SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 13-05-2007   #81
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 46
Posts: 3,921
Default



...al ih komshije nisu podrzavali....
Zijadina is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-05-2007   #82
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

svi od reda dvanaestice...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #83
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Svejcarska im nije komsija al' dvanaestica.dobra je bila ali nije moj ukus,ovakve balade ne slusam rado ja sam ti malo staromodna... Godine valjda
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #84
waga
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 43
Posts: 296
Default

Ja neznam sta to vas novokomponovane bosance ljuti sto kazem da je Srbija moja zemlja,vidis moja je majka bosanka a ja to za sebe ne mogu reci jer mi je otac iz Srbije i tu sam rodjena znaci imam njihovo drzavljanstvo i nisam nicije tudje na crno kupila,a to sto sam se udala u Austriji mi ne daje za pravo da kazem za sebe da sam austrijanka sto znam da nisam i nikada necu biti,kada bih se odrekla mesta iz koga poticem bi znacilo da se odricem i svih mojih sto su dole.

U ostalom ja nisam nikoga uvredila i zato ni ti isti nemaju pravo mene da vredjaju pozdrav!
waga is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #85
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Pobedi se u zube ne gleda!

A ko ne navija za zemlju u kojoj je rođen,pa taman bila kolko i Kladnica,njegov problem!

Ne mora da postavlja pitanje gde je ko i ko je ko,i ko poštuje a ko ne državu u kojoj je rođen ili živi u njoj!!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #86
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Veseli smo zbo toga halilce
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #87
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Aman,odmah se nadju oni koji se ljute

Waga,niko ti ne kaze da treba da se odreknesh svoje zemlje,svoje ulice i svojih uspomena.Ti mozesh Srbiju smatrati svojom zemljom i pevati uz njenu himnu(sve je to tvoje lichno opredeljenje),ja samo onako dodajem da mi niste jasni i da mi nikad nece neke stvari biti jasne.Haj,ziveli vi meni josh 100 godina i nashli svoje mesto ispod zastave i grba drzave vam drage))))
amlA is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #88
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Da se razumjemo. Nije ovde u pitanju poricanje i odricanje mjesta gde je ko rodjen, niti kvalitet necije pjesme vec bezobrazno vredjanje jedne drzave i naroda ma kakav on bio. Naravno da se ne treba odreci mjesta u kome si rodjen, ja to licno nikada necu sebi dozvoliti. Volim Sjenicu vise nego mnogi ovde i misle. Ali ja sam rodjen u drzavi koja je nestala pre otprilike 20 god a ova sad drzava koju oni prave nije pravljena za mene niti za vas ( mnogi ce to shvatiti kad tad ) iako moja familija zivi dole.

Zasto je toliki nas narod , na hiljade njih , napustio Sjenicu i rasuo se po svjetu????????????

Nismo imali hljeba da jedemo dole ????

Umirali smo od gladi????

Mnogi su trazili vize po svijetu i pricali svasta o toj drzavi koju sad toliko hvale i dice se njome. Ponavljam , nije u pitanju ona drzava u kojoj smo rodjeni vec ova drzava sada, a to su dragi moji dva razlicita pojma.

I kao sto rece Amla, ipak je to licno opredeljenje. Svako ima svoj ponos , svoj interes i svoju savjest a meni moja savjest ne dozvoljava da vredjam jedan narod ( moj narod ) kome je ta Srbija pobila pola stanovnistva. Ako nista drugo , bar zbog hiljade one neduzne poklane i pobijene djece, ili bar iz postovanja prema onima koji su ovdje na forumu a nasli su utociste i zive u toj drzavi

Dobro su rekli nasi stari : Neboj se onoga sa suprotne strane , bar znas sta ti misli , pazi se onoga pored sebe , zabice ti noz u ledja

Pozdrav svima
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #89
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

e pa jesmo stručnjaci da i lijepe stvari pretvorimo u balkansko sranje- šta vam je ljudi - djevojka otišla i pobijedila-svaka čast i moje čestitke i njoj i vama u Srbiji

što se tiče toga kako doživljavate svoje zemlju odnosno ne doživljavate je kao svoju -mislim da gubite u tome je suština čitavog problema-ona jeste Vaša koliko i srpska i to je ono što se treba dokazivati a ne suprotno
suada is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #90
waga
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 43
Posts: 296
Default

Svaka ti cast Suada to je ono sto pokusam da im objasnim.Danas citam u jednim njemackim novinama za zemlje bivse Jugoslavije u prevodu bi znacilo "Te iste zemlje su se do juce mrzele a danas dele poene izmedju sebe i da vise nema mesta za kvalitetnu pesmu jer se zna ko ce kome bodove dati"
waga is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #91
sanita
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: donji vakuf
Godine: 46
Posts: 49
Default

Ne bih da umanjujem pobjedu Srbije, mislim da je pjesma dobra, ali mislim da ljudi u Evropi i nisu nesto posebno zagrijani za Eurosong, to je njima festival kao mnogi drugi, nista znacajno.

U svakom slucaju cestititam!
sanita is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #92
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

pobedila je pesma koja je bila najbolja, po mom skromnom misljenju. ali ko sto neko rece stvarno je bilo smijesno gledati glasanje. svako daje najvise poena komsijama, nebitno je kakva je pesma. ko gubi ima pravo da se ljuti, pa tako i one drzave koje traze da se odrze dva polufinala, za zemlje istocne i zapadne evrope, pa da se onda najbolji iz tih grupa takmice dalje. ili kao sto citam ovde u norveskoj, oni hoce da naprave festival samo za zemlje skandinavije. jer oni nemaju sanse pored toliko drzava koliko se stvorilo raspadom SFRJ i SSSR. vise to nije ko nekad sto je bilo, nije to samo muzika ili samo sport. nazalost politika se uvukla u sve moguce sfere javnog zivota.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #93
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Naravno da je politika, danas je prekinuta sednica u skupstini srbije jer je Marija dosla u posetu. Dosad nisam cuo da se slicna stvar desila bilo gde u svijetu.



Jedino sto mozemo da se nadamo da ovo zajedno sa postavljanem nove vlade bude prekretnica u pozitivnom smislu (ja licno nisam veliki optimista).
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #94
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

nazalost,ima i onih koji su boraveci godinama po belom svetu ozgibili deo svog identiteta i sada pokusavaju da ga nadoknade po svaku cenu...

samo mi nije jasno,da li jos ovek vazi ona stara postapalica ODAKLE SI-ODAKLE MI JE I ZENA,jer obicno su takvi najgori i sebe u kratkom roku izgube bez povratka...



i nikada mi nece biti jasno zasto neki pokusavaju da budu VECI KATOLICI OD PAPE...



izgleda da je ovde najveci broj BOŠNJAKA-BOSANACA onih koji su sarajevo videli na razglednici i odmah pozeleli da budu deo šehera...e takvi su zlo...

takvima ne mozes objasniti ni kojom stranom auto da voze,a kamo li ko su i odakle su...

oma i onih koji su u periodu 92-96 za 400DM,kupujicu falsifikovane pasose postali PRAVI SARAJLIJE I BOSANCI,a bosnu ni na karti SFRJ ne umeju da pronadju...



SVA SRECA DA IMA I RAZUMNIH....

oni koji godinama zive tamo,koji su postigli nesto u zivotu tamo,koji rade poslove koje vole tamo,koji su osnovali porodice tamo,oni na srecu zanju ko su i sta su i nemaju krizu identiteta kako gore pomenuti NEZNALICE....

zato,svi vi BOSANCI SA RAZGLEDNICE,okanite se necega sto ne znate...



procitajte par puta @SUADA sta je napisala,pa ko zna,mozda i ukapirate,nije toliko tesko kakvim se cini na pocetku....



i opet...



pesma srbije je najbolja bila,i zasluzeno pobedila...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #95
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Pobednica ovogodišnjeg Eurosonga održanog u Helsinkiju je predstavnica Srbije Marija Šerifović s pesmom Molitva. Sasvim očekivano i sasvim zasluženo s obzirom da je od samog početka glasanja bila u vodstvu, a i pred finale je visoko kotirala na kladionicama. Tako ćemo 2008. izbor za najbolju pesmu Eurovizije gledati iz Beograda.Drugo mesto osvojila je Ukrajina s 235 bodova, a treće Rusija s 207. Četvrta je Turska sa 163, a peta Bugarska sa 157 bodova.I ove godine radilo se po sustavu - što je zemlja bliže, to veća ocena. Iako je Srbija bila i na svetskim kladionicama favorit, ipak je najveće ocjene dobila od svojih susjeda Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije, Slovenije i Hrvatske, no kvaliteta pesme je neupitna pa su tako 12 bodova Srbiji dodijelile i mnoge druge zemlje, ali ne i Albanija koja joj je dala samo jedan bod. S obzirom na situaciju oko Kosova, neki bi rekli da je i taj jedan bod iznenađenje.

Susedu najčešće 12 bodova

Održavanje dobrosusedskih odnosa odavno se na ovom natjecanju proširilo na celu Europu. Belorusija je 12 bodova dala Rusiji, na što je publika oštro negodovala, no "ljubav" je bila uzvraćena pa je i Rusija dala 12 bodova Belorusiji. Očekivano, Švedska je dala 12 bodova Finskoj, ali zanimljivo, Finska je maksimalan broj bodova dala - Srbiji.Srbija je 12 bodova dobila Austrije, Finske, BiH, Hrvatske, Slovenije, Švicarske, Makedonije i Mađarske, a Ukrajini ipak na kraju nisu mnogo pomogli susjedi da dođe do pobjede jer je dvanaestice dobila tek od Andore, Portugala, Češke, Letonije i Poljske. Iz studija HRT-a Barbara Kolar pročitala je: osam bodova Makedoniji, a deset Bosni i Hercegovini.Nakon izvedbe pobjedničke pjesme Marija Šerifović se zahvalila svima koji su bili uz nju:- Ja sam nešto obećala, a kad Škorpija nešto obeća, onda to i učini. Tek ću sutra shvatiti što se dogodilo. Ovo je i za novu Srbiju, ja se iskreno nadam. Hvala svima koji su bili uz mene!

- Dobro došli u Beograd iduće godine! Mi imamo najveću Arenu u Europi! - poručili su Srbi na početku sinoćnje pobedničke presice, a navijači oboružani zastavama oduševljeno su klicali: - Srbija! Srbija!Glamurozni šou, 52. po redu Eurosong, vatreno su otvorila "čudovišta", prošlogodišnji pobjednici finska grupa Lordi čiji je muzički spot pjesme Hard Rock Hallelujah službeno označio početak još jednog izbora za najbolju pesmu Europe. Nakon što su sve 24 zemlje izvele svoje pjesme, službeni početak glasovanja proglasio je nitko drugi nego - Djed Mraz.

Rekordan broj učesnika

Na ovogodišnjem Eurosongu koji se održao u Helsinkiju takmičio se rekordan broj država, njih čak 42, iako se u finalu za pobedu borilo samo njih dvadeset i četiri. Program Eurosonga u ispunjenoj helsinškoj dvorani vodili su Jaana Pelkonen i Mikko Leppi.



Iako je na samom početku bilo sasvim sigurno da će teško biti nadmašiti lanjske pobednike, ovogodišnji izbor za najbolju pjesmu Europe donio je uistinu pregršt iznenađenja, kontroverzi i mnogo šarenila - barem što se tiče stilova pjesama.

Transvestiti, izvođačice u trapericama...

Nastupi transvestita (Ukrajina), izvođenje opernih pesama (Slovenija, Latvija), sljedbenici grupe Lordi (Finska), glazba iz filma Jamesa Bonda (Bjelorusija), povratak boy bendova (Španija), samo su neki od izvođača koji su pokušali svojim nastupima impresionirati gledaoce i izboriti pobedu.Hanna Pakarinen, predstavnica Finske, ostala je pri prošle godine dobitnoj kombinaciji rock muzike i strašnih maski. No, ukoliko joj i zakaže muzička karijera, uvek se može vratiti vožnji viljuškara, od čega je živela prije no što je krenula u muzičke vode.Mnogi učesnici, tačnije učesnice, ove godine nisu preveliku pažnju pridavale stylingu, pa se tako predstavnica Mađarske pojavila, ni više ni manje nego u trapericama i običnoj beloj pamučnoj majici. No, i u ovome slučaju ima izuzetaka, pa su tako za svaku pohvalu haljine koje su odenule naše susede, predstavnice Bosne i Hercegovine te Slovenija.Ove godine uistinu je bio širok raspon muzičkih žanrova, no veću pozornost su privlačili scenski nastupi. Ozirom da Francuska i Velika Britanija svake godine idu direktno u finale, ne moraju igrati na sigurno te sebi mogu dopustiti nešto ekstravagantniji nastup, kao što su to ove godine imali i njihovi predstavnici.Pobednicu Eurosonga, prenos kojeg je gledalo oko 100 MILIONA TV gledatelja, čeka pobednička turneja po evropskim zemljama. Marija na svoj put po Evropi kreće iz Danske, a zatim preko Španije, Švedske, Holandije i Grčke završava u Nemačkoj.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #96
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

mislim da bi sa ovim postom trebali da apsolviramo sa ovom temom i da se knacno naucimo da koristimo forum i da pisemo iskljucivo stvari vezane za ime teme...

ovo je bila tema EUROSONG 2007.koju sam ja pokrenuo i kao njen autor zamolio bih sve ostale ucesnike koji nemaju da napisu nista, a vezano je sa EUROSONGOM 2007. I SA POBEDNICOM MARIJOM ŠERIFOVIC IZ SRBIJE-MOLITVA,da ne napisu nista vise u ovoj temi....



za sve one koji imaju krizu identiteta,predlazem da otvore temu o tome pa da tamo pricaju nebuloze...



zahvaljujem se i nadam se razumevanju....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2007, eurosong


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eurosong Contest 2009 borichi Muzika i Video 50 29-05-2009 11:47
Motor godine 2007 adnan Automobili 51 15-04-2009 19:01
Predstavnik Srbije na Eurosong 2009. (Evrovizija) STRANAC Muzika i Video 21 12-03-2009 21:15
F1 2007 adnan Sport 207 30-12-2007 14:51
Budva 2007 Shele Automobili 10 12-12-2007 20:27


All times are GMT +2. The time now is 01:34. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)