SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 03-10-2007   #1
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default Osnovan novi mešihat IZ Sandžaka

Osnovan novi mešihat IZ Sandžaka

3. oktobar 2007. | 22:38 | Izvor: Beta

Novi Pazar -- Više desetina imama iz više sandžačkih gradova osnovalo još jedan mešihat Islamske zajednice Sandžaka.



Oni su danas u Novom Pazaru smenili glavnog muftiju i predsednika Mešihata Muamera Zukorlića. Te odluke doneli su članovi Sabora Islamske zajednice iz Medžlisa (opštinski odbor) Prijepolja, Nove Varoši, Sjenice, Tutina i Novog Pazara.



Za novog reisa Islamske zajednice Srbije imenovan je Adem Zilkić, za vršioca dužnosti muftije Hasib Suljović, a imenovani su i novi članovi Mešihata IZ Sandžaka.



Na konferenciji za novinare u Novom Pazaru nije bilo i validne potvrde da li je reis Hamdija Jusufspahić saglasan sa ovakvim promenama.



Zilkić, koji je bio Glavni imam u Medžlisu odbora Tutin, nasledio je Hamdiju Jusufspahića po Ustavu Islamske zajednice u Srbiji kojim je

usvojeno da se reis bira rotaciono na tri godine.



Verski službenici su pozvali "muslimane Srbije da se okupe oko zajedničkih ciljeva" i objavili Deklaraciju u kojoj se navodi da IZ Srbije "ne prihvata svoje organizovanje po nacionalnom ključu, te zato ističe neminovnu nužnost organizovanja na nivou države".



Kako se navodi u toj Deklaraciji "IZ Srbije je organizaciono nezavisna od islamskih zajednica susednih država".



Kako je rečeno na konferenciji za novinare, Sabor je dostavio dopis Zukorliću da "u roku od tri sata" podnese ostavku, istakavši u dopisu da će u suprotnom imanovati članove novog odbora.



Sabor je u dopisu Zukorliću zamerio političku angažovanost, preferiranje ka jednoj političkoj opciji, zavodjenje straha medju službenicima i njihovo ugroženo pravo na slobodu mišljenja i javnu reč.



"Unutar institucije vlada duboka podeljenost, nepoverenje, neiskrenost, nepravda i druge negativnosti. Verski život je zamro a rad se koristi kao sredstvo za ostvarivanje nečijih ciljeva", navodi se u ovom dopisu Zukorliću.



Reis Zilkić je na konferenciji za novinare u Novom Pazaru istakao je da IZ neće biti servis političkih stranaka dok je on na njenom čelu.



"Islamska zajednica je svetinja i neću dozvoliti nikome da je prisvaja. Mi želimo da sa državom pravimo korektne odnose, i nikako se nećemo mešati u njene poslove. Zzelja nam je da ostvarujemo svoja prava u skladu sa pozitivnim normativnim aktima", rekao je Zilkić.



Muamer Zukorlić rekao je danas beogradskim medijima da je njegova "navodna smena savez UDBE, Sulejmana Ugljanina i porodice Jusufspahić u Beogradu".



"Javnosti je poznato da sam ja nedavno zatražio od predsednika Srbije i od premijera da nam dostave dosijee saradnika obaveštajnih službi u redovima imama", kazao je Zukorlić.



"Mi smo imali informacije da pojedini ljudi zaposleni u Islamskoj zajednici imaju takve saradničke dosijee. Upravo ti ljudi su sada glavni akteri ovih nelegalnih aktivnosti", dodao je on.



Zukorlić je kazao da se njegova navodna smena odigrala po zahtevu predsednika opštine Novi Pazar Sulejmana Ugljanina.



Izvor BETA
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 04-10-2007   #2
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

"Kada im se kaže: 'Ne remetite red na zemlji!' – odgovaraju: 'Mi samo red uspostavljamo!'

Zar?! A, uistinu, oni nered siju, ali ne opazaju!" QUR'AN
  Reply With Quote
Old 04-10-2007   #3
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Novosadski muftija Resad Plojović:

Kvarenje ramazana



Novi Pazar – Potpredsednik mešihata Islamske zajednice u Srbiji i novosadski muftija Rešad Plojović je, komentarišući jučerašnji skup i odluke imama u Novom Pazaru, rekao da „dok se glavni muftija u Srbiji Muamer Zukorlić nalazi u gostima kod kralja Maroka, povodom muslimanskog meseca posta ramazana, nekome je palo na pamet da pokuša da pokvari ramazansko raspoloženje muslimana”.



– U pitanju je saveznički trougao između Sulejmana Ugljanina, porodice Jusufspahić u Beogradu i Udbe – kazao je Plojović za „Politiku”.



On je podsetio da je pre nekoliko meseci muftija Zukorlić pismom tražio od predsednika Srbije i Vlade Srbije da dostave dosijea saradnika obaveštajnih i bezbednosnih službi iz redova imama. Plojović je za učesnike jučerašnjeg skupa u Novom Pazaru rekao da su glavni nosioci tih obaveštajnih aktivnosti koji „pokušavaju da implementiraju odluku Sulejmana Ugljanina iz septembra prošle godine da ukine mešihat Islamske zajednice”.



Plojović kaže da je predsednika mešihata Islamske zajednice u Srbiji moguće smeniti, ali isključivo u skladu sa Ustavom Islamske zajednice u Srbiji i u okviru nadležnih organa ove verske zajednice.
  Reply With Quote
Old 04-10-2007   #4
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

Aktuelnosti

SAOPŠTENJE ZA MEDIJE



Thursday, 04 October 2007

Dok se Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji nalazi u gostima kod marokanskog kralja, nekome je palo na pamet da u mubarek Ramazanu pokvari ramazansko raspoloženje postačima.

Riječ je o savezničkom trouglu Sulejmana Ugljanina, porodice Jusufspahić u Beogradu i tajnih službi (UDBE).



Javnosti je poznato da je Glavni muftija prije nekoliko mjeseci pisanim putem od predsjednika države i predsjednika Vlade Republike Srbije tražio dostavu dosijea saradnika obavještajnih službi iz redova imama. Riječ je o ljudima koji su glavni nosioci razbijačkih aktivnosti u Islamskoj zajednici.



Zapravo se radi o još jednom pokušaju implementacije odluke Sulejmana Ugljanina, donijete u septembru prošle godine o ukidanju Mešihata Islamske zajednice, gdje je dotični pred medijima izjavio: “*Mešihat više ne postoji. Pitanje vjerske zajednice Bošnjaka je u nadležnosti Bošnjačkog Nacionalnog Vijeća.*



Činjenica da je zasijedanje, na kojem je proglašen tzv. reisu-l-ulema, održano poslije ponoći u kafani, čiji je vlasnik Džemal Tahirbegović, zvani Rekić, kojeg je Islamska zajednica spriječila da otkupi vakufsku zgradu *Islamske ustanove* u centru grada, dovoljno govori ko su glavni nosioci pomenutih aktivnosti.



Očito neprijateljima muslimana ne odgovara odlučna i dostojanstvena Islamska zajednica koja nije spremna na kompromise na račun vjere i vakufske imovine. Zato žele da na čelo Islamske zajednice dovedu one sa kojima je moguće praviti takve trgovine.



Predsjednika Mešihata je mogu”će smijeniti, ali isključivo u skladu sa Ustavom Islamske zajednice i u okviru nadležnih organa Islamske zajednice.



Izjave samozvanog reisu-l-uleme Zilkića da je ideji, čiji je on glavni nosilac, pristupilo u Novom Pazaru 50% imama, u Tutinu 98%, u Sjenici 93%, u Prijepolju 95% i Novoj Varoši 100%, neistine su i notorna laž, što je jedna od ličnih karakternih osobina po kojoj je dotični poznat široj javnosti, u Tutinu u kojem živi i djeluje, pa i šire.



Sabor Islamske zajednice je zakazao vanredno prošireno zasijedanje u subotu 6. oktobra, na kojem će se razmatrati aktuelno stanje u islamskoj zajednici i dati mogućnost svim članovima Sabora, Mešihata, glavnim imamima, imamima, vjeroučiteljima, profesorima vaspitno-obrazovnih ustanova Islamske zajednice, da izraze svoje mišljenje u pogledu rada glavnog muftije i predsjednika MešIhata Muamer ef. Zukorlića, gdje, ukoliko se izrazi nepovjerenje, Glavni muftija može biti razriješen dužnosti i raspisani izbori za imenovanje novog, ili će mu se u suprotnom potvrditi povjerenje.



Potpredsjednik Mešihata

Rešad ef. Plojović
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #5
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

pa da ovi suljovci zataskaju pricu o onim ukradenim traktorima hajmo nema muftije haj malo da napadamo hahah kako su providini samo stvaraju veci razdor medju muslimanima
riki is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #6
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Pravo da ti kazem Riki,nije ni Zukorlic "has maslo za Ramazana" mada se

uopste ne slazem sa nacinom pokusaja njegove smene.

Ramazan je,mesec posta,sabura,razumijevanja,saradnje,oprosta,mesec iz kojeg bi svako ko posti treba da izadje cistiji,uzviseniji,razumniji...

Bojim se da vecina nas samo dzabe gladuje,a da nam ljepote i poruke ovog svetog meseca prolaze a da to i ne primecujemo.
  Reply With Quote
Old 04-10-2007   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ode muftijaaaaaaa ne doso nam vise nikad, mene da pita osto bi u Maroko..

Nije ga smijenio Suljo vec su hodze uvidele nezadovoljstvo kod naroda.Imace sad vise vremena za ostale aktivnosti da bude dekan, svaler i sandzacka panda(posto ga cuvaju ko pandu kad treba da se pari)..

Ako Suljo stoji iza njegove smene,aferim mu bilo sad ga cijenim jos vise,jos da mu preispitaju rad onog nazovimo fakulteta.......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #8
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

neda se muftija dzaba vam je allah ga sacuvo pravi musliman dva puts ezenijo aferim mu bilo otvorijo je oci nama da mozemo vise da se zenimo

hahahha

rele nemoj da si takav vojni udari i pucevi davno su prosli

eto covek sam stavio kamen temeljac za dzamiju nije svao sulja da on baci koju lopatu i odma suljo d aga smijeni stvarno bruka i sramota i to bas kad suljovi telohranitelji po sjenici kradose traktore ljudima aman i ti njemu aferim lele hahaha
riki is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Mudro zboris riki nema sta.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

jedan put sam napisao toiko bio o tom coveku,da sam pisao skoro jedan sat...

kada sam hteo poslati taj post greskom sam sve obrisao i onda shvatio ja on nije vredan ni sekunde izgubljene pricati i misliti o njemu,a kamo li pisati jos jedan sat...

inace,informacije su bile iz prve ruke...

ko zna,kada mi nekada bude bilo puno dosadno mozda i napisem to opet u cast njegovog odlazka u VECNA LOVISTA,i nadam se da vise nikada i nista necemo cuti o tom zlu bosnjackog naroda u sandzaku...

ko god da ga je smijenio neka zna da ce imati ALLAHOVU milost jer protiv nevernika slicnih njemu se treba boriti svim sredstvima...

taj smrad je bio sve ostalo samo vernik nije...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007   #11
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ima neka neverovatna podudarnost izmedju Zukorlica i Sulja.

I jedan i drugi su prihvatili svoje funkcije u momentu kada to niko drugi iz njihovog okruzenja nije hteo(ili nije smeo).

Pitam se da li je u pitanju bio patriotizam pomijesan sa hrabroscu ili ludost pomijesana sa strastvenom zeljom za vlascu...

Nesumnjivo,posle svih ovih godina,mozemo konstatovati da je imalo i jednog i drugog,jer koliko god da su nas "zaduzili" u onim kriznim godinama nase egzistencije,kada su hrabro i bez ikakvog kalkulisanja stali,svako na svojoj funkciji,u odbrani bosnjackog nacionalnog bica,toliko su se u ovim burnim godinama raspleta pokazali jadni i sitnicavi u svojim obracunima sireci "jednoumlja" svako na svoju stranu i boreci se za svoje licne interese.

Ipak,iako mislim da je Zukorlic davno izasao iz konteksta svoje funkcije,nacin pokusaja njegove smene,kvalitet ljudi koji su ucestvovali u toj akciji kao i nesumnjiv udeo nekih drzavnih cinioca, me navodi da ipak osudim taj cin kao nelegalan i neislamski(ili nedemokratski).
  Reply With Quote
Old 05-10-2007   #12
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Pitam se da li je u pitanju bio patriotizam pomijesan sa hrabroscu ili ludost pomijesana sa strastvenom zeljom za vlascu...
Sta god da je, treba da se kaju sto su sebi samima zagorcali zivot.
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #13
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Samo sebi samima?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #14
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

steta je sto i dalje beogradski muftija ide na cijepanje bosnjaka u srbiji i odvajanje od maticne bosne

svak nek odgovara z asvoje postupke al birajuci izmedju ljudi koji pokusavaju razdoriti islamsku zajednicu i muftije zukorlica uvjek cu podrzati muftiju sandzackog

to je moj stav i moje misljenje svak ima svoje misljenje i naravno pozdravljam svaki drugaciji stav
riki is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007   #15
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Samo sebi samima?
E,pa ne znam da l' trebaju jos zbog neceg da se kaju,al' znam da zbog toga trebaju sigurno!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2007   #16
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

osudjujem vecerasnji incident u velikoj dzamiji i neka je svakog sramota za onako desavanje u dzamiji

zar dane ibadeta i posta i namaza da provedemo u svadji psovkama

neka je sramota nase efendije kojima milicija regulise ko ce u koji saf biti

bruka i sramota
riki is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2007   #17
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Riki, ili bilo ko drugi, hajde nama neupucenima objasnite sta je to bilo?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2007   #18
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Bruka!!!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2007   #19
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Mozeli neko da nam objasni sta se stvarno desilo?
  Reply With Quote
Old 06-10-2007   #20
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

riki ja sam neutralna,i sve me to bas ne zanima, ali daj nam malo blize reci sta je bilo kod nas,to me zabrinu...ako je naravno za javnost...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mešihat, novi, osnovan, sandzaka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Novi clanovi borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 90 12-06-2012 22:37
Predlog Himne Sandžaka Talino Politika Sjenice 17 27-02-2009 21:25
Novi Internet Cafe Emotivni_Razbijac Sjenički lokali 12 21-06-2008 23:54
Novi programi za mobilne uređaje Tahirovce Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 10-03-2008 10:23
Novi BMW serije 5 iSelektor Automobili 0 17-01-2008 03:02


All times are GMT +2. The time now is 01:14. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)