. U ovoj koaliciji, gde je jedan, a ne dva, dovoljno da se sve ovo sruši, to je jedino moguće rešenje. Niko nikoga ne treba da se plaši kod dobijanja ili uzimanja nekih mesta u vlasti, i mi se nismo mnogo namučili kako ćemo to da podelimo, jer, svaki pojedinačni neuspeh je naš zajednički neuspeh. Našoj grupi je pripalo komunalno preduzeće - mi smo to tražili jer volimo izazove - i Ustanova kulture. Ja i sada svakodnevno obavljam razgovore sa odgovornima u tom preduzeću, i grad se čisti. Ne isključujem ni angažovanje predsednika opštine Nusreta Nuhovića, koji se maksimalno uključio u ovom delu. Predsednik Skupštine, Esad Zornić, koji sada nije u izvršnoj vlasti, takođe je maksimalno raspoložen da pomogne oko nekih stvari sa kojima mi nismo bili upoznati. Postoji jaka želja svih nas, i samo to jedinstvo u htenju i želji će nam dati mogućnost da odradimo ono što i građani očekuju i žele da vide od naše Sjenice. Verovatno da svi mi potajno priželjkujemo da dobijemo i sledeće izbore, u ovom sastavu ili nešto izmenjenom, ukoliko se neko svojim radom istakne i ostvari bolji rezultat. U tom slučaju koalicija se sužava, jer ne očekujem da ona može i treba da se proširuje.

Izgradnjom lovačkog doma, kao predsednik lovačkog udruženja ''Vrhovi'', uspeli ste da ostvarite višegodišnji lovački san, i građani Vas, verovatno zbog toga doživljavaju kao čoveka 'od akcije'. Da li ćete, sa pozicije zamenika predsednika opštine, uspeti da ostvarite približno jak utisak?

- Ja sam čovek koji, ne da voli probleme, nego neko ko voli da ih rešava. Put rešavanja problema, put do istine je uvek težak, mukotrpan. Kada je čovek uporan i istrajan, veće su šanse da uspe u tome. Ne obećavam ništa, znam samo da ću puno i predano raditi. Računam da nije teško učiniti da bude bolje od onoga što je bilo. Bitno je da to što započnemo, ostvari kontinuitet, i da građani steknu poverenje da će to tako ostati, odnosno da će biti mnogo bolje.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-09-2008   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Covek je toliko osvezio politicku scenu Sjenice (a i samu Sjenicu) da je to neverovatno.
Ako nastave ovako,ima da batalim svoj san o osnivanju politicke stranke i prikljucim se njemu....
"Dosta je",svaka cast!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
DOSTA JE PROBLEMA, POTREBNA SU REŠENJA

sa klaničnim otpadom... ...i njihovog predloženog predsedničkog kandidata.
O kome se prica ovde???
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008   #4
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Pa valjda o onima koji nisu bili u stanju da rijese te probleme
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008   #5
politie
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Pa valjda o onima koji nisu bili u stanju da rijese te probleme

..taman tako,@elvis-eko..


..@supergirl,racunaj i na mene..
  Reply With Quote
Old 06-09-2008   #6
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default Dosta je......?Mensur Gicevic

Evo i ja nesto da kazem o plitickoj partiji na cijem je celu Mensur Gicevic, ovim ga putem pozdravljam njega i njegove pristalice, znam da ce sve uraditi za dobrobit Sjenice.Hvala bogu kad dodjose i ljudi iz carsije u skupstinu grada, evo zasyo je dobro to.To su ljudi koji su rodjeni u svij grad Sjenicu i niko od njih ne moze vise da voli taj grad,dace sve od sebe i to i znam da bar malo Sjenica lici na Sjenicu.Znam da je to nova partija ali ljudi ce prepznat gde treba da pripadaju naravno -dOSTA JE.........-Sve simptizere ove partije ovim putem pozdravljam i apelujem da se pridruze i podrze njihove planove i nacin rada. Pozdrav od vase sugradjanke i simpatizera ove stranke,,,,,,,,,,,,,,poz
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008   #7
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Dobro je kad tako mislis @supernano. Ja nisam upoznat s programom rada te stranke, neznam ni ljude koji je predstavljaju ali jedno sigurno znam, a to je da se slazem sa simbolicnim nazivom njihove stranke. Ako covjek ima snage, volje i znanja da ucini nesto za nas grad treba mu pruziti sansu. Potrebno je da ima podrsku cjelokupnog stanovnistva , cak i onih koji pripadaju drugim politickim strankama jer treba svako da bude svjestan situacije u kojoj se grad nalazi a ona , kao sto znamo nije bas najbolja.
Nadam se da ce gospodin Gicevic uspjeti u svojim namjerama da omoguci laksi i bolji zivot gradjanima a da na tom putu nece imati nikakve prepreke od strane onih koji gledaju samo vlastiti interes.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008   #8
dz.biber
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2008
Location: EU
Godine: 52
Posts: 183
Default

Steta sto nije predsednik jer mislim da je on covek koji se za doro SJENICE (mislim cijle opstine)bori bez obzira na to da ce imati mozda puno neprijetelja i da ce ga neki ogovarati . Ja sam vec jednom cestito na funkciji ,a sada se i ne kajem jer se vidi po rijecima i delima ,uzeo je mozda najvece probleme grada cistocu i kulturu (koje je veci problem)
dz.biber is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008   #9
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
O kome se prica ovde???
pa tu proziva SDP i njihovog kandidata Muriza Turkovica
al otkud njemu klanicni otpad ????
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008   #10
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

@nc.biber tu se mislilo na otpad koji je bacao u hangare na aerodrom
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008   #11
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

I meni je on simpatican,ne znam ni koja je partija,valjda je potpredsednik-kolko sam upucena-al sam ga gledala par puta na lokalnim televizijama i izgleda da mu je bas stalo da posteno odradi svoj posao,tada su radili ciscenje Grabovice i mislim da je to bilo bas neophodno kao i hvatanje pasa.Sve pohvale!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
gičević, intervju, mensur, opŠtine, predsednika, sjenica, zamenik


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Intervju: Muriz Turković, predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 09-02-2009 22:13
Intervju: Mensur Gičević Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 108 31-12-2008 00:20
Intervju: Esad Zornić, predsednik Skupštine opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 12-09-2008 15:10
INTERVJU: Nusret Nuhović, predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 14 23-08-2008 12:07
Intervju: Esad Zornić predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 12-02-2008 17:34


All times are GMT +2. The time now is 08:31. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)